Widok

Restauracje z fajnymi kącikami dla dzieci

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
W jakich restauracjach lub kawiarniach podoba się Waszym dzieciom? Gdzie spotkaliście się z ciekawymi kącikami dla dzieci?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uzależniasz wybór lokalu od tego, czy się spodoba dziecku?? Chyba postawiłaś wszystko na głowie. Dziecko w ten sposób dostaje przekaz, że wszystko kręci się pod jego dyktando. Dziecko niech się bawi w domu albo na placu zabaw. Do lokalu przychodzi się zjeść i wówczas masz okazję nauczyć dziecko właściwego zachowania w lokalu. Kiedy chcesz to zrobić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11

„Uzależniasz wybór lokalu od tego, czy się spodoba dziecku?? Chyba postawiłaś wszystko na głowie.”

Sądzę, że optymalnie jest kiedy w lokalu, który wybieramy każdy członek rodziny czy grupy czuje się dobrze, niezależnie od wieku.

„Dziecko w ten sposób dostaje przekaz, że wszystko kręci się pod jego dyktando.”

Może moje krótkie pytanie mogło wywołać takie wrażenie, ale myślę, że branie pod uwagę także potrzeb dziecka to nie to samo, co działanie pod jego dyktando. Tym bardziej, że nie zawsze jest możliwość idealnego wyboru dla wszystkich i każdy musi czasem pójść na kompromis. Uwielbiamy kilka lokali, które nie mają kącika dla dzieci i nie wyobrażam sobie rezygnacji z wizyt w nich :)

„Dziecko niech się bawi w domu albo na placu zabaw. Do lokalu przychodzi się zjeść i wówczas masz okazję nauczyć dziecko właściwego zachowania w lokalu. Kiedy chcesz to zrobić?”

Kilkumiesięczne dziecko spędza większość czasu na zabawie niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Nie wymagam od takiego malucha „grzecznego” siedzenia przy stole aż pozostali uznają, że pora wychodzić. Zwróć uwagę na to, że dorośli wychodzą do kawiarni/restauracji nie tylko w celu zaspokojenia głodu i pragnienia, ale także dla rozrywki. Nie pozbawiam dziecka rozrywki adekwatnej do jego wieku/możliwości podczas takiego wyjścia.

Przestrzeń dla dzieci w lokalu jest również sygnałem dla klientów, że rodziny z maluchami są tam mile widziane i zapraszane do zabawy w wyznaczonym miejscu. Jeżeli klient oczekuje dzieci usadzonych godzinę/dwie przy stole, ciszy i spokoju, zapewne wybierze inne miejsce niż ja obecnie. Kiedyś preferowałam lokale gdzie dzieci były rzadkością, ew. stolik oddalony od części „zabawowej” i w pełni rozumiem, że nie każdy przepada np. za odgłosami odbiegającymi z kącika dla dzieci.

Podbijam pytanie o polecenia, bo wybór miejsc jest spory, a wszystkich raczej nie odwiedzimy ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Kosie jest duża sala zabaw ale jest zupełnie oddzielona od stolików więc mi przy 2,5 latce średnio to pasuje bo jej tam samej nie zostawię ;) Wczoraj byliśmy w Mandu i tam też był kącik zabaw dość przyzwoity :) I ten kto krytykuje lokale pod kątem kącików dla dzieci albo nie ma dzieci albo sadza je przy stoliku z telefonem w ręku...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Buba, dzięki! Masz na myśli Mandu w Oliwie czy w Gdańsku Głównym? Byłam kilka razy w Mandu w Oliwie i przyznaję, że nigdy nie przykuwałam uwagi do tych kącików ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mało klimatyczne miejsce, ale ostatnio odkryłam, że Sfinks w Sopocie przy dworcu ma fajny kącik. Poza tym właśnie Mandu w Oliwie. W Sopocie świetne miejsca do zabawy dla dzieci mają też Piaskownica i Centrala Rybna, ale to jak się zrobi ciepło, bo oba są na zewnątrz. Miejscem bardzo przyjaznym dzieciom jest Zagroda Rybacka w Brzeźnie, ale raczej dla trochę starszych, bo nie mają typowo kącika, tylko skrzynie z zabawkami, z których można sobie coś wziąć do stolika.
Też chętnie poczytam o innych miejscach :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieki Ewa, na pewno sprawdzimy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam wybrać się raczej do sali zabaw. Obecnie w większości takich sal zabaw jest i miejsce dla rodzica. W którym może sobie na spokojnie usiąść, wypić sobie kawkę oraz się zrelaksować. Podczas gdy maluch szaleje na sali zabaw :)

https://eona.pl/sala-zabaw-czy-jest-dobra-dla-dzieci-poznaj-zalety/

Na tej stronie w artykule jest przegląd takich miejsce :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

Czesne 2024 (3 odpowiedzi)

Wysokość czesnego nie jest adekwatna do jakosci nauczania. Szkoła w opłakanym stanie. Dzieci boją...

wniosek o alimenty - pytania (18 odpowiedzi)

hej do jakiego sądu adresować pozew o alimenty? jak dlugo sie czeka na pierwszą rozprawę? czy...

do góry