Widok

Rok szkolny 2020/21

Z okazji zbliżającego się nowego roku szkolnego przypominam kilka faktów.

1. Lekcje religii nie są obowiązkowe.
2. W każdej chwili, bez żadnych konsekwencji, można z nich dziecko wypisać.
3. Można posyłać dziecko na etykę i na religię, albo na żadne z wymienionych.
Warto wziąć pod uwagę potrzeby dziecka i jego zdanie.
4. Posyłanie dziecka na religię to mały głos na PiS, bo prawie każda parafia w Polsce to tuba propaganowowa tej partii.
5. Prawdziwa twarz KK w Polsce to Rydzyk a nie Boniecki.
6. Działania KK wspierają, propagują i szerzą nietolerancję, rasizm i homofobię.
7. Do dziś żaden hierarcha kościelny nie poniósł odpowiedzialności za krycie gwałcicieli dzieci.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 16
Chodzenie na religie to już mały głos na PiS. No kur*a to żeś napisał. To na co ma chodzić wyborca KO a na co ci od Korwina. PiS jest zły a kto wtedy w tym kraju jesy dobry?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Xawery, czy ty uważasz nas rodziców za i**otów. Takie teeksty, kieruj do swojego chłopaka
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

No i po cholerę ta złośliwość i jakieś aluzje z podtekstem...
Akurat jest sporo racji w tym co pisze Xawery, a to, że akurat w Bojanie po poprzednim proboszczu, trafili normalni księża, to należy się cieszyć, ale nie zmienia to ogólnej sytuacji. Religia z definicji to wiara, a wiary nie da się nauczyć bo wiara jest łaską boską, czyli założenie nieco absurdalne. Nauczać można religioznawstwa, ale nie religii. Zresztą nie chodzi o poszerzenie horyzontów czy wdrożenie jakichś wartości, bo jak wiemy od czasu wprowadzenia religii do szkół ani poziom moralności, uczciwości społecznej nie wzrósł, a jeśli chodzi o znajomość chociażby katechizmu, pisma świętego czy podstawowych zasad wiary to jest ona tragiczna. Ponadto co warto wspomnieć katecheci nie podlegają żadnej kontroli dydaktycznej i merytorycznej, a ucząc w szkole powinni.
No ale tu już decyzja w rękach rodziców....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Aluzje, podteksty ? Nie po drodze mi z tęczowym lewicowcami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Równie dobrze mogę się zapytać czy dziecko chce chodzić w ogóle do szkoły, mojemu akurat dobrze w domu️ jak już tak mówić o religii to wierzę w Boga, a nie w PiS czy Rydzyka.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Bojano

Przyłączenie Bojana do Gdyni (123 odpowiedzi)

Patrząc na obecny kształt gminy, przynależność Bojana do gminy Szemud wydaje mi się przestarzała....

Podziękujmy starym radnym i wójtowi. (45 odpowiedzi)

Albo większość w Gminie Szemud ma powazne problemy z pamięcią albo już nie wiem co. Nie mogę...

Gama Optica 16 marca otwarcie (7 odpowiedzi)

Dołącz do otwarcia naszego nowego punktu Gama Optica w Bojanie i skorzystaj z wielu...

do góry