Widok

Rowerek dla dziecka

Cześć, mam zamiar kupić rowerek dla mojego 6 letniego syna. Znalazłem sklep, który ma całkiem ciekawa ofertę, kupował ktoś kiedyś z Was coś na PM Bike? https://pmbike.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie kupowałem roweru w tym sklepie ale zajrzałem na stronę i widzę że najmniejsze rowery na kołach 12 i 16 to oferta dla kretynów.
Kiedyś rowery dla dziecka były przemyślane i praktyczne teraz robi się szajs który ma "ładnie" wyglądać.
Po co w tych rowerkach są ramy z górną poprzeczką, która utrudnia wsiadanie / zsiadanie. Do tego rower jest cięższy Rama powinna być w kształcie litery u bez poprzeczki.
Ręczy hamulec na kierownicy jest chyba tylko po to żeby dziecko mogło się o niego zahaczyć lub uderzyć. Te hamulce mają racie byty tylko przy przerzutkach. Przerzutki dla małych dzieci są zbędne. Rower dla małego dziecka nie powinien mieć przerzutek, a hamulec powinien być tylko w pedałach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaki sens jest w przyuczaniu dziecka do złych nawyków, czyli hamowania tyłem w systemie zero jeden?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ho Ho
Widzę że zaszczycił nas swoją opinią jakiś wybitny specjalista
" hamowania tyłem w systemie zero jeden? "
Szacun za inwencję.
Czyli kolega jest zwolennikiem hamulca w kierownicy w rowerze dla dziecka w tym przypadku z kołami 12 cali. A to że ten hamulec jest na przednie koło co normalnie grozi fikołkiem przez kierownicę to pikuś. W tym rowerze głównym hamulcem są pedały. Nie czarujmy się w każdym dziecinnym rowerze głównym hamulcem są pedały a wystający gadżet na kierownicy jest najzwyczajniej niebezpieczny dlatego przeważnie jest urwany.

Hamowanie pedałami nie jest żadnym złym nawykiem i nie ma żadnego problemu żeby przesiąść się na rower z hamulcami przy kierownicy.
Mój syn zaliczył rower na kołach 12 cali z hamulcem w pedałach, następnie 16 cali z takim samym hamulcem i 20 cali również.
Przerzutkę miał dopiero w rowerze 24 cale i nie miał najmniejszego problemu z hamulcami przy kierownicy zamiast w pedałach.
Jeśli popatrzy się na rowerki z kołami 12 cali które mają hamulec przy kierownicy to najczęściej ma on urwaną rączkę lub inne uszkodzenie a dziecko hamuje pedałami. Każdy mały rowerek ma hamulce w pedałach bo są one niezawodne a hamulec na kierownicy to zwykły badziew.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieci akurat uczą się bardzo szybko i jeśli dasz rower z hamulcami normalnymi (takimi w klamkach) i na uczysz prawidłowo hamować (hamulcem przednim, tylny jest jedynie pomocniczym) to nie mają z tym najmniejszego problemu. Przynajmniej moje nie miały a zaczynały właśnie od roweru 12" w którym o dziwo nic nie pourywały. Jeśli przyuczysz dziecko od najmłodszych lat do błędnego traktowania hamulca tylnego jako podstawowego, to nawyk ten będzie mu towarzyszył bardzo dług.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Człowieku mam swoje lata i długo jeździłem na Wigry 2, nie miałem żadnego nawyku ani problemu. Mało tego do dzisaj mam ten rower mam też Ukrainę, szosówkę i kilka górali. Jeżdżę na każdym z tych rowerów zależnie od potrzeby i zachcianki. Nie ma żadnego nawyku czy problemu z hamowaniem. Mój syn podobnie.
Hamowanie ma być skuteczne, a każde skuteczne jest prawidłowe.
Tu się nie ma czego uczyć, mówisz starszemu dziecku ze hamulec jest w nowym rowerze przy kierownicy i to wystarcza.
W tym temacie ktoś chce kupić rower dla 6 latka czyli na kołach 12 cali.
Wiesz ile siły dziecko w tym wieku ma w dłoniach ? Zdajesz sobie sprawę że nogi są silniejsze niż ręce.
Nie widziałem roweru na kołach 12 z dwoma hamulcami przy kierownicy. Czy Ty taki rowerek w dzieciństwie miałeś ? A może Twoje dzieci miały lub mają ? Jeśli tak to mogę tylko współczuć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rower to lepsze zajęcie niż komputer.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na stronie https://www.najlepszyrower.pl/ mają lepsze ceny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie o możliwość zakupu roweru dostosowanego do wysokości dziecka. I co w sytuacji, gdy dziecko rośnie. Są jakieś uniwersalne rozwiązania z tego zakresu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rower przecież nie rośnie z dzieckiem. Co najwyżej można podwyższać siodełko lub kierownicę. I w zasadzie tyle.
Można ewentualnie zakupić trochę większy, aby wystarczył na trochę dłużej. Z lekko większymi oponami. Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić jak coś: https://www.dobrerowery.pl/rowery/0,unibike
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepszy to Ukraina. Niech się uczy jeździć pod ramą!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zawsze rowery zamawiam ze strony https://www.rowerowaholandia.pl . Wytrzymałe rowery również dla dzieci!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

Jaki rower godny polecenia... (23 odpowiedzi)

Pytanie do "specjalistów" którzy chcieliby coś doradzić - szukam roweru , stary został przekazany...

do góry