Widok

Rumia Szmelta, jak się mieszka?

Rozważam zakup domu Rumia Szmelta na Młyńskiej. Czytałem, że okolica jest ładna ale niebezpieczna. Proszę Was o opinie, decyzja jest poważna więc chciałbym uzyskać jak najwięcej informacji szczególnie od mieszkańców. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Sława" Szmelty wychodzi daleko poza Rumię. Od lat słyszę o tej dzielnicy, zastanów się lepiej !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc, mieszkam w Rumi od 20 lat, wprawdzie nie na Szmelcie, ale znane mi sa te tereny z czasów szkolnych. Mowiac o slawie 'Szmelty' masz na mysli tylko jedna czesc dzielnicy z budownictwem socjalnym, bo raczej nie domki jednorodzinne czy wille na bogato. Na przestrzeni lat, ta slawna czesc Szmelty bardzo sie zmienila - rewitalizacja, wyremontowali kamienice wielorodzinne. Jest tam duzo spokojniej, nie ma wrzaskow ani zaczepek. Wiekszosc problematycznych ludzi wyjechala szukac kasy za granica. Mowie o czesci za Galeria, fragment miedzy Sabata a Zwirowa (nie caly).

Jesli chodzi o Mlynska to jest w przeciwna strone. Jest tam spora ilosc ziemi w trakcie deweloperki, z dala od Sabata. Inny swiat troche, blisko 'centrum' ale jednoczesnie daleko, schowany blisko lasu w dolinie. To tak jakbys mial dom gdzies w Bojanie, ale jednoczesnie blisko SKM Rumia, Galeri, glownej drogi Sobieskiego. Piekna okolica, na bogato. Nikt nieproszony nie bedzie tam chodzil, chyba ze dziki :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po tych opisywanych przez Ciebie miejscach, radzę się przejechać jesienią - fajnie z tych domków smog się utrzymuje tam, ze nie idzie oddychac :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Cześć, a czy mogłabyś coś więcej powiedzieć na temat ulicy Kombatantów i zlokalizowanych tam kamienic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszam od roku na ulicy Żwirowej, czyli praktycznie obok ulicy mieszkań socjalnych. Wiele osób straszyło mnie, że to najgorsza dzielnica itd. Może kilkanaście lat temu rzeczywiście było niebezpiecznie ale teraz jest cisza i spokój! Domki ładnie się prezentują, są wyremontowane itd. Smog wydobywa się ale raczej z domków jednorodzinnych. Co weekend chodzę tamtędy do lasu i czuje się jak najbardziej bezpiecznie. Lokalizacja jest super, blisko las, galeria (głównie Rossmann, Biedronka, Multikino, apteka, sklepów odzieżowych jest mało), blisko kościół, skm, autobus. Jak najbardziej polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rumia

Vela Park Rumia Loker (8 odpowiedzi)

Czy zakupił ktoś z Was tam mieszkanie?

Formeli 17 (55 odpowiedzi)

Rumia jest integralną częścią małego Trójmiasta Kaszubskiego, od lat jednym z najważniejszych...

Wiejska 13 (3 odpowiedzi)

Lokalizacja inwestycji w szybko rozwijającej się części Rumi oznacza łatwy dostęp do kompleksowej...

do góry