Widok

Rwa kulszowa a poród SN

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny może macie doświadczenie i możecie mi podpowiedzieć, mam rwę kulszową i jestem w 8 Mc. Czasem jak mam atak doprowadza mnie dosłownie do szału a noga boli praktycznie bez przerwy.
Zastanawiam się czy to nie jest wskazanie do CC? Czy ortopeda może mi dać zaświadczenie? Może możecie polecić jakiegoś lekarza?
Miałam CC ale 3,5 roku temu więc sądzę, że będą dążyć do SN ale przez tą rwę nie mogę sobie tego wyobrazić.
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

polecam wizytę u neurologa, on lepiej się zna na rwach kulszowych, i będzie wstanie ocenić czy wysyłek i pozycja związana z porodem może wpłynąć na ew atak rwy kulszowej, czy ew pogorszenie jej, bo ucisk może nasilić objawy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może ktoś z Was ma jeszcze jakieś doświadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Neurolog nic Ci nie pomoże dopóki jesteś w ciąży. Rwa kulszowa nie jest wskazaniem do CC. Ja polecam wizytę u dobrego fizjoterapeuty, który pracuje z kobietami w ciąży i po porodzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam w zeszłym roku..ból od 6 miesiąca ciąży nie do opisania..wejście po schodach tragedia..bylam u neurologa i potwierdził że to nie wskazanie do cc.ale dostałam zalecenie z koniecznością znieczulenia. Trafiłam do UCK w Gdańsku i niestety ani znieczulenia ani nic... pozatym to była moja pierwsza ciąża i nie miałam pojęcia że podczas akcji tak wygna mi noge że nie wiedziałam co bardziej boli...ale bylo minęło. Teraz postsralabym sie zupelnie inaczej to załatwić. 3maj się. Będzie dobrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale mnie pocieszacie, co oni mają w głowie że nie jest to wskazanie do CC. Na codzień ból jest nie wyobrażalny a co dopiero przy skurczach partych gdzie sam z siebie też występuje okrutny ból kręgosłupa. Nic ja spróbuję coś podziałać, może akurat mi się uda bo boję się tego bólu bardziej niż samego porodu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wskazania do cięcia są według rekomendacji PTG, a nie tego co mają w głowie lekarze, a już na pewno nie tego co sądzą o tym ciężarne... w UCK nawet jak ktoś ma wskazanie neurologiczne do cc (ale nie rwa kulszowa, mówimy o prawdziwych wskazaniach) to i tak neurolog konsultuje ciężarną przed porodem i do niego należy decyzja o drodze porodu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

DrHouse jeśli ma pisać tego typu komentarze niech siedzi w małym ekranie i pilnuje swojej laski...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dr House chciał nam dać do zrozumienia, że jako ciężarne nie mamy tu nic do gadania, a poza tym nie mamy kompetencji (jak w Monty Pythonie) ;) Tylko że to nie lekarze będą ponosili konsekwencje ryzykownego porodu, a matka i dziecko. I mogą to być konsekwencje bardzo różne.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dr House może coś tam chciał, natomiast niewątpliwie pokazał, że nie rozumie znaczenia słowa "wskazania" ani "rekomendacje".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (112 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

bol glowy w ciazy (25 odpowiedzi)

co stosujecie na bol glowy w ciazy??wiem,ze nie mozna brac zadnych tabletek przeciwbolowych...

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

do góry