Widok

Salowa w szpitalu

Jakie należą obowiązki do salowej? Ile można zarobić? i czy ktoś może wie jak się pracuje w szpitalu reumatologicznym w Sopocie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Salowa to taka opiekunka do chorych, lub określa się salową osobę, która sprząta. Jeżeli chodzi o to pierwsze, to jest to pomoc w karmieniu, pojeniu, pomoc w podawaniu posiłków dla chorych... dodatkowo pomoc w dowiezieniu pacjenta do badania, przyda się dużo siły żeby pomóc choremu stanąć na nogi.
Pielęgnacja: zmiana pampersa osobie leżącej, podanie basenu,kaczki, miski z ciepłą wodą do umycia, jeżeli pacjent jest leżący i niesamodzielny, należy go umyć, podmyć itd...
W niektórych szpitalach zarabia się na rękę ok 1400-1500 zł przyjmując, że pracuje się po 12 godz, bez nocek, za to w weekendy i święta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podobno nieco tylko lepiej płacą w prywatnych placówkach (NZOZ-ach).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Salowa zawód nie medyczny dalej zwana sprzataczka Szpitalna i nie może wykonywac zmiany pampersow i mycia nagich Pacjentów Mężczyzn bo nie jest do tego przeszkolona ponieważ jest to uprawniona i tylko może zaszkodzić Pacjentowi Mężczyźnie który będzie wstydził i krepowal. Pacjent ma prawo do godności i intymności podczas pobytu w Szpitalu w Polsce i może być nagi tylko przy zawodach Medycznych. Proste Lekarz leczy Pielęgniarki pielęgnują a Salowa sprząta i nie powinna sprzątać pomieszczenia i być na sali podczas czynności intymnych higienicznych i pielęgnacyjnych gdy Pacjent jest nagi lub myty w łazience.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Praca

transport/logistyka czy technologia zywnosci (22 odpowiedzi)

Witam , mam pytanie, w trakcie którego kierunku byłoby łatwiej o pracę? Tzn, o posady, w których...

Targi pracy w GDYNI beczka smiechu :) (6 odpowiedzi)

Byłem na tych tarach i jestem co roku w Gdyni ,Gnieźnie Bydgoszczy ale z ciekawości . Wnioski...

Zarobki kierowcy TIRA? (37 odpowiedzi)

Na jakie zarobki można teraz liczyć jako kierowca ciężarówki? Wiem, że kiedyś zarobki były spore...

do góry