Widok

Samotny wyjazd w Tatry

Hej, cześć!
Byłam już w górach dwa razy, pokochałam, teraz jadę trzeci raz, ale po raz pierwszy sama.
Nocleg mam w Zakopanem, mam wstępny plan co i jak chciałabym obejść (dojazd do niektórych szlaków taxi, dlatego, że godziny odjazdów busów rano są zbyt późne, a po południu zbyt wczesne). Jak to wygląda też ze Świnicą i Zawratem? Mapa pokazuje dwukierunkowo, jednak słyszałam, że jest tam jednokierunkowa, jak musiałabym tam wejść z kuźnic, aby logicznie przejść świnicę oraz zawrat?
Dzień 1: Przyjazd do Zakopanego, pochodzenie po Zakopanem
Dzień 2: Czarny staw gąsienicowy, kościelec (bez taxi, piechotą z hotelu)
Dzień 3: Czerwone wierchy (trasa 10,5 w obie strony, taxowka (??)
Dzień 4: Świnica, zawrat- tutaj proszę o małą pomoc, napisałam wyżej w czym problem
Dzień 5: taxi na palenice, Rysy
Dzień 6: powrot do domu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ambitne plany jak na tak małe doświadczenie, kondycja pewnie jest a jak z siłą w nogach ? Wiedzą jak uzupełniać glikogen w mięśniach ?
Co do zawratu, można iść ze świnicy o ile nie ma tłoku na szlaku. Jest to szlak jednokierunkowy. Będą zakwasy to odpuść ciężkie a zwłaszcza trudne szlaki bo to jak jazda po alkoholu.
Odpuściłbym zwiedzanie zakopca w pierwszym dniu, lepiej to zrobić gdy będą zakwasy.

Podstawą jest również wygodne obuwie https://trekking.com.pl/ Od siebie polecam buty trekkingowe Garmont - dostaniesz w tej firmie. Zerknij sobie do sklepu, obecnie jest sporo zniżek na obuwie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Podróże

Wakacje z dziećmi (111 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

Wyprawa w Tatry (5 odpowiedzi)

Nigdy nie miałam okazji być w Tatrach, w ostatnim czasie uznałam, że jednak trzeba to zmienić...

Wrocław czy Kraków? Urlop. (10 odpowiedzi)

Które miasto wybrać na wakacje? Słyszałam, że oba są magiczne. Ale jak byście mieli wybierać...

do góry