Widok

Ścieżki rowerowe

Te ścieżki rowerowe to będą wykańczać przez następne dwa lata do wyborów, żeby się chwalić , ze przez cała kadencje wykonują udogodnienia dla mieszkańców ?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

To nie będą ścieżki tylko śmieszki rowerowe. Zmiana stron ulicy średnio co 200m trochę słabo. Brak zjazdów/wjazdów z bocznych ulic. Teleport na końcu ul. Północnej, Obniżone wjazdy dla samochodów itd. Dużo by wymieniać.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
To są ścieżki tylko z nazwy. Pod wiaduktem na potniczej trzeba się teleportować. Szkoda kasy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale skoro zarządzający gminą i powiatem nie przewidzieli tunelu pod torami dla pieszych to ewidentny znak tego, że nie jest on konieczny. Gdyby było inaczej byłoby to przecież już w realizacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

wiadomo czy będzie połączenie do skrzyżowania z starą słowackiego ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak będzie. Jadąc od ronda Lotnicza, Pszenna zmienisz stronę jezdni 3 razy. Teleportujesz się pod wiaduktem kolejowym i nad mostkiem w Rębiechowie. Wymienić więcej niedogodności z trasy? Bo są takie. A to tylko kawałek.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

widziałem że słabo to wyszło.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisałem na początku miesiąca zapytanie do UG czy ten teleport koło wiaduktu w Rębiechowie planują wykończyć tak, jak planowali to zrobić w projekcie. Czekam wciąż na odpowiedź.

Miały być tam zjazdy z chodnika na ulicę a na razie są tam śliczne kanały na deszczówkę, na których można zaliczyć niezłą wywrotkę przed wbiciem się na asfalt przed samochodem na ulicy. Fragment projektu na rysunku poniżej:
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak na razie to jest tam sam chodnik więc trzeba jechać cały czas ulica
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy wiadukcie został poszerzony, więc po postawieniu odpowiednich znaków to coś może stać się wkrótce ciągiem pieszo-rowerowym. Jednak masz rację, jak na razie, bez znaków pionowych, to rowerzyści na tych chodnikach mogą dostać mandat od policji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostałem odpowiedź z UG Żukowo w temacie zjazdów przy wiadukcie:
"Odpowiedzi na Pana zapytanie odnośnie zjazdów z jezdni na ciąg pieszo rowerowy na ul. Gdańskiej w Rębiechowie informuję, że wykonanie tych prac jest przewidziane na maj 2021 r. "
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To czekamy na nieprzemyślany odcinek jak reszta ścieżek w okolicy :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maj upłynął, czerwiec też dobiega końca, to dopytałem się co z tymi zjazdami. Aktualizacja informacji jest następująca:
"w związku ze zmianą harmonogramu prac wykonawcy robót budowlanych, przesunięciu uległ termin wykonania zjazdów z jezdni na ciąg pieszo rowerowy na ul. Gdańskiej w Rębiechowie, obecnie deklarowany przez wykonawcę termin to nie później niż w sierpniu br."

Tak więc kolejne 2 miesiące bez zmian :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wybrałam się na przejażdżkę tydzień temu. Masakra :( Jechałam w stronę Leźna. Co chwila przesiadka na drugą stronę. Najgorzej przy znaku Pępowo gdzie trzeba przejść ulicą na drugą stronę a potem dalej iść ulicą aby dojść do ścieżki. Mam nadzieję że jakość się to rozwiąże :/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tunel zrobią na tym odcinku.
W planie też jest teleport.
Od biedy mieszkańcom mogą wyrosnąć skrzydła, bo trzeba anielskiej cierpliwości, żeby z takimi włodarzami wytrzymać.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

to ścieżki typu "robim co możem" bez grubych inwestycji inżynieryjnych ;D tzn nie ma mostków, poszerzania wiaduktu itp - tam gdzie się da to będzie a gdzie nie to wal ulica ;p z jednej strony lipa, ale z drugiej zawsze krok do przodu, moze za 20 lat jak będą remonty wiaduktów to coś zrobią ;DDD
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli chodzi o to skrzyżowanie Kolejowa/Lipowa na pograniczu Banina i Pępowa, to w projekcie te ścieżki mają być ze sobą połączone i to nawet logicznie :) ale pewnie znowu temat utknął przez jakieś zgody. Problemem mogą być drzewa, których wycinka może wymagać zezwolenia jakiegoś wydziału środowiska ale to tylko moje domysły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

do góry