Widok

Sekta symetrystów

Do obiegu medialnego weszło nowe pojęcie - “symetrysta”. Dobrze to świadczy o opinii publicznej, która zaczyna sobie zdawać sprawę z metod manipulacji i propagandy.

Co głosi sekta symetrystów ? 

Trudno się w tym poplątanym świecie połapać, więc symetrysta ma problem, Bo jedni głoszą, że Pana Boga nie ma, ale diabeł jak najbardziej i trzeba uroki zamawiać. Drudzy zaś twierdzą, że Pan Bóg jest, ale diabła nie ma. A jak diabła nie ma, to i piekła nie ma, więc hulaj dusza.

Więc nie ma symetrysta lekko, ma dylemat jak osiołek przy złobie. Na wszelki wypadek kłania się na obie strony. Ofiaruje Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Pan Bóg daleko, do tego sprawiedliwy, ale nierychliwy, a tu diabeł blisko, nigdy nie wiadomo, co mu przyjdzie do głowy, czym podkusi, więc trzeba obie strony jakoś zadowolić. Na wszelki zatem wypadek, obu trzeba złożyć dary.

No, ale problem nie jest taki prosty jakby się wydawało. Bo to i Pan Bóg ma swoich zwolenników i diabeł też. I ich też trzeba mieć na uwadze. Głowa od tego może rozboleć, ale się nie dajmy. Trzymajmy się od jednych i drugich z daleka.

Po czym poznać symetrystę ?

Najpowszechniejszym znakiem jakim operuje symetrysta jest sentencja “Prawda leży po środku”. Symetrysta nie będzie marnował czasu i zawracal sobie głowy poszukiwniem prawdy, która leży tam gdzie leży, on posłuży się takim gotowcem. Może też się posłużyć innymi zwrotami, które wyrażają ten sam jednak stosunek do omawianych kwestii np. “ Oni wszyscy tacy sami”, “Wszyscy politycy to kłamcy, oszuści”, “Wszyscy faceci to świnie”.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

śliczny:)
i rzeczywsicie takie cos potrafi rozluznic
beda mieli chwile spokoju ode mnie,,dzieki Ravenowi
do tego sobie dołącze NatKing Cole albo
Seala w nowym,klasycznym ,przeswietnym wydaniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to ,ze nie kałmiesz
nie jest prawda
do pewnego momentu myslałąm,ze tylko--nie mowisz wszystkiego
ale niestety mam pamiec do szczegułów
takich naprawde mało istotnych w momencie ,kiedy wbija sie w pamiec
kiedy dojdzie nastepny kawałek puzzelka--jest bingo!

sa tak istone rzeczy dla ciebie,w ktorych musisz sklamac
nie masz wyjscia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a widzisz..zdawało ci sie ,ze mnie znasz i rozumiesz
ale nie znałes i niestety nie jarzysz wszystkiego

"nie cierpie"nie jest adekwatnym ujeciem tego co czuje
zreszta to ewoluuje..
jestem przekonana,ze za swoje swinstwa powinienes w koncu oberwac
ktos powinein zdjac te maske,ktora ty tutaj zakładasz..własnie publicznie..nie inaczej
abys przestał mamic ludzi,KOBEIETY kłamstewkami
jestes otwarty is zczery w jednych intymnych wyznanaich ,badz i szczery w tych,ktore

moga kogos ustrzec przed porazka,bolem straconym czasem itp
jesli sam przyznasz sie do tego kim jestes
odpuszcze
dopoki mamisz -nie!

zawsze mowie tez o zaletach , inteligencji,o plusach ,o tymco małdne w cżłowieku,
co wyjatkowe,w czym jest wybitny

bo --staram,ze wszystkich sił UJAWNIC CAŁA PRAWDE
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Komuś jeżyka pigmejskiego na poprawę humoru i ostudzenie zwojów? Jeeeeżyk jeeeżyk! Komu jeżyka?

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

> przezabawny i błyskotliwy czasami człowiek
owszem swietnie gotujacy..owszem potrafiacy wiele i inteligentny.

Jak tu w narcyzm nie popaść, jeśli taką laurkę wystawia mi osoba, która mnie nie cierpi? ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żadna z nich.
Wiesz doskonale, że nie kłamię. Skoro pisałem, że na oczy nie widziałem, to wszystkie powyższe odpadają.
Nawet jak na kobietę, z logiką jesteś wyjątkowo na bakier ;)

I to już zupełnie na luzie, bez spinki. Obiecałem się nie angażować w kłótnię i słowa dotrzymam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ja nie odpuszcze
dopoki wszyscy nie beda poinformowani
kim jest naprawde przezabawny i błyskotliwy czasami człowiek
owszem swietnie gotujacy..owszem potrafiacy wiele i inteligentny..ale jednak DRAN

ktora dzwoniła?-ta ,o ktorej mowiłes ,ze satar i brzydak ,po czym skrzywiłęs sie?
zaraz --to dwie były
czy ta ,ktora moze w kazdej chwili przyjechac i nocowac u ciebie,nawet jak jestes "w zwiazku"??(cudzysłów oznacza "niby")
czy kolejna pani ze sklepu.z Rakoczego
ta z naszego "trojkata"
czy ta mezatka z działek?
ta z kosiarka?
czy ta,ktora nie wie jaki nielojalny byłes?
k...pogubic sie mozna
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

> nigdy nie nzwałam jej "słodka idiotka"

Na czterdzieste urodziny kupiłem sam sobie dwa prezenty. Jednym był laptop, który mieszka sobie od kilku lat w mieszkaniu rodziców. Drugim był dyktafon Olympusa. Kupując go, spotkałem w sklepie gościa, u którego kiedyś pracowałem w wywiadzie gospodarczym. Stwierdził, że na moje potrzeby ten sprzęt jest za dobry.
Fakt. Jest bardzo dobry. Sporo d*pochronów mam na nim nagranych. Z za*stą jakością.
Jednak nie wpadłem na to, zeby dokumentować fonicznie każdy kawałek życia.
A szkoda...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

my tu,,,czesc z nas,pisze ,zaglada na forum--dłuzej
stad wiecej wiedzy nt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, masz racje.
nasz go z realu czy tylko stąd?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie rozumiasz ...
"Napoleon" jako misja..schizofreniczna
jak polemika z taka osoba..no k..nie ma sensu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

>Miałem na telefonie przed chwilą jedną z Forumek.

oczywiscie zadzwoniła po to by powiedzieć, ze jesteś zarąbisty, ale jako ze to Forumka, to nie wychodziła z tym na forum.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

czego ty sie juz nie chwytasz ,człowieku!
chwyc sie jeszcze brzytwy

ja sie boje niewielu rzeczy.......o dzieci, o nery i kregosłup
ale przyznac sie do czegos---tego sie nie obawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

nigdy nie nzwałam jej "słodka idiotka"
a z ato ,ze wkąłdasz nie moje słowa w moje usta--dostaniesz jeszcze mocniej!
co powiedziałm i dlaczego,z jakiego powodu
jestem jej skłonna sama powiedziec..tu i teraz KŁAMCO

myslisz,z epotym wszystkim co ja od alt tu wyrabiam
BOJE SIE DO CZEGOKOLWIEK PRZYZNAC?
no monsieur..mysl..metodologicznie! analitycznie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Napoleonek wreszcie przemówił.
I teraz ciemny lud już jest świadomy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

> na tej osobie wyjatkowo ci zalezy

Nigdy Jej na oczy nie widziałem.

:x
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wdr ..czytaj ze zrozumieniem:)
Napoleon nie dziekuje
Napoleonowi nalezy sie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

boisz sie widze Sadylu bardzo
trzeba było byc w porzadku
na tej osobie wyjatkowo ci zalezy
tylko,ze ona na tym nic nie skorzysta
oby nie straciła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wdr,

"po prostu chwilowo nie po drodze mu mącenie polityki z religią (po prostu zrozumiał że tego nie da się obronić)"

Pardon, monsieur, ale skąd ty taki wniosek wyciągnąłeś ? Gdzie to było napisane ? Tak to jest z czytaniem ze zrozumieniem, postulat rzadko spełniany. Mam więc parę pytań do ciebie.
1. Czy poptrafisz jednocześnie jechać na dwóch rowerach?
2. Czy tego typu jazda jest prawnie dozwolona ?
Nie miesza się dwóch odrębnych wątków.
Dopiero po odrębnej analizie obu można rozpatrywać kwestię zgodności lub niezgodności, na tym polega właściwa metodologia. Ludzie, nie potraficie po prostu dyskutować tworząc misz-masz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Hydepark

Grajdołki (239 odpowiedzi)

A gdyby kiedyś mieć taki strzał, ażeby wąska grupa znawców tematu nie mogła uwierzyć w...

Młody alkoholik - Dramat, z którego pragnę wyjść, a nie umiem. (156 odpowiedzi)

Witam wszystkich którzy odwiedzili mój temat. Wiem, że tekst jest dość obszerny, ale chciałbym w...

muza na dziś (787 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

do góry