Widok

Signum

Signum Pogórze Temat dostępny też na forum:
Północna Gdynia to obszar, gdzie powstaje coraz więcej realizacji deweloperskich. Właśnie tutaj, bardzo blisko lasu i w obszarze o rozwiniętej infrastrukturze miejskiej powstanie Signum.

Zaletą lokalizacji jest także dobra komunikacja z centrum Gdyni oraz trójmiejską obwodnicą (przez Estakadę Kwiatkowskiego). Miłośnicy szumu morskich fal mają stąd blisko nad morze i na Cypel ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

W zarządzenie wspólnoty są też mieszkańcy, ale Targo w swoich aktach notarialnych...

wpisało, że klient zgadza się, żeby pracownik Targo był w zarządzie wspólnoty z automatu. Tak było dla pierwszego bloku i podejrzewam, że Targo stosuje ten sam zapis u obecnie kupujących. Taki zapis jest niedozwolony (tzw. klauzula abuzywna, potwierdzana przez wiele wyroków sądów), bo po sprzedaży 50% mieszkań to wspólnota powinna decydować o wyborze osób do zarządu, a deweloperowi nic do tego. Tak więc Targo gwarantuje sobie w aktach notarialnych zarząd wspólnoty i że pośrednio będzie trzymał pieczę na osiedlem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lokalizacja średnia, niby nie jest daleko od centrum, ale już prawie koniec Gdyni...

no i razi brak infrastruktury w okolicy, najbliższy porządny sklep (Biedronka) na Pogórzu Górnym lub Obłużu (trochę trzeba pieszo iść). Oprócz boiska przy Żelaznej, placów zabaw, siłowni małej na zewnątrz, to nic więcej w okolicy nie ma.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
To dobrze, czy zle?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie. Inwetycja rozpoczęta w 2012 r. przed wejściem w życie ustawy deweloperskiej.

Zresztą zobaczcie na opis o trwaniu inwestycji 2012-2019. Trzy bloki będą budować 6 (słownie sześć lat). Pierwszy zaczęli w 2012, oddali w 2014, a potem przez lata nic się nie działo, więc rachunek powierniczy Targo nie obowiązuje, mimo że sprzedają mieszkania w 2017, 2018 na nowy drugi blok.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam

moja opinia dotyczy osiedla chabrowa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowa Janowska jest jeszcze w budowie więc o czy mówisz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam

Proszę o przeczytanie opinii znajdującej się na google i przy inwestycji Nowa Janowska. Uważajcie na tego dewelopera.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

A co sądzicie o lokalizacji? Brak pełniejszej infrastruktury trochę zniechęca, niestety. Jakie są walory mieszkania na Dolnym Pogórzu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akustyka

Uważam że są dobrze wygłoszone, mieszkam na parterze i ściany są betonowe. Ciężko cokolwiek usłyszeć. Chyba że płacze dziecko... na pewno to nie wielka płyta że słychać każde pierdnięcie :D Pracuje w centrum w godzinach 8-16 i koleżanki z pracy jadą na dabrowe wielki Kack ponad 40 min w korku do 2 godzin. Ja jestem w domu W 10 15 min. Dojazd jest super mimo korku na estakadzie. Jest czysto. Mamy monitoring od jakiegoś czasu. Polecam bo ceny mieszkań i tak zachęcają. Wątpię żeby gdzieś były niższe a standard jest super
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

rachunek

Rachunku powierniczego nie muszą jeżeli rozpoczęli przed kwietniem 2012 roku.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Konieczność zakładania rachunku powierniczego bym sprawdziła, ponieważ wydaje mi się że taki obowiązek na TARGO ciąży. Był to jeden z podstawowych elementów, które sprawdzałam przed kupnem i na 99 procent (minęło już w końcu 4 lata) jestem pewna że taki rachunek TARGO musi prowadzić. Jeżeli chodzi jeszcze o wcześniejszy komentarz to zarządzie Wspólnoty są również mieszkańcy osiedla i wszystkie decyzje są ustalane większością głosów, tak jak we wszystkich Wspólnotach. Oczywiście TARGO nie jest ideałem, akt notarialny nie ma możliwości negocjacji, ale blok jako taki dobrze się sprawuje po tych prawie 4 latach. Hala garażowa nigdy nie była zalana oraz nie mamy problemu z grzybem. Sąsiedzi też są na ogół sympatyczni (mamy jedną windę - idealne miejsce do sąsiedzkich ploteczek). Czynsze też są kilka razy niższe niż pisała poprzedniczka (zarówno za lokal jak i halę garażową).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

bo przepisy sa niedostosowane do rzeczywistosci

problem nie lezy w developerze tylko w prawie, ktos mu na taki stan rzeczy pozwolil...
Cieszymy sie ze ruszyli mimo poslizgu!:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akustyka

Jest zdecydownaie ciszej niz w podobnych nowych blokach budowanych z cegly. Tu mamy zbrojony beton na calosci scian nosnych dzielacych mieszkania co tlumi dzwieki zewnetrzne.
Plusem jest ze nie ma pekniec na murach jak u innych developerow przyklad jaki mam z wlasnego podworka to Navigator Eurostylu, na ulicy Boisko tam na scianach jest tragedia... zreszta mozna zapytac mieszkancow... Aha mieszkania sa nieco wyzsze niz standard co daje duzo pwietrza i poprawia samopoczucie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

170 jeździ co 10-15 min poza tym 105 146 173 198
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba wykonać gladzia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam!

Czy któryś z mieszkańców istniejącego już budynku mógłby powiedzieć coś o akustyce mieszkań? Czy mieszkania są w miarę dobrze wygłuszone czy słychać sąsiadów z góry?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Targo i budynek Nimbus.

Według planu osiedla z 2012 r. ten budynek Nimbus i trzeci Stratus powinny już stać gotowe w 2016 roku, a mamy 2017 a Targo zaczyna dopiero budowę drugiego bloku. Co najśmieszniejsze dla obecnie kupujących tam mieszkania: Targo rozpoczęło tę inwestycje (3 budynki) w 2012 roku jeszcze przed wejściem w życie ustawy deweloperskiejj, a więc Targo nie musi zakładać rachunku powierniczego na który wpłacana jest kasa od klientów, Targo stosuje w aktach notarialnych starą metodologię liczenia powierzchni lokalu, niekorzystną dla klientów, a nie nowszą wymaganą ustawą deweloperską. Tak więc 5 lat od wejścia w życie ustawy deweloperskiej z 2012 r. Targo nadal sprzedawać będzie mieszkania według stanu sprzed ustawy, bo wszelkie inwestycje rozpoczęte przed ustawą są sprzedawane na starych zasadach. Według starych pomiarów wasz lokal będzie miał 60 m2, a według nowych np. 59 m2, a wy zapłacicie 4,5 tys. zł razy 60 metrów, a nie razy 59, czyli 4,5 tys. zł do przodu jest Targo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

signum rzeczywistosc mieszkania... info

po pierwsze czynsz za mieszkania jest jak wszedzie indziej w innych wspolnotach, nie placimy za zdane cuda typu kamery itp jak np na Nawigatorze. Okna trzeszcza tylko kiedy wieje wiatr z predkoscia ponad 70 km wiec chyba maja prawo, mysle ze w sea towers maja znacznie gorzej. Mieszkania sa naprawde cieple. Budynek byl bardzo dobrze zbudowany przez znana w polsce pracownie z sopotu Maarte ktora robi naprawde swietne projekty a nie jakas nieznana pracownie krzak. Calosc zbudowana z betonu nie cegly jak buduje Eurostyl czy inni tzw super deweloperzy przez co my w Signum nie mamy pekniec i szachownic na scianach nosnych.
Klatki sa sprzatane 2 razy w tygodniu i jest czysto. Ukraincow nie widzialem w bloku zadnych. Wynajmowanych mieszkan chyba wogole nie ma.

I tak sa zapowiedzi ze ruszaja z nowym etapem wreszcie, bo wtedy to mini osiedle bedzie wygladac tak jak na projekcie czyli fajna ponadczasowa prosta architektura w spokojnych kolorach. I mysle ze to moze byc swietna alternatywa dla chetnych bo ceny w Gdyni np na Kacku daleko od centrum posrod lasow startuja od 8000 pln netto (Inpro - Azymut). A my z okien mamy widok na zatoke port to co w Gdyni najwazniejsze i najpiekniejsze:-) W Azymucie czy innych pogorzach albo oksywiach moga sobie co najwyzej popatrzec na las:-)

Takze trzymamy kciuki za kolejny etap!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Witam,
mogę prosić jakieś namiary (np. mail) na Pana/Panią bo interesują mnie opinie mieszkańców, faktyczne koszty utrzymania mieszkania itp. Na dniach planuje kupić mieszkanie w nimbus. Okolicę znam b. dobrze więc jak mieszka się na Pogórzu wiem doskonale ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

co za gupoty.....

po pierwsze czynsz za mieszkania jest jak wszedzie indziej w innych wspolnotach, nie placimy za zdane cuda typu kamery itp jak np na Nawigatorze. Okna trzeszcza tylko kiedy wieje wiatr z predkoscia ponad 70 km wiec chyba maja prawo, mysle ze w sea towers maja znacznie gorzej. Mieszkania sa naprawde cieple. Budynek byl bardzo dobrze zbudowany przez znana w polsce pracownie z sopotu Maarte ktora robi naprawde swietne projekty a nie jakas nieznana pracownie krzak. Calosc zbudowana z betonu nie cegly jak buduje Eurostyl czy inni tzw super deweloperzy przez co my w Signum nie mamy pekniec i szachownic na scianach nosnych.
Klatki sa sprzatane 2 razy w tygodniu i jest czysto. Ukraincow nie widzialem w bloku zadnych. Wynajmowanych mieszkan chyba wogole nie ma.

I tak sa zapowiedzi ze ruszaja z nowym etapem wreszcie, bo wtedy to mini osiedle bedzie wygladac tak jak na projekcie czyli fajna ponadczasowa prosta architektura w spokojnych kolorach. I mysle ze to moze byc swietna alternatywa dla chetnych bo ceny w Gdyni np na Kacku daleko od centrum posrod lasow startuja od 8000 pln netto (Inpro - Azymut). A my z okien mamy widok na zatoke port to co w Gdyni najwazniejsze i najpiekniejsze:-) W Azymucie czy innych pogorzach albo oksywiach moga sobie co najwyzej popatrzec na las:-)

Takze trzymamy kciuki za kolejny etap!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4