Odpowiadasz na:

Tylko żeby móc odpisać od podatku, podatek do zapłacenia musiałby być duży. Przeciętnie zarabiający rodzice z dwójką lub trójką dzieci nie zarabiają aż tyle żeby tego podatku się uzbierało dużo.... rozwiń

Tylko żeby móc odpisać od podatku, podatek do zapłacenia musiałby być duży. Przeciętnie zarabiający rodzice z dwójką lub trójką dzieci nie zarabiają aż tyle żeby tego podatku się uzbierało dużo. Nadal obowiązuje ulga na dzieci, którą się rozlicza z PIT-em. Wiem z doświadczenia, że może zabraknąć tej kwoty do odpisania. Na szczęście kilka lat temu dołożyli możliwość odpisania tej różnicy ze składek ZUS-owskich.
W takim systemie znów najwięcej skorzystaliby najbogatsi.
Oczywiście w tym systemie też pozostaje wiele do życzenia. Niezrozumiałe jest dla mnie, dlaczego samotna matka (prawdziwie samotna) nie dostaje 500+ na pierwsze dziecko a ktoś kto dużo zarabia dostaje w ogóle zasiłek. Powinna być górna granica dochodu, przy której nie przysługuje dodatek.

zobacz wątek
7 lat temu
~pracujący rodzice

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry