Widok

Skoda Fabia I

Auto z Mlada Boleslav, jako następcę Felicii, zbudowano na zupełnie nowej platformie, opracowanej dla małych aut VW. Patrząc z róznych stron na Fabię można się dopatrzyć zarówno VW Golfa, Audi A3 czy nawet Opla Astry. Stuprocentowo charakterystyczny jest przód - zaokrąglony, o zderzaku idealnie wkomponowującym się w linię nadwozia. Za taki a nie inny design Fabii odpowiedzialny jest Belg Dirk ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoda Fabia

Jest to auto fajowe ale za bardzo odchudzone :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Siema w dobrym stanie jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia

mam taka i jestem zalamany.za ta cene wole opla astre!!!!!kto ja kupi???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

tylko disel

dziwny wyglad, tylko kombi disel jest ok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ma mniejszy bagażnik niż Felicja

Ma mniejszy bagażnik niż Felicja , ja nie wiem co wersja to mniejsza
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

to dobre auto

Fabia to solidnie wykonane i wyposażone auto.W jakim innym aucie otrzymamy BEZ DOPŁATY tyłną parę drzwi,wspomaganie,obrotomierz,regulację kierownicy w dwóch płaszczyznach i inne rzeczy?
Dobre materiały wykończeniowe i staranny montaż zdradzają przynależność do grupy VW {całkowicie ocynkowane nadwozie)Za rozsądną cenę otrzymujemy naprawdę dobre i moim zdaniem ładne auto(taki VW dla ubogich)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Fabia - już nie Skoda a prawie VW

Jestem od pół roku użytkownikiem Skody Fabia combi 1.4 MPI (50kW). Przejechałem dotychczas 20.000 km i jestem bardzo zadowolony. Zużycie paliwa - 5.4 l /100 km na trasie oraz 6.8 l/100 km w mieście - kto da mniej (nie liczę fiata 126p) ??? Bagażnik w wersji combi jest nieprzyzwoicie duży, dodatkowo można sobie go zwiększyć składając siedzenia 1/3 na 2/3. Moc 68 KM w zupełności wystarcza na spokojną i komfortową jazdę. Wnętrze elegancko i solidnie wykończone. Przede wszystkim jednak cenię sobie wyciszone wnętrze oraz twarde zawieszenie. Jedynym mankamentem wydają się być zbyt niskie zderzaki przednie i tylnie. O ograniczonej widoczności przez tylną szybę dowiedziałem się dopiero z artykułu - ja tego nie zauważam. Słowem - Volkswagen za nieco mniejsze pieniądze niż VW Golf.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bardzo proszę nie piszcie bzdór o fabii

Tak jak na wstępie bardzo proszę nie piszcie bzdór o fabii. Fabia to kiepski samochód
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

FABIA KOMBI-NIE MA LEPSZEJ

FABIA KOMBI 1,4 16V TO BARDZO DOBRE AUTO,FAKT CENA JEST NIE MAŁA ALE JAKA INNA FIRMA ZA TAKIE PIENIĄDZE OFERUJE TAKI ASORTYMENT . NIE WIELKIE AUTO ,BARDZO DOBRZE SIĘ SPRAWÓJE W RUCHU MIEJSKIM.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Fabia to solidnie wykonane i wyposażone auto. W jakim innym aucie otrzymamy BEZ DOPŁATY tyłną parę drzwi,wspomaganie,obrotomierz,regulację kierownicy w dwóch płaszczyznach i inne rzeczy?
Odp. Jesli cos jest bez doplaty tzn. ze juz zaplaciles za to... he,he... czy chciales czy nie...
Poza tym trzeba czyms skusic aby ludzie kupowali dawną dosc kiepawą dawną socjalistyczną markę... niedorobki i skrzypienie pozostalo...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Skoda Fabia

Autko jest rewelacyjne pod względem właściwości jezdnych, natomiast jeżeli chodzi o spalanie to jest to smok bez opamiętania. Mam Fabię z silnikiem 1.4 68 KM. Minimalne spalanie po mieście to 9 l/100 km. To trochę dużo jak na taką pojemność. Przy ostrzejszej jeździe może to być nawet 12 l/100 km. Także nie wierze że komuś to auto może palić poniżej 7 litrów, chyba że jeździ prawie cały czas na luzie lub z górki. Dziękuję
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 9

Plemika

Witam,


Ja mam 1.4 16V i spalanie średni za ostanie pół roku mam 6.5/100 więc jak ktoś ma 9 to raczej powinien sprawdzić sobie silnik.

Pzdr,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia rulez !

Witam,

Co do ostatniego postu na temat spalania - to :
1.albo facet masz za "ciężką" nogę (chyba z pol tony :)
2.albo trafil Ci sie kiepski egzemplarz-polecam obrobke silnika -GT- u pana Chojnickiego. Ja sobie taka zafundowalem i mniej pali a moc na hamowni wzrosla z 60 do 70 KM.
Dla laikow : obrobka GT polega na usunieciu fabrycznych niedorobek poprzez reczne "doszlifowanie" elementow silnika co powoduje zwiekszenie zywotnosci silnika, sprawniejsza jego prace no i zwieksza moc.
Pamietajcie ze egzemplarz-egzemplarzowi nie rowny.

Ja juz mam fabie prawie rok-nabilem ponad 32000 km-ow i sprawuje sie swietnie. Teraz zamierzam ja troche ztuningowac. Turbosprezarka i moze "NOS" :). W kazdym badz razie za zadne skarby tego swiata bym jej nie sprzedal. A po tuningu bedzie mogla stawac w szranki nawet z Civic 2.0 lub Ibiza Cupra :)

BTW : Czy ktos wie gdzie mozna kupic Turbosprężarkę do Fabii 1.4 MPI (nie diesel) ? Garett ich nie robi. Moze jakas czeska firma ?

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

brzydactwo lampy przednie plaskie jak w favoritce tyl wysoki i wazki nieproporcjonalny deska rozdzielcza smutna zegary typowo czeskie w faworitce byly o niebo ladniejsze vw na wschodni rynek czy niemiecki silnik i podloga to wszystko cena zawysoka archaiczny silnik 1`4 seat ibiza o niebo lepszy ladniejszy i porownywalna cena
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Brzydka i droga. Za te pieniadze lepiej kupić promocyjny zeszłoroczny model "zachodniej" marki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

czemu nie...

przez 6 lat bezawaryjnie jezdzilem felicią 1,3 i uważam to autko za bardzo solidne. jedyne co przez ten czas "padło" to akumulator, alternator i tłumik oraz kolka żarówek. nigdy mnie nie zawiodła - nawet na trasach rzędu około 450km. bez przystanku na pełnym obciążeniu. jedyne co można zarzucić to kiepskie osiągi (nie licząc silnika 1,6 "z golfa") i szybko rdzewiejący układ wydechowy. moja "fela" była na niewielkim optycznym "tiunie" i prezentowała sie naprawde rewelacyjnie. a co do polonezów - to nie ma żadnego porównania - żaden mi nie "odszedł"!!! teraz od kilku miesięcy mam fabie 1,4 16v - rewelacja za niewielkie pieniądze. ani ibiza ani astra czy brawo/brawa lub inne podobne nie oferują tyle za tak niską cene!!! pozdrawiam wszystkich "skodziarzy"!!! DRUID.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja jutro wyjezdzamz salonu wlasną:)

Za 35 tys - 2 poduszki, abs, reg kier, servo, inst rad, zegary z obrot, tarcze wentylowane, srebro metalic..... i duzo innych bajerow, a taka iBIZA dwudrzwiowa !!! prawie 43 tys hehe.... albo lepiej...... o astrze nie wspomne....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dość duże spalanie

Mam silnik 68 KM (sedan) i pali mi w mieście, przy w miarę spokojnnej jeździe 8 litrów minimum, w trasie 5,8 l. Na pewno nie są to rewelacyjne osiągi. Ale z całej reszty jestem bardzo zadowolony.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia - fan klub - zjajzdy?

Mam Fabie rok 1,9TDi Kombi - 40 000km . Jest rewelacyjna. Mam 30 lat za kółkiem. Trochę ją przetuningowałem ale jestem bardzo zadowolony.
Poszukuję fan klubu Skody Fabii i terminów jakichkolwiek zjazdów miłośników. Może ktoś wyśle mi informację?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zadowolony!

Mam takową z siliczkiem 1.9 TDI, 33000 km na liczniku i jak narazje brak usterek.

BTW - Może ktoś wie gdzie w 3 city można dołożyć za niewygórowaną cene klimę do tego autka? Cena w salonie jest zaporowa!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Montaż klimy to koszt około 10000. Też chciałem kupić autko bez klimy i założyć ale nie warto... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

złom

mam Fabie ( slużbową ) i w przeciągu 4 miesiecu rozsypalo sie wspomaganie , krzyzak w zawieszeniu elektryka szopi odstawiala opoza tym od dwóch miesiecu co jakis czas zapala sie kontrolka silnika a te baran w serwisiem nie wiedzą o co chodzi ( zresztą nie pierwszy raz )
LUDZIE TO JEST ZLOM !!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

bo służbowy to trzeba katować ......żaden tego nie wytrzyma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cudowne autko

Na Skodę od roku i jestem baaaaardzo zadowolony. Miałem dużo aut ale takego jak Fabia NIGDY! Jest to samochód bardzo wygodny (nawet Golf IV daje gordze wrażenie), komfortowy. Wykończenie w srodku jest poprostu zaskakująco eleganckie, bardzo dobro wrażenie robią miękkie plastiki.
Jedyne zastrzezenie mam do wielkości bagażniką, chyba kupię sobie Kombi.
Jak ktoś ma 35.000zł i chce kupić świetne auto to nie ma wyboru - musi kupić Skode Fabię!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fabia jest moim najlepszym samochodem dotychczas...

czesc. mialem juz 6 aut, mam prawie 20 lat za kólkiem i od prawie roku mam Fabię z silnikiem 1.9 SDI. Trochę słabszy od TDI, ale mi osobiście zależy na niskim spalaniu - a tu Fabia 1.9 SDI sprawuje się REWELACYJNIE - w mieście przy normalnym jeżdżeniu maks 5,3 L na 100km, z włączoną klimą może 5,5 L dieselka. Na trasie po prostu jeździ na powietrze - przy 100km/h spalanie nie przekracza 4,5 L.
Wykręciłem już prawie 25.000 km i Fabia sprawuje się jak nowa, co nie mogę powiedzieć o moim poprzednim aucie - VW Golf`ie 3 (oj jednak Golfy 2 były o niebo lepsze!!! Te nowe Golfy 3,4 to badziewie).
Nie miałem Fabią żadnej awarii, a jeżdżę dużo. Wniosek - Fabia to autko dla ludzi którzy chcą mieć bezawaryjnego, niskospalającego i do tego taniego "czeskiego" volkswagena. Naprawdę, Fabia jest godna polecenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Icex

Mam fabie 1,4 60km i nie narzekam w miare wygodna troche duzo pali no ale to z racji mojej jazdy:)) ale osiagi jak na 60km sa bardzo dobre
moi znajomi z duzo mocniejszymi silnikami nie chcieli mi uwierzyc ze to auto ma 60km
A tak pozatym to robie SCsportinga który niby ma leprze osiągi na papierze...byc moze to wina kierowcy tegoSC chciaz to nie byl tylko jeden??
No i mina byla nie ciekawa...
Lanoski 1,4 tez zostaja w tyle...
Predkosc max na papierze 157kmh a ja jechalem kilka razy 180kmh troche potem sie dlawil ale to nic:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

radek

ahoj ijsom zo prahy zo ceska i pro svoj samochod fabia chcem cira svetla (lexus style) neviete nekto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skoda Fabia

Śliczne autko. Bardzo mi się podoba. Mój nauczyciel od fizyki takim jeżdzi. Skoda Fabia to taki cukiereczek!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zadowolony!

Mam Fabie 1.9TDi od 3 miesięcy. Wczesniej mialem Ibize '98 GTI 1,4 100KM. Może tak ladnie (w srodku i na zewnątrz) nie wyglada - Ibiza miala swietne materialy na desce i welurowe kubelki - ale jezdzi o niebo lepiej, jak tylko włączy się Turbo (ok 1600obr) niemilosiernie wciska w fotel, średnie spalanie (wg komputera) to 6,9l/100km (jazda tylko po Warszawie - korki, ciężka noga :) etc.). Jak tylko skończy się gwarancja mechaniczna to jade do Chojnickiego troszke silnik przerobic. Jeszcze jedno - w środku plastik, plastik i jeszcze raz plastik w prawdzie nie jest złej jakości ale deska jest tak zaprojektowana, że plastik przytłacza (co nie znaczy że brzydka).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

SKODA FABIA

AUTO BARDZO DOBRE ALE SILNIK SKODOWSKI 14 60 KM FATALNY BARDZO DUŻE ZUŻYCIE PALIWA W DZISIEJSZYCH CZASACH NIE DO PRZYJĘCIA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia kupic nie kupic??

czesc! przymierzam sie do zakupu samochodu. Byc moze bedzie to fabia ale nie znam nikogo kto tym jezdzi dlatego pytawm Was jako posiadaczy tego auta czy warto? Drugie pytanie to takie czy ktos z was sie orientuje, ktore silniki montowane w fabii sa konstrukcja skody a ktore volkswagena?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kozak auto

Auto jest super. Z silnikiem 1,9 TDi i wersji Elegance to poprostu nic dodać nic ująć. Moim zdaniem kolejny po niej to dopiero nowy Passat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

:))))

Moim zdaniem za bardzo sie zachwycacie tym nijakim autem, ja tam wolalem sobie kupic uzywana alfe romeo i moze nie jest nowa ale za to mam duzo lepszy samochod.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alfa Romeo? Hyba to żart. Na polskie drogi. Haha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault Thalia parwie to samo

Jak ktos woli autka zachodnie to Renault Thalia ma praktycznie takie samo wyposazenie, a lepszy silnik i jest w tej samej cenie.
Wlasnie stoje przed dylematem ktory z nich ... co wybieracie ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jedyna i najlepsza w swojej klasie

posiadam skode fabia i jestem z niej bardzo zadowolony, nie przypuszczalem ze pepiki moga skonstruowacc talie cudo!!!!!!!!!!!! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

... "pepiki" tego nie skonstruowały!

Ogólnie rzecz biorąc konstrukcja jest całkiem niezła, jednak jest to składak made in Germany, Spain i oczywiście jest kilka elementów czeskich. Przekonałem się o tym osobiście, bo "czeskie błędy" przy skręcaniu tego, co dostarczyli im Niemcy zmusiły mnie do rozkręcenia kilku elementów. Problem w tym, że w środku grzechotało prawie wszysko i to zaraz po wyjeździe z salonu. Np. w klapie schowka znalazłem kawałek swobodnie latającego plastiku, wtyczki od radia wisiały luźno, chociaż jest na nie specjalnie przeznaczone miejsce, osłona nad pedałami trzymała sie dobrze tylko w jednym punkcie, oparcie tylnej kanapy klekocze w zamkach. Z "rzeżeniem" w prawych przednich drzwiach chyba już pojadę do serwisu.
Chyba lepiej by było, gdyby to auto składali w FSO - wcześniej jeździłem Matizem i takich atrakcji nie miałem ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

deska do prasowania

Wczoraj tym jechałem. Twarde siedzenia, plastik jak u Łady, silnik pracuje jak wiertarka. Dziwię się ludziom, którzy mówią, że Fabia to auto komfortowe. Czyżby nigdy nie siedzieli w innym samochodzie??? No i oczywiście chlaaaaaaa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nawet nawet

A ja wam powiem, ze jezdzi sie calkiem niezle, od miesiaca mam fabie 1.4 mpi 60KM, po miescie mozna polatac, ale spalanie mnie strasznie irytuje, fakt ze czesto cisne ja niemilosiernie, ale 10l / 100km to troche duzo jak na tak lekkie auto (okolo 1 tony) z takim silnikiem. Pare dni temu zalozylem letnie opony (195/50) na 15" felgach i prezentuje sie o niebo lepiej, calkiem inny samochod.
PS. Jedna prosba, gdyby mogl mi ktos powiedziec co tam mozna zrobic w tym silniki zeby podciagnac jeszcze z 20KM. Jak wyglada sprawa z turbo? Jest sens do takiego silnika?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

fabia - pusty śmiech

za 35000 to wolę kupic Yarisa... nie ma porównania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
35 tysi. to mam zarąbistego merca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia

Mam zamiar kupić Skodę Fabię po świętach wielkanocnych, i potrzebuję rady jaki model i jaki silnik najlepszy by był, oczywiście za rozsądne pieniądze ok. 35000zł. Za pomoc z góry dziękuję!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia

Polecam Fabie z silnikiem 1.2 12V (od Polo) ostatnio pojawiły się takie w ofercie. Jest w podobnej cenie co 1.4 MPI ale za to dużo nowocześniejsza konstrukcja i mniej pali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czy warto za to bulić za ASSISTANCE???

Fabke mam już prawie 2 lata i po zakończonym (rocznym) okresie gwarancji oferują w ASO GWARANCJĘ DOŻYWOTNIEJ MOBILNOŚCI. Czy ktoś z użytkowników tak uroczego autka poświęcił parę chwil na przeczytanie tej krótkiej "książeczki"?
Żeby za wymiane oleju i filtra płacić prawie 500 pln i tylko po to żeby mieć tą gwarancję mobilności, prawdopodobnie PATYKIEM NA WODZIE PISANĄ.
CZEKAM NA OPINIE!!! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy warto za to bulić, za ASSISTANCE???

Fabke mam już prawie 2 lata i po zakończonym (rocznym) okresie gwarancji oferują w ASO GWARANCJĘ DOŻYWOTNIEJ MOBILNOŚCI. Czy ktoś z użytkowników tak uroczego autka poświęcił parę chwil na przeczytanie tej krótkiej "książeczki"?
Żeby za wymiane oleju i filtra płacić prawie 500 pln i tylko po to żeby mieć tą gwarancję mobilności, prawdopodobnie PATYKIEM NA WODZIE PISANĄ.
CZEKAM NA OPINIE!!! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia 1,2 12V

Kupiłem dwa tygodnie temu Skodę Fabię 1.2 12V. Jest to super autko, narazie jeszcze nie wiem ile pali i jakie ma osiągi bo jest jeszcze na lekkim dotarciu (ma 800 klm). W Salonie doradzają aby po 1,5-2 tys. przyjechać na wymianę oleju. Auto jest super!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

EEEEEE TAM

Yaris jest lepsza pd KAZDYM wzgledem!! SPRAWDZONE!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Yaris jest brydki i ma gorzswe wnęrrrrrrrzzzzswk xklr cżxncas,mx/ewb?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do yarisa

jak mozna porównywac Yarisa z fabią//
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia combi - także na działkę

Combi ma wszystkie zalety hatchbacka - zaczepny przód, regulowane fotele, harmonijne wnętrze, etc. a dodatkowo bardzo zgrabnie rozwiązaną linię dachu i oczywiście znacznie większy bagażnik, do którego bez kłopotu wchodzi większość narzędzi działkowych - w najgorszym wypadku po przekątnej. Bardzo dobrym pomysłem jest roleta w bagażniku zamiast pokrywy podnoszonej razem z drzwiami. Silnik 1.4 16V wydaje się wystarczać, jest cichy, średnie zużycie po 4000 ok. 6.5. Jeśli do czegoś wypadałoby się przyczepić, to do tandetnych przysłonek bocznych wnęk w bagażniku, koloru plstiku w zamku tegoż bagażnika (jaskrawo pomarańczowy, pewnie chodzi o ostrzeżenie dla nisko lecących samolotów) i np. braku pokrycia foteli z tyłu (czego oczy nie widzą, itd. - stara socjalistyczna zasada). No i klapa bagażnika łomoce przy zamykaniu jak moździerz 120mm. Poza tym rewelacja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia combi - także na działkę - poprawka

Sorry, poprzednio podałem błędny adres mailowy
app
PS
Przy okazji uzupełnienie - klima w fabii wydaje się niezbędna, jeśli lata będą jak ostatnie, a będą. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie schodzić poniżej 20 stopni i nie kierować strugi powietrza bezpośrednio na siebie, chyba że komuś akurat zależy na chronicznych stanach zapalnych.
Pozdrowienia -
app
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

śmiech:)))

Fabia jest fajnym zgrabnym autkiem na VW liczy sie wygoda i nowoczesnośc i wyposazenie za niewielka kase a co do zuzycia paliwa jak czytam o czym wy mówicie to niemoge fabia ma dużo silników o różnych parametrach w kazdym rodzaju czy diesel czy benzynowy i kazdy ma inne parametry spalania a niekazdy prawda ma taki sam więc niema co sie kłucić :))))) i niewychwalajcie innych marek ze lepiej dac troszke więcej i mamy lepszy najlepiej to se bmw 7 z pełnym wyposazeniem kupić nawet ceny niemówie, niewszystkich stać a sa miłośnicy tacy i tacy jedni mówia tak i drudzy tak zawsze tak było i bedzie ja np. wam mówie ze niema nic lepszego niż 125p i co wy na to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem co przyniesie przyszłość

Fabię comfort mam ponad 3 lata. Pierwszy rok to pasmo likwidacji usterek. Wymiana uszczelki pod głowicą - ale zanim fachowcy z serwisu doszli do przyczyny wyrzucania płynu chłodzącego najeżdziłem się. Oczywiscie wymiana hydraulicznych popychaczy, brakowało lampki w bagażniku, wymiana przekładni kierowniczej - wyciek, żle podłączona poduszka - zapalała się lampka kontrolna, uszkodzenie włącznika swiateł stop ( pod pedałem hamulca). Kupowałem na początku i jak widze przepłaciłem bo potem dochodziły różne bonusy i promocje i choć chciałem ABS to nie było takiej opcji. Ale podobało mi sie to autko i czekałem rok od informacji o nim żeby kupić.Żadna inna marka za te pieniądze(41000) nie dawała takiego wyposażenia i wykończenia. No i linia nadwozia bardziej mi pasuje niż okragłe lanosy, peugeoty 206 czy podobne. Na VW mnie nie stać. Porównanie z oplem corsą - też 4 letnią - tam starzeją się przewody elektryczne, do spryskiwaczy- po prostu pękaja ze starości. Tworzywa czarne i twarde. Tłumik do wymiany, wypalił sie zawór, oleju pił 1l/100km bo źle założono pierścień uszczelniający w auytoryzowanym serwisie. Nikt mnie nie przekona ze opel to trwałe i solidne auto.Dzis kupiłbym też fabię, ale z silnikiem 16v, o mocy 75KM , te 68 to trochę za mało bo przyzwyczaiłem sie ostro ruszać (miałem malucha)., może inny kolor. A zanim kupiłem przymierzałem się do różnych samochodów - Fiat Stilo - tworzywa denne, Peugeot - czarny plastik, Polo - drożyzna, Corsa - ciasna i golus. Teraz oczywiście wybór trudniejszy bo pojawiły się - nowy Ford Fiesta, Citroen C3, Corsa C-wszyscy dokładają ABS, wspomaganie ale pierwsza w tej klasie i cenie była Fabia. A najprzyjemniej kiedy mój wujek - posiadacz wielu samochodów - jak go przewoziłem to nie mógł sie powstrzymać przed pochwaleniem auta - "to auto płynie". Spalanie w mieście 8l ale są to bardzo krótkie przejazdy na zimnym silniku. W czasie kiedy jeździłem na dłuższych trasach ok 20% to średnie spalanie było 7,5 l/100. Ale jak wspomniałem - nie ruszam ostani spod świateł, a masa 1100 kg to nie 800 jak u fiata. Przy oszczednej jeżdzie zgodnie z przepisami Vmax <50km to 6,5 l/100 jest do osiagnięcia tylko lepiej kupić sobie wtedy rower. Siostra ma forda eskorta 1,6 i jej pali 11 w mieście. Ale moc nie bierze się z powietrza tylko z benzyny. Reasumując - jak ktoś lubi w samochodzie półeczki, klapeczki, dołeczki, przełączniki i światełka - to nie jest samochód dla niego i lepiej niech kupi fiata. Jeśli w samochodzie lubisz porządek i spokój to jest to samochód dla ciebie. Krytyczne słowa dotyczące designu samochodu były nietrafione - potem wiele samochodów upodobniło się do Fabii - choćby Toyota Corolla, Opel Astra - charakterystyczny ciężki wygląd, proste linie, oszczędna deska rozdzielcza. A opinie, że lepiej kupić kilkuletni samochód używany pochodza od tych co chcą sprzedać używany samochód. czy ktoś widział ogłoszenie o sprzedaży fabii z przeciętnym przebiegiem? Bo ja nie. I sam takiego nie dam. Zajeżdę ją ( jak mojego 12 letniego fiata) i dopiero sprzedam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia a kradzieje

Samochod fajny, ale juz w dwa tygodnie po zakupie rabneli mi halogeny (ktorych zreszta wcale
nie chcialem ale byly w pakiecie). Bardzo latwo sie je demontuje. Zdaje sie, ze Fabia ma wiecej
takich latwych do ukradzenia elementow.

Brakuje mi jakiegos spisu konkretnych zabezpieczen robionych pod fabie
i rzetelnej informacji co czesto ginie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoda Fabia 1,4 ( 60 KM ) rocznik 2000 - przebieg 51000 km.
8 l / 100 km w mieście latem!!
10 l / 100 km zimą!!
A już delikatniej jeździć się nie da!!
Akumulator padł w miesiąc po zakończeniu gwarancji. Wymieniłem już trzy łączniki stabilizatora. Łożysko w prawym przednim kole ( przy przebiegu ok. 30 000 km ).
W tej chwili pojawiły się problemy ze wspoganiem - zapala się lampka kontrolna. Wspomaganie czasami przestaje działać. Czasami silnik wspomagania wariuje i wówczas przygasają wszystkie światła. W serwisie póki co nie wiedzą co się dzieje.
Poza tym chyba OK. Za te pieniądze chyba nie można było kupić porównywalnego samochodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez mam skode comfort 1.4 2001 i takie same problemy ze wspomaganiem i ze swiatlami ktore przygaszaja.Jak cos bedziesz wiedzial jak ta usterke usunac daj znac,Pozdrowionka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

FABIA-SĄ LEPSZE

Fabie kupiłem 6 miesięcy temu. Od początku słysze jakies dziwne dzwięki z kół i z deski rozdzielczej. W serwisie nic nie potrafia znalezc, czyli jest to normalna sprawa. skrzynia biegów pracuje głośno.
Wydaje mi sie, ze sa lepsze samochody
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

SALONY SKODY - ROZPACZ !!

Mam Skode Fabie. Po kazdej wizycie w salonie firmowym czuje sie przegrana.

Reklamacja czegokolwiek w ramach gwarancji to syzyfowa praca.
Zawieszenie, ktore mi skrzypi - salon stwierdzi, ze w Fabi ma tak skrzypiec.
Dmuchawa szumi na maxa (wpadaja liscie) - salon twierdzi: prosze sie cieszyc
ze ma Pani tak silna (z dzwieku) dmuchawe.

W innym salonie po dokonaniu naprawy (platnej bo tylko takich dokonuja)
klapa z tylu sie nie zamykala. (!) Znowu jazda do salonu - co za problem -
przycieli mi poleczke z tylu zeby sie domykalo! Nawet bym o tym nie
wiedziala ale jak cieli to nie sprzatneli wior z bagaznika.
Mogla bym tu pisac i pisac - niestety.

Mam Fabie - samochod nie jest taki zly. Ale jak bede tylko mogla ZMIENIAM !!
napsuli mi krwi w tych salonach :)

A kawe niech sobie sami wypija!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie jest źle

Mam Fabię Kombi 1.2 12V. Przejechałem jakies 6000 km i póki co nic się nie dzieje. Generalnie całkiem przyjemne autko. Jak większość też miałem dylemat co do wyboru samochodu. Rozważałem zakup Yarisa, 206 etc. Tylko, że to w porównaniu z Fabia Kombi malo pojemne autka. Jedyne co mi przeszkadza, to prymitywna wrecz deska rozdzielcza i halas jaki dobywa sie przy zamykaniu tylnej klapy. Silnik ok............chociaz albo trzeba sie zdecydowac na ekonomiczna jazde (wtedy na odcinkach dluzszych niz 10 km, spokojnie mozna zejsc do spalania ponizej 6l/100 km, jezeli hehehe komputer nie klamie), lub tez na dynamiczna (oczywiscie jak na mozliwosci silnika), chociaz wtedy spalanie przynajmniej 8l/100 km. Wybor chyba byl dobry, zaplacilem ponad 40000 PLN, ale wesja comfort, lakier metalik, klimatyzacja w promocji. Szkoda, ze trezba bulic za ABS dodatkowo. Generalnie nie jest zle. Najbardziej zadowolony jestem z klimy. Zeby jeszcze ten silniczek byl bardziej dynamiczny i..........oszczedny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze coś

Nie wiem jak w innych wersjach silnikowych, ale w 1.2 12V silnik jest bardzi nisko zawieszony. Praktycznie kazdy wjazd na kraweznik lub pokonywanie wiekszych nierownosci powoduje obijanie sie o oslone silnika. Wyjatkowo dokuczliwe doznanie. I pytanko........nie orientujecie sie czy w autoryzowanych salonach jest mozliwosc obszycia skora kierownicy, galki drazka zmiany biegow i raczki hamulca recznego. I ile taka zabawa kosztuje??????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

FABIA

To nie jest złe auto za te pieniądze nie można niczego więcej wymagać. Szkoda że nasze serwisy wszystkie bez wjątku są do d....py.
Szukam schematu elektryki Skody w książce tej czerwonej niema. Jak ktoś ma niech się odezwie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kaszana

A ja dostalem niedawno z firmy Fabie 1.2 , 54km.i mysle ze to samochód do dupy.Po 1. słabe osiągi ,przyspiesza ja maluch, po 2. chleje niesamowicie!! okolo 11 litrów na miescie!! a tak pozatym to może ktoś wie co to za silnik 1.2? Czyja to konstrukca ??? Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam Skodę 1,2 już 5 lat i jest OK!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

FABIA ze mną już 3 lata...czy WARTO?

Witajcie!
Wiele już słyszałem złego i dobrego o Fabii. Jednak chciałem się z Wami podzielić opinią człowieka, który jeździ tym autem na codzień, zna go od 3 lat.
Piewrwszy moment kupna auta był ciężki--w 2000 roku,kiedy Fabie jeszcze nie weszły pełną parą na rynek, już w listopadzie postanowiłem mimo,że to była świeża konstrukcja--(stąd lekka obawa chorób sieocych) postanowiłem ja kupić.
Pierwszy rok minął naprawdę pięknie i czysto, jedyne zachwianie techniczne miałem w zimie-przy temperaturze około MINUS 24 stopni zawahało się wspomaganie. Ale to było około 10 sekund i dlatego pamiętam,że była to jedyna rzecz.
Niestety w 14 miesiącu od kupna, auto nagle straciło moc.Na moje nieszczęscie nie obejmowała mnie gwarancja na 2 lata-lecz rok i musiałem wtryskiwacz paliwa zrobić ze swojej kieszeni. Koszt-około 400 zł. (materiał plus robota)Trochę to zabolało, jednak do dziś nowy wtrysk działa sprawnie.
Przez kolejne dwa lata-tj. do dzisiejszego dnia spotakały mnie jeszcze dwie niespodzianki- kiedy autem poszalałem po Węgrzech i nie oszczędzałem go po terenie-(ciężkie podjazdy do miejsca pobytu po kamieniach przez ok.2 tygodnie) --padły stabilizatory łączników,podobno słabość tego auta. Koszt-100 zł .(materiał plus robota)
Później przy około 38000 tys. km -- wypadła jakaś tuleja z gumy (nie wiem zbytnio co dokładnie-w każdym razie tłukło się z przodu coś) kosztowało to 60 zł.(materiał plus robota).
W dniu dzisiejszym--auto ma już 42000 tys km, mam jakiś kłopot z kablem,który prowadzi od płynu do szyb do tylniej szyby,bo gdzieś z początku przecieka. Jednak nie zaliczam tego probelmu to WADY AUTA, ponieważ wydaje mi się, że na serwisie podczas roboty z tymi tulejkami do gum mechanik po prostu "uszkodził" jakąś tam część, bo już od tamtego czas zaczęło coś "wariować" podczas przesyłu wody do tylniej szyby i strumień zmalał--aż do dziś, kiedy padło i musze z tym podjechać.
W ciągu trzech lat dołożyłem do auta około 560 zł dodatkowo-tj. koszty jakiś wad i usterek.
Nie wiem, jak to oceniać,czy dużo, czy mało. Dodam jeszcze, że auto pali w mieście między 8 a 10 litrów, na trasie przy ŚREDNIEJ prędkosći 90 km/h --5.6 litra / 100km. Sądząc po kosztach utrzymania-tj. tych awariach-(bo benzyny nie liczę-wiadomo, cena zmieniła się w 3 latach z 2.80 na 3.50 .) naprawdę nie jest źle. Obawiałem się gorszych efektów. Co za to daje mi to auto? OSOBIŚCIE:
W lecie-kiedy podróżuję daje ogromny komfort jazdy.Silnik 1.4, 60 km, naprawdę pozwala i dobrze trzyma auto na drodze i w płynnej,nieraz szybkiej jeździe. Auto ładnie się prezentuje,co daje również satysfakcę, jednak największy komfort odczuwa się w zimie. Auto nagrzewa się już po przejechaniu 2-4 kilometrów, jest ciepło, jest świetnie wyciszone. Każdy z kim jeździłem, zwraca uwagę na to, że auto ma rewelacyjne walory płyty podłogowej. Kiedy jeździłm Audi A3-!!auto tłukło się dwa razy głośniej niż Fabia! O cenie nie wspomnę.
Bagażnik w zupełności wystarcza.Kiedy brakuje miejsca-rozkładasz fotele i możesz przewieźć pralkę, lodówkę, co sobie życzysz. W środku nie rażą plastikowe wykończenia rodem z FIATA, OPLA. Siedząc w środku, czujesz, że jest przytulne. Jeśli ktoś narzeka na brak schowków,pocieszę, że FABIA ma o wiele lepsze rozwiązanie schowków i więcej dodatkowego miejsca niż OCTAVIA! A to ciekawe, prawda?Sam sprawdzałem, może to dlatego, że OCTAVIAwyszła wcześniej...no ale cena wciąż wyższa i auto klasę wyżej.
Cóż można dodac na podsumowanie? Ostatnio zastanawiałem się...co kupił bym teraz? Po trzech latach, gdybym musiał znowu skierować się do salonu... naprawdę nie musiałem długo myśleć. Znowu kupiłbym Fabię. Nie ma na rynku auta za tą cenę(a to też wazne)które prezentowałoby się lepiej niż FABIA. Ople, Fiaty odpadają. Może zajrzałbym na Peguota, czy też Citorena, jednak i tam zdarzają się duuże błedy w konstrukcjach. Na pewno nigdy Toyota Yaris...czemu? Bo jest po prostu zbyt mała i ściaśniona...
Jeśli ktoś szuka komfortu jazdy, ciepłego, przytulnego wuta, w którym nie trzeba do siebie krzyczeć, można mówić szeptem-które dobrze się prowadzi i ładnie prezentuje..to takim autem jest Fabia. Jednak nie kupujcie Fabii 1.2 ...najmneijszy silnik to 1.4 , aby komfort jazdy był naprawde wysoki.
PS. W najbliżsyzm czasie wkładam instalację gazową do mojej FABII. Jeśli ktoś ma już jakieś doświadczenia z tym autem i gazem -- prosze o kontakt na maila, chętnie podyskutuję.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

GAZ W SKODZIE

CZY JEST KTOS KTO BY ODPPOWIEDZIAL NA PYTANIE: CZY OPLACALNY JEST MONTAZ INSTALACJI GAZOWEJ W SKODZIE FABIA 68 KM? JAKI SA OSIAGI I SPALANIE PRZY TEGO TYPU INSTALACJI?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bubel Fabia

Mam Fabię rok prod.2000. Myślę, że najlepszą rekomendacją będzie lista tego co było wymieniane:skrzynia biegów-głośna praca, stabilizator i drążki stabilizatora-stuki, zamek drzwi tylnych-brak światła, uszczelnienie miski olejowej (5 razy)-wycieki, osłona bagnetu-wycieki, czujnik temperatury cieczy chłodzącej-brak odczytów, sonda lambda-emisja spalin.To jest oblicze Fabii. Odradzam kupno tego samochodu. To początek kłopotów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bubel Fabia

Mam Fabię rok prod.2000. Myślę, że najlepszą rekomendacją będzie lista tego co było wymieniane:skrzynia biegów-głośna praca, stabilizator i drążki stabilizatora-stuki, zamek drzwi tylnych-brak światła, uszczelnienie miski olejowej (5 razy)-wycieki, osłona bagnetu-wycieki, czujnik temperatury cieczy chłodzącej-brak odczytów, sonda lambda-emisja spalin.To jest oblicze Fabii. Odradzam kupno tego samochodu. To początek kłopotów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tragedia

Do 6000 km wszystko ok. Teraz.........cieknie gowno i woda wlewa sie do bagaznika. "fachowcy" z serwisu powiedzieli...........trzeba by poprawic polaczenia blach i pospawac (bez ogrodek) - w znajomym warsztacie, bo oni..........w serwisie takich mozliwosci nie maja ???!!!!!!!!!. No k**** rece opadaja. Facet na pałe zasiliknowal miejsca w ktorych prawdopodobnie spawy czy zgrzewy nie trzymaja i tyle. Paranoja. Do tego dmuchawa jakiegos zajoba dostala, werczy. swiszczy k**** normalnie wymiekam. TRAGEDIA. Jak juz gowniany samochod to choc sewrwis powninen byc lepszy. A serwis..........gorszy od tego gowna. NIKOMU NIE POLECAM FABII. Ludzie dajcie se siana. Wywalilem 42000 w bloto i tyle. A gdybym mogl to pozabieralbym wiekszosci koncesje na dilerstwo. Normalne barany...........oni wciaz zyja w komunie. Jak chcesz kupic do dupy by wlezli..........a jak naprawic to.........wszystko jest tak jak jest. Jak świszczy - ma swiszczec, jak cieknie - to ma cieknac, jak nie pali - to to normalne. Samochod ideal k****. p*********sie i .........wg serwisow tak ma byc. Niedllugo k**** sam bede jak kon ciagnal ten shit.........i to tez ma tak ma byc......wiecie????????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są chyba różne Fabie i różne salony!

Mam Fabię 1,9 SDI 2000.Przejechałem ponad 52.000 km. Kupiłem ją w salonie, gdzie zajmują się mną i nią profesjonaliści - mili i kompetentni. W ciągu trzech lat eksploatacji wymieniłem tylko element wspornika wahacza - silnik ciężki, ale dobry. Wymiany dokonano ZA DARMO, po gwarancji. Pali w trasie 4,6 l ropy, w mieście - 5,5.
Wnętrze ma miłe, fotele mają świetne trzymanie, nie męczą na długich trasach,na drzwiach nie ma blachy,bagażnik wystarcza dla czteroosobowej rodzinki na każdy wyjazd.Maksymalnie pojechałem nią 170km/h. LUDZIE, KRYTYKUJĄCY FABIĘ! MOŻE KUPILIŚMY RÓŻNE SAMOCHODY? MOŻE W WASZYCH MIASTECZKACH PRACUJĄ SAME J(E)OŁOPY? Mnie nic nie stuka, nie rzęzi, nie urywa się. Przeglądów dokonuję systematycznie, nie jeżdżę wolno, zmieniam opony, czyli zachowuję się jak przeciętny kierowca. Jeśli moja przygoda z Fabią się skończy - następna będzie Skodą!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia Kombi 1.9 TDI

Rewelacyjny silnik, kapitalnie elastyczny i dynamiczny. Pali przy tym 5.5 l ON/100 km, nawet ostre katowanie po mieście winduje spalanie do max. 7 L/100 km. W środku silnik mógłby byc lepiej wyciszony. Lepiej rozplanowane i więcej schowków niz w Octavii, za to nieco gorsze, ale większe fotele. Ideałem byłoby oparcie z Octavii, siedzisko z Fabii. Ostro rwie do przodu nawet pow. 160 km/h. Bardzo dobre zawieszenie, nie tłucze tak jak w większej Octavii. Dobra pozycja za kierownicą, łądny wygląd autka.
Wysoka cena zakupu, ale myślę że z tym silniczkiem warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

FABIA DOBRE AUTO ZA TA CENE

1,4 MPI 60 KM DYNAMICZNE AUTO
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fabia Sedan 14 Fresh + NIEZŁE AUTO

Ma Fabię od roku, 19 000 km, - silnik, zawieszenie na polskie drogi – na piątkę świetnie trzyma a jeździć 160 km/g bezpiecznie można tylko na kilku odcinkach autostrady w Polsce czyli nigdzie – chyba że akurat masz dres lub pusto we łbie lub to wszystko i do tego parę promili we krwi co jest standardem. Cicho w środku, niezłe plastiki, oszczędny design wnętrza, razi mnie odpustowy wystrój Francuzów i Japońców wole chłodne klimaty (rzecz gustu), twarde dobrze trzymające siedzenie, mijsce z tyłu nie to co Yaris, P 206, Punto, Fiesta. Zwarta bryła karoserii jednolita linia z dynamicznymi zawijasami i skosami (szczególnie przód), krótkie przełożenie sprzęgła (wajcha w Renaulcie jest karykaturalna), pełny ocynk naprawdę nie jak w Nissanie, mi pali średnio 5,8 – do pracy ma 20 km przez las zero korków.
OGOLNIE – niezłe auto za ta cenę – jak Skoda wypuści nowa Fabię lub będzie mnie stać na nowa Octawię to zostanę przy tej stajni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia Sedan 14 Fresh + NIEZŁE AUTO

Ma Fabię od roku, 19 000 km, - silnik, zawieszenie na polskie drogi – na piątkę świetnie trzyma a jeździć 160 km/g bezpiecznie można tylko na kilku odcinkach autostrady w Polsce czyli nigdzie – chyba że akurat masz dres lub pusto we łbie lub to wszystko i do tego parę promili we krwi co jest standardem. Cicho w środku, niezłe plastiki, oszczędny design wnętrza, razi mnie odpustowy wystrój Francuzów i Japońców wole chłodne klimaty (rzecz gustu), twarde dobrze trzymające siedzenie, mijsce z tyłu nie to co Yaris, P 206, Punto, Fiesta. Zwarta bryła karoserii jednolita linia z dynamicznymi zawijasami i skosami (szczególnie przód), krótkie przełożenie sprzęgła (wajcha w Renaulcie jest karykaturalna), pełny ocynk naprawdę nie jak w Nissanie, mi pali średnio 5,8 – do pracy ma 20 km przez las zero korków.
OGOLNIE – niezłe auto za ta cenę – jak Skoda wypuści nowa Fabię lub będzie mnie stać na nowa Octawię to zostanę przy tej stajni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tragedia !!!!

Przesiadłem się do Fabii ( 1,2 HTP 64KM) z Lanosa (1,5 86 KM ) i po trzech miesiąca doszedłem do wniosku że był to jeden z największych błędów mojego życia . Dynamika Fabii porównywalna jest jedynie z VW Polo 1.0 50KM ( też tym jeżdziłem ) czyli totalna porażka , dynamiczna jazda w trasie jes poprostu niemożliwa a wyprzedzanie tirów graniczy z samobójstwem.Spalanie - no nie !! miasto od 9l do 10l ,trasa 6,5 do 8,5 - Lanos palił tyle samo a może i mniej lecz dynamika nieporównywalnie lebsza.Zawieszenie twarde jak deska , wygoda foteli porównywalna do ławki w parku .Lanosem przejechałem 128000 km praktycznie pięć lat bez awarii,co do trwałości Fabii nie będę wypowiadał bo mam ją zbyt krótko i prawdopodobnie zbyt długo jeżdzić nią nie będę.Są jeszcze naiwni wierzący w mit grupy VW.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

wyprzedzanie

Mam Fabię 68 KM i codziennie wyprzedzam ok. 3 tirów, po prostu pracuję w dużej firmie produkcyjnej i jadę tą sama trasą przez 40 km co wszystkie tiry – nie zauważyłem żadnych problemów z wyprzedzaniem do 110 KM, faktem jest że jeśli tir jedzie powyżej 110 km/g to jest problem (bardzo rzadka sytuacja).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do SEma

Pewnie !!! jak się kto uprze , to i parasol w tyłku otworzy,tylko po co ? .Moim zdaniem sprzedaż samochodów z tak dennymi silnikami jak mój ( 1,2 HTP ) powinna być prawnie zakazana .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do NICO

Trzeba było kupić TDI a nie z silnikiem od kosiarki (to w ogóle się porusza?). Przejedź się TDI i zobacz jak to chodzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Stada

Gdyby było mnie stać na TDI ,kupił bym sobie prawdziwe auto , a nie Skodę Fabię .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do NICO

Trzeba było sobie kupić 7-8 letnie BMW, AUDI w tej cenie. Zawsze możesz sprzedać Fabie i kupić 10 letnie BMW, Audi, chodź sprzedawać prawie nowe auto to cienkie ekonomicznie zagranie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do SEma

Uświadomiłeś mi straszną , wręcz druzgoczącą prawdę że ze względów ekonomicznych , jeszcze minimum cztery lata będę musiał się męczyć z tym totalnym badziewiem .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Używam tego samochodu od trzech lat wersja 1.4 60KM eksploatacja i serwis bez uwag. Spalanie ok 6/100km po trasie i w mieście 7-7.5/100. Ten kto uważa że ten samochód zużywa 12/100km musi albo nie potrafić jeździć lub nie potrafi liczyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sprostowanie

Może i ja nie potrafię liczyć ale SEBA napewno nie potrafi czytać. Wyrażnie napisałem że posiadam to badziewie z silnikiem 1,2 HTP 64 KM i spala mi w mieście od 9 do 10 l( a nie 12 litrów )Spalanie poszczególnych wersji silnikowych zdecydowanie się różni .Mój sinik musi tyle spalać gdyż aby nie tamować ruchu ulicznego ( niczym furmanka ) trzeba wykrzesać z niego wszystkie te jego rachityczne koniki ( kucyki ) .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Współczuję

No to współczuję serdecznie. Takie ilości paliwa to mógłbym akceptować gdybym miał 150 konną Vectrę, ale nie przy Fabii 1.2!!!
Moje TDI pali w mieście max 7 l/100 km i to w zimie przy krótkich przelotach. Jak robię po 100 km dziennie spalanie oscyluje w ok 5.5 l/100 km.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do stada i jemu podobnych

Kupując Fabię 1,2 HTP kierowałem się jedynie względami ekonomicznymi , wydałem na nią nispełna 41000 zł.Niespodziewałem się że będzie to tak żenująco mierne ( pod każdym względem ) auto ( a raczej wyrób samochodopodobny ).Gdybym dysponował kwotą większą niż 50000 zł.( minimalna suma potrzebna do zkupu Fabi z silnikiem TDI )napewno bym!!!! nie!!!! kupił!!!! skody!!!! a ( pwtarzam się PRAWDZIWY SAMOCHÓD ) np. Toyotę Corollę, Nissana Almerę lub Hondę Civic .Nawet bym wówczas nie spojrzał na Skodę (pepikowóz ) a ta mam to co mam i muszę czytać i wysłuchiwać tak idiotycznych uwag ( np STADO).Dla zachowania zdrowia psychicznego więcej nie odwiedzę tej strony więc nie silcie na wymyślanie " celnych ripost " z poważaniem przygnębiony właściciel Fabi NICO.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Combi 1.4 16V

Czesc,

Skoro wszyscy pisza o swoich samochodzikach, to ja tez chce podzielic sie swoja opinia. Mam od 2 m-cy Fabie Combi z silnikiem 1.4 16V (75km) i troche jestem zaniepokojony jego spalaniem. W miescie na poziomie 8-9 litrow, w trasie ok 6.5. Na razie zrobilem 3 tys km glownie po miescie - do tej pory nic zlego sie z samochodem nie dzialo, tylko w przednim prawym kole cos skrzypi np przy zjezdzaniu z kraweznika - nasmarowanie ktore zaaplikowali w serwisie nie pomoglo za bardzo. Poza tym autko bardzo mi sie podoba - dobrze wyglada i jest wygodne, z niedogodnosci wymienie tylko to, ze siedzi sie w nim dosyc wysoko (mam sporo wzrostu, wiec pasowalyby mi nizsze fotele). No i moglby sie troche szybciej rozpedzac - chyba 75 KM do combi to troche malo. Jak sie skonczy gwarancja to rozwaze przejscie na gaz - czy macie doswiadczenia z takim jak moj silnikiem?
Acha - poza tym, ze serwis nie rozwiazal mojego problemu i bede musial tam znowu pojechac, to bylem mile zaskoczony poziomem obslugi - sprawa zostala zalatwiona bardzo szybko i nie musialem na nic czekac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.4 MPI 2001r

Wasze uwagi co do dużego apetytu na paliwo są uzasadnione ale każdy kto kupował to auto o tym wiedział. Przecież wszystko było napisane w instrukcji. Zurzycie w mieście to ponad 9 litrów a na trasie 6,5 litra. W trakcie 2 lat jazdy, rejestracja styczeń 2002 była wymieniana pompa wspomagania kierownicy Ubezpieczenie pakietowe bardzo tanie. Poza spalaniem należy podkreślić dużą kulturę pracy silnika niezłe jego osiągi. Jak na wtedy 33 tys to jest super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

poprostu super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

FABIA 1.2 12V opinia

Jestem posiadaczek Skody Fabii od 1 lipca 2003, przebieg 10 000 i twierdze, że autko jest rewelacyjne pod każdym względem komfort, zawieszenie, wykończenie. Co do silnika to napewno nie jest demonem prętkości ale uważam, że jak na 64KM bardzo dobrze radzi sobie z 1 tonowym ciężarem. Na odcinku Kraków-Zakopane przy 5 osobach na pokładzie i pełnym bagażniku (auto było doprane na max) nie miałem problemu z utrzymaniem prędkości między 120-140 km/h na V biegu bez względu na rzeźbę terenu. Natomiast nie mam pojęcia skąd biorą się opinie, że ten silnik dużo pali - przy dość dynamicznej jeździe w cyklu miejskim jak do tej pory nie przekroczyłem 7,6 L na setkę. Na temat awaryjności nie wypowiadam się ze względu na zbyt mały przebieg i krótki okres użytkowania. Generalnie szczerze polecam Skode Fabie!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do tych co zrzymają się na silnik 1,2

Jak kupiliście sliniczek od kosiarki to co się dziwicie że auto ważące ponad tonę nie przyspiesza? Kupcie RS-a 130KM jak chcecie pojeździć. A do klijenta co porównuje z Lanosem.: widziałem jak wjechano w tyłek Lanosa. Blaszki są paperowe, przy niewielkim uderzeniu zmiażdzony był do połowy wozu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Masm-a

Trzeba być idiotą żeby doradzać kupno Fabii Rs lub TDI, za te pieniądze można stać się właścicielem prawdziwego samochodu ..A co do porównań Fabi i Lanosa to facet pisał wyłącznie o dynamice i spalaniu obu aut,która faktycznie przemawia na korzyść Lanosa.Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo to zadałem sobie tród i sprawdziłem jak plasował się Lanos w testach TUV ,faktycznie nie jest z tym różowo ,ale jest to w zasadzie kostrukcja z pierwszej połowy lat dziewiędziesiątych. Na tle ówczesnych aut wygląda to już nieżle ( podobne wyniki co Lanos uzyskał m/in Audi A4 MR 97,Honda Civic MR98 ala dużo gorszymi wynikami niż Lanos legitymują się takie auta jak np.Fiat Brawa MR98,Ford Eskort MR99,Nissan AlmeraMR99,Ford Mondeo MR97,a nawt takie tuzy pozornie bezpieczne jak np.Mercedes C MR97,czy Saab 900 MR97 ),także jak się już coś pisze to nie należy polegać tylko na obiegowych lub własnych często wysoce subiektywnych opiniach.Dla wyjaśnia dlaczego tak sie zapeżyłem muszę powiedzieć że w zeszłym roku Polonez wjechał w tył mojego VW Vento i zrobił z niego Golfa ,ale tak miało być, po to są strefy kontrolowanego zgniotu,i jeśli ktoś tego nie rozumie to niech nie zabiera głosu.Widziałem kiedyś zwłoki kierowcy w pozornie mało uszkodzonym starym Oplu Rekordzie-zabiła go kierownica.Blachy we wszystkich w miarę nowych autach przy byle stłuczkach gną sie na potęgę bo tak są konstruowane .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprostowanie

Testy zderzeniowe o których pisałem przeprowadziła EuroNCAP a nie TUV jak błędnie napisałem.A tak na marginesie potrzebuję opini na temat Fabi kombi z silnikiem 1,416V 75KM ( RS i TDI nie wchodzą w grę )-do takiej się przymierzam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

FABIA

Jechałem FABIĄ od kolegi 1.4 MPI 60 KM.Twarde fotele jak szwedzka stal , po 50 km boli tyłek.Bardzo słychać silnik w środku, słabo wyciszony .Spala ok.9 litrów w mieście . Zbyt dużo jak na 60 KM .Trochę mały bagażnik .Dłuższe trasy to katorga .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.4 MPi

witam kazdy pisze ze fabia jest slaba tzn okolo 80 % ludzi ...smiac mi sie chce z nich...mam fabie od niecalego roku...przejechane 25 tys km i jak sie jezdzi ...z****iscie...jezdze bardziej ostro wiec mi odpowiada spalanie jest jakie jest ale to przez moja jazde tzn miasto przy spokojnej jezdzie ok 8 trasa wyszlo mi 6 ! przy trasie ponad 1200km :) fotele sa wygonde nie zgadzam sie z wczesniejszymi opiniami ...samochod w pelni udany...ja wymianielem u siebie glosniki na pioneera i radyjko ciemne szybki takie duperele w drodze ale co do auta jestem W PELNI ZADOWOLONY lecialem nim 170 i czulem sie bezpiecznie POZDRO
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

cd

a przy ostrej jezdzie potrafi spalic nawet 13 w miescie :)
fotki mojej fabi :
http://www.wakubass.republika.pl/fabia.gif
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia

Ja mam taki problem z Fabią, że mi często inni kierowcy "mrugają" żebym zmieniła światła mimio,że jadę na krótkich. Pofatygowałam się nawet do serwisu, ale badanie wyszło ok. Zastanawiam się czy to cecha tego modelu czy tylko mojego egzemplarza???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia 1.4 mpi 60 km. fajne autko dla tych ktorzy spokojnie jezdza. wedlug mnie jest to lepszy silnik niz 1.2 80km z fiata punto. niestety nie pali malo, chociaz przy b. spokojnej jezdzi moze spalic malo, moj rekord 5l/100km (ale podkreslam bardzo spokojnie). i jeszcze jedno, kiedys jechalem nowa corolla 1.4, to w tym aucie na prawde trzeba mocno zastanawiac sie przed wyprzedzaniem ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skoda Fabia nie do przyjecia

Kawał złomu sypiące sie na kazdym kroku. Po przejechaniu paru tysięcy kilometrów siada wspomaganie (wymiana tego wspomagania kosztowała mnie 3 200 zł) ludzie to się w głowie nie mieści jakie są wysokie ceny części do skody.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

FAbiA RuleZ

tak się stało że moi przecudowni teściowie kupili sobie nową FABIĘ 2004r. a poprzedniczkę z roku 2000 dostaliśmy w prezencie. cóż można powiedzieć. wcześniej jeżdizłem FELICJĄ i choć stuknęło jej 6 lat to spisywała się znakomicie i w trasie i na mieście. nie mieliśmy z nią żadnych kłopotów. silnik grał jak należy a często piłowałem go niemiłosiernie. w tamtym roku na autostradzie A-1 FELICJA w dwie osoby z załadowanym bagażnikiem poszła 170km/h, nieżle powiadam. FABIĘ 1,4 mamy od wczoraj (he,he) rodzice zrobili nią przez 4 lata tylko 24000km więc silniczek bzyczy z radości. bryła FABII jest super, super autko do tuningu. mnie osobiście podoba się przód FABII, dość groźne spojrzenie. za cenę 35000zł nabywca dostaje wspaniałe auto nafaszerowane elektroniką i żadne auto w tej cenie a nawet droższe o 5tys. nie podskoczy. Pozdrawiam Fanów SKODY. =;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taka sobie

Mam skodę fabię wersja komfort. Silnik 1.4 MPI 68KM i przejechane 45 tys km.
Negatywne strony:
- zacinający się i samonaprawiający zamek w drzwiach od kierowcy ( a teraz to już całkiem padł i kluczyka nie mogłem k... wyjąć ) " dobrze" że jeszcze są lewe drzwi z zamkiem.
- mały, ale zawsze ,wyciek oleju z silnika po 33 tyś ( wymiana uszczelniacza czy czegoś takiego, nie wiem dokładnie ,nawet dosyć tanio i szybko na nie autoryzowanej stacji bo gwarancja była tylko 1 rok )
-skrzypienie deski rozdzielczej (fakt po dziurach dużo się jeżdzi ale dynerwujące są te odgłosy) po 30tyś km
-wymiana tłumika (nie przerdzewiał ale pewnie jakas przegroda w srodku padła bo samochód zaczął chodzić jak z sportowym wydechem) 30tyś km
Oczywiście standardowo serwis:wymiana oleju filtrów powietrza i oleju itp.
Ostatnio też świece .
POZYTYWY:
Silnik nie najwyższych lotów . Ale prosty i mechanicznie nie ma co sie zepsuć. Daje dosyć dobrą dynamikę. Spalanie zalezy od kierowcy , na pierwszym biegu z wcisniętym do podłogi pedałem komputer wskaże ok 33l / 100km to odbiera chęć do jego wciskania.
Świetna pozycja za kierownicą i widoczność do przodu.
Precyzyjna skrzynia biegów i dobre wspomaganie kierownicy.
Dobre twarde zawieszenie (wie się po czym jedzie), nie kładzie się na zakrętach.
Prosty niemiecki styl deski rozdzielczej ( bez jakiś ekstrawagancji ) wszystko jasne i przejrzyste.
OGÓLNIE:
Samochód świetny ale nie dopracowany.Może teraz jest z tym trochę lepiej bo moja ma już 3 lata .

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

uwaga na awaryjność wspomagania!!

Mój ojciec ma fabię 1,4MPI 60KM z roku 2002. Przejechane jakieś 15000km. Dziś rano zauważył duużą plamę w okolicy lewego przedniego koła no i nie działa wspomaganie ... Przy tak spokojnej jeździe i delikatnym traktowaniu autka nie pownno się tak szybko zepsuć. Ciekaw czego dowie się w serwisie ale nie jestem zbyt dobrej myśli. Pozostaje mi zgodzić się z opinią przedmówców że wspomaganie jest słabą stroną fabii
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

uwaga na awaryjność wspomagania!! cd..

Wracajac jeszcze do tematu: w moim 6-letnim FIacie SC sporting jesli nawet coś zdefektuje to ceny części i robocizny zamykają się często w dwucyfrowej kwocie. Przy fabii jest to niemożliwe. Uczciwie muszę przyznać że w porównaniu do mojego seja fabia ma o niebo lepsze zawieszenie na polskie dziury, jest bezpieczniejsza i ma dynamiczniejszy silnik - choć o podobnej mocy, natomiast zdecydowanie więcej pali. Jestem dość wysoki i co dziwne - ciężko znaleźć mi w fabii wygodne miejsce za kierownicą, a w teoretycznie mniejszym fiacie SC nie mam z tym problemu. Wspomnę jeszcze tylko o przytłaczającej desce rozdzielczej i wąskich drzwiach z tyłu nie ułatwiających wsiadania na tylną kanapę.
Choć polityka marketingowa skody (tani kredyt, upusty, klima za "grosze") bardzo zachęca do zakupu, przy ewentualnym zakupie nowego auta poszukam czegoś u innych producentów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

awaryjność wspomagania... uzupełnienie

Całe szczęście okazało się że pompa wspomagania jest OK a uszkodzeniu uległa jedna z uszczelek i stąd ten wyciek i brak wspomagania. Chciałem jednak zwrócić uwagę na speców z ASO którzy po oględzinach stwierdzili że na 100% pompa jest uszkodzona i konieczna jest wymiana. Całe szczęście odwiedziliśmy też inny serwis który profesjonalnie podszedł do sprawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia ok

posiadam fabie 1.4 60 km przebieg 130 tys. poza wymiana uszczelki pod głowica na gwarancji i łacznikami wszystkom ok . instalacja gazowa do tego silnika jest ok ,troche spadku mocy ,ale i tak jest to tansze niz paliwo, jezdziłem autem w kazdych warunkach i na kazdych drogach , w górach i po płaskim , smiało można porajdowac, i nie bac sie żadnej nawierzchni doradzam dobre opony i staranne przeglądy nie tylko te obowiązkowe, jeżeli sa potrzebne jakies opinie i porady prosze o kontakt : j.ludek@xl.wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fabia nie jest OK

Pozbyłem się tego złomu miesiąc temu ,przejechałem (z niechęcią) 75000km przez dwa lata.Po przesiadce do Toyoty Corolli wiem dopiero co to jest jazda samochodem .Fabia to twarde,głośne i awaryjne ścierwo z nieprzystającym do dzisiejszych czasów serwisem(posiadałem 1,4 16V Comfort).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest w miarę ok....

Posiadam Fabię Hatchback o przebiegu równiutko 10 tysiaków kilo z silnikiem 1.4 16V, 75 KM , zakupioną przeze mnie w lipcu 2003 i muszę przyznać,że jak na niemiecki silnik bardzo dobrze zbiera sie spod świateł i swobodnie mogę rywalizować z mocniejszymi samochodami. Skoda ma stosunkowo dobrą elastyczność na 3 i 4 biegu(ale niestety na 5, gdy jedziemy ok.60 km/h i wciśniemy gaz w dechę, to auto praktycznie "stoi"w miejscu) Po przebyciu 2,5 tys. km polecam kręcić ją od 2 przełożenia wzwyż solidnie powyżej 3 tys.RPM, bo wtedy się czuje moc! To jest silnik 16 zaworowy i aż się prosi o wysokie obroty!!! Poza tym w instrukcji ma napisaną prędkość max. 168, a ja tydzień temu wyciągnąłem 176 km.h i podejrzewam,że to nie jest jego ostatnie słowo:)
Fabia ma całkiem niezłe wyposażenie za rozsądną cenę(swoją drogą ciekawe które nowe auto segmentu B posiada metalowe,chromowane wewnętrzne klamki, 4 airbagi, światła przeciwmgłowe, ABS i kosztuje do 42 tys.PLN?:)
Przeszkadza mi jednak małe prawe lusterko zewnętrzne, co sprawia,że przy intensywnym ruchu zmieniając pas z lewego na prawy jestem zmuszony czasem"zezować"w bok:( Kolejnym moim autem będzie jakiś kompakt w wersji sedan, np, Nissan Almera 1,8 lub Toyota Corolla. Chociaż nie ukrywam,że gdybym był zamożniejszy to w ciemno nabył bym nowego Subaru Imprezę WRX, bo obiektywnie rzecz ujmując, silniki to oni mają najlepsze na planecie, tej planecie!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Awaria wspomagania

Jak pisalo wczesniej pare osob, jedna z chorob skody jest awaryjność wspomagania. Posiadam Fabie 1.4 60 KM. Przejechalem właściwie 55000 km bez awaryjnie - gaz przy 40000 tys. Słaby silniczek, jednak dosyc dynamiczny. Po zainstalowaniu gazu, moc tez spada jednak ma sie lepsze uczucie na stacji. U mnie defektem jest wylacznia sie wspomagania podczas jazdy - sygal z komputera.
Jezeli ktos ma problem, ze ten silnik jest mało dynamiczny, istnieje mozliwość zmiany programu w komputerze na SPORT. Powiem tylko, że Fabia staje sie małym samolotem ( wyciagamy prawie 77 KM ) jednak zuzycie gazu z 10 l podjechało mi do ~15 L/100 km po miescie. No i silnik dostaje w dupe, więc nie polecam. Ogólnie - jestem zadowolony z Fabii...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia Comfort 1.4 60KM z 2001r.

Witam, to ja tez cos napisze o swoim autku. Mam juz ponad 3 latka, teraz przejechane 78 tys km i musze powiedziec, ze oczekiwalem wiecej. W miescie stolecznym , gdzie duzo aut i korki pali ok 8-9 l/100km, troche za duzo, w zimie z litr wiecej. Ostatnio niestety mialem awarie...padl jeden wtryskiwacz, standardowo we wspomaganiu byly bledy i wymieniony zostal jeden czujnik wspomagania, oprocz tego rozrzad, swiece, akumulator...no i normalny przeglad. Wczesniej wymienialem jeszcze laczniki... Widze ze laczniki i wspomaganie to norma. Ja bym bardzo prosil autora poprzedniego maila, o pare slow nt. tego trybu sport , oprocz tego znalazlem tutaj info, ze jeden z uzytkownikow oddal swoja skodke do Chojnackiego i po szlifie glowicy silniczek bzyka milutko. Prosilbym tez o info moze ile taka przyjemnosc moze kosztowac...Mysle tez zeby zalozyc instalacje gazowa. Wydaje mi sie, ze nie powinno byc z tym zadnych klopotow..
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Głośność klimatyzacji Fabia 1.2 68KM

Po ok. roku od zakupu zaczeła hałasować klimatyzacja, w serwisie powiedzieli ze fabia 1.2 tak ma..... związane jest to podobno z ubytkiem czynnika chłodniczego.... Mam pytanie: czy u was jest podobnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Boże co to wogóle za samochód wygląda jak dupa 70-letniej teściowej katastrofa !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jazda na gazie

Jeżdżę Fabią z 2003r 1,4/44kW. ponad rok temu załozyłam instalację gazową Lowatto i mimo bardzo wielu regulacji i trzykrotnej wymiany reduktora pali gaz w granicach 12 l /100km - jazda mieszana podmiejsko-miejska. Na benzynie palę 7,9 l /100 km na tej samej trasie. w serwisie twierdzą , że to zła technika jazdy??!!!!!!!. Może ktoś miał podobne kłopoty i jak sobie z tym poradzić .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinia - Sedan 1.4 16V 75KM 16.000km Flash

Za 46tys. dostałem, bardzo,bardzo przyzwoity samochód, z klimą, elektryką z przodu, skórzaną kierownicą itd., chromowanymi drobnostkami, 4xpp, zimowe opony i... 440litrów bagażnika - tam się mieści WSZYSTKO :). Na razie bez usterek, stuki w drzwiach usunięte w serwisie od ręki. Spalanie. Na trasie 100km (zwykła droga przez pola i miejscowości) przy 90km/h spala 4,4-4,6l. Przy 110km/h do W-wy - 5.2-5.2, przy 120-130 4 osoby, full obciążenie - 5.8 na trasie 1300km. W mieście 6,5-7,5-8l w zimie w najgorszych korkach - gazu do deski nie wciskam, ale nie jadę jak furman - nie wiem więc jak inni narzekają, że ten samochód dużo spala. Wystarczy chcieć i jeździć z głową! A jak się przekręci na 2-3 powyżej 3-4tys - to i wciśnie w fotel. Max na A-4 to 190km/h (licznik) z 3 osobami. Pewnie poszłoby z 200 - ale opony mają indeks do 190, więc nie ryzykuję. Poza tym szkoda silnika.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem z odpalaniem

Mam Fabie od pół roku.Ma przejechane 42tys.km, niedawno wymieniany byl koncowy element tlumika(podobno poleciala w środku jakaś zastawka i buczał jak po tuningu),niedawno odkryłem,że przepalił mi się następny element wydechowy(mniejwięcej po środku samochodu)-jednym słowem,układ wydechowy jest do du...Mam pytanie,może ktoś spotkał się z tym problemem: odpalanie silnika,gdy jest zimny albo gorący odbywa się bez problemu,natomiast problem jest w momencie gdy przejade kilka kilometrów i silnik się lekko rozgrzeje, wtedy musze 2-krotnie odpalać i za drugim razem przydłuższym przytrzymaniu kluczyka i "podgazowaniu" w końcu odpala.W serwisie powiedzieli mi że problem rozbija się o ssanie, przy tej temp. komp. wyłącza ssanie a silnik jeszcze jest za chłodny żeby odpalić bez problemu. Jeżeli ktoś zna problem to bardzo prosze o jakieś informacje.Jeszcze jedno,czy można wyeliminować trzeszczenie tapicerki?Dziękuje z góry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do przemka vel vento@costam..

fabia odchudzona? ktora wersja jak zes se kupi fabie junior to nic dziwnego trzeba bylo doladowac kasy do Joy albo obecnego ambiente to bys nie marudzil. moja opinia co do fabii, auto jak kazde ma swoje wady i zalty, materialy hmm.. to tylko skoda a nie jaguar ;). jazda moze byc :] na glowe nie kapie w nos niewieje no i zawsze to lepiej niz autobusem :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia -KLAMSTWA

mam fabie 12 HTP 12V "ekonomiczną" gdzie saplanie w miescie to 7.6l a mieszany cykl to 6 a na trasie to chba nawet 5------jadac chyba 30km/h na 5 biegu TO SA KLAMSTWA po pierwsze fabia z tym silnikiem nie jezdzi 160km/h tylko 180 km/h palac wtedy 14l/100 ale to szcegol w miescie pali 9l przy ekonomicznej jezdzie 8l a na trasie nie mniej tylko wiecej niz w miescie!!!
pozatym zaiweszenie jest za miekie ale ogolnie jestem zadowolony szczegolnie dzwignia zminy biegow i wspomoganiem(bardzo lekko sie kreci nawet przy 140km/h-gdzie w alfie romeo trzeba wtedy wynajac jakiekos pomocnika zeby skrecic)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do bulldoga

buldog
gdzieś ty widział civice 2.0?
a co do stawania w szranki z hondziakami- humor masz cieżki. no może z nitro ale na nitro jedziesz 20s więcej to rozwałka silnika - więc daj spokój
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

stuki

Posiadam Fabie 1.9 tdi przejechane 21 tys w 5 miesięcy silnik ok bardzo dobry pod kazdym względem.Wada to zawieszenie: cholerne stuki i skrzypienie.Serwis jest w miarę ok bywałem w gorszych.Czy ktoś ma podobny problem jesli chodzi o "stukanie" zawieszenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia

Mam Fabie z silnikiem 1,4 (74kw).Przea 4 lata przejechalem ok 45000 km i nie zaluje ,ze ja kupilem. Nie ukrywajmy kazde auto jest awaryjne nawet Fabia.W sojej Skodzie do tej pory wymienilem tylko łozysko prawego kola i czujnik od temp silnika.Co sie tyczy spalania nie wierze komus kto pisze, ze jego Fabia pali ok 5-6l/100 oczywiscie chodzi mi tu o jazde poza miastem.Moim skromnym zdaniem Skoda Fabia jest bardzo dobrym autem dla kazdego wymagajacego kierowcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

fabia jest ok

fabia jest z*******a mam rocznik 2004 mialem wczesniej kilka innych samochodów i fabia jest niesamowita przetestowałem ja poprzez kilkukrotne rozbicie technologia napraw jak w vw\audi bardzo tanie używki a poza tym auto twarde i idioto odporne polecam kazdemu i niewidze konkurecji jesli chodzi o nowe auta w podobnej cenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

kiszka

cuda się dzieją z elektryką komputer w serwiśie nic ni pokazał .Serwis załamany \ja też czy to wina fabi czy serwisu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia??

Mi tam sie wydaje ze te silniki fabii sie nadaja jedynie na przejazdzke z babcia troche za malo mocy jak na takie auto. Poza tym osobiscie nie podoba mi sie to auto wyglada jak taka krowka. Na pochwale zasluguje niska cena ciche wnetrze, przestronnosc, fajne wnetrze. Warto zauwazyc ze tym autem jezdzij polowa poslki ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia sedan czy Dacia?

Witam. Mam pewien dylemat. Chce kupic jakies auto do ok. 38 000zl i zastanawiam sie nad fabia sedan i dacia? Moze ktos mi poradzi co wybrac? Slyszalem ze Dacia to troche taki bubel a fabia? Co wy byscie wybrali??
Prosze o odpowiedz. Pozdro!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

POMOCY ! ! ! ! ! ! ! Pilne ! ! ! ! ! !

czy ktokolwiek coświe na temat samozapalenia się , Skody Fabia?.Miejsce samozpłonu komora silnika przy akumulatorze.Samochód stał siedem dni i zapalił się bez jakichkolwiek powodów.
Akumulator działa jest sprawny.Samochód ma dwa lata.Kupiony w salonie.P R O S Z E O OPINIE
sieksta.58@interia.pl Gadu Gadu 5193112
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia co zrobic

Potrzebuje rady mam fabie 1.2 64KM przejechane ponad 10 tys. co zauwazylem
a w serwisie nie moge sie dogadac bo u nich jest OK (tak na marginesie na gwaracji zawsze maja OK) to delikatne
popiskiwanie z przodu lewj strony samochodziku (slychac tylko przy
otwartym oknie) no i co jeszcze sie pojawilo to przy manewrowaniu (mam na
mysli bardzo powolna jazde) lub pokonywaniu nierownosci sluchac z przodu
samochodu (to juz przyzamknietych szybkach) jakby stukot lub lekkie "klepanie lub klekotanie"
dzwiek ten dochodzi lewej strony, jesli macie jakis pomysl co to, to prosze o
rade bo w serwisie nie zabardzo moge sie dogadac, jedynie cos
przemarowali i zaproponowali ewentualna wymiane lozyska "makpersona" (sorrki
ale nie wiem jak sie to pisze dlatego " "), tak po za tym sprawuje sie calkiem calkiem spalanie tez moze byc zamykam sie w mieszanym cyklu w okolicach 7l/100 na trasie jest calkiem przyzwoicie
Pozdrawiam

Grzegorz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoda vs Dacia

Lepszym autem bedzie napewno skoda choc silniki lepsze pod wzgledem osiagow moze beda w Daci (mowa o autach do 38000 tys). Dacia to 100% francuz a jakie auta francuskie sa kazdy wie, a Skoda jest nawet dobra (mam Felicie wiec wiem). Ja jednak bym kupil (jak musial bym wybierac tylko miedy tymi dwoma autami) Dacie, bo obrazilem sie na Skode. A tak serio to ani jedno anie drugie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.2 HTP (64KM) FRESH

Kupiłem to autko 1,5roku temu... i obecnie ma przejechane 30k km! Jak narazie nic sie nie popsuło... był 2 razy strzelony... ma dobre zderzaki... przy uderzeniu 20km/h w drzewo centralnie... nie pozostawia śladu :] (a myślałem, że będzie harmonijka na masce:) Mieszkam w Gdańsku... gdzie w sumie korków też trochę jest... i górek też dużo... więc spalanie w mieście w lecie 7,5l... (przy tym ze czasami sobie depne... i tak ok 10 - 20% baku jest przejezdzane z noga w podlodze) a w zimie 8 - 8,5... wiadomo... snieg, drifty itd itp :) Na trasie podczas jazdy do 100km/h spali ok 5,5l, a jezeli juz smigamy sobie 120-150km/h to ok 6,5-7. Ogolnie z malych aut jest najlepszym za ta cene! Silniki w fabiach (1.2 rowniez) sa montowane w Seacie Ibiza (Cordoba) oraz VW Polo. Polowa elementow pod maska... ma znaczek VW & AUDI wiec co do jakosci wykonania tego auta nie mam zadnych zastrzezen! Auto wygodne... troche twarde... wiec dobrze sie prowadzi w zakretach! A co do spalania jeszcze... kolega ma 1,4 75KM... przy spokojnej jezdzie w miescie ok 8l... ale potrafi wykrecic 13 , na trasie (wawa gdańsk) 140-160km/h... 7,4l! Kolega obrał metodę następującą... wymyślił, że będzie katował autko na maxa... ma nadzieje ze zawieszenie mu sie sypnie i wymieni na gwarancji... ale jeszcze nic mu sie powanie nie popsulo, a jego auto jest naprawde katowane na maxa... startowal nim ostatnio w rajdzie:D I nic... ma przejechane ok 50k km! A tak poza tym to... Fabia ma taka dolegliwość... ja to nazywam świnka... amortyzatory szkrzypią na nierównościach jak jest zimno... ale to chyba standard! Generalnie te nowe fabie... to juz jest co innego niz te pierwsze modele! Zero usterek... i ogolnie świetnie się jezdzi... a do tego dobrze wygląda! Jedna usterka ostatnio mi sie pojawila... urwal mi sie uchwyt do zamykania bagaznika :) Jezeli ktos chce miec nizsze spalanie... to tylko disel... benzyna w kazdym silniku spali tyle samo! I ktos kto mowil o lanosie... moj kolega jezdzil lanosem... normalnie ok 8,5 - 9,5 w miescie (1.6 - 106km) a gdy depnie to 13 -14l! Drugi kolega ma 1,5 86KM... i co... tez w miescie ok 9litrow przy spokojnej jezdzie... To tyle...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

skoda

kupiłem fabie i to najwiekszy bład w moim życiu, juz nigdy nie kuoie skody, i chce jak najszybciej o niej zapomnieć
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoda i jej prawdziwe oblicze...

Coz... Nigdy nie bylem pozytywnie nastawiony do tej marki a gdy kupilem Fabie to juz totalnie utwierdzilem sie co do beznadziejnosci tej marki.
Przesiadlem sie na Fabie z Forda Escorta Bollero II 1,6 16v z gazem rocznik 1999 - stwierdzilem ze nie jest mi potrzebne tak duze auto pozatym denerwowal mnie w nim gaz, ale ogolnie bylem z Eskorta bardzo zadowolony.
Poszukiwalem samochodu ekonomicznego i nieznyt duzych gabarytow (w wiekszosci jezdze po miescie); trafila mi sie okazja kupic Fabie 1,4 MPI 2002/2003 z przebiegiem 30 tys. km, serwisowana w ASO i od I wlasciciela. Mimo uprzedzen do tej marki stwierdzilem, ze jest to w kocu samochod ze stajni VW a w latach 2000-2003 jezdzilem Seatem Cordoba Vario 1,4 MPi z full opcja i byl to swietny samochod (prawie sie poplakalem jak go sprzedawalem, ale niestety potrzeban byla mi kasa); pomyslalem wiec, ze Skoda to taki wlasnie Seat tylko z innym znaczkiem i w trochebrzydszym wydaniu... ;-)
NIESTETY bardzo sie mylilem w tym wzgledzie, po zakupie FABI o ktorej wczesnienj wspomnialem zaczolem sie rozczarowywac po 1 dniu.
W samochodzie jest poprostu ciasno a reklamowany jest jako rodzinny!!! Nastepinie skrzypiace plastiki, zacinajace sie pasy ogolnie denerwujace pierdolki.
Zawieszenie tez glosno pracuje (skrzypi!!!), jak juz jestem przy zawieszeniu to powiem, ze samochod ma beznadziejne wlasciwosci jezdne z zakretu mozna wyleciec i to nawet z tych lagodniejszych...poprostu brak mi slow... :-/
Osiagi tez mnie zawiodly, pomimo iz mialem do czynienia juz z tym silnikiem w Seacie to niestety okazalo sie, ze w Skodzie ta jednostka pracuje zdecydowanie gorzej!
Slabsze przyspieszenie (masa mniejsza od mojego bylego seata o 200 kg!!!), kiepska elastycznosc silnik sie poprostu strasznie meczy a na wcisniecie padalu gazu reaguje opornie szczegolnie na wyzszych biegach.
NAtomiast spalanie mnie juz zagielo strasznie; w miescie 9 litrow, ale przy ekonomicznej jezdzie nawet bardzo, jak pojezdzilem troche dynamiczniej to lyknela 11 :-/
Moj byly Seat z tym silnikiem i z wlaczona klmia bral po miescie 8 l i to przy dynamicznej jezdzie, a w tracie schodzil nawet do 5,5-6 l przy predkosciach rzedu 120-140 km/h + wlaczona klima!!! Fabia w trasie zeszla ponizej 7 ale nie jechalem wiecej niz 120 km/h zreszta wiecej lepiej nie jechac bo hamulce tez nie sa jej mocna strona.
Bylem nawet z nia ASO bo spalanie i dynamioka wydala mi sie tak slaba ze stwierdzilem z e cos jest z nia nie tak; okazalo sie ze wszystko ok, opinie ASO potwierdzil tez niezalezny mechanik. Sprawdzilem tez zbieznosci i tez wszystko ok. ogolnie samochod byl w idealnym stanie i super zadmany....no ale jest tragiczny!!! Najgorszy jaki mialem gorszy nawet niz moj Fiat UNO 1,0, którym jezdzilem 1998-2000.
SKODA FABIA (jak i zapewnie inne skody) TO TOLALNA PORAZKA I NIEPOROZUMIENIE!!!
Kazdy inny samochod w jej cenie jest lepszym wyborem, nie dorasta to piet samochodom konkurewncji: VW Polo, Seat Ibiza, Renoult Clio, Peugeot 206 itp.
Jedyny plus to to, ze szybko sie jej pozbylem... w chwili obecnej posiadam Renault Clio II 1,2 8v 60 KM, które w porównaniu z Fabia jest o 2 klasy lepszy, ale o nim juz napisze we wlasciwym miejscu ;-)

POZDRAWIAM wszystkich nieszczesnikow, ktorzy mieli kiedykolwiek do czynienia z ta marka wiem co to znaczy bo odczulem to na wlasnej skorze... :-((((
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale pierdoły piszesz gosciu

Az sie smiac chce z ciebie gosciu naprawde. Wprawdzie tez za ta marka nie przepadam ale nawet polowy z tych przypadłosci nie ma a jesli mowa o aytach z silnikiem 1.4 16v 75 koni to faktycznie w seacie jest ciut lepiej ale rzadna kosmiczna roznica a fabia za to mniej pali. Plastiki nie trzeszcza a zawieszenie jest bardziej komfortowe niz w seacie w ktorym postawiono na sport a nie na rekreacje. Oba auta psuja sie podobnie ale plastiki nie skrzypia w ani jednym ani drugim. A forda estcorta tez znam- to jest dopiero fenomen. To 1.6 16v jest bardziej mulaste niz te 1.4 16v 75 w fabi czy seacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kosda fabia

http://www.infoserw.fr.pl/ja_i_fabia.pps

Jak ktos ma watpliwosci czy kupic skode czyu np. Yarisa lub dacie logan czy cokolwiek innego to radze wybrac to cos innego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia - Taka sobie - Drugiej nie kupię

Witam mam Fabie 1.4 MPI comfort Combi 2001 . W nazwie jest komfort ale malo to ma z nim wspólnego Tak na prawde caly czs cos mi w tym aucie nie pasuje . Stuki pod kolami - do których tak naprawdę już się przyzwyczailem bo w serwisach kombinowali ze stabilizatorami , wachaczem ,poduszkami wachacza i sam już nie wiem z czym acha jeszcze drązek kierowniczy lewy wymienili i wszystko gówno jak stukało tak stuka dalej, skrzypi zawieszenie , uszczelka pod klawiaturą - wyciek oleju , czujnik zamka centralnego , wymiana łąnucha rozrządu , amortyzatory tył - padły a ostatnio zauważyłem dziwny objaw " falowania obrotów " na biegu jałowym , i jeszcze jedno żecz najważniejsza ale to już jak ktoś maił lub ma podobny problem to napiszcie na " PRIV"a co może być przyczyną ???? chodzi mianowicie o taką rzecz : na zimnym silniku auto chodzi w zasadzie cicho i równo a jak jest po jeździe na silniku rozgrzanym słychać jakieś "żezienie " w silniku lub łożyska sam nie wiem co trudno to wysłuchać w którym dokładnie miejscu - generalnie silnik ciepły pracuje nierówno i lekko żezi słychać to szczególnie od strony strony pasażera w okolicach alternatora . Zaznaczam że rozrząd był robiony w tamtym roku w lecie - przejechałem nim 11 tysiecy od wymiany łańcuszka . Jeżeli ktoś zna przyczynę co to jest to napszcie na maila priv. Dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia Choice czy jakoś tak

Po 40000 poszła głowica - 2800 zł i dwa tygodnie w serwisie. Serwis oddał ją do jakiegoś kowala i w efekcie głowica padła po 6 miesiącach. Podobno wypalają się zawory. Powód nieznany. Obecnie naprawa gwarancyjna trwa już blisko miesiąc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zupełne roczarowanie, totalny złom

Mam nową Fabie Combi w wersji Ambiente Plus 1.4, 75 kW. Wydawało się, że dobry zakup, ale niestety pomyłka.
Nie działa jedynka i wsteczny - haczą, blokują się, zgrzytają. ASO Skody twierdzi, że to normalne, dziękuję bardzo za taką normalność. Natychmiast popsuło się kilka detali a jakaś wada elektryczna powoduje zatrzymanie samochodu podczas jazdy i wzywanie assistans. Nowy samochód więcej w serwisie niż na drodze. Wielkie rozczarowanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie te silniki?

od Pepików a które niemieckie? Niby się mają nie różnić od siebie ale może ktoś wie coś więcej na ten temat? Zastanawiam się nad kupnem. Osobiście wydaje mi się, że 1,2 może być za słaby. Napiszcie coś jak wiecie. Dzięki.!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowa Fabia?

Nad zakupem nowego samochodu myślę od miesiąca. Ma być ok. 35-40 tys. Ale to co czytam przeraża mnie. Myślałem, że jak się kupuje coś nowego, to do cholery będzie to jeździć bezawaryjnie przynajmniej przez dwa lata. Poważnie zastanawiam się teraz nad kupnem np. cztero/jpięciolatka, ale o klasę czy dwie nawet wyżej. A to co piszecie o ASO to przekracza wszelkie wyobrażenie. Jak można tak traktować kogoś, kto wybulił taką forsę. Ale spoko. tak jest chyba we wszystkich firmach, bez względu na to czy to skoda, dacia, seat czy fiat. Po prostu klęska. I gdzie tu założenia wolnego rynku i walki o przyjazne oko klienta?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O silnikach

Czeskie
1.4 60km OHV
1.4 68km OHV
stare konstrukcyjnie z czasow tylnonapedowych 105/120 i favorit/felicja. Nie najgorsze osiagi i elastycznosc nawet slabeszego wariantu, ale potrafia byc paliwozerne, znopsza zasilanie gazowe i wbrew pozora nie sa bardziej awaryjne od niemieckich motorkow( tak mowia przynajniej statystyki).
NIemieckie
1.2 HTP 54km 3 cylindry OHC - dla emerytow lub dla kogos o mocych nerwach( trasa wykluczona szczegulnie w 4 osoby)
1.2 HTP 64km 3 cylindry DOHC - slabe ale lepsze niz poprzednik
1.4 DOHC dwa warianty 75km (optimum) 100(zbedne 25 koni nie czuc ich zbytnio tylko przy przyspieszaniu elastycznosc podobna do wersji 75km wiecej pali)- jak kogos stac to jeden z trafniejszych wyborpw
2.0 115km OHC male GTi- niezle jedzie nawet jak na 115 kucykow i silnik nie do zajechania znany jeszcze ze starych VW ale jeden z bardziej udanych motorow- niestety prawie nie spotykany
1.9 SDi fajny diesel dla firmy czy dla kogos dla kto przedklada ekonomie nad przyjemnosc z jazdy, silnik nie klopotliwy nie do zajechania oszczedny i dosc dynamiczny jak na diesla bez turbiny
1.9 TDi 100km - oszczedny jak malo ktory osiagi jak w wersji 2.0 tylko trza na turbinke uwazac ale przyjemnosc uzytkowania rewelacja- tyle ze dla bogatszych
1.4 Tdi 3cylindry 75km. Nowy wynalazek nawet nienajgorzej ale chyba lepeije poszukac wersji 1.9 Sdi jak sie nie ma na 1.9 TDi.
pozdrqawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wilgoć w fabii

Mam fabię od dwóch lat. Od czasu do czasu nękają ją drobne, ale denerwujące usterki. Obecnie zaobserwowałem zbierająca się pod dywanikami wilgoć i mokrą wykładzinę. Czy ktoś może mi odpowiedzieć jaka jest tego przyczyna?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia Sedan 1.4 MPI 50kw (68)

Mam ponad 2 lata, ponad 30 tys. km na liczniku.
Zużycie paliwa, no nie wiem. Mam tak zwany komputer to widzę. Udało mi sie w trasie zrobić 100 km na 6,5 litrach. W mieście, to wskazanie jest w pobliżu 11 litrów na 100, ale prawda, że to jazda głównie w korku, to trudno to nazwać jazdą.
Po dwóch latach rozsypał się mi się mechanizm szyb, tak zwana obsługa komfortowa. Po prostu w drzwiach kierowcy prowadnice i linka się poskręcała i nie mam już elektrycznych szyb, nowy mechanizm to 500 zł plus montaż - na razie sie przyzwyczyjam i szukam tańszej alternatywy.
Czujnika cofania nie bierzcie, bo badziew i szkoda pieniędzy, trzy punkty to śmiech na sali i do tego wysoko, to przed niskimi słupkami Was nie obroni.
Niskie podwozie, no zderzaki wiszą nisko, podrapać na krawężnikach nie jest problem.
Demon prędkości nie jest, ale dobrze operując biegami, może być dynamicznie, ale i tak odstaje się od większości samochodów. Nie oszukujmy się, 68 koni na ponad tonę to mało.
Na wolnych obrotach ma silnik zachwiania, no takie nierówne strzały.
Zimą plastiki skrzypią.
Na tylnej kanapie, trzy osoby, to raczej teoria, no może na krótkich kawałkach.
Jakby chciał się ktoś wymienić doświadczeniami, to zapraszam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia Sedan 1.4 MPI 50kw (68)

błąd, zły mail podałem w poprzednim poście
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia 1,2 64 KM hatchbak

Mam Fabie od roku kupiłem Wersja choice spoko jest el.szyby przód, centralny zamek, klima, niestety tylko 1-na poducha mogłyby być dwie, szeroki lać ;)) 185/60 R14, komputer pokładowy
Spalanie no cóż staruszkowie jak jeżdżą to 6 l.w trasie do 7,5 l. po mieście . Ja mam troszkę cieższą nogę i w trasie i to wcale nie rekreacyjnie 8 l. na 100km a po mieście to już ciągnie po kieszeni rekord 10l. na 100 km a tak normalnie to okolo 8,5 do 9,5 l. na 100km
Awarie w zasadzie niewielkie po miesiącu wysiadla klima w serwisie najpierw powiedzieli ze kompa trzeba zresetować ale to nie pomoglo więc po drugiej wizycie okazało sie że padł silniczek od sterowania ciepłym i zimnym powietrzem wymienili na gwarancji następna usterka przy około 20000km zawieszenie skrzypialo okazało sie że jakiś sworzeń czy przegub w przednim zawieszeniu drobnostka wymienili na gwarancji ( wszystkim co narzekaja na tego typu usterki proponuje to sprawdzic teraz nic nie skrzypi a naprawa po gwarancji ale w modelu chyba od 2004r to tylko 80 zeta w serwisie bo we wczesniejszych modelach musieli wymieniac cały wachacz i to kosztuje podobno ponad 300zeta) teraz mam przebieg 40000km i zastanawiam sie nad gazem ale to już wydatek 4500zl troche duzo i sie zastanawiam czy nie zamienić na fabie z silnikiem 1.4 TDI jeździłem super silniczek jak to powiedział sprzedawca to " to jest ten sam co 1.9 TDI ale bez jednego cylindra" ;) mam znajomego co ma Ibize z tym silnikiem i jest zadowolony z osiągów i zużycia paliwa bardzo ekonomiczny myślę że spalanie na poziomie danych z katalogu jest mozliwe do osiągnięcia bez większych wyżeczeń. pozdrawiam urzytkowników i fanów Skody
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia 1,2 64 KM hatchbak

a tą fabie z silnikiem 1.4 TDI to z nadwoziem kombi bo troche brakuje czasami bagażnika w hatchbak'u
Pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia Sedan 1.4 MPI 50kw (68) - kontyuacja

32 000 km i ...... i miałem wybite tujele,
wymiana kosztowała mnie 170 zł plus 36 sprawdzenie geometrii
ponoć to się zdarza, oczywiście jestem tyci po gwarancji

aha .... w życiu nie bierzcie fabrycznych, skodowskich czujników cofania, badziew i bardzo drogi, gdzie tylko rozejrzeć się, to taniej i lepiej ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia kontra punto

wygląd jest kwestią gustu ale gama silników w fabii to katastrofa są słabe, dużo palą i są też wersje trzy cylindrowe. punto 1.4 16v 95km bije wszystkie modele silników skody a do tego pali 6,1 l na 100km
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odp

moim zdaniem nie jest lepsza od fabii 1.4 16v 100km , a na 100% jest gorsza od fabii 1.9 Tdi. A spalanie 6 litrow w punicie to moze jacys emeryci potrafioa osiagnac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

SKODA

SILNIK 1.4 MPI TO ZABYTEK Z KONCA LAT 60
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia 1,2 64 KM hatchbak

To nie mogło się dobrze skończyć
Kobieta z małym stażem + Fabinka + wąska brama...
To nie mogło się dobrze skończyć, przedni zderzak do wymiany i niewiedziec dlaczego nie swiecą się światła mijania :((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia OK.

Witam. Autko z silnikiem VW 1.2 spisuje się rewelacyjnie. Silnik, skrzynia biegów, zawieszenie bez zarzutów. na liczniku prawie 35. tyś. km. Pojawiły sie jednak niepokojące stuki od podwozia na drobnych nierównościach prawdopodobnie coś sie obluzowało. Jak ktoś miał podobny przypadek prosze o maila mplus1@interia.pl. Zamierzał zgłosić sie do warsztatu. może ktoś poradzi.
Poza tym ok. Polecam autko!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

co Wy macie z tym VW?

Wiadomo, że SKODA dużo zaczerpnęła od VW, ale stała się znacznie lepsza. VW jest na dnie aut europejskich. Nie wiem czym się ludzie zachwycają. Non stop zasiadam jako kierowca w tych "ładnych" złomach. Fabia jest zdecydowanie lepsza od POLO i troche lepsza od GOLFA IV. wystarczy porównać osiągi. Niekoniecznie na papierze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobrze, że tego nie kupiłem

Od 2 lat mam FIATA Palio Weekend II 1.2 16v. Często porównuję Fabię Kombi 1.4 16v. z moim autem (znajomi wybrali skodę...). I jakie wrażenia?
Fabia ma zdecydowanie gorszy start (ok. 1 s. do 100 km/h). Wolniej wchodzi na obroty, a elastyczność tez jest taka sobie. Palio ładownością, przestrzenią ładunkową, silnikiem i zawieszeniem bije Fabię na łeb. Fabia ma za to więcej miejsca dla kierowcy i pasażera z przodu. Cieszę się, że nie kupiłem SKODY, bo rzy Fiacie wypada naprawdę nieciekawie. Jeśli ktoś zna te obydwa auta, wie o czym mówię. czytałem niedawno porównanie tych modeli w Autoświat i stwierdzam, że ktoś ma płacone za apoteozę Czechów i Niemców. Nie polecam Fabii Kombi głownie z uwagi na silniki (Volkswagena, który zwłaszcza w dieslach jest powaznie do tyłu). Warto pomysleć nad jakimś autem używanym!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sam mam fabię combi z silnikiem 1.4 na początku słyszałem że lepiej byłoby kupić disla ale gdy ceny tego paliwa poszły w górę uznalem że bylto dobry wybór.Żałuję jednak że nie dokupiłem central zamka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niezadowolony

Mam fabie 1,4 TDI ze slabym silnikiem 75 KM.
Ten samochod mnie dobija. Nie mam wiekszego wyboru , bo to auto sluzbowe. Zrobilem nim jakies 6 tys km , czyli jest calkiem nowe (rocznik 2006).
Powiem krotko- fabia to wielkie G....
Caly czas nawala mi komputer. Praktycznie co 3000 km przebiegu wyskakuje mi kontrolka awarii silnika. silnik przechodzi w stan awaryjny i traci moc. Dodam jeszcze , ze po zdjeciu klemy resetuje sie licznik głowny do przebiegu 9 km.
czyli jak zrobie sobie 100 tys i zdejme kleme z akumulatora to auto bedzie mialo wlasnie te 9km.
W serwisie nie wiedza co sie dzieje. Od nowosci sciagało mnie na prawo. Ustawili mi na nowo zbiezność kół i bylo to samo. dopiero po zmianie opon na letnie nowe, przestało mnie sciagać. Mam juz dosyc tego samochodu a dopiero go dostałem. Wczesniej mialem Forda Fokusa kombi rocznik 2003 z silnikiem 1,6 100 KM. Polecam wszystkim. Zadnej awarii przez 3 lata eksploatacji, a zwieszenie po prostu najlepsze ze wszyskich aut jakie mialem. Po bruku jezdzi jak po asfalcie, zadnych stuków. A co do fiata to tez byle co. Dostałem fiata albea na jeden dzien i pomyslame sobie , ze fiata kupuja ludzie ktorzy nie maja co zrobic z kasa, albo nie wiedza ze sa inne marki.
Dla Skody daje naprawde wielki minus z wykrzyknkiem. Nie polecam nikomu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dużo zalet, mało wad

polecam z silnikiem 1.4 16V 75 KM, spoko dynamika, mało pali (6.4-7 LPG)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spoko

No spoko, mam już kilka lat, zbytnio niewyeksploatowana, fajne zderzaki. Pali tylko 13 fajek dziennie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia lepsza od Golfa IV ???

Człowieku, co ty za bzdury piszesz, a może masz febrę ? Nawet 15 Golf II jest lepszy pod każdym względem od nowej samochodopodonej Skodziny...
SKODA KASY !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ost. kupiłem rower

napewno lepszy od Fabii i mniej pali bo nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem ciekaw co wy robicie z tymi samochodami:|

Czytając opinie zastanawiam się jak użytkownicy traktują swoje samochody. Wielu tutaj mówi o serwisie, ale chyba nie wszyscy mają na myśli ASO Skoda tylko znajomego "Pana Heńka". Awaryjnośc Fabi i jej silników 1.4 z początków produkcji to informacja dawno potwierdzona i temat jest w zasadzie zamknięty. Producenci Skody uczą się na błędach i takie rzeczy jak awaryjne cewki są już historią. Aby auto się nie psuło należy je regularnie serwisować (co 15.000 km) w ASO Skoda i szczerze mówiąć nie zdarzyło mi się jeszcze aby ktoś tam mnie olewał czy oszukiwał. Ale jeśli ktoś jeździ ze swoim autem do jakiegoś poprlowskiego warsztatu to rzeczywiście dziwne sytuacje mogą go potem czekać. Następna rzecz, mam wrażenie że wiele osób wypowiadających się tutauj wogule nie posiada Fabii albo "kolega im powiedział", dlatego niech darują sobie wypisywanie rzeczy typu "rower jest lepszy od Skody", bo to świadczy tylko o fatanym stanie psychiki takich ludzi... Jeśli ktoś uważa że 20 -letni zdezelowany Golf II to lepsza propozycja to jego sprawa, mogę tylko mu współczuć. I tak wydaje mi się, że chodzi tutaj o zwykłą zazdrość, a jeśli ktoś wypowiada teksty typu: "Drugi raz tego samochodu nie kupię", to jest to jego decyzja i może po prostu Skodą już sobie pojeździł i mu się znudziła, co nie oznacza! że jest to zły samochód. Moją Fabią 1.4 16V przejechałem 56.000 km i spisuje się świetnie. Nie dzieje się absolutnie nic, zarówno silnik jak i zawierszenie spisują się rewelacyjnie, pomimo tego że często jeżdżę po szutrowych, dziurawych drogach. Wszystkim właścicielom oraz przyszłym właścicielom Skód życzę szerokiej drogi, no i poświęcania minimum uwagi swoim autom.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapraszamy !

Zapraszamy wszystkich posiadaczy Skody Fabii do Fabia Club Polska - http://www.fcp.pl

Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia

Moja mama ma Fabie i jest zadowolona,jest mało awaryjna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia Combi Classic 1.4 55kw 2001 130tyś km

Nie polecam !!! To na wstępie teraz trochę historii:
1. 20tyś - wymana łączników stabilizatora + nieudolna próba usunięcia trzasków w desce rozdzielczej (i tak co 20tyś)
2. 40tyś - wymiana łączników i gum na stabilizatorze + trzeszcząca deska
3. 45tyś łożysko przód (Bieranowski Bydgoszcz ok. 1tyś zł - takie były początki)
4. 60tyś łożysko przód + łączniki stabilizatora + wymiana zapieczonych okładzin
5. 80 tyś wymiana uszczelki pod głowicą, pierwsza wymiana klocków - (serwis proponuje wymianę tarcz - śmiech na sali, czyżby tarcze były jednorazowe ??)
6. 85tyś Wymiana pompy wody i termostatu (po prostu wypluł cały płyn z silnika - shock)
7. 120 tyś wymiana łączników, gum na stabilizatorze, gum na wachaczach, cewki, łańcuszka rozrządu

Reasumując to dziwadło zawsze dojechało i nigdy nie stało - sam w to nie wierzę ;-) ale to fakt.
Faktem też jest że przy takim przebiegu w dalekiej przeszłości jeżdżąc maluchem nie miałem tylu "jaj" z zawieszeniem i nie tylko, swoją drogą kto ma w samochodzie plastikowe tulejki na stabilizatorze i w gumach wachacza ?? Ja o dziwo mam. Moim zdaniem ten kto projektował zawieszenie Fabii powinien mieć zapewnioną opiekę lekarską wiadomej specjalności. Ogólnie Fabia to jeden wielki i w dodatku nieudany eksperyment panów z WV.
Samochodzik twardy jak smok - na trasy się nie nadaje bo ma niewygodne fotele, za to na miasto idealny (poza spalaniem)
Serwis fabryczny w Bydgoszczy odpada - bez komentarza - ceny - jakość
Awaryjność - kompromitacja WV ;-) tym panom już dziękujemy
Ostatnio walczę ze znacznym spadkiem mocy - serwis fabryczny stwierdza że jest ok - ręce opadają - szczerze mówiąc - nie kupujcie jak nie musicie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój egzemplarz jakoś się toczy...

Ja też podam trochę historii.
Zakup: październik 2001 - wersja classic.
1. 90 kkm. - wymana łączników stabilizatora - koszt 80 zł z montażem (za komplet) - (to chyba nie tak źle jak na polskie drogi?)
2. 105 kkm - klocki hamulcowe
3. 120 kkm - łożysko przód prawe + łańcuch rozrządu (uważam, że wytrzymał długo)
4. 150 kkm - łożysko przód lewe i odbojnik tył prawy (guma za 40 zł)
5. 165 kkm - tylny tłumik i rura środkowa - auto jeździ na LPG - przepaliły się od podwyższonej temperatury spalin.
6. 180 kkm - stabilizator +łączniki + tarcze hamulcowe + klocki (nic nie jest wieczne...)
7. 195 kkm - odbojnik tył lewy
8. 225 kkm - tulejki na wahaczach
9. 255 kkm - amortyzatory (komplet) + hamulce tył + łańcuch rozrządu
10. 270 kkm - wydech (komplet) + wtryskiwacze do LPG i Pb
Obecnie przebieg 308 kkm - bez jakiegokolwiek remontu silnika. Silnik 1,4 MPI 60 Km Serwisowany zgodnie z instrukcją. NIkomu ani nie zachwalam, ani nie odradzam tego auta - niech każdy sam wyciąga wnioski. Uważam jednak, że awaryjność tega auta zależy głównie od... kierowcy.
Pozdrawiam wszystkich Skodziarzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia 1,2

Mam fabię elegance 1,2 12V. Po założeniu (samodzielnym) magnetyzerów i wysłychaniu wybychów śmiechu w jednym z serwisów skody (taka była reakcja jego pracowników, jak je zobaczyli pod maska mojego auta), mogę stwierdzić tylko tyle, że mam spalanie na trasie: 4,6 l/100 km (z klimą 4,9), w ruchu mieszanym 5,4 l/100 km (z klimą 5,8), a w mieście 6,0 l/100 km (z klimą 6,5). Mam pytanie do innych posiadaczy takich samych aut, ale bez magnetyzerów: Jakie spalanie jest w waszych egzemplarzach? Pytam, bo wielu ludzi mówi mi, że te magnetyzery to pic na wodę. Z góry dzięki za info.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia - dalej tylko kląć....

Mam od 4,5 roku Fabie Basic z silnikem 1,4 AZE (czeski - skoda) i tylko ten silnik jest pozytywnym elementem tego auta - mimo sporego przebiegu - 243708 km (na dziś). Jestem jego pierwszym właścicielem i uważam, że gdyby wywalić z tego auta wszystkie elementy elektroniczne to moglo by byc ok. Wymienilem w nim 2 razy centralke, 3 razy trafo na świecach - skutek niekompetencji serwisu - bo wystarczylo wymienic element elektroniczny za 150 zł. :-( z wtrysku zostala tylko obudowa.nie wspomne o innych elektrycznych drobiazgach + notorycznie przepalające się żarówki. Hałas skrzyni zwłaszcza na 5 biegu a ostatnio (dziś) zepsuty potencjometr w pedale gazu potrafią wnerwić. trzaski deski, trzeszczenie przedniej szyby, stuki z zawieszenia, rozpad wkladu katalizatora po 80000, RAŻĄCA NIEKOMPETENCJA SERWISÓW - odwiedzilem ich sporo w Polsce i nie tylko. No i "perełka" - mój model Fabii posiada sporo elementów z VW Lupo/Seata Arozy - co powoduje nieodmiennie atrakcje przy doborze części zamiennych.
Czas na pozytywy: niskie zużycie paliwa - warto od czasu do czasu zresetować centralkę :--); niezbyt często konieczność wymiany klocków hamulcowych.
Ogólnie do przebiegu ok 50000 bylo ok, potem TRAGEDIA.
Stanowczo odradzam zakup tego auta.
BTW jeśli ktoś potrzebuje VAGA, serwisówek,ETKI i schematów elektrycznych do fabii to moge sie podzielic takowymi - po kilku latach przerwy musialem w zwiazku z zakupem Fabii powrócic do mechanikowania :-).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

lakier beznadziejny

mam skode od trzech lat,lakier tzw.butelkowy(zielony metalik), po pierwszych miesiącach jazdy miałem już kilka ładnych rys na kaoserii,a myłem go zawsze miekką szmatka ,przed myciem spłukiwałem brud i piasek,i nic to nie dało ,lakier jest taki miękki ze można go zarysować dosłownie paznokciem.Nie wiem jak jest z innymi kolorami ale kolor butelkowy to dno!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

:)

SKODA FABIA 1.9TDI 2000r Jestem bardzo zadowolny z auta szczególnie z wersji wyposazenia jaka posiadam no i silnika. Typowa jednosta z grupy VW oszczedna i baaardzo dynamiczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia

moja fabia ma silnik 1.4 60 KM totalna poraszka elektronika szfankuje autko fajne ale niedopracowane felicja leprza mniej awaryjna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

uuuuu

ale ty byki walisz:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Seat tańszy

Mam seata 1,4- 60 kM silnik VW typ APQ, porownywałem części zamienne myśląc że od Skody dobiorę tańsze (a w sumie te same) części i tu duże zdziwienie SKODA jest droższa, a najdroższy oczywiscie VW (Zaznaczam ze chodzilo o łańcuszek i świece). Wtedy też porównałem cenę nowego samochodu z identycznym wyposazeniem i silnikiem VW (nie skodowskiego) to wychodzi że seat jest tańszy. Skoda oferuje jednak ubogie wersje (tanie), których w seacie nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przecieki w drzwiach

3 ltetnia Fabia i juz cieknie woda do środka przez drzwi przednie nikt nie potrafi naprawic może ktoś podpowie co z tym można zrobić. Poza tym łożyska kół co pół roku do wymiany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

SZAJS - TO JEST VOLKSWAGEN DLA WREDNYCH LUDZI...

Żebym Tylko wiedział jak jest SZAJS po Czesku to napewno bym walnął to czcionką 100 :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia

fabia 1,2 12V gaz sekwencyjny, zakup 2005 kwiecien, obecnie 28900km bezawaryjnie bdobrze sie prowadzi -lekki silnik- srednie salanie miasto-trojmiasto 7,3 ; po za miastem okolo 5l, i na razie nic nie trzeszczy pozdr :-),...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

skoda fabia

Witam .
Mam pytanie co oznacza palaca sie na Zołto kontrolka na desce rozdzielczej kontrolka ma postac silnika ,od paru dni mi sie pali i nie wiem o co chodzi.
prosze o pomoc.
pozdrawiam.
roger.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do roger

To musisz do serwisu jechac na komputerze sprawdza i powiedza co jest...pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

skoda fabia run 1,4

mam zamiar kupić to autko rok prorukcji 2003,27500km, 60KM, pojemność skokowa1400cm3,instalacja gazowa,pierwszy właściciel .Czy ktoś poleca???Nie wiem co robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ankieta

Witam serdecznie, zajmuję się badaniami społecznymi i mam wielką prośbę do wszystkich użytkowników samochodów o wypełnienie poniższej ankiety. Serdecznie dziękuję!!

Link do ankiety:
http://www.imentor.pl/eankiety1.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

FABIA

taaak, cieknące drzwi, padające łączniki stabilizatora i łożycka z przodu to najczęściej wykazywana usterka w serwisach niemieckich SKODY. Nie wiem czy ktoś jeszcze to przeczyta, ale i ja napiszę historie moich skodzianek. Po przeczytaniu wcześniejszych postów trochę sie zdziwiłem, że wadą jest zużycie sie klocków hamulcowych po przebiegu 120 tys. km - to chyba normalne. Z własnego doświadczenia wiem, że moje wydatki na naprawy fabi były mniejsze niż napawy golfa czy toledo. Pierwszą fabię kupiłem 2003 roku 1.4 MPI 44kW z LPG od nowości. 2 razy w okresie gwarancji padła cewka zapłonowa (koszt ok 700 zł / szt. + laweta - pokrył serwis). Podobno była wadliwa seria cewek? Skrzypiące zawieszenie - skrzypi guma z której są wykonane łączniki stabilizatora. Ubytki płynu chłodzącego - ASO skody nie potrafiło sobie z tym poradzić - zwalali winę na LPG, które sami montowali. Zresztą do kompetencji ASO sam mam dużo zastrzeżeń - nie potrafią za pomoca WAGa prawidłowo zdiagnozować usterki. Przyczyna wycieków - niedokręcony króciec do chłodnicy - dokręciłem własnoręcznie. 65 tys. - łożycko przód - koszt ok 300 zł z wymianą u pana "Zenka". Przy około 40 tyś kilometrów znaczy spadek mocy silnika - usterka nie usunięta z powodu próby naciągnięcia mnie na koszty przez ASO (wymiana sprawnych części). Dodam jeszcze bardzo wysokie zużycie paliwa i LPG. Wracając do ASO - nie przeprowadzają akcji serwisowych i robią wielkie oczy gdy im się zwróci na to uwagę - dziwne - w Niemczech przeprowadzają. W 2006 zamieniłem FABIE 1.4 MPI na FABIE 1.4 TDI w wersji kombi (w poprzednie nie mieścił sie wózek) i w chwili obecnej moge powiedzieć, że jestem zadowolony. Silnik (Audi A2) jest oszczędny (śr. 5 l ON na 100) i dynamiczny co rekompensuje głośny klekot (3 cylindry i pompowtryskiwacze). Zresztą hałas silnika w trasie jest mniejszy niż w benzyniaku.
Na koniec kącik porad:
1. Akcja serwisowa - auta wyprodukowane przed 2006 rokiem - główna wiązka jest ściśle zaizolowana powoduje sie gromadzenie wody. Powoduje to gnicie izolacji przewodów elektrycznych a co za tym idzie w przyszłości zwarcie. Należy odkręcići zdjąć obudowę filtra powietrza, delikatnie rozciąć izolacje głównej wiązki na fragmencie, która leży na podłużnicy, a następnie podwiązać opaskami samozaciskowymi tak, aby wisiała w powietrzu.
2. Przepalające się żarówki - należy zakupić w ASO zestaw naprawczy (nie pamiętam nr części - nie wszystkie ASO w Polsce wiedzą o co chodzi) i zamontować na przewód podłaczeniowy do żarówki. Jest to kawałek kabla z opornikiem.
3. Cieknące drzwi - winę za to ponosi aluminiowa pokrywa, która nie całą powierzchnią uszczelki przylega do drzwi - należy zasilikonować pokrywę, ale tak by można było w przyszłości ja oderwać. W nowszych modelach fabi pokrywa jest nitowana, co dodatkowo utrudnia całą operację.
Informacje te pochodzą z ASO w Niemczech.
Wracając do usterkowości fabii to tylko nadmienię, że polo jest na tej samej płycie podłogowej i zawieszeniu, i serwisy VW maja takie same problemy.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

blade94@vp.pl

Witam Posiadam Fabię 1.4 MPI 44Kw 60 KONI z GAZEM WERSJA CONFORT

CZytam tutaj opinie ludzi i sądze ze 90% ludzi nigdy nie miało fabii pisze tylko bezsęsowne bzdury !!!

Moja fabia jest z 2000 r obecnie jej przebiek wynosi 328 tys km z tego jakies 300 tys na gazie

Samochód mimo swojego przebiegu spisuje sie świetnie
Silnik nie otwierany cały czas na pelnosyntetyku Wycieków brak lekkie przypocenie od pokrywy zaworów wystarczyło dokręcić

Ludzie bzdury wypisuja o awaryjnym zaawieszeniu VW POLO okular GOLF4 SEAT IBIZA CORDOBA od 2000R AUDI A3 MAJĄ to samo zawieszenie wiec jest równie awaryjne a tamte samochody są sporo droższe Wiec niech ludzie nie pisza ze skoda to złom albo cos w tym stylu W VW Polo czy golfie jest tpo samo zawieszenie i nikt nic nie mówi o awarynosci Skoda Świetnie sie prowadzi dobrze 3ma sie drogi A jesli juz ktos wspomina o naprawach zawieszenia to niech poda Ceny częsci kosztuja grosze i mozna dostac je wszedzie

Jedyne do czego mam zastrzezenia to do Serwisu ASO Ceny kosmiczne a jakosc napraw......
Kotoś wspominał o palących Żarówkach w serwisie mozna zakupic (kabelek około 4 cm z opornikiem koszt 2.50zł na strone i problem znika W polo był ten sam problem ze wzgledu na elektryczne wspomaganie kierownicy tyle tylko ze tam ten opornik jest w standardzie !!!! Ludzie prosze jesli juz cos napiszecie o zawieszeniu itp sprawdzcie Inne samochodu z koncenu VW

SAMOCHOD MIMO SWOJEGO PRZEBIEGU NIGDY NIE ZAWIÓDŁ NA TRASAIE Samochodu uzywam do pracy POLECAM w100%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.2HTP 2003

Padło:
Cewka zapłonu - gwarancja
2 x świece zapłonowe - gwarancja
Znów cewka 130zł
Mnóstwo żarówek świateł mijania
Woda leje sie do srodka przez uszczelki
Czujnik płynu chłodzącego - 30zł
--------------------------------------------------
Przebieg 43.000 km poza tym ok nie narzekam za takie pieniądze czyli 34.000 zł nic nowego nie kupimy - chyba że ktoś chce fiatem panda jeździć :) pozdrawiam

Następny zakup:
Jakaś terenówka RAV 4 jak interes sie rozwinie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

NR 1 w POLSCE

Kochani uważam że zły samochód takiej spżedarzy nigdy nie osiągnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moze być 1,4mpi

mam fabie od 4 lat i jesli chodzi o zawieszenie to jest super ale na ruwne drogi na zakretach sie trzyma swietnie a jesli droga troche wyboista to juz nietak przyjemnie sie prowadzi zresztą co tu duzo muwic zawiesze ma wolswagena . wsrodku troszke malo miejsca ale da sie wytrzymac. jak dlamnie wielkim minusem jest silnik ma prawie te 70 KM ale przy wyprzedzaniu nieobedzie sie bez redukcji i to tez tzreba dobrze sie napocic zeby cos wyprzedzic . ja ten samocho oceniam 6/10
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

FABIA 1.9 SDI 2000R.

JAK DO TEJ PORY AUTO BEZ AWARYJNE PRZEJECHAŁEM 310000 KM TAK 310 TYS KM CO 90 TYS WYMIANA CAŁEGO ROZRZĄDU WRAZ Z POMPA WODY. PRZEZ 8 LAT UZYTKOWANIA RAZ WYMIENIŁEM CZUJNIKSKRĘU, ORAZ 3 RAZY KLOCKI HAMULCOWE,ŚR SPALANIE TO 4,6 LITRA ON W TRASIE NIE OSZCZĘDZAJAC SILNIKA. POTRAFI WYCIAGNĄC 170 KM/H JEST TO MÓJ 6 SAMOCH I JAK DOTĄD NAJLEPSZY
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia 1.4 MPI Classik

Namyslam sie nad kupnem tego auta .Auto po ogolnych ogledzinach b.dobre.2002r 61tys km 20500zl.PROSZE O RADE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia 1,4 mpi 2001

totalny złom w ciągu 2lat użytkowania zaznaczając że mało jeżdżę wymieniłam już tłumnik środkowy końcowy całą wiązkę pompę od wspomagania ateraz ciągle wyświetla się kontrolka epc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia 1,2 HTP

mam ją od 2003 roku, przejeździłam ponad 163 tyś km, nie zamienie nigdy na inny samochód, miesci duzo ludzi i dużo bagażu (sedan),serwisuję regularnie, od 3 lat LPG, usterki tylko w elektyce (klima itp), ostatnio I-sza poważna- wymiana cewki w 1 cylindrze.
Skoda to najlepsze auto w tej cenie i po takich kosztach, zwłaszcza jak trzeba codziennie daleko dojechać do pracy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

naprawdę super autko !!!!

Fabia 1,4 75 KM Sedan 2004 . Jestem bardzo zadowolony , bezawaryjne , dość komfortowe , bogato wyposażone .Spalanie w mieście ok 7 l /100 km . Jak dla 3 osobowej rodziny wystarczy . Za te pieniądze autko godne polecenia !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

SKODA FABIA 1.2 HTP

Fabią przez cztery lata przejechałem 200.000 tysięcy kilometrów. Nigdy mnie nie zawiodła; silniczek 1.2 jest może trochę za słaby ale jak na swoja moc to ma zaskakujące osiągi tyle ze trzeba go krecić do maksymalnych obrotów za czym idzie większe spalanie.
Na trasie nie przekraczając 120km można zejśc poniżej 5L
Trzeba zwracać uwagę na łańcuch rozrządu strzelił pierwszy raz przy 90 tys póżniej przy 170 tys AUTO WIMAR na Modlińskiej naprawił to w ramach gwarancji
Moim zdaniem skoda fabia to samochód godny uwagi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

KRIS

TAK SOBIE CZYTAM ROZNE WYPOWIEDZI ZA I PRZECIW FABI,I STWIERDZAM ŻE CI CO TAK NARZEKAJA TOCHYBA FIATAMI NIE JEZDZILI MIAŁEM FIATA 7 LAT OD 2-LAT MAM FABIĘ KOMBI 1.4 I 30-TYSI NALICZNIKU I NA PRZEGLADACH TYLKO OLEJ WYMIENIAŁEM.A TAK NA MARGINESIE TO DUZO ZALEZY OD SERWISU BO W WARSZAWIE SA TYLKO 2-GODNE UWAGI RESZTE OMIJAM SZEROKIM ŁUKIEM BO Z KLIENTAMI SOBIE W KULKI LECA W FIACIE ZAWIESZENIE PADŁO MI PO 20-TYSIACH TU CISZA PO 30-STU NIGDY WIĘCEJ FIATA ,SKODA JEST PRAKTYCZNIE NIEMIECKIM SAMOCHODEM CZESKIE SA DROBNE DETALE SPALANIE PO MIESCIE OK 7.2 L JESTEM ZADOWOLONY Z SAMOCHODU ALE SERWISY TO JEST PORAZKA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

skodziarz

Naprawdę solidne autko o wystarczających osiągach . Dobre wyposażenie , wysoki komfort i właściwości jezdne.
Spalanie w mieście to około 7l/100 km ( 1,4 75 KM , 16V )
Samochodzik rodzinny do spokojnej jazdy . Mam go 4 lata , kupiłem fabrycznie nowy , do tej pory bezusterkowy . Autko godne polecenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia 1.2

ja mam skode fabie z 2003 roku, jezdze nia od prawie roku i zadnych powazniejszych usterek nie mialam. dopiero teraz moj samochod przestal nagle jezdzic. w warsztacie po podlaczeniu pod komputer okazalo sie to glowny przewoznik obwodowy (cokolwiek mialoby to znaczyc)- mechanicy sami nie wiedzieli. po konsultacjach z kumplem z serwisu skody okazalo sie ze to moze byc rozrzad. (ja mam lancuchowy). i faktycznie blokada rozrzadu przeskoczyla i trzeba wymieniac calutki rozrzad, podobno to typowe w tych skodach ale nigdzie w necie nie znalazlam takich informacji, czy ktos wie ile to moze kosztowac?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mis

mam 3letniom fabie po przekręceniu kluczyka cisza pochwili pali co jest grane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z samochodu jestem zadowolony .Ostatnio oglądając samochód od spodu zauważyłem po lewej stronie z przodu pod akumulatorem wtyczkę luźno leżącą na zderzaku z dwoma kablami (biało- brązowy). Jest to chyba czujnik ale nie wiem na pewno znajomy twierdzi że może od poduszki powietrznej .Proszę o pomoc co to może być i gdzie to włączyć .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoda Fabia 1.4

Takie rzeczy jak awaryjność cewek wcale nie jest zamknięty. Właśnie dziś odwiozłam samochód z 2005 r. do naprawy w serwisie skody (tylko tam serwisuję autko od początku, co roku ma przegląd). Wyrok: poszła cewka. Więc proszę nie być takim pewnym swego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajne auto

Mam fabie 2009r benzyna 1,6, jak narazie jest bardzo dobrze. Mysle ze warto kupic nowy samochód za 43 tysiace niz stare uzywane auto. W koncu to uczucie kiedy sie wsiada do swojego nowego samochodu w salonie jest bezcenne. Ci którzy ciagle krytykują cały czas jezdza starymi gratami i nie wiedza jak to jest wsiasc do nowego auta, zwykla zazdrosc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoda Fabia 1.4 16V 100 KM /

WITAMM SERDECZNIE ,PROSZE O RADE W SPRAWIE SILNIKA N1.4 16V 100 KM- ile taki silnik pali na trasie w miescie i najważniejsze czy nie jest wyzylowany jak na ta pojemnosc bo wiemy ze standard to 75km ,chetnie wyslucham uwag i opini na ten silnik

Pozdrawiam roman
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zbywanie klienta

najgorszy reprezentant firmy SKODA w Jeleniej Górze na ul.Cieplickiej fatalny!!!! totalny brak profesjonalizmu. firma nastawiona na zbycie pojazdu a potem klienta!!!!. ostrzegam wszystkich przed kontaktami z ta firma!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia 1.4 MPI 2000 r

Mam fabię z 2000r, bez gazu, najechane 130 tys, przez 9 lat użytkowania samochód miał takie awarie: uszczelka pod głowicą, przednie lewe łożysko z piastą, czujniki - wszystkie, włącznik świateł stopu, przeciekające tylne drzwi - puściły uszczelki wewnątrz drzwi, łożyska amortyzatorów przednich, przepalające się często żarówki, tylne bębny - rozleciały się cylinderki i szczęki, przednie zawieszenie - gumy wahacza i końcówki drążków, akumulator, wydech, świece, 2 razy rozrząd, problemy z elektryką, łączniki stabilizatora, beznadziejna instalacja antenowa - bardzo słaby sygnał, dziwne zachowywanie się fabrycznego alarmu. Obecnie szykuje się wymiana sprzęgła które już wysoko bierze. Uważam, że to auto to worek bez dna. Te pieniądze, które włożyłem w remont w warsztatach "normalnych" to mogłem zainwestować i kupić np VW polo 1.2 - niby podobne auto a jednak mniej awaryjne niż skoda. Spalanie: 6,5 - jazda po trasie, 8 - miasto, w zimę - wiadomo że sporo więcej. Auto bardzo dobrze zna drogę do serwisu, choć nim nie szaleję. W ciągu roku zawsze musi coś siąść w tym aucie. Auto ma też zalety: nigdy nie zawiodło podczas jazdy (odpukać..). Jednak po raz drugi nie kupiłbym Fabii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czemu skoda fabia 1.2 12v po zjęciu korka wlewu oleju spadają obroty i samochód gaśnie. Czy to jest normalne w tych silnikach Czy silnik ten się wykańcza?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

szkoda że SKODA

Mam od 3 lat skodę fabię 1,4 mpi combi fresh+ 2002.
Co tu dużo pisać żałuję strasznie że to coś kupiłem... uszczelka pog głowicą, ciekną wszystkie drzwi, ubytki płynu chłodzącego, przedmuchy w silniku, ciągle palące się żarówki (mijanki), trzy razy wymieniane amorki tylnej klapy ( tu uwaga! klapa może zabic!), 2 razy termostat, obudowa filtra powietrza - niby gaz winien ( montowany w ASO) kontrolka "sprawdz silnik" auto alarm padaka (montowany w ASO) zawieszenie i jeszcze mozna by tak ciągnąć...
Napiszę tak: TO MOJA 1 i OSTATNIA SKODA -ŚMIEĆ- END
P.S. To jest mój samochód a nie jakiegoś sąsiada czy kolegi jak ktoś tam wcześniej wypisywał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobre służbowe auto i można w łatwy sposób wyłączyć licznik kilometrów. wystarczy wyjąć bezpiecznik od abs (nr 25) odpalić auto , odczekać 3 sygnały i włożyć go z powrotem ... do momentu kiedy się nie wyłączy silnika auto nie liczy kilometrów :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zajebista fabia

Moja jednostka silnikowa to 1.4 MPI 16v 77koni kiedyś miałem disela i tamta jednostka miała 64 konie jednak ta z benzyniakiem pod maską jest zrywniejsza i ekonomiczna zarazem . pozdrawiam wszystkich użytkowników Fabi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia 19TDI combi

Musze przyznać ze jestem bardzo zadowolony z autka a przede wszystkim silnika o mocy 130KM, autko ma 170tkm, pierwsze klocki hamulcowe wraz z tarczami wymienione przy 110tkm, listwa wspomagania kierownicy / puściły uszczelniacze / wymieniona przy 130 tkm, wymienione tuleje wahacza plus drążli stabilizatora, awaria sterownika poduszek / w serwisie za wymianę chcieli ok 2800zł / zrezygnowałem za 350 zł korekta u specjalisty i to wszystko. nie licząc wymiany rozrządu, przy 90tkm. autko spisuje się rewelacyjnie, felgi 15 aluski plus opony bf goodrich profiler G robią swoje jeśli dodać do tego niskie zużycie paliwa ok 4.5l. w trasie, po mieście 5.5l. to czego chcieć więcej. Moc silnika do masy samochodu daje niesamowite wrażenia, niejedno autko z "górnej pólki" zostaje daleko w tyle. Jeśli ktoś szuka autka to polecam Fabie combi I.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

FABIA 2000 COMFORT

Bardzo fajny i dobry samochód. Sprawuje się bardzo dobrze. Bardzo wygodna .TO kolego kup sobie tą Astre i zobaczymy ile razy będzie stała u mechanika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam astre G 1.6 8v i fabie 1.4 mpi astra zero problemu wygoda cisza,a fabia coś skrzypi, trzeszczy, świszczy,popukuje brak słów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia 1,4 16V 75KM, 2003r.

Posiadam Fabię już 7 lat od nowości, (wcześniej Skoda Felicia Combi 1,6 75KM-przez 5lat 157tys km przebiegu).Na początku pierwsze 2 lata serwisowana ze względu na gwarancję, potem normalny tańszy warsztat, ale specjalizujący się w autach marki Skoda.W Felicii jak i w Fabii zawsze dobry olej. Fabia ma teraz 109tys km, zawieszenie z przodu robiłem dopiero przy 70tys km (mój brat w swojej Felce przy 45tys.km). Zaliczyłem doszczelnienie przednich drzwi przez które w czasie ulewy dostawała się woda do kabiny, pierwsza cewka zapłonowa siadła mi przy 102tys km, DZIŚ druga :-( denerwuje -, ale bardzo rzadko i min 3 latka jeszcze będzie mi służyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szkoda gadac

Zlom i tyle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

skoda 1,4

bardzo dobre auto
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

skoda fabia 1.4 mpi

Skoda to fajne auto ma bardzo twarde zawieszenie.Opel,ford gówno wart a fiat jego brat.W oplu jest bardzo słaba blacha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super!

Kupiłam 5-letnią Skodę Fabię kombi 1.4 MPI trzy lata temu tylko dlatego, bo trafiła się okazja, że grzech przepuścić. Po trzech latach użytkowania tego samochodu mogę powiedzieć, że przepadam za moją Skodą i nie zamienię jej na nic innego (dopóki nie zacznę do niej dokładać, a na razie nie dokładam). Nic się nie psuje, nic się nie dzieje, spalanie mogłoby być mniejsze, ale jak się pociśnie, to trudno się dziwić, że autko chce pić ;) Na autostradzie osiąga maks. 170 km/h, jest wtedy co prawda nieco głośno, ale wybaczam :) W zimie nagrzewa się błyskawicznie, w krótkim rękawku można siedzieć :) Spryskiwacze ma najlepsze na świecie - nic tak ślicznie nie spryskuje, jak moja Skoda :) Do bagażnika pół domu można wpakować i jeszcze miejsce zostanie.
Jedyny mankament, który mnie czasami denerwuje, to nieszczelne uszczelki tylnych drzwi - podczas deszczu woda ścieka na dywaniki, a w zimie drzwi czasami zamarzają. Poza tym nic mi nie szwankuje, nie ma problemów z odpalaniem, pierwszy akumulator padł dopiero po 8 latach, a podgrzewane lusterka to w ogóle hit ;)
Poza tym jest śliczna :) Mąż bąka coś o zamianie Skody na inny nowszy model, ale póki co nie ma mowy :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia 1.4mpi

fajne autko,tanie szpeja,jezdzi sie ok/////////
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

SKODA FABIA KOMBI

MAŁY OPIS DLA TYCH CO NARZEKAJĄ NA FABIE MAM FABIĘ KOMBI 2006 SERWISOWANA W ASO I TYLKO NAPRAWY OGANICZONE DO WYMIANY TYPU OLEJ KLOCKI ŻARÓWKI ZERO PROBLEMÓW Z ZAWIESZENIEM I DROBNE PRZECIEKI USZCZELEK PO 5-CIU LATACH USUNIĘTE W SERWISIE ,CO TU GADAC WCZEŚNIEJ MAJĄC FIATA PALIO OD NOWOSCI PO 2-LATACH MIAŁEM WYMIENIONE PRAWIE WSZYSTKO W ZAWIESZENIU ŁOŻYSKA AMORTYZATORY WACHACZE TRAGEDIA NIE WSPOMINAJĄC O INNYCH DUPERELACH . MORAŁ JEST TAKI ŻE NAWET MERCEDESY SIĘ PSUJĄ I NIE WYBRZYDZAJCIE NA SKODY BO ZA TA KASĘ SĄ TO PRZYZWOITE AUTKA NA NASZE DROGI
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia 1.9TDI 130KM

Posiadam Limitowaną wersje skody fabii z francji, która ma na dzień dzisiejszy przejechane niecałe 120 tys, Silnik bardzo zrywny i bardzo dobrze przyspiesza, passat b6 140 KM nie daje rady, środek jasny + chromu dużo, ksenony oryginalne plus max opcja. Spalanie 4l na trasie przy 130km/h w miescie do 6l,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

super

polecam 1.4. benzynka 75kM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia Sedan 1.4 16 V 75 KM

Rok 2006 od 2000 r. w gazie auto bardzo dobre. Ekonomia się tu kłania. A wymiany to co we wszystkich autach: klocki, olej i dolewanie paliwa. Tyle lat bez awarii. Tylko śmigać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

SKODA FABIA KOMBI

witam wszytkich uzytkownikuw fabii ja mam fabie od roku silnikiem disla 1 4 TDI mocy 80 koni rok 2005 byla sprowadzona z nimiec na kolach miala przejechane 108tysiecy juz jom mamy 14 miesiecy ma zrobione 122tysiace jak narazie autko sie dobrze sprawuje plynnie sie porusza po jezdni teraz bedzie tylko wymieniany rozżąd i pompa wody to podstawa jest w aucie miejsca jest dużo z przodu jak stylu komfort jazdy jest superr i plynny tego autka bagaznik jest pakowny i duży sylwetke ma zgrabnom niejest zle autko polecam pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia

Kup Astre miej problemy z zawieszeniem i z blachą :) Fakt fabia małe auto nie każdemu się podoba osiągami też nie grzeszy spalanie w miarę ale jest solidnie wykonana i nie ma z nią żadnych problemów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

info

Kupiłem Fabie 1.4 2003r z komisu. Na kanale wszystko było ok oprócz wymiany simeringu .Bład że nie sprawdziłem go pod komputerem i trochę żałuje bo musiałem potem wymienic uszczelke pod glowica a następnie wstawiłem niedawno do warsztatu bo okazało się że mam maglownice do regeneracji . Radzę ostrożność przy zakupie używanych modeli!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia po 12 latach eksploatacji

mam wersję z 2002 r 1.9 SDI. bezwypadkowa, 3 właściciel.
mam ja od 6 lat i jestem zadowolony. Podobnie jak peter nie sprawdziłem po poprzednim właścicielu wszystkiego i spotkała mnie wymiana uszczelki pod głowicą .... aj
ale to jedyna rzecz jaka mnie spotkała, auto w 100% bezawaryjne no może nie licząc lekkiej upierdliwości zegara, w którym uszkodził się diodowy wskaźnik temperatury silnika (analogowy działa prawidłowo; ale nie wywalę 1500 netto dla tej pierdoły). co roku olej i filtry, co 3 zawieszenie, co 2 lata podciągniecie hamulca ręcznego, 1x musiałem tarcze wymienić bo mi się rozwarstwiła jedna i to tyle ... minusem jest w mojej wersji brak klimatyzacji i centralnego zamka (wersja classic).

Silnik: Wolnossący diesel 1.9 zalety spalanie ok. 6,5L/100km w mieście (po 12 latach eksploatacji i wymianie uszczelki to chyba nieźle) na autostradzie 6,5-8L/100km (no cóż autostrada nie jest od tego co by nią 110 jechać) trasa ok 5,5L/100km (też lubię depnąć). tuż po zakupie sprawdzałem spalanie na trasie Łódź-Gdańsk ze średnio spakowanym autkiem (2 os. + bagaż na 2 tyg.) udało się wycisnąć średnią spalania w jedną stronę 4,8 L a na obwodnicy tuż za autostradą dociągnęliśmy w godz. nocnych do 180/godz. (tylko z ciekawości, nie powtarzałem tego później :)

minusem silnika jest jego głośność odczuwalna w kabinie i nie największa moc plusem jest to że to praktycznie bezawaryjny traktor niemieckiej produkcji VW i prędzej rdza zeżre ocynkowaną blachę niż silnik padnie czyli z palcem w nosie 500k-700k km

genialne auto dla niedużej rodziny w mieście fajnie się parkuje i ładnie przyspiesza tak w zakresie do 110 potem już leniwie i na wyprzedzanie na trasie należy zakładać poprawkę.

Ja swojego jeszcze się nie pozbywam szacuję, że jeszcze z 4-5 latek razem pojeździmy a potem no cóż pewnie coś większego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ekonomia to podstawa silnik 1,4 model Fresh+ benzyna 2002

40-50km/h spalanie 5,3-5,8l/100km w mieście
60-80km/h spalanie 6,0 - 7,0l/100km w mieście (zależy jak się na starcie ciśnie na pedał gazu)
80-120km/h spalanie 5,0 - 6,0l/100km na trasie
120-175km/h spalanie powyżej 9l/100km (przy czym głośno i zaczyna trząść jak przy starcie samolotu)
50-60km/h w trasie (męczące jak 150) ale uwagaaaa 4,5l/100km :))))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fabia 1,2 HTP 64 KM

Silnik w tej opcji porażka po 54 tyś wypaliło 2 zawory teraz po 90 tys pada trzeci
i auto kaszle podczas jazdy obroty ciężko wydusić 3000 tyś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia

Czy ktoś może doradzić z jakim kupić silnikiem fabię II pod gaz.
Czytam różne opinie o silnikach że 1,2 jest za słaby ale 1,2 TSI są OK. i silniki MPI
też pod gaz się nadają. Jeśli ktoś może podzielić się opinią to czekam na odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fabia kombi 1.4 mpi 68km

powiem tak prosty silnik oparty na łańcuszku specyficzna praca silnika to plus osiągi to minus brak mu troszkę mocy ale dla mnie spokojnego kierowcy wystarczająca w środku wystarcza miejsca dla mojej rodziny 2+1 jakość wykonania zadowalająca objawów nadmiernego zużycia brak pomimo przebiegu 287400km zużycie paliwa od dokładnie zmierzyłem od 6,7 do 11.5l LPG średnio na butli 33l robię 370-400km widoczność do przodu ograniczają przednie slupki do tyłu ok wyciszenie kabiny do 120km/h ok potem zalecam 120km/h ogrzewanie to bajka szybko się nagrzewa co do wentylacji mogła być trochę wydajniejsza częsci tanie i prosta budowa ograniczają wydatki i jeśli umiesz majsterkować to jeszcze zyskasz więc polecam każdemu aby kupił zadbany egzemplarz a przy zakupie zwrócić uwage na korozje przednich błotników na łaczeniu z progami i na tylnej klapie w zawiasach reszta nie powinna gnić chyba że była po przygodach i jeszcze zwrócic uwagę na wspomaganie kierownicy i moduł zapłonowy tzw cewka tak więc polecam i pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

kpr

uzywam sluzbowej fabi porazka kto projektoal leje sie woda na wlaczniki auto na flocie awaryjne dobry silnik slabe el po co taka mala szyba przod na desce duza a stolec widac radio brak swiatla tyl wycieraczka zalacza sie na wsteczym moze floty zaczna kupowac fiata liczcie postoje inne wydatki procz taniego ale czesto serwis
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0