Widok
Skoda Fabia I
Auto z Mlada Boleslav, jako następcę Felicii, zbudowano na zupełnie nowej platformie, opracowanej dla małych aut VW. Patrząc z róznych stron na Fabię można się dopatrzyć zarówno VW Golfa, Audi A3 czy nawet Opla Astry. Stuprocentowo charakterystyczny jest przód - zaokrąglony, o zderzaku idealnie wkomponowującym się w linię nadwozia. Za taki a nie inny design Fabii odpowiedzialny jest Belg Dirk ...
więcej
więcej
to dobre auto
Fabia to solidnie wykonane i wyposażone auto.W jakim innym aucie otrzymamy BEZ DOPŁATY tyłną parę drzwi,wspomaganie,obrotomierz,regulację kierownicy w dwóch płaszczyznach i inne rzeczy?
Dobre materiały wykończeniowe i staranny montaż zdradzają przynależność do grupy VW {całkowicie ocynkowane nadwozie)Za rozsądną cenę otrzymujemy naprawdę dobre i moim zdaniem ładne auto(taki VW dla ubogich)
Dobre materiały wykończeniowe i staranny montaż zdradzają przynależność do grupy VW {całkowicie ocynkowane nadwozie)Za rozsądną cenę otrzymujemy naprawdę dobre i moim zdaniem ładne auto(taki VW dla ubogich)
Fabia - już nie Skoda a prawie VW
Jestem od pół roku użytkownikiem Skody Fabia combi 1.4 MPI (50kW). Przejechałem dotychczas 20.000 km i jestem bardzo zadowolony. Zużycie paliwa - 5.4 l /100 km na trasie oraz 6.8 l/100 km w mieście - kto da mniej (nie liczę fiata 126p) ??? Bagażnik w wersji combi jest nieprzyzwoicie duży, dodatkowo można sobie go zwiększyć składając siedzenia 1/3 na 2/3. Moc 68 KM w zupełności wystarcza na spokojną i komfortową jazdę. Wnętrze elegancko i solidnie wykończone. Przede wszystkim jednak cenię sobie wyciszone wnętrze oraz twarde zawieszenie. Jedynym mankamentem wydają się być zbyt niskie zderzaki przednie i tylnie. O ograniczonej widoczności przez tylną szybę dowiedziałem się dopiero z artykułu - ja tego nie zauważam. Słowem - Volkswagen za nieco mniejsze pieniądze niż VW Golf.
Fabia to solidnie wykonane i wyposażone auto. W jakim innym aucie otrzymamy BEZ DOPŁATY tyłną parę drzwi,wspomaganie,obrotomierz,regulację kierownicy w dwóch płaszczyznach i inne rzeczy?
Odp. Jesli cos jest bez doplaty tzn. ze juz zaplaciles za to... he,he... czy chciales czy nie...
Poza tym trzeba czyms skusic aby ludzie kupowali dawną dosc kiepawą dawną socjalistyczną markę... niedorobki i skrzypienie pozostalo...
Odp. Jesli cos jest bez doplaty tzn. ze juz zaplaciles za to... he,he... czy chciales czy nie...
Poza tym trzeba czyms skusic aby ludzie kupowali dawną dosc kiepawą dawną socjalistyczną markę... niedorobki i skrzypienie pozostalo...
Skoda Fabia
Autko jest rewelacyjne pod względem właściwości jezdnych, natomiast jeżeli chodzi o spalanie to jest to smok bez opamiętania. Mam Fabię z silnikiem 1.4 68 KM. Minimalne spalanie po mieście to 9 l/100 km. To trochę dużo jak na taką pojemność. Przy ostrzejszej jeździe może to być nawet 12 l/100 km. Także nie wierze że komuś to auto może palić poniżej 7 litrów, chyba że jeździ prawie cały czas na luzie lub z górki. Dziękuję
Fabia rulez !
Witam,
Co do ostatniego postu na temat spalania - to :
1.albo facet masz za "ciężką" nogę (chyba z pol tony :)
2.albo trafil Ci sie kiepski egzemplarz-polecam obrobke silnika -GT- u pana Chojnickiego. Ja sobie taka zafundowalem i mniej pali a moc na hamowni wzrosla z 60 do 70 KM.
Dla laikow : obrobka GT polega na usunieciu fabrycznych niedorobek poprzez reczne "doszlifowanie" elementow silnika co powoduje zwiekszenie zywotnosci silnika, sprawniejsza jego prace no i zwieksza moc.
Pamietajcie ze egzemplarz-egzemplarzowi nie rowny.
Ja juz mam fabie prawie rok-nabilem ponad 32000 km-ow i sprawuje sie swietnie. Teraz zamierzam ja troche ztuningowac. Turbosprezarka i moze "NOS" :). W kazdym badz razie za zadne skarby tego swiata bym jej nie sprzedal. A po tuningu bedzie mogla stawac w szranki nawet z Civic 2.0 lub Ibiza Cupra :)
BTW : Czy ktos wie gdzie mozna kupic Turbosprężarkę do Fabii 1.4 MPI (nie diesel) ? Garett ich nie robi. Moze jakas czeska firma ?
Co do ostatniego postu na temat spalania - to :
1.albo facet masz za "ciężką" nogę (chyba z pol tony :)
2.albo trafil Ci sie kiepski egzemplarz-polecam obrobke silnika -GT- u pana Chojnickiego. Ja sobie taka zafundowalem i mniej pali a moc na hamowni wzrosla z 60 do 70 KM.
Dla laikow : obrobka GT polega na usunieciu fabrycznych niedorobek poprzez reczne "doszlifowanie" elementow silnika co powoduje zwiekszenie zywotnosci silnika, sprawniejsza jego prace no i zwieksza moc.
Pamietajcie ze egzemplarz-egzemplarzowi nie rowny.
Ja juz mam fabie prawie rok-nabilem ponad 32000 km-ow i sprawuje sie swietnie. Teraz zamierzam ja troche ztuningowac. Turbosprezarka i moze "NOS" :). W kazdym badz razie za zadne skarby tego swiata bym jej nie sprzedal. A po tuningu bedzie mogla stawac w szranki nawet z Civic 2.0 lub Ibiza Cupra :)
BTW : Czy ktos wie gdzie mozna kupic Turbosprężarkę do Fabii 1.4 MPI (nie diesel) ? Garett ich nie robi. Moze jakas czeska firma ?
brzydactwo lampy przednie plaskie jak w favoritce tyl wysoki i wazki nieproporcjonalny deska rozdzielcza smutna zegary typowo czeskie w faworitce byly o niebo ladniejsze vw na wschodni rynek czy niemiecki silnik i podloga to wszystko cena zawysoka archaiczny silnik 1`4 seat ibiza o niebo lepszy ladniejszy i porownywalna cena
czemu nie...
przez 6 lat bezawaryjnie jezdzilem felicią 1,3 i uważam to autko za bardzo solidne. jedyne co przez ten czas "padło" to akumulator, alternator i tłumik oraz kolka żarówek. nigdy mnie nie zawiodła - nawet na trasach rzędu około 450km. bez przystanku na pełnym obciążeniu. jedyne co można zarzucić to kiepskie osiągi (nie licząc silnika 1,6 "z golfa") i szybko rdzewiejący układ wydechowy. moja "fela" była na niewielkim optycznym "tiunie" i prezentowała sie naprawde rewelacyjnie. a co do polonezów - to nie ma żadnego porównania - żaden mi nie "odszedł"!!! teraz od kilku miesięcy mam fabie 1,4 16v - rewelacja za niewielkie pieniądze. ani ibiza ani astra czy brawo/brawa lub inne podobne nie oferują tyle za tak niską cene!!! pozdrawiam wszystkich "skodziarzy"!!! DRUID.
złom
mam Fabie ( slużbową ) i w przeciągu 4 miesiecu rozsypalo sie wspomaganie , krzyzak w zawieszeniu elektryka szopi odstawiala opoza tym od dwóch miesiecu co jakis czas zapala sie kontrolka silnika a te baran w serwisiem nie wiedzą o co chodzi ( zresztą nie pierwszy raz )
LUDZIE TO JEST ZLOM !!!!!
LUDZIE TO JEST ZLOM !!!!!
Cudowne autko
Na Skodę od roku i jestem baaaaardzo zadowolony. Miałem dużo aut ale takego jak Fabia NIGDY! Jest to samochód bardzo wygodny (nawet Golf IV daje gordze wrażenie), komfortowy. Wykończenie w srodku jest poprostu zaskakująco eleganckie, bardzo dobro wrażenie robią miękkie plastiki.
Jedyne zastrzezenie mam do wielkości bagażniką, chyba kupię sobie Kombi.
Jak ktoś ma 35.000zł i chce kupić świetne auto to nie ma wyboru - musi kupić Skode Fabię!
Jedyne zastrzezenie mam do wielkości bagażniką, chyba kupię sobie Kombi.
Jak ktoś ma 35.000zł i chce kupić świetne auto to nie ma wyboru - musi kupić Skode Fabię!