Widok

Skracają sie szyjka macicy w ciąży

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej, mam problem skracajacej się szyjki. Lekarz zdiagnozował to w 22 tc ( wspomniał o ewentualnym założeniu krążka w przyszłości) teraz jestem w 29 tc i mam 23mm biorę jedynie luteinę dopochwową 2x1. Zalecił leżenie i odpoczy ek. Czy miałyście podobny problem i czy powinnam domagać się krążka na tym etapie ciąży?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jestem lekarzem, ale szyjka krótsza niż 25 mm raczej wymaga wspomagania. Sama miałam założony szew w 1 ciąży, w 31 tc (krótka szyjka od 29). Czy masz możliwość na prawdę dużo leżeć (poczytaj, Mamaginelolog o tym pisze, że to nie znaczy leżeć 24/7, ale prowadzić mega oszczędny tryb życia)? Taki odpoczynek może pomóc szyjce, mi samej się trochę wydłużyła, a i wiele osób to potwierdza (choć chyba badań nie ma). Ile skróciła się szyjka od 22 do 29? bo to też jest istotne, bo jak w 22 miała też 23 i teraz tyle ma dalej to wychodzi, że luteina i leżenie działają, ale jeśli np w 15 miała 45, w 22 3o, a teraz 23 to walczyłabym o pessar albo szew.. Z portalu stricte medycznego "Dziś wskazania do interwencji związanej z niewydolnością szyjki macicy obejmują: skrócenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też to przeżyłam. Miałam założony pessar. Donosiłam do końca ciąży, ale z pessarem też musiałam odpoczywać. Bardzo Ci polecam pessar, dzięki temu drugiego Synka urodziłam o czasie ( pierwszego niestety przedwcześnie). Żałuję, że w 1. ciąży nie miałam takiej możliwości- to było 11 ponad lat temu, na szew było już za późno, a o pessarze wówczas nikt nie wspomniał. Zakładanie pessara odbywa się na zwykłej wizycie, bez konieczności leżenia w szpitalu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

Gdzie najlepiej kupić dziecku okulary? (8 odpowiedzi)

Wiem, ze było już trochę wątków na tt., ale za wiele nie wyczytałam...Muszę zrobić okulary dla...

Ośrodek leczenia alkoholizmu (9 odpowiedzi)

Zan ktoś dobry ,sprawdzony ośrodek leczenia alkoholizmu? Mam ogromny problem w rodzinie i...

do góry