Widok

Skrzyzowania równorzędne Twór Banino

Mieszkańcy, jak wam sie to podoba tzw uplynnienie czy raczej uspokojenie ruchu w Baninie wprowadzajac na "skrzyzowaniach" trudno nazwac to cos skrzyzowaniem strefe skrzyzowan równorzędnych. Sposob oznakowania, sposob przygotowania kierowcow do nowych zasad, czy gmina raczyła zapytac mieszkancow o chęć wprowadzenia zmian? Czy postawienie znaku rozladuje korki, usprawni przejazd, bezpieczenstwo pieszych na dziurawych plytach yomb, gdzie nie ma oswietlenia chodnika.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10
Jest pozytywnie. Aczkolwiek kilka niedociągnięć się znajdzie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proponuję się zapisać na kurs orawa jazdy. Informuję przy braku znaków należy ustąpić jadacych z prawej. Znaki omstrefie sa jedynie informwcja i nie są obowiązkowe.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wszędzie jest wprowadzania strefa skrzyżowań równorzędnych i jakos nikt nie robi problemu. A w baninie zawsze ludza coś nie pasuje. Popieram a tym co nie znaja przepisów pozbierać prawa jazdy i wysłać na kurs.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

tak ale wszedzie jest to zorganizowane dobrze. Bez lipy. Sa powtorzone znaki poziome. Namalowane linie na jezdniach. Ups tu nawet jezdni nie ma haha.
Podkresle jeszcze raz, gmina nabrala mieszkancow na swoje tereny, nie przygotowawszy infrastruktury. To tylko jeden przyklad.
A ludzie nieswiadomi....a tu zonk. Normalnie nie ma porzadku. Smutne.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Znaj jest ustawiony ze jest wjazd do strefy i to wystarczy. Kilka stłuczek i się nauczą
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

A ty się naucz gramatyki języka polskiego...Kiepsko z tym u ciebie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ty się pilnuj, aby na ciebie nie trafiło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W minionym tygodniu na skrzyżowaniu Tuchomska/Borowiecka radiowóz jadący z dołu od Borowieckiej nie ustąpił pierwszeństwa z prawej strony pojazdowi z ul. Tuchomskiej. Jeśli Policja nie orientuje się to co my mamy zrobić? Może by tak nasza władza na wprowadzenie nowych stref oficjalne w godzinach szczytu stała w kamizelkach z ulotkami? Nie, nie, to nie Gdańsk, że tu się myśli o mieszkańcach, tutaj tylko płać podatki, a to Twoje dziecko do szkoły łaskawie upchną albo po znajomości coś załatwisz.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

P-14 chyba nie jest normą w strefach, ale faktycznie to by rozwiązało wiele problemów.

Tylko... czy znak poziomy byłby widoczny na Yombach? chyba, że na żółto go namalować, ale na to chyba przepisy nie pozwalają jak nie trwa remont.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak gmina nabrała mieszkańców? zmusili cię żeby kupic tu działkę? idź z tym na policję, to było przestępstwo!

Ludzie, co za brednie. Jakie siano w głowach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moim zdaniem jest to krok w dobrym kierunku. Jest parę rzeczy do poprawy ale jest ok, jakkolwiek wolałabym strefę zamieszkania jak było już wcześniej na Borowieckiej.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

czemu nie wprowadzili tak od poczatku tylko zrobili Borowiecka z pierwszenstwem, a teraz zmiana, nowe znaki, ktos ma w tym interes, przetargi na znaki itd.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Strefowa organizacja ruchu powinna wymusić większą koncentracje kierowców. Czy tak się dziej? . Niech każdy oceni sam. Jedno jest pewne.
Znikają ulice "główne". Prowadzisz samochód to patrz na drogę. Koniec jazdy na pamięć. Parkowanie na "chwileczkę" też w końcu zacznie
kosztować kreatywnych kierowców.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taaa... A na klonowej codziennie teraz stłuczka . Porąbane to strasznie strach jeździć po tej wiosce nie dość że dziury błoto to jeszcze jakieś durne utrudnienia nie wiedzieć po co.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

no własnie słuszny temat , ci co piszą że to normalne i znaki nie potrzebne to się domyślam skąd te pajace ...
tak jak sąsiad wczesniej napisał , najpierw drogi które mozna drogami nazwać potem regulacja ruchu . Tu jak zwykle po najmniejszej lini oporu by pokazać że gmina coś robi :) drogi nie ma ale już znak z nazwą ulicy już stoi . dziura na drodze że wachaczem walisz ale zmiana organizacji ruchu już jest ! wieczorem lotniczą jedziesz i w ostatniej chwili rowerzysta po ciemnej ulicy jedzie . chodnik jak w starym pianinie lata .Gmina pozoruje , działania od wielu lat i takie są efekty .
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zmiana organizacji ruchu została przeprowadzona w sposób najgorszy z możliwych. Dlaczego zabrakło zwiastunów, że od dnia
takiego i takiego do dnia takiego i takiego nastąpi zmiana organizacji ruchu dla połowy Banina?
Bo tak będzie taniej. Takie tablice to koszt. Ciemny lud pokrzyczy i w końcu zapomni. Mieszkańcy w tej sprawie są przedmiotem
a nie podmiotem.
Na domiar złego nowe znaki mają wady techniczne. Jedno świadczy o pogardzie samorządowców wobec mieszkańców
a drugie o wiedzy fachowej właściciela ulic gminnych.
Pisząc ten post nie wiem czy proces zmian trwa nadal czy został zakończony?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie, nie wiadomo czy zmiany trwają czy są zakończone, a jest parę bubli, które powinny być usunięte: nie wiem czy warto zgłaszać?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkie auta zgonione z zatoczki beda parkowac na uliczka vis-a-vis, ciekawe czy kogokolwiek z autorow tego pomyslu bedzie to obchodzic. Najwazniejsze ze firma transportowa wspolpracujaca z gmina bedzie miala wreszcie te swoja zatoczke, a ludzie beda teraz przebiegac z dzieciakami z tych uliczek wprost pod kola.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

odezwał się właściciel płotu...eh
co nikt nie chce odkupić domu w świetnej lokalizacji i z najwyższej klasy materiałów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Zawsze możesz zaparkować na parkingu który od tego jest.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Milcz buraku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11

Kompletne nieporozumienie z tymi skrzyżowaniami równorzędnymi. Co za d**il to wymyślił !!!! Każdy jeździ jak chce. Jeden puszcza z prawej inny nie. Strach jeździć. Co za głupota. Przecież to tylko haos wprowadziło totalnie
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

To, że ludzie jeżdżą na pamięć, nie znają znaków oto to nie wina skrzyżowań równorzędnych. Być może większość tych osób nie powinna korzystać z samochodu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

SKrzyżowania równorzędne mają sens na drogach o tym samym natężeniu ruchu. A w Baninie można z łatwością wskazać "drogi główne" i poboczne. Taka Pszenna, Rolnicza, Księżycowa, Borowiecka powinny mieć pierszeństwo na swojej długości.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wczoraj wyjezdzałem z klonowej w borowiecką w lewo i od strony biedronki jechala pani na skuterze. Jaka była zdziwiona i ile wiązanki usłyszałem przez uchylone okno w moim aucie pod moim adresem jak wyjeżdzałem sobie. Prawko w chipsach znalezione he. Jazda na pamieć i później rece nogi połamane. Szczerze to tacy co nie znaja sie na znakach to sami sie wyeliminują z ruchu kołowego.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Borowiecka? Z jakiej racji? Toż to ulica taka jak Klonowa (tu zdecydowanie więcej aut niż na Borowieckiej), Wierzbowa czy Sosnowa. Co by nie było: mieszkam przy Borowiecka i ubolewam że nie ma już na niej strefy zamieszkania, a przed częścią asfaltową (brak chodnika, mnóstwo pieszych jest to przecież teren rekreacyjny) zniesiono ograniczenie prędkości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skrzyzowania sa wprowadzone zeby zwalniać a nie grzać 80 po pszennej
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Strefa zamieszkania daje oczywiście inne przywileje pieszym niż mają teraz ale ta ulica objęta jest ograniczeniem prędkości do 30km/h ze względu na znak oznaczający strefę ograniczenia prędkości. Żaden znak jednak nie zmienia faktu, że po Baninie każdy może jechać jak chce, bo ograniczenia prędkości mają sens tylko wtedy, gdy są w jakiś sposób egzekwowane. Tutaj Policji nie ma, więc nikt nie może nawet ukarać zapinającego 100km/h na naszych ulicach. Osobiście cieszę się z tej strefy skrzyżowań równorzędnych, bo i mniej znaków powinno być przy drogach a zarazem wymusza to na kierowcach zdjęcie nogi z gazu. Oczywiście na początku wprowadzania strefy jest i będzie wiele nieporozumień (jak wspomniany skuterowiec wymuszający pierwszeństwo) ale za kilka tygodni sytuacja powinna się unormować.

Życzę Wam i mi większej uwagi i żeby stłuczki nikomu się nie przytrafiły.

PS: Sam kilka razy zapomniałem zwrócić uwagi na ulicę z prawej strony ale na szczęście były one puste :) Po przejechaniu skrzyżowania bez sprawdzenia czy prawa jest wolna ciśnienie krwi mi trochę podskakuje i mam nadzieję, że to mnie w końcu nauczy zwracania większej uwagi na naszych skrzyżowaniach.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Swietnie zdajesz sobie sprawe ze jest chaos, wiesz ze dzwon moze sie zdazyc, policji tu nie zobaczysz wiec i tak mozna zasuwac na drogach ale nie pomyslales nawet czy ten chaos na drogach ma jakies uzasadnienie! Bo przeciez kazdy cywilizowany kierowca widzi ze glowna droga jest z pierwszenstwem przejazdu. W przypadku tuchomskiej wystarczylo przygotowac mieszkancow informacja ze takowa zmiana ma byc i wprowadzić jak przynajmniej tuchomska bedzie miec asfalt a nie szuter i dziurawe plyty.Postawic glupi i nieuzasadniony znak tylko po to by udawac ze sie cos robi to kazdy balwan potrafi. Tylko co to wnosi? Chaos, dezinformacje, niebezpieczenstwo a tlumaczenie ze jak roztrzaska swoje auto kierowca to sie nauczy jezdzic jest glupota
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie płacz już bo mi się nie dobrze robi od tych lamentów, zacznij myśleć i patrzeć na drogę, jeżdżę dużo po miastach europejskich szczególnie tych na zachód i problemu nie ma, chyba że dla takich co myślą że drogi są główne i główniejsze!
Ostatnio byłem w Akwizgranie, odbieram kolegę i jedziemy główną ulicą w dzielnicy, kolega mówi mi, ty uważaj bo tu jakieś porąby zasuwają, tam z tej uliczki po prawej wyjeżdża kto chce i nawet się nie zatrzymuje...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

wow! światowy kierowca się znlazł w Baninie, aż się spierdziałem z wrażenia :) mistrz kierownicy z Kurdystanu ucieka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

zamknij jape jak po polsku nie panimajesz i do budy...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chaos o którym piszesz wynika z lekceważenia przepisów. To że kierowcy jeżdżą na pamięć nie zmieni ani żadna dodatkowa tablica ani migające światełko ostrzegawcze. W Gdańsku jak wprowadzają na osiedlach drogi równorzędne, to stawiają identyczne znaki informacyjne o strefie skrzyżowań równorzędnych. Tam jakoś to wystarcza.

Mam nadzieję, że ludzie szybko ogarną te zmiany organizacji ruchu i żadne dzwony nie wydarzą. Zmiana na skrzyżowania równorzędne jest dla mnie na plus i tyle.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie trrzeba migajacych tablic wystarczy znaki poziome, ktore KAZDY kierowca widzi od razu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście że tak znaki poziome plus technologia, która istnieje czyli dojeżdżasz do skrzyżowania i na przedniej szybie w rogu wyświetla ci się jego status, proste i funkcjonalne, prawda?
Nie wiem tylko co wyświetli się na szybie pasata tdi, którym przemieszcza się malkontent, który powinien dla swojego dobra przenieść się do swojego wymarzonego Kurdystanu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, zgadzam się, znaki poziome byłyby bardzo przydatne chociaż znając jakość farby użytej do jakiegokolwiek oznakowania w naszej okolicy, to po kilku tygodniach śladu po nich by nie było.

Co do zauważania znaków pionowych i poziomych przez każdego kierowcę, to polecam obejrzeć kilka filmów z polskich dróg. Tam jest mnóstwo przypadków, że kierowcy nie widzą ani znaków, ani świateł a nawet opuszczanego szlabanu przed przejazdem kolejowym. Moim zdaniem nie ma o co się spierać, skrzyżowania równorzędne zostały wprowadzone i przy spokojniejszej jeździe jakoś chyba sobie poradzimy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trzeba tylko pamiętać o kategoryzacji dróg. Wpływa to na postrzeganie pierwszeństwa przejazdu. Włączenie się do ruchu z drogi gruntowej na drogę wyłożoną płytami - droga utwardzona- skutkuję tym, że pojazd wyjeżdżający z drogi gruntowej wjeżdżający na drogę utwardzoną musi ustąpić pierwszeństwa przejazdu. A niestety wiele jest dróg w Baninie, które nie posiadają 20m utwardzonej powierzchni w bezpośrednim położeniu skrzyżowania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

to głupota. Bezpieczniej będzie jak powstaną normalne drogi z chodnikami. Ale poważnie mam pomysła aby uznać za główne drogi takie jak Pszenna Księżycowa i Rolnicza a pozostałe jako podporządkowane . Z tym że księżycowa np powinna być jednokierunkowa w górę . Dojazd do Lotniczej Pszenną albo Rolniczą. Wtedy łatwiej będzie tam zrobić chodnik. I apel do pieszych. Chodzimy lewym poboczem na miłość Boską. Przy konieczności omijania dziur łatwo w słabym oświetleniu nie zauważyć idącego prawą stroną ubranego na czarno człowieka w słuchawkach na głowie.On nie słyszy i nie widzi tego co ma za plecami więc o nieszczęście łatwo. Jedna dziewczyna już tak zginęła. Nie próbujmy tego powtarzać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

ty już nie myśl za dużo bo to nie jest twoja mocna strona....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry