Widok

Smutna prawda

Składając papiery do tej szkoły liczyłem na wysoki poziom nauczania. Nie zawiodłem się. Trochę przeceniłem swoje możliwości. Utrzymanie przez trzy lata swojej średniej ocen na poziomie co najmniej 4.0 jest nie lada wyzwaniem nawet dla osób, które w szkole podstawowej miały 6.0 Nauczyciele uczą starymi metodami - wszystko na pamięć. Wystarczy tydzień nieobecności, aby wyjść z morderczego cyklu nauki, a wrócić do niego jest trudniej, niż wejść na Mount Everest. Najgorsze jest to, że wszystko trzeba robić systematycznie, aby nie utonąć w zaległościach (osobiście posiadałem podręcznik i cztery zeszyty ćwiczeń po 240 stron do języka polskiego - każdy musiał być uzupełniany strona, po stronie). A już zupełną porażką jest wf na korytarzu i sprawdziany na każdej takiej lekcji.

"Gimnazjum nr 1 w Gdyni - ta szkoła zmiażdży cię i wciśnie w beton"
Moja ocena
poziom nauczania: 6
 
wyposażenie: 2
 
bezpieczeństwo: 5
 
ocena ogólna: 2
 
3.8

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
A orientujesz się, jakie trzeba mieć wyniki z testu szóstoklasisty i oceny w podstawówce, żeby mieć szanse dostać się tam spoza rejonu? Bardzo byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jako absolwent odradzam ten wybór ale średnia na poziomie 5.3 i 35 pkt z testu powinny Ci zagwarantować dostanie się do tej szkoły.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nawet jeśli z takim wynikiem ci się nie uda: zapisz się na listę rezerwową czy co tam się da. Moja koleżanka nie została przyjęta od razu, ale odwołała się (czy jak to nazwać) i potem dostała się bez żadnego problemy, do tego mogła sobie wybrać klasę jaką chciała. A teraz jest jeszcze milsza dyrektorka, więc nie powinno być problemu :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry