Widok

Sopot jako miejsce zamieszkania

Dolny Sopot Temat dostępny też na forum:
Witam, zastanawiam się nad przeprowadzką do Sopotu (ew. Gdyni). Czy opłaca się mieszkać w Sopocie? Czy to dobre miejsce? I jaka według Was dzielnica jest najlepsza?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Zanim ktokolwiek napisze cos sensownego podaj ile chcesz wydac i ilu metrow szukasz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi mi o najlepsze miejsce komunikacyjne i tam gdzie są sklepy pod nosem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mieszkam w Sopocie od urodzenia i nie wyobrażam sobie żyć gdzie indziej :)
Mieszkania są tu droższe i to jest niestety spory minus, ale Sopot ma wiele plusów, których większość ludzi nie dostrzega:
- z jednej strony las a z drugiej morze, czyli mnóstwo terenów spacerowych i rekreacyjnych
- łatwy dostęp do publicznych przedszkoli, szkół i do lekarzy
- bardzo dobra komunikacja autobusowa i skm, co ułatwia dojazdy i ogranicza stanie w korkach, nawet jak się nie ma samochodu z Sopotu jest wszędzie blisko i można łatwo dojechać do Gdańska czy Gdyni
- większość mieszkańców to ludzie starsi co sprawia że jest to miasto spokojne i bezpieczne (nie licząc Monciaka w weekendy i latem)
- ceny w sklepach takich jak Lidl, Carrefour, Alma czy Biedronka takie jak wszędzie, więc życie nie jest droższe niż w Gdyni czy Gdańsku

Na pewno centrum Sopotu zmieniło się na gorsze w ostatnich czasach. Mam tu na myśli liczne imprezownie, które przyciągają pijaną młodzież, śmierdząca nie sprzątana plaża i tabuny turystów w sezonie. Każdy mieszkaniec Sopotu wie, że latem Monciak należy omijać szerokim łukiem :) Natomiast poza sezonem to miasto ma niewątpliwie swój niepowtarzalny klimat.

Z dzielnic polecam Kamienny Potok, jeśli komuś nie przeszkadza mieszkanie w bloku. Wiele mieszkań ma widok na morze i w dzisiejszych czasach można tu znaleźć mieszkania a dobrej cenie. Cisza i spokój, blisko do autobusu i skm, za oknami las, a nad morze 15 min spacerkiem. Pełna infrastruktura, a z większych sklepów Lidl, Biedronka, Żabki, Fresh.

Osobiście nie wyobrażam sobie kupna mieszkania tanio, ale w dzielnicach np. za Gdańskiem ze względu na koszty, które trzeba potem ponosić całe życie. Dojazdy do pracy, stanie w korkach, zawożenie i odwożenie dzieci do przedszkola, szkoły, na zajęcia itp. itd. Praktycznie każde wyjście wiąże się z tym że trzeba pojechać do Gdańska czy Gdyni. I nawet na spacer nie ma za bardzo gdzie pójść.

Ja Sopot polecam bardzo :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Minusem jest dość geriatryczne sąsiedztwo, kumpel mieszka w bloku na kamiennym potoku no i fakt ze same stare mieszkania praktycznie a już jak budują nowe to są to tylko apartamenty o podwyższonym standardzie i nie są do zapłacenia przez większość ludz, ale chyba tylko tyle jeśli chodzi o minusy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, na pewno będę miała na uwadze Wasze słowa. Mnie właśnie zależy na cichym sąsiedztwie, żeby móc w spokoju zasnąć :) A wizja pójścia na spacer na plażę albo do lasu jest bardzo kusząca. Już nie mówię o widoku z okna na morze :) No i fakt, wszędzie blisko, do Gdańska czy Gdyni. Ahhh..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bzdury piszesz!Nie ma to ,jak zamieszkanie w starym domu,np.z 1900 roku.Ten klimat,historia w tle,piękne,niepowtarzalne mury...
W Kamiennym Potoku sporo rzeczywiście 10-piętrowych wieżowców rodem z PRL-u,ale i masa willi.Kto Ci każe mieszkać w "geriatrycznej " budowli!
Ale młodym tylko apartamentowce w głowie! I gdyby nie wysoka cena wszyscy by zamieszkali w takich właśnie "pudełkach",skrojonych na jedną modłę.Koszmar.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
W pełni popieram Pani(Pana) opinię na temat uroków swojego rodzinnego gniazda i zazdroszczę zamieszkania w tak pięknym miejscu!
Ja ,niestety marzę tylko o przeprowadzce do Sopotu.Nie stać mnie na kupno mieszkania tutaj....Przyjeżdżam jednak,kiedy tylko mogę,choćby na chwilkę,aby naładować akumulatory.Nigdzie indziej,jak tu potrafię się zresetować.Wiele bym jednak dała,aby być tu na stałe.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
pozazdrościć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam wszystkich z miasta Sopot , nigdy nie zamieszkał bym u was , to co ze macie morze to co ze macie las ,żadna z tego satysfakcja jeżeli na każdym rogu mieszka perfidny złodziej...tak złodziej , macie chamstwo kurestwo i chamów na cudze własności wiec nie widze zadnych naprawdę zadnych myśli by tu zamieszkać ....każdemu polece omijać zacofany Sopot , chcesz jechać na wczasy do Sopotu jedż pociągiem bo twój samochód już będzie miał nowego wieśsopotana
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 24
Aż widać pot ,na Twoim poście ,samochód Ci ukradli ?Że tak piszesz.To co opisałeś można dokleić do każdego miasta na świecie ,i zapamiętaj jedno, to chamstwo ,i kurestwo to w 90% się do nas zjeżdża.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy tylko w Sopocie kradną?!Bzdura!!!Każda miejscowość wypoczynkowa narażona jest na przyjazd wszelkich "niebieskich ptaków" na letnie "gościnne występy".Pewnie zakosili ci auto i klimaty nienawiści złapałeś.Rozumiem,ale nie wypowiadaj się źle o mieście,którego pewnie w ogóle nie znasz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sopot? Nie. Wolałbym Gdańsk lub Gdynię. W Sopocie pełno cwaniaczków, japiszonów, przekrętasów którzy dorobili się na manipulacjach i oszustwach. Do tego pełno zwiedzających w sezonie i poza, którzy są głośni, wulgarni, często pod wpływem alkoholu, a to wszystko w szpanersko lansiarskim sosie. Do tego miejscowa patologia w postaci narkomanów i alkoholików eksponujących się bardziej jak w innych miastach. Do tego drożyzna.

Są też plusy: morze, lasy, geografia, wszędzie blisko, ale chodzi o to by nie zasłaniały minusów.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
Racja!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Guzik prawda! Tak samo hałaśliwe i pijane bywają Gdańsk,Gdynia,czy inne miejscowości turystyczne.Klimat tworzą tu głównie przyjezdni i ich wychowanie lub raczej jego brak.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sopot to miasto, w którym mieszkają właściciele mieszkań komunalnych odziedziczonych po rodzicach/dziadkach a którym nie udało się ich sprzedać za grubą kasę. Są też mieszkania w zasadzie puste, odwiedzane z rzadka przez właścicieli lub wynajmujących. Generalnie mało ludzi chcących stworzyć "swoją małą ojczyznę". Takie zgromadzenie ludzi "na chwilę". Sama znam kilka osób, które spieniężyły schedę i dziś mieszkają w Gdańsku Oliwie i Strzyży. Sopot na weekend pijany do upadłego ok, na życie nie bardzo.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 11
ja właśnie sprzedałam mieszkanie w Dolnym Sopocie i przeprowadzam się do Gdańska. Niestety na nowe mieszkanie w Sopocie mnie nie stac, a za cenę w mieszkania w starym wieżowcu z lat 60 , mam nowe w Gdańsku na świetnym osiedlu z hala garażowa i zostanie jeszcze na urządzenie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
A jakie to jest świetne osiedle w Gdańsku?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Myśliwska, dla mnie najlepsza opcja, a
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
A jakie to ma właściwie znaczenie gdzie się przeprowadzam,?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie interesuje mnie gdzie się wyprowadzasz, tylko jakie to osiedle w Gdańsku jest takie super....i się dowiedziałem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak można sprzedać mieszkanie w Dolnym Sopocie?! I po co wymieniac je na nowe?Nie rozumiem.
Stary wieżowiec z lat 60....No,tak-widzę tu wielbicielkę nowoczesnych wnętrz,w kolejnym apartamentowcu....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
absolutnie NIE. Sopot nie nadaje się do mieszkania na stałe. Dużo mieszkań na wynajem, brak spokoju. Latem Sopot jest cały pijany i naćpany, zimą połowa. Kup w GD są też dzielnice, które mają kawałek lasu i morze, do Sopotu przyjedziesz kolejką lub taxi na imprezę i wrócisz do siebie spokojnie spać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8
Nie zgadzam się! Sopot NADAJE się do zamieszkania!Zależy tylko kto chce w nim przebywać( i na co jest nastawiony) i w jakiej części miasta.Górne okolice są całkiem spokojne,a turyści snują się głównie po Monte Cassino(nie znoszę określenia:"Monciak"!),molo i okolicach.
Pijany klimat tworzą głównie przyjezdni(choć zapewne są i miejscowi wielbiciele trunków)-ich kultura,lub raczej jej brak.Taki to już los miejscowości wypoczynkowych- czytaj:kurortów.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sopot jest piękny o kazdej porze i kazda pora ma swoja szczegolną atmosfere jak to wszedzie bywa.Jest fajnym miejscem do mieszekania i jak hordy turystow wyjezdzaja zostaja ludzie, ktorzy sobie to bardzo cenią
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Głupio zadane pytanie.Co to znaczy,"czy opłaca się mieszkać w Sopocie"? Chyba albo czuje się to "coś" do miejsca,miasta,albo nie.
No,chyba,że zmusza nas do przeprowadzki zmiana pracy!
Jeśli jednak sami decydujemy się na zamieszkanie gdzieś,to chyba wiemy,dlaczego!
"Dobre miejsce" co innego oznacza dla matki z dzieckiem,co innego dla singla,a jeszcze inaczej do rzeczy podejdzie emeryt...Co zatem Ty masz na myśli,pisząc,czy Sopot,to dobre miejsce?
A dzielnica....To też kwestia potrzeb i priorytetów.Ja wielbię Dolny Sopot,z racji bliskości do morza,choć gwarniej tu jest,niż w Górnej części miasta.Jeśli więc szukasz wytchnienia-ulokuj się za torami kolejowymi i Al.Niepodległości.
Poza tym pojawia się jeszcze kwestia pieniędzy.Sopot nie należy do tanich miast,więc chcąc wydać mniej na swoje siedlisko-poszukaj gdzie indziej,choćby w Gdyni,choć i tutaj trzeba się natrudzić,chcąc znaleźć coś w przystępnej kwocie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko Sea Tower w Gdyni! Widok z okien na ostatnim piętrze powala!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nie tylko widok powala. Wiatr pewnie tez.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
taaa...i agencje dookola, czerwone lampy w oknach, co kto lubi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko Orłowo.Cisza,sporo zieleni,kameralne molo...W sezonie nieco tłoczniej,ale nie tak,jak w Sopocie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Orlowo jest fajne, Sopot tez. Niestety oba miejsca sa przewartosciowane jezeli chodzi o cene za metr i nie zachecaja nowych mieszkancow do wprowadzki. Efekt ? ludzie kupuja na obrzezach / w blokowiskach i powstaja tam korki i jest niefajnie. Ale jak mam dac 3 razy tyle za metr tylko i wylacznie za lokalizacje to tez nie chce - bez przesady, moj komfort zycia nie wzrosnie trzykrotnie ?
Zgadzacie sie ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Cała Gdynia również z jednej strony otoczona jest lasem, nad zatokę blisko a i nad morze spoko:) Sopot był cudny ale stracił dla mnie urok przez wszechobecny lans i imprezy, wolę spokój;) Mieszkam w Gdyni i kocham to miejsce, a spacery najchętniej w Orłowie, koniecznie zakończone obiadem w tawernie, ale i tam zaczyna się robić tłoczno. Z całego trójmiasta najbardziej lubię Gdynię, Sopotu nie poleciłabym do życia. Ale co kto lubi:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlaczego nie Sopot? Ja mieszkam w Gdańsku ale mogłabym mieszkać w Sopocie w okolicach UG tam pod lasem. Jest wiele miejsc gdzie pijani turyści nie dosięgają. Kamienny Potok też jest przepiękny i bardzo blisko lasu. Ja polecam Sopot jak najbardziej ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sopot dzisiaj to miasto staruszków,byłych partyjniaków, którzy stare kamienice i domy po Niemcach dostali za swoje udzielanie się w ramtym systemie, cwaniaków z całej Polski,którzy kupują apartamenty na wynajem, mafijnych pustostanów jako lokata kapitału .Ci ostatni tutaj nie mieszkają.Sopot pobudowany przez Niemców reprezentuje typowo pruskie budownictwo.To właśnie nadaje specyficzny charakter temu miejscu .Pruski duch,specyficzny pruski styl tworzy energię , w której Polacy nie mogą się odnaleźć.Dlatego nie ma tutaj lokalnego patriotyzmu.Wiele razy słyszałem od mieszkańców to że, albo nie mogą tutaj siebie odnaleźć albo tęsknią za innymi nowocześniejszymi miastami jak Gdynia.Gdańsk pomimo że ma wiele starych pruskich kamienic posiada nowoczesne centra i osiedla oraz podobnie jak Gdynia bardzo silny lokalny patriotyzm.To nie są lewicujące miasta.Tam Polak poczuje się swojsko,dobrze i nowocześnie.W Sopocie tego brak.Oczywiście mieszkając np na Brodwinie i imprezując na ulicy Monte Cassino można czuć się w miarę dobrze ale i tutaj mieszkania 1 lub 2 pokoje to często wydatek około 400 tysięcy.Mieszkając z rodziną pozostaje tylko mieszkanie dwupokojowe a ceny tutaj za takie zaczynają się jak wspomniałem od około 400 tys.Typowe bloki w większości z wielkiej płyty.Są to nieliczne miejsca gdy 500 metrów dalej widać tylko niemiecki,pruski styl kamienic i domów.W takim otoczeniu człowiek na każym kroku to widzi i może to przytłaczać psychicznie typowego Polaka.Tego nie da się pozbyć.Stąd tak wielu mieszkańców opowiada nie o Sopocie a o polskiej Gdyni.Poza tym mając samochód z Gdyni czy Gdańska szybko można dojechać do Sopotu a mieszkania o wiele teńsze.Zresztą oba te miasta są super i mają fajne plaże i wszędzie lasy.Sopot nadaje się dla ludzi lubiących niemieckie stare budownictwo.Ludzi ze starych pruskich lub polsko i pruskich rodzin, którym to miejsce na pewno się spodoba.W przyszłości może być w Sopocie więcej niemieckich emerytów ze względu na bandytyzm nachodźców podobnie zresztą jak w Kołobrzegu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

lubie wpadac do sopotu ale mieszkac na stale ..hm to by bylo chyba malo komfortowe, chyba ze znalazlbym mega zaciszne miejsce a to nie jest latwe.
Poza tym te korki ...po 15-tej cale miasto stoi w kazda strone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kamienny Potok jest spoko. Stare odremontowane domy z pieknymi ogrodami tworza piekny klimat. Troche psuje go jednak obecnosc kilku pogierkowskich, z plaskimi, krytymi papa dachami, klockow ... Ale wszyscy sasiedzi zasiedzeni od powojnia znaja sie, jak lyse konie.
Niestety, caly ten piekny klimat psuje sasiedztwo Brodwina, ktore to Brodwino, wracajac na piechote z skm-ki po nocy, drze mordeczke, jak opetane. Gdzies maja cisze nocna. A przy okazji oproznione szklo wrzuca komus do ogrodka !
Czasami mysle sobie, ze oni to robia specjalnie, bo zazdroszcza tym z kamonki wychuchanych, starych domkow. No coz, sa biedni, bo gniezdza sie w brodwinskich kurnikach, ale to nie powod, zeby frustrowac sie z tego powodu po nocy. Zakasac rekawki i do roboty ! Uzbierac co nieco i wyprowadzic sie z kurnika !
Brodwina oczywiscie nie polecam. Podobno to drogie osiedle. Z wierzchu ladnie pomalowane, trawka posadzona, ale w/g slow niektorych mieszkancow instalacje elektryczna maja jeszcze aluminiowa, a sciany przemarzaja i grzybek wychodzi az do 10 pietra ...
Ci bardziej obrotni juz sie stamtad dawno powyprowadzali. Zostali tylko emeryci i mlodzi nieudacznicy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Deweloperów jest multum. Ja bym podpytał w Semeko, na stronie semeko.pl jest ich aktualna oferta i namiar. Kupowaliśmy u nich mieszkanie i jestesmy happy. Terminowy odbiór, stan mieszkania zgodny z tym na co się umawialiśmy z przedstawicielem firmy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wynajmowałem mieszkanie w Sopocie i trafiłem przez https://www.trojmiasto.pl/Estate-Polska-o74629.html, ale generalnie to śledziłem większość portali z ogłoszeniami. Po prostu u nich pojawiały się najciekawsze i całkiem konkurencyjne cenowo pozycje. Nie jest łatwo znaleźć, bo ludzie szybko zaklepują, bardzo szybko dzwonią do właścicieli, pośredników. Teraz właściwie wszystko leci przez agentów, więc warto mieć kontakt z tymi rekomendowanymi, dynamicznymi. Tutaj trafisz. Zapewniam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Meble kuchenne z salonu czy od stolarza? (130 odpowiedzi)

Witam, Jakieś 4 lata temu urządzałem pierwszą w życiu kuchnię w moim własnym, nowym mieszkaniu....

Wynajem domu lub mieszkania Pytanie (3 odpowiedzi)

Mój chłopak złożył wniosek o wynajęcie domu na swoje nazwisko, ponieważ ma bezpieczną sytuację...

Ogrzewanie gazowe (20 odpowiedzi)

Ma ktoś z Was ogrzewanie na gaz, ale nie ziemny, tylko płynny? Myślimy własnie, żeby wkopać w...

do góry