Widok

Spore opóźnienia na budowie i słaba komunikacja

Gdyby nie ciągłe zapytania do firmy ze strony kupującego nikt nie podejmuje działań ani próby kontaktu, aby poinformować o opóźnieniach, które wydłużają się o kolejne miesiące. Trzeba samemu żebrać o potwierdzenie informacji, które zyskuje się z plotek, bo nikt sam nie informuje.
Moja ocena
obsługa: 1
 
oferta: -
 
jakość: -
 
terminowość: 1
 
przystępność cen: 4
 
ocena ogólna: 3
 
2.2

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź obiektu

W imieniu firmy INPRO S.A bardzo przepraszamy za niedogodności związane z opóźnieniem realizacji osiedla Azymut w Gdyni. Na opóźnienie wpływ miała specyfika lokalizacji inwestycji i kaskadowy układ poszczególnych budynków, co wydłużyło czas budowy w stosunku do naszych wcześniejszych założeń. Dodatkowo, dbając o wysoki standard realizacji, musieliśmy poświęcić więcej czasu na dobór odpowiednich firm, w szczególności sprawdzonych i profesjonalnych ekip podwykonawców. Jednocześnie sprzeciw Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Gdyni w zakresie wycinki drzew na uzgodnionej wcześniej przez PEWiK trasie kanalizacji sanitarnej, spowodował konieczność przeprojektowania i uzyskania zamiennej dokumentacji. Wymagała ona ponownych uzgodnień, co znacznie wydłużyło możliwość rozpoczęcia realizacji inwestycji na tym obszarze. Gestorzy sieci ciepłowniczej i energetycznej – czyli firmy OPEC i Energa – opóźnili się z wykonaniem instalacji, co między innymi utrudniło wewnętrzny transport na budowie, zagospodarowanie terenu oraz wykonanie układu drogowego. Wszystkie wyżej wymienione czynniki miały wpływ na płynną realizację założonego harmonogramu prac.
Zawsze staramy się prowadzić otwarty dialog klientami. W przypadku tej inwestycji w ostatnim czasie prowadziliśmy wewnętrzne analizy, aby dokładnie oszacować realny termin ukończenia osiedla. W chwili obecnej możemy już poinformować, że planowany termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie został ustalony do końca października 2019 r. Natomiast odbiory mieszkań rozpoczną się od 12 listopada bieżącego roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Specyfika lokalizacji inwestycji i kaskadowy układ poszczególnych budynków były z pewnością nie do przewidzenia ;)
Jak powszechnie wiadomo, specyfika terenu każdej inwestycji potrafi się zmienić z dna na dzień i nawet tak doświadczona firma jak inpro nie jest w stanie odpowiednio oszacować czasu budowy...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie proszę Pana - na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić, że z pewnością to jedynie termin oddania mieszkań po całości był nie do przewidzenia i WCIĄŻ nie jest ;).
Rozumiem, że niektóre procedury, specyfikacja terenu i inne mogą stwarzać powód do opóźnienia terminu odbioru mieszkań, ale Drodzy Państwo - oczekiwanie przez opóźnienia od wielu miesięcy oraz wciąż niepodany dokładny termin (może w tym miesiącu a może w kolejnym...) to jakiś ŻART.
Rozumiem także to, że można się przeliczyć się jeden, czy kolejny raz co do terminów...- jednak jeżeli ktoś podaje go po raz ENTY to traci wiarygodność. niemożliwością jest w takim momencie spokojne oczekiwanie.
Podsumowując, mega opóźnienie ze wszystkim i ciągłe wprowadzanie w błąd! Pozostało czekać i nie łudzić się, że tym razem informacje będą rzetelne...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Komentarz powyżej napisany został z ironią! Tłumaczenie pana Zdebskiego jest po prostu głupie, bo jak niby kaskadowy układ budynków zaprojektowany specjalnie dla tej inwestycji, a także inne elementy na które wskazuje pan Zdebski, ma w takim stopniu wpływać na opóźnienie! Budowa osiedla Azymut pokazuje jak nierzetelną firmą jest Inpro. Miał pan odwagę podpisać się pod tym pismem. Ja bym tego nie zrobiła!

Jako nabywca mieszkania na osiedlu Azymut odradzam każdemu współpracę z tym deweloperem!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni Państwo

Wypowiedź Pana Zdebskiego świadczy o tym, że traktuje klientów jak baranów, dzisiaj mamy 21.12.2019 a my dalej nie mamy naszych lokali. Ciekawe co się jeszcze wydarzy i kto będzie teraz winny.
Oczywiście nie deweloper z 30 letnim doświadczeniem jest temu winny.

Spółka notowana na GPW, od takiego podmiotu można wymagać profesjonalizmu, ale jak widać po wypowiedzi Pana Zdebskiego poziom komunikacji niczym z czasów PRL.

Profesjonalizm to raczej nie ich domena.

Gdyby ktokolwiek z tej firmy miał za grosz honoru zaproponowałby klientom jakiekolwiek rekompensaty....

Ale cóż mamy hossę na rynku nieruchomości a karma kiedyś wróci....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry