Widok

Sposób na zakwasy?

Moda i uroda Temat dostępny też na forum:
Chciałam dowiedzieć się jakie macie sposoby na zakwasy?

Odkąd intensywniej ćwiczę co jakiś czas zmagam się z bólem mięśni. Nie jest źle jak się ruszam i mięśnie są rozgrzane, ale jak się zasiedzę, a potem muszę coś porobić w ruchu to jest tragedia :(

Słyszałam, że kisiel działa cuda..? (ale wolała bym go unikać jest dość kaloryczny)

Sok z pomidorów, albo pomidory?

Jem regularnie magnez w tabletkach, ale to jakby nie miało wpływu na pojawianie się zakwasów.

Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na zakwasy?
"Komputer to logiczne ogniwo w rozwoju człowieka: inteligencja bez moralności." - J. Osborne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nawodnienie i uzupełnianie elektrolitów, na przykład sokiem pomidorowym, może pomóc zmniejszyć zakwasy. Dodatkowo, po treningu warto spożyć białko i węglowodany, aby wspomóc regenerację mięśni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma takiego czegos jak zakwasy Są to mikrourazy mięśniowe- porozrywane włókienka mięśniowe. Mleczan (kwas mlekowy czyli organiczny związek chemiczny, który pojawia się w mięśniach w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego) usuwany jest do 3 godzin po wysiłku. Po treningu dobrze jest potruchtać, dobrze się nawodnić lub po prostu rozmasowac miejsce bólu Aktywność o niskiej intensywności tlenowej wspomaga usuwanie mleczanu z mięśni.
Poważniejze problemy warto jest skontaktować z ortopedą https://rcmniepolomice.pl/cennik/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak pokonać: regularnością. Jak odpuszczasz i wracasz, to zaczynasz od zera - zawsze będzie boleć.
Białko po treningu, gorąca kąpiel i masaż mogą pomóc, ale należy też pamiętać:
No pain, no gain!

Sporo porad jak sobie poradzić z bolem mieśni jest też na tej stronie https://produktybonifraterskie.pl/jak-radzic-sobie-z-bolem-miesni/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja polecam wziąć pod uwagę karnozynę i suplementację: https://karnozyna.com/

Badania nad wpływem suplementacji beta-alaniną na wydolność fizyczną wykazały, że regularne spożycie tego związku może zwiększyć poziom karnozyny w mięśniach, co przekłada się na wydłużenie czasu do wystąpienia zmęczenia podczas wysiłku oraz poprawę ogólnej wydolności fizycznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podstawa przy zakwasach, czy bólach mięśni po treningu to właśnie rolowanie. Ja jeszcze lubie stosować balsam rozgrzewający od surpass. Fajnie rozluźnia mięśnie po treningu, chociaż czasami stosuję go tez przed, jak jestem 'zastany' :p Polecam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może tutaj coś znajdziesz http://longevitas.pl/hiperbaria-i-normobaria/ ja sporo z nich korzystam. Na pewno pomaga i to mam sprawdzone rozciąganie po treningu. Ale porządne, nie 5-10 minut. Jak mam dużo samozaparcia to najpierw robię ze 20 minut rolownia ciała i wtedy się rozciągam. Jeszcze lepsze efekty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Olejek Tulsi Madurai ,znakomity jest na zakwasy, bóle mięsni, idealny dla sportowców.Pomaga też na zatoki stosowany do inhalacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bullshit.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A tutaj https://fitrepublic.pl/zakwasy-po-treningu-co-oznaczaja-i-co-z-nimi-zrobic/ już zaglądaliście? Macie tam wszystko dokładnie wytłumaczone. Przede wszystkim dowiecie się co oznaczają zakwasy i oczywiście co z nimi zrobić. Uważam, że taka wiedza może okazać się naprawdę niezwykle praktyczna i pomocna, ponieważ można pozbyć się problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jest na pewno najlepszy pomysł :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najwazniejsza jest profilaktyka. Skoro macie zakwasy to znaczy to nic innego jak to,ze się przetrenowaliście. Warto jest zmienić rodzaj treningów na regularne oraz mniej forsowne. Organizm dzieki temu znacznie lepiej się przystosuje do nowego stanu oraz zakwasy przestaną być problemem.
Same w sobie oczywiście nie są niebezpiecze:
zakwasy.net.pl
Jak mozna sobie poczytać chociażby tutaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak nic nie boli to był słaby trening . Kąpać się w morzu, sauna, rozciąganie, wałek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BCAA przed i po treningu, zimny prysznic i herbata z miodem i cytryną - niezawodna formuła :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli chodzi o sok z pomidorów jest genialny na skurcze mięśni, ale nie działa u mnie dobroczynnie na zakwasy. Na zakwasy używam kremu rozgrzewającego. Magisterka poleciła mi dip hot i używam go przed i po treningach. Dla mnie genialne rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wieczorem po ćwiczeniach wypić puszkę piwa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak na prawdę od momentu napisania tego wątku w cudowny sposób zakwasy jak na razie się nie pojawiały! ;)
"Komputer to logiczne ogniwo w rozwoju człowieka: inteligencja bez moralności." - J. Osborne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W zapobieganiu "zakwasom" kluczową rolę odgrywa dostosowanie intensywności wysiłku do siły mięśni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak nie dostaniesz maści Ben-Gay w aptece to inną maść rozgrzewającą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
trenujesz na siłownii ?
jak tylko na siłownii to tak jak tu ktoś napisał mięśnie muszą się zregenerować-odpocząć zadbaj o stosowną dietę i odpoczynek,
lub jak np. trenujesz nogi to na następny dzień barki ,bicepsy , brzuszki, chodzi o to aby dzień po dniu nie trenować tych samych mięśni bo one zbuntują się gdy nie zdąrzą się zregenerować...
lecz jeżeli trenujesz dość intensywnie siłowo-wytrzymałościowo stylu cross-fit to po 4 miesiącach systematycznych treningów nie powinnaś mieć już zakasów.
Więc może jeszcze warto skupić się na technice wykonywanych ćwiczeń- aby skupić się na prawidłowo wykonywanym ćwiczeniu technicznie , bo mogą być bóle ala zakwasy ale to mogą być bóle obciążonych i obolałych stawów, bo jak piszesz,że boli po zasiedzeniu się . Zakwasy bolą nawet przy kichaniu a po zasiedzeniu bardziej stawy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aby załagodzić zakwasy można zażyć kwas acetylosalicylowy-np.pół polopiryny S na noc, rozgrzeje i rozbije kwas mlekowy w mięśniach...
bynajmniej na mnie to działało,łagodziło ból- napewno nie za często bo zaszkodzi! ale doraźnie może pomóc pod warunkiem ,że nie ma przeciwskazań aby zarzyć polopiryne S czy aspiryne!...
Wiem jak bolą zakwasy bo trenowałam sporty walki wiele lat w klubie zrzeszonym więc nie było zmiłuj się ani mowy o przerwach w treningach z powodu zakwasów czy lekkich kontuzji.
Stosowałam i stosuję doraźnie do dziś maść Ben-Gay, ale po posmarowaniu obolałych miejsc nie wchodzić do gorącej kąpieli, maść rozgrzewa i kontakt z gorącą wodą daje uczucie parzenia. Maść dobra, intensywny zapach mentolu da się wytrzymać ale skutkuje.
Trenuję do dzisiaj ale już amatorsko i wiem że"nie sam talent a systematyczny trening uczyni ze mnie mistrza"
pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry