Widok

Stalko nieruchomości - czy warto?

Witam,
czy ktoś z państwa miał umowę pośrednictwa z tym biurem? Zastanawiam się nad podpisaniem umowy, waham się czy otwartej czy na wyłączność. Byłabym wdzięczna za wszelkie opinie dotyczące tego biura - tj. jak przebiegała współpraca, czy pośrednik stara się maksymalnie obniżyć cenę mieszkania, aby tylko sprzedać, jak szybko zajęła sprzedaż itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A z jakiego to miasta, bo nie słyszałem tej nazwy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdynia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego, co czytałam na innych wątkach to zdaje się, że jest Pan pośrednikiem.
Chodzi mi jednak o opinie osób, które współpracowały z biurem Stalko, a nie pośredników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Owszem jestem pośrednikiem - dlatego z tego punktu widzenia stwierdziłem, że nawet nie kojarzę tej nazwy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzę, że nikt nie współpracował ze Stalko. W takim razie mam inne pytanie - zastanawiam się nad wyłącznością, ale nie chcę trafić w wyborze agencji jak kulą w płot, więc oprócz Stalko zastanawiam się na Freedom Nieruchomości (oddział w Gdyni). Czy może z tą agencją macie Państwo jakieś doświadczenia? A może polecacie inne agencje nieruchomości do podpisania umowy na wyłączność?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie podpisuj nic na wyłączność. Wtedy firma ma gwarancję, że wszystko zależy od niej, nikt inny jej nie zgarnie wynagrodzenia. W dodatku możesz mieć taką paskudną umowę, że tylko firma może sprzedać mieszkanie, nawet ty sama nie będziesz mogła zrobić tego bez ich udziału. Co oznacza, że nawet jeśli chętny zapuka sam do twoich drzwi to będziesz musiała zaprowadzić go do pośrednika żeby to on przeprowadził sprzedaż i zgarnął swoją dolę, czyli koszty dla ciebie. Jeśli już to wybierz otwartą żeby pośrednik wiedział, że zawsze może ktoś inny go ubiec w zdobyciu klienta i zgarnie wynagrodzenie z tego tytułu. dobrze czytaj umowy, wszystko ma być na piśmie, nic na gębę. Uwierz mi, gadać to potrafią, ale to co ustalicie ma być zapisane. Wiem, że każde biuro ma troszkę inne umowy i swoje sztuczki. Sprzedaje swoją nieruchomość prawie rok. Miałam kontakt z na prawdę wieloma firmami i pośrednikami, z kilkoma współpracuję . Przerabiałam umowę na wyłączność (porażka) i otwartą. Wiem, jakie są tego plusy i minusy. A wszelkie punkty umowy konsultowałam z prawnikiem (mam w rodzinie, więc to nie problem) żeby sie nie dać wyrolować.

Acha, z nazw które podałaś nikogo nie kojarzę, a na prawdę sporo tego przerobiłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Pośrednicy i zarządcy

tytuł: czy muszę podpisać umowę z pośrednikiem? (93 odpowiedzi)

witam, mam pytanie dotyczące podpisania umowy z pośrednikiem nieruchomości: znalazłem...

Zarządca nieruchomości Prestiż - prośba o opinie (22 odpowiedzi)

Szukamy administratora dla nasze Wspólnoty Mieszkaniowej w jednym z kandydatów jest Prestiż. Czy...

do góry