Widok

Stare meble do pokoju dziecka

Mamy dosyć stare meble drewniane, które chcemy umieścić w pokoju dziecka, ale najpierw je pomalować na biało. C będzie to ładnie wyglądało? Po drugie - czy biały kolor nadaje się do pokoju dzieci?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty się serio pytasz,czy oczadziałaś?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Serio pyta. Na 120 % kobieta....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Olej debili. Trochę ciężko odpowiedzieć na Twoje pytania, bo nie wiemy jak wyglądają Twoje meble. Generalnie pomalowanie to fajny sposób na odświeżenie mebli czy kafelek, a biały to uniwersalny kolor i do wszystkiego będzie pasował. Także zakładając, że z mebli nie odpadają szafki i są we względnie dobrym stanie, odmalowanie będzie dobrym niskobudżetowym pomysłem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> C będzie to ładnie wyglądało?

Ładnie będzie wyglądało, jesli pomalujecie je porządnie. A to już jest trochę zabawy z przygotowaniem powierzchni (zmatowienie, odtłuszczenie, odpylenie, ew. wcześniejsze usunięcie poprzedniej powłoki).

> Po drugie - czy biały kolor nadaje się do pokoju dzieci?

Pod względem estetycznym, czy użytkowym?
Kwestia estetyki to sprawa wasza (i waszego dziecka, jak się będzie w tym czuło).
Nie piszesz, w jakim wieku dziecko. Jeśi małe,to bez względu jaki kolor wybierzecie i tak je zababrze - zatem: co za różnica? ;)

No i pamiętaj, żeby zwrócić uwagę (szczególnie przy małym dziecku) na atesty higieniczne.
Są farby/lakiery ,które mają atest na zabawki dziecięce - i te będą najbezpieczniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że najwięcej uwagi przy malowaniu dziecięcego łóżeczka powinno być poświęcone na dobór środka, dlatego świetnie, że zadajesz takie pytanie, ponieważ nie każdy produkt na rynku byłby bezpieczny dla malucha.

Polecam Ci użycie emalii akrylowej Bondex Acrylic Enamel. Preparat spełnia normy EN-71-3 dotyczące malowania zabawek i mebli dziecięcych, dlatego będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb. Poza właściwościami dotyczącymi bezpieczeństwa w jego stosowaniu, produkt szybko schnie i nie kapie, ułatwiając tym samym malowanie, a dzięki swej elastyczności pracuje razem podłożem, nie łuszczy się i nie pęka. Wysoka siła krycia zapewnia doskonały efekt już po nałożeniu pierwszej warstwy. Niska zawartość lotnych związków organicznych sprawia, że preparat jest niemal bezwonny. Bondex Acrylic Enamel występuje w 17 różnych odcieniach, w tym też w kolorze białym.

Przed malowaniem pamiętaj o właściwym przygotowaniu powierzchni. Zanim nałożysz farbę, przetrzyj powierzchnię papierem ściernym, następnie umyj ją ciepłą wodą i osusz. Mam nadzieję, że prace zakończą się sukcesem i efekt będzie więcej niż zadowalający, pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz na rynku jest wiele mebli do pokoju dziecięcego więc myślę, że bez problemu coś znajdziesz. Bardzo ładne mebelki do pokoju dziecięcego można znaleźć u nich http://www.miretto.pl w dobrych cenach. Zajrzyj bo może coś znajdziesz . My zamawialiśmy od nich i jestesmy bardzo zadowoleni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również zgadzam się, że teraz na rynku jest wiele mebli dziecięcych, można je również stworzyć z połączenie różnych ciekawych rzeczy. Ja w pokoju dziecięcym wykorzystałam skrzynki i kuferki które bardzo ładnie wyglądają i są bezpieczne dla dziecka. Zakupiłam je na stronie https://pinus-shop.com.pl/14-skrzynki i bardzo polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biały jest idealny do pokoju dziecka, dobrze się komponuje praktycznie z każdym kolorem ścian i podług. My mamy meble Miki z https://artbo.pl/ ładne i solidne, mały zestaw szafa, komoda i łóżko do tego półka ale już nie z kompletu jednak meble są proste w formie i łatwo do nich coś dobrać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Białe mebelki są idealne dla dzieci :) swoim również zakupiłam białe, bo są bardzo uniwersalne. Teraz dzieci są małe, ale niedługo z nich wyrosną i co z kolorowymi zrobicie?
Zobacz sobie tutaj: https://www.mirjan24.pl/87-meble-mlodziezowe
mają dość spory wybór ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamiast malowania starych mebli, może lepiej zainwestować po prostu w szafę na wymiar o ładnym, jasnym odcieniu i z lustrem? O ile masz oczywiście środki, ale zamontowanie takiej szafy nie musi być wcale tak drogie, jak się wydaje. Mebelki dziecięce posłużą najwyżej na 2-3 lata, bo po prostu dziecko może z nich wyrosnąć, wcale nie chcieć już mieć „dziecinnych” mebli, a wtedy będzie trzeba je wymieniać. Ja wolałam tego uniknąć, dlatego mam szafę wnękową. Jest powiedziałabym neutralna, szybko można wrzucić do niej akcesoria dziecka, ubrania, zabawki. No i jest solidna, o ile wybierze się sprawdzoną firmę. Ja mam od Indeco Wybrzeże i mogę polecić ich, montaż bezproblemowy, a sama szafa dobrze i porządnie wykonana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Łazienka - niebanalne i tanie urządzenie (28 odpowiedzi)

Myślimy o remoncie łazienki. Niestety większość rzeczy które mi się podobają są zwykle drogie, a...

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Pytanie dotyczące planowania remontu domu (3 odpowiedzi)

Jesteśmy w fazie remontu domu opartego na pomysłach na serwetce (północne Toronto, bliźniak z lat...

do góry