Jestem uczennicą, która chodziła do tej szkoły jeszcze przed zmianą budynku. Jako gimnazjalistka chodziłam na dni otwarte przeróżnych liceów. Jednak to IX zdobyła moje serce! Zdobyłam 152 punkty z testu gimnazjalnego. IX była na moim pierwszym miejscu w rekrutacji. Pewnie większość osób się zastanawia: "dlaczego?". Powodów jest wiele. Jednak na wstępie od razu pragnę powiedzieć, iż nie żałuje i jeszcze raz wybrałabym tę placówkę. W tej szkole są naprawdę świetni nauczyciele, którzy chętnie służą pomocą. Jestem na profilu biologiczno-chemicznym i szczerzę mogę powiedzieć, iż nie martwię się o swoją maturę. Każda szkoła ma swoje wady i zalety. Po zmianie budynku panował rzeczywiście nie porządek, ale osobiście uważam, iż każda placówka miałaby z tym problem niezależnie od "numerku". Uważam, że dzięki tym zmianom szkoła ma duży potencjał i wielu nauczycieli jest bardzo zmotywowanych, o czym otwarcie mówią. Powstał szeroki wybór profili na przyszły rocznik. Dzisiejsza oferta naszej szkoły jest teraz tak rozbudowana, że aż jestem zazdrosna, iż ja nie miałam aż takiego wyboru przy mojej rekrutacji. Myślę, że IX to dobry wybór.