Widok

Stomatologa dziecięcego NIE POLECAM

Niestety ja nie polecam stomatologa dziecięcego,przegląd ząbków u niespełna trzy latki przebiegł dobrze,Pani starała się być miła i nie zrazić dziecka,ale ostałam namówiona na lakierowanie ząbków na kolejnej wizycie "aby się nie psuły",koszt nie miał być mały,więc postanowiłam się umówić do innego stomatologa na NFZ.Inna Pani stomatolog nie mogła uwierzyć,że takmałe dziecko miało mieć lakierowane ząbki,bo zwyczjnie u takich maluchów się tego NIE ROBI !!! Można taką kwestię rozważyć jak wypadną mleczaki i pojawią się ząbki stałe,nie wspominając już o tym że kążda wizyta u dentysty jest dla dziecka niepotrzebnym stresem,a siedzenie nieruchomo kilku minut z otwartą buźką graniczy z cudem.Podsumowując Pani stomatolog w Imedzie niekompetentna,chyba chcąca naciągnąć nieświadomą matkę na koszt następnej (niepotrzebnej) wizyty.Nie wspomnę również o przekkładaniu wizyt,pomyleniu terminów przez Panią rejestratorkę i jak już wcześniej pisano,nie zbbyt sympatycznym personelu.
Moja ocena
obsługa: 5
 
jakość usług: 1
 
wyposażenie: 5
 
czas oczekiwania: 3
 
przystępność cen: 3
 
ocena ogólna: 3
 
3.3

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Po co lakierować zęby mleczne?

Lakierowanie to zabieg polegający na pokryciu zębów cienką warstwą lakieru fluorkowego. Dzięki swoim właściwością lakier ściśle przylega do powierzchni ząbków stopniowo uwalniając niewielkie ilości fluoru przez kilka, a nawet kilkanaście godzin. Lakierowanie można wykonywać u pacjentów w każdym wieku, począwszy od pojawienia się pierwszych zębów w jamie ustnej dziecka. Przeprowadza się je co 3 lub 6 miesięcy w zależności od potrzeb ustalonych przez lekarza dentystę.
Jeżeli lekarz, do którego Pani trafiła po wizycie w IMEDZIE nie wie o tych zaleceniach to albo nie jest stomatologiem dziecięcym, albo wykonuje wyłącznie procedury refundowane przez NFZ, a w koszyku tym nie ma takiej procedury jak lakierowanie zębów mlecznych, a wyłącznie lakierowanie zębów stałych, dlatego na NFZ się takiego zabiegu nie wykonuje w zębach mlecznych.
Dla nieświadomych matek polecam stronę http://www.pasd.edu.pl . tam jest wszystko na temat aktualnych wytycznych w dziedzinie stomatologii dziecięcej.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry