Widok

Strażacy, Kaszubi, ludzie Kościoła

gdzie byliście jak te dzikie hordy jeździły wygodnie w swoich cieplutkich samochodach? Wstydzicie się stanąć przed naszym kościołem? Boicie się zimna? Obudźcie się zanim będzie za późno! Czas się zorganizować i pokazać naszą siłę. Jest nas więcej!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 47
Opiekowałam się psem którego wystaszyliscie .Nieładnie straszyć starszych ludzi i zwierzęta.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do~anonim 5.173.28.*

Kto się opiekuje dziećmi niepełnosprawnymi po ukończeniu 18 lat.
Niestety tylko rodzice. System wyrzuca po 18 lat od urodzenia dziecka z dodatku {600 PLN} po ukończenia wieku wcześniej wymienionego .
Jak rodzice i za co mają utrzymywać dziecko niepełnosprawne gdy jedno z nich musi się opiekować nim się całodobowo.
I co dalej.
Brak składek na emeryturę i w konsekwencji brak jej nawet w minimalnej wysokości gwarantowanej przez państwo.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

To porozmawiajmy o tym a nie szukajmy rozwiązań typu zabijanie nienarodzonych z powodu choćby podejrzenia zespołu Downa. Jednak ten protest to manipulacja osób o skrajnych poglądach lewicowych ( dzisiejszy manifest pani Lempart!) Czas się organizować!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 31

Gdyby to były protesty skrajnej lewicy to Lewica by rządziła w Polsce, patrząc na liczbę osób na ulicach.
Kościół w Polsce od dawna miesza się w politykę, nawołując z ambony na oddawanie głosu na konkretną partię, pozwalając politykom przemawiana w kościołach i za to wszystko zbierają żniwo.
Kaczyński odpalił temat aborcji by odwrócić uwagę od ich nieudolności, największy deficyt budżetowy w całej EU, zapaść służby zdrowia, edukacji itd....
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 8

Moi Drodzy, to tylko temat zastępczy, który Was dzieli, a Wy się żrecie jak psy. Tylnymi drzwiami gotują nam los pt manipulacja plandemia, masowe szczepienia, a jak nie to obozy FEMA. Ruina gospodarcza i groszowy dochód podstawowy w zamian za własność.
Teraz trzeba zakopać topory wojenne i walczyć o wolność. Tylko Łukaszenka nie przyjął łapówki od organizacji terrorystycznej WHO w wysokości 901 mln USD w zamian za udupienie kraju w c0w1d, dlatego żydów masonskie media robią z niego zbrodniarza.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 11

Gdyby lewica rządziła nie byłoby protestów. Te protesty służą obaleniu rządu! Przegraliście wszystkie wybory więc lewacy wykorzystali sytuację i próbują. W końcu takie mendy jak Soros wrzucili tutaj trochę dolarów. Ale poczekajmy, ludzie pamiętają rządy złodziei z platformy. PIS nigdy nie robił takich burd jak był w opozycji. Pokornie i wytrwale zdobywał zwolenników. Inna sprawa, że młodzi totalnie nie orientują się we współczesnym świecie i będą manipulowani. Im wystarczy FB, piwo, tania rozrywka. Oni nawet nie będą brali kredytów. Dla nich nie ma znaczenia gdzie i z kim mieszkają. A światopogląd to będzie pojęcie zupełnie nieznane.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9

Unia nakazuje wprowadzić szczepienia, a to też wina kaczyńskiego. normalnie bóg. a te protesty tylko to potwierdzają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mylisz sie zupełnie. Ten protest to bunt w odppowiedzi na łamanie i ograniczanie naszych wolności praw. Zauwaz ze teraz nikt nie każe kobiecie usuwac ciazy z dowolna wada . jest to jej suweranna decyzja, jej prawo. Jej decyzji odbywa sie zgodnei z jej sumieniem .Kto dał komukolwiek prawo o decydowaniu za nią? Kościół nie potrafi nauczac wiernych prostego pzrykaznaia "Nie zabijaj" , tylko żąda od Państwa sankcji prawnej? Po co ??
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5

wybór, wybó, wybór, święte prawo wyboru. tylko, że jest to prawo matki, a nie tego dziecka. czy to co jest tam w srodku traktowac jak dziecko? nigdy sie nie dogadamy w tej sprawie. moje osobiste zdanie jest takie, ze od poczęcia od jest moje dziecko. I tak jak nie pozwole skrzywdzic nikomu mojego dziecka gdy ma roczek, 5, 15, czy 25, czy tez gdy jest plodem w brzuchu. no nie dam.
Ale dla wszystkich ktorzy twierdza ze matka ma prawo wyboru, to pytanie czemu w tym przypadku nalezy mie sie prawo wyboru, a w innym nie? czemu do 12 tygodnia mozna, a nie do 7 miesiaca, w holandii kombinuja ze 3 miesiace po urodzeniu tez mozna sie dopuscic eutanazji bez zgody sadu - brzmi spoko. Idac dalej, jak mi jakis d**il dziecko potrąci na rolniczej i dziecko zapadnie w spiaczke, to mam je do rzeki wrzucic, czy zajac sie dzieckiem najlepiej jak umiem?
Trynkiewicz lezy sobie w sanatorium, d**il co rozjechal ludzi na monte cassino nigdzie nie siedzi, bo chory na glowe. nikt nie ma prawa im odebrac zycia, ale dziecku mamy prawo bo sie urodzi chore?
podobno nasza cywilizacja zaczela sie kształtowac gdy pierwsi jaskiniowcy aczeli opiekowac sie slabszymi i chorymi, zeby zachowac ich we wspolnocie plemiennej. jesli teraz twierdzimy ze prawo do aborcji jest nasza zdobycza cywilizacyjną, to chyba ta cywilizacja idzie w złą stronę
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 7

To Ty tak twierdzisz, jak i wielu innych. Ale też wielu innych twierdzi inaczej. Mając prawo wyboru robisz jak chcesz. Skoro Ty nie usuniesz to nie znaczy, że ktoś inny zrobiłby tak samo. Mi nic do Twoich poglądów, a Tobie do moich. Ludzie są różni a cywilizacja też się zmienia. Kiedyś byli niewolnicy (gdzieniegdzie dalej pewnie są), obcinano ręce za kradzież itd.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 10

100% racji. moje poglady sie konczą na progu mojego domu, a nawet na progu pokoju, jak dzieci mają inne.Dlatego nie kaze nikomu wyp*** z powodu jego pogladow, ani nie wychodze na ulice jak ktos wprowadza prawo niezgodne z moimi pogladami.
chcialbym jednak ukazac skad sie one biorą. Aborcja nie ważne na kim zawsze jest odebraniem życia. A wydaje mi się, że nie istotny powód, przedmiot i wykonawca - nasze prawo nie przewiduje mozliwosci odebrania zycia komukolwiek...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 6

Po raz kolejny to Ty tak twierdzisz. Duża część społeczeństwa twierdzi inaczej. Skoro Twoje poglądy kończą się na progu pokoju to to forum nie jest w Twoim pokoju.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

masz mnie :) jendakowoz, poki mi w moim domu nie bedziesz narzucac swoich pogladow, to mi Twoje nie przeszkadzaja. I mam nadzieję że nie czujesz się przemocą atakowany moimi
pamietaj, ze spoleczenstwo nawet w wiekszosci, moze sie mylic. wiekszosc spoleczenstwa poparla obecna wladze, wiekszosc spoleczenstwa nie popiera legalizacji zwiazkow homoseksualnych, wiekszosc spoleczentwa zyczyloby sobie, by pogoda w lipcu byla lepsza... czy te poglady sa sluszniejsze tylko w wyniku poparcia wiekszosci? a jak za 10 lat wiekszosc zmieni zdanie to co zrobimy? oddamy zycie usunietym plodom, odwolamy udzielone sluby partnerskie? skrocimy lato bo wiekszosc bedzie wolala dluzej ogladac skoki narciarskie w lutym?
poglądy fajna rzecz, mozemy o nich dlugo dyskutowac, a nawet zmieniac kilka razy dziennie. obok poglądów są jednak fakty; zakończonego życia przywrócić się nie da. Faktem jest, że żadne prawo nie pozwala odbierać życia nikomu, nawet największemu zbrodniarzowi. Faktem jest, że nie ma jednej uniwersalnej definicji kiedy zaczyna sie czlowiek. Reszta to są poglądy
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tępota ludzka nie zna granic jak widać. Ja bym zakazał wyrabiania prawa jazdy. Przecież ludzie giną w samochodach. Dla mnie aborcja to fundamentalny wybór. Tak samo jak możliwość zrobienia przez jazdy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

od zadka strony kombinujesz :)
fundamentalnym prawem jest prawo przemieszczania się, a Twoim wyborem czy robisz to na piechotę, samochodem, konno czy helikopterem.
obowiązek wyrobienia prawka jest ograniczeniem systemowym, a nie normą.
a swoją drogą Twoj wybór przemieszczania się autem kończy się negatywnymi konsekwencjami dla srodowiska, i Twojego kregoslupa:)
to ze pewien wybor wydaje sie oczywisty, nie znaczy, ze jest sluszny.
200 lat temu w USA oczywistym bylo, ze nalezy uprawiac bawełnę z pomocą czarnych niewolników, a teraz niby to juz nie takie oczywiste.
80 lat temu dla sasiadow z zachodu oczywiste było, że mogą sobie odebrać Gdansk i Pomorze i nikt nie zglosi sprzeciwu... etc etc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

No no. Upartego i kijem nie przekonasz. Zamknięty Pisowsko kościelny średniowieczny światopogląd. Rozumiem, że invitro też było złe.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie, in vitro nie jest złe bo daje życie, zabijanie jest złe. Jeżeli tego nie rozumiesz to nie wiesz czym jest człowieczeństwo. Prawo do życia nie jest prawem boskim ale prawem każdej istoty ludzkiej. Dzisiaj droga młodzieży relatywizujecie już wszystko ale pamiętajcie, że to Wy (i niestety moje dzieci) będą ponosić konsekwencje swoich czynów. 20 lat temu homoseksualiści wstydzili się swojej orientacji. Dzisiaj narzucają swoją ideologię. Jak lewicowe partie dojdą do władzy to wpuszczą imigrantów (bo dzieci nie będą się rodzić - aborcja) a za 20 lat emigranci zaczną nam ucinać głowy. Niestety taka jest kolej rzeczy. To zmierzch cywilizacji łacińskiej. Pamiętajcie jednak, że islam jest religią agresywną i oni nie odpuszczą dominacji. Ale współcześni Polacy nie są w stanie sobie nawet wyobrazić, że jak igrają z koroną to za chwilę umrą ich dziadkowie (no ale oni przecież są starzy...) a nasz kraj ze względu na koszty operacji epidemicznej po prostu się rozsypie. Ale czego oczekiwać od młodych jak dorośli chodzący do kościoła trąbią przed kościołem...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do in vitro kolega uderzyl, bo kosciol krytykuke te metode zaplodnienia. I tu spiesze z wyjasnieniem dlaczego. By invitro sie udalo pobiera sie kilkankomorek jajowych i kilka plemnikow. Laborant zapladnia wszystkie jajeczka, czeka az wykiełkuje, a nastepnie ocenia czy wszystko dobrze poszlo. Nastepnie dzwoni donprzysslej mamusi i mowi, ze przyjelo jej sie 9 jajeczek, wiec ile dzieciatek Pani sobie życzy? Mamusia mówi ze jedno, wiec laborantka losuje szczesliwa probowke, a reszte wyrzuca na kibel. Kosciol nie walczy z samym invitro, tylko z tym wyrzucaniem na kibel
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zespół Downa nie należy do ciężkich chorób więc jeśli już rozmawiać to najpierw trzeba wiedzieć o czym.
Protest jest o możliwość wyboru przez rodziców gdy wiadomo że dziecko urodzi się ciężko chore. Rodzice takich dzieci nie mają łatwo niezależnie od podjętej decyzji ale ważne jest by ta decyzja była świadoma i ich a nie narzucana przez którąś że stron sporu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2


Droga Pani, są kraje na świecie, gdzie nie rodzi się ani jedno dziecko z zespołem Downa. Chyba domyśla się Pani dlaczego. Do tego zmierzamy również w Polsce. Mam w bliskiej rodzinie osobę chorą na bardzo rzadki przypadek (tylko 5 osób w Polsce) także tematyka jest mi bliska.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Paweł Wdówik, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych a zarazem osoba niewidoma, zwraca uwagę na ogromną manipulację z jaką mamy do czynienia.

Każdy człowiek, także ten śmiertelnie chory zasługuje na prawo do życia. Niemniej warto aby wszyscy protestujący w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego zdawali sobie sprawę, że aborcje eugeniczne w Polsce najczęściej dotyczyły przypadków, które nie wykluczały długiego życia. Ani szczęścia. Najczęstszą przesłanką aborcyjną był Zespół Downa (40% wszystkich przypadków) , a dzieci zabijane są też m.in. z powodu Zespołu Turnera, rozszczepu kręgosłupa, czy braku kończyn.
To przede wszystkim przeciwko takim osobom obracają się Wasze protesty!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nikt nie nawołuje do zabijania osób, które urodziły się bez kończyn.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie nie dajcie sie podzielić był kompromis i było ok temat trudno mały zakompleksiony człowiek namieszał i teraz wzywa swoje bojówki do działania... litości . nie popieram dewastacji kosciołow i innych miejsc !! ale musimy wyjść na ulice i pokazać że nie mogą za plecami robic takich numerów
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 10

Zastanawiam się czyje bojówki wyszły pierwsze...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9

Dokładnie ....Kaczor chce odbić głosy Konfederacji wiec rywalizuje z nią na radykalizm. Tylko o to chodzi. Nic nie rozumie co czym jest aborcja dla kobiety, jak ogromnym cierpieniem. Polityka jest bezwgledna , a my wszyscy jesteśmy jej ofiarami
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

Szanujcie Tradycje Walczcie o swoje !! Niech was nie dziela pisowskie g**** ..
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

Feminazistki neomarksistki głosząc tłumnie swoje poglądy na ulicy w czasie epidemi to skrajna głupota . Poczekajcie na koniec epidemi i wtedy róbcie sobie rewolucję .
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 10

Kaczy kuper też mógł poczekać, ale dla władzy podpalił nam dom.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ci co atakują Kościół, bluźnią, niszczą świętości, to obłudnicy. Prawie każdy to chrześcijanin, dziecko ochrzcil, do Komuni Świmietej też, do bierzmowania, również. Będzie prosił księdza do pochowania.Dla was nie ma szacunku. W krajach muzułmańskich, za te akty na, jedyna kara to kara śmierci.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
Mnie zastanawia jedną rzecz. Obłudnicy tak? Hm... kij ma dwa końce. Zdeklarowani katolicy. Ci bogobojni najbardziej co chronią kościół A nie Kościół są obłudni. Złote ołtarze, piękne kościoły, drogie samochody dla księży... A w hospicjum umierają dzieci chore na raka. Wspaniały Pan Rydzyk jest obłudny i jego wyznawcy. Jezus głosił słowo Boże siedząc na kamieniu na łące A nie w luksusowej willi. Gdyby w tym wszystkim tak naprawdę chodziło o miłość, Boga, wiarę.... A nie pieniądze.. Kościół to instytucja. Od lat nie spotkałam duchownego który otworzyby drzwi swojej plebani po godzinach urzędowania gdy jego parafianin- osoba będąca w potrzebie wsparcia duchowego, zapuka do drzwi... zajrzyjcie wszyscy tak szczerze w swoje serca. Zróbcie taki rzetelny rachunek sumienia.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ile razy trzeba powtarzać, że kościelny Caritas jest największą organizacją charytatywną w Polsce?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
To pan Rydzyk te miliony oddaje na Caritas??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Czy ktoś Ci karze dać choćby złotówkę? Nie musisz, ale nie pisz że nie funkcjonuje. Dają Ci którzy mają sumienie i chcą wspierać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Funkcjonuje. Jak funkcjonuje? Przytoczę wypowiedź Angela która napisała wyżej " Jezus nauczał na kamieniu(...) A nie w złotej willi". Pan Rydzyk i cały ten świat zapomniał o fundamentalnym znaczeniu wiary. Napewno nie są nią pieniądze. Dlatego zgadzam się, że Kościół to instytucja. Caritas...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jeździli z nami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Banino to siedlisko tęczy i po st ko muny. Niestety. Prawdziwych Kaszubów w Baninie to 5 %. Gdańsk dzięki rządom budynia (20)lat skręcił na lewo. To Wstyd i Hańba. Gdańsk był kolebką Prawicy. Był. Niestety.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

O tak! Gdańsk był kolebką prawicy... Szczególnie pod koniec lat 30-tych XX wieku.
I zapomniałem, że Solidarność też była prawicowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z głupem nie dyskutuj-centrum prawicy-to cos ci sie pojeało patrioto bo teraz grzebiemy na westarplatte i to jest piastowska osada a wszyscy nie lubili prawakuch z krzyzami na płasCzach i potem był 1410 zresztá 15.07.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kiedyś walczyłem jak moglem z komuną, teraz z kaczyzmem.
Bardzo daleko mi do lewactwa i nie życzę sobie takiego prymitywnego szufladkowania poglądów godnego TVP.
Mam po prostu ogromny szacunek dla demokracji i praw człowieka, dlatego całym sercem popieram strajk kobiet.
Polska nie nalezy tylko do heteroseksualnych katolików, ale do nas wszystkich, niepełnosprawnych, Jehowych, gejów, kobiet, mądrych i głupich, dobrych i złych...
Nikt nie ma prawa przyznawac sobie monopolu na patriotyzm i mówić kto jest dobry, a kto zły.
O wolności wyboru marzyliśmy czekając na upadek komunizmu. Doczekaliśmy sie jej, a teraz prezes partii nam ją chce ograniczać.
Robi dokładnie to samo co kiedyś pierwszy sekretarz partii Gierek , bo nie zna nic innego , nie zna świata, nie zna języków. W porównaniu do Wałęsy jest naprawdę nikim na świecie. Lokalnym kacykiem jak Łukaszenka.
Wraca wiec do dobrze znanych wzorów sprawowania władzy zza czasów komuny.
Dzieli spoleczeństwo , szczuje ludzi przeciwko sobie, aby utrzymac władzę.
Histora osądzi Kaczyńskiego i znajdzie mu miejsce - na jej śmietniku
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Inne tematy z forum Banino

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

do góry