Widok

Stres i konsekwencje

Wszyscy wokol powtarzaja...................wszystko przez stres, lekarze - to przez stres, rodzice - na pewno stres, nawet jak cie boli palec, to pewnie stres. Chcialabym wiedziec, czy tak do konca powinnismy uwazac ze wszystko co nam dolega to stres?
Mnie sie wierzyc nie chce, podam taki przykald. Moja kolezanka, mloda sliczna dzeiwczyna, miala problemy z sercem . Tzn. lekarze stwierdzili narwice, ostra nerwice, a ona po dwoch tygodniach znalazla sie w szpitalu bo zemdlala na zajeciach. Diagnoza: zawal serca!. Tak. A wszystko to podobno stres. Ja rozumiem ze cos ma podloze w stresie, ale sam stres to stres i nigdy nie nalezy ignorowac swoich dolegliwosci albo zaufac jednemu lekarzowi!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od dluzszego czasu przezywam ciezkie chwile .stres przeradza sie w depresje .spalabym 24 na dobe i nie mam checie do zycia. Zoladek zacisniety.nic nie cieszy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamo- rozumiem Cię doskonale. Opieka nad Dziećmi, praca, monotonia życie, codziennie stres, że nie zdążę, że się spóźnię... Może jestem nadbowiązkowa? Cały czas bym tylko spała. Nic mnie nie cieszy:( Jak to przezwyciężyć?

Oczywiście, ze tak. W większości przypadków takie objawy można tłumaczyć stresem jeśli jednak widzimy,ze coś jest zdecydowanie nie w porządku i jeśli nie pomaga branie magnezu czy techniki relaksacyjne to warto jest wybrać się lekarzem i skonsultować z nim objawy. Jesli nie jest to stres czy nerwica to może to być:
problem z tarczycą
problemy z sercem
Warto poza tym zrobić sobie test stresozaradności: http://stresozaradni.pl/barometrstresu

na pewno przy poważniejszych dolegliwościach trzeba zrobić badania, posprawdzac czy to tylko stres, ale też chyba nie zaszkodzi coś zioowego sobie na stres wziąć, sama nie raz biorę nervomix control z melisą jak mnie facet wkurzy, wolę to niz zajaanie stresów czy wpadanie w jakieś używki, zawsze to naturalnie i bezpiecznie

Swego czasu zaczął mnie bardzo boleć żołądek. Mialam trudny czas, więc oczywiście swoje dolegliwości zrzucałam na stres. W koncu jednak, gdy już nie mogłam spać po nocach z bólu, poszłam do lekarza. Dostałam oczywiście skierowania na badania, a gdy wspomniałam, że może to nic takiego, tylko stres, usłyszałam "Wszystkie choroby biorą się ze stresu". Przez prawie 2 lata leczyłam żołądek i jelita, bo był tak poważny stan. Tak więc nie należy lekceważyć objawów i zwalać na stres.

Mi na stres pomogło regularne picie toniku biovital. Jest w nim ekstrakt z głogu obniżający napięcie nerwowe, do tego witaminy B właśnie na stresy. Dużo lepiej się czuję, zniknęły problemy ze snem. Jednak zaczęłam oczywiście od badań kontrolnych, tak dla pewności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na mnie ten lek ziołowy nervomix też dobrze działa, ostatnio miałam sporo wydatków, i to mnie bardzo stresowało. Teraz jest już o wiele lepiej.

na stres to ruch pomaga a nie tabsy. Trzeba się sportować :)
do góry