Widok

Świat seriali

Żaden film nie pokazał z taką dosadnością i uświadomił nam, ile kosztowała nasza wolność, jaką cenę zapłacili młodzi '44 za naszą przyszlość, tak jak pokazało to Miasto '44. To była kosztowna moneta, z najlepszego kruszcu jakim pokolenie '44 dysponowało, dzięki któremu wykupili nam bilet na dobrą stronę. Ogromny kapitał, który oni zainwestowali, a który nam właśnie procentuje. Dzięki niemu mamy szansę, tylko ją teraz trzeba dobrze wykorzystać.

Jeżeli rozejrzymy się, to zobaczymy, że Niemcy i Ruscy takiej szansy już nie mają i będą spłacać raty za przeszłość aż po grób. Poczekajcie parę lat to się przekonacie. Widać więc wyraźnie dlaczego postkomuna musi przegrać. Kapitał. Kapitał to przede wszystkim właśnie nie środki materialne, lecz idee. Kapitał materialny też wywodzi się z idei przecież.

Od Muzeum Powstania Warszawskiego i Czasu honoru rozpoczęła się rewolucja w świadomości, głównie młodych pokoleń, w polskiej kulturze masowej. Ziarno zasiane przed 70 laty zaczęło kiełkować na żyznym gruncie, rozwinął się kult Żołnierzy Niezłomnych, który ostatecznie pogrzebał rachuby postkomuny.

Oglądam nowy sezon serialu Alex i moją uwagę na początku przyciągnęła nowa, sympatyczna śliczna buzia, po prostu miód na moje męskie serce, którą skądś pozytywnie kojarzyłem, ale nie do końca. Coś mi się kołatało w pamięci, aż w końcu dotarło do mnie, że to dziewczyna z serialu Czas honoru, podobnie zresztą jak szef głównego bohatera. Widzę, że nie jesteśmy już dłużej skazani na oglądanie gęb Jandy czy Stuhrów i innych celebrytów. Przestrzeń publiczna wypełniają twarze nowego, nieskażonego pokolenia. Zmienia się klimat.

Z upodobaniem oglądam serial Ranczo. Wprawdzie nie wszystkie wątki wydają mi się merytorycznie społecznie i polityczne trafne, ale nie wymagajmy od artystów imitowania świata realnego, bo jednak robota scenarzysy i reżysera w ramach przyjętych, ograniczonych naturą miejsca, w którym serial się rozgrywa, to majstersztyk, bliski ideału. Serial jest po prostu genialny. Wygląda mi też na to, że pod wpływem wydarzeń społeczno-politycznych w Polsce, zaczyna też się zmieniać i ewoluować koncepcja scenarzysty rozwoju politycznego i kariery Wójta. W wątku Wójta, który wykracza przecież poza ramy geograficzne świata Wilkowyj, tkwi też jedyna genetyczna słabość serialu, ale takie było założenie, może zresztą na szczęście dla serialu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Isztar, ksieza to faceci ktorzy wychodza z normalnych rodzin. Takich gdzie sa mniej lub bardziej kochajacy rodzice. Gdzie jest lub nie ma rodzenstwa. Gdzie sa dziadkowie c*otki i pociotki. wszyscy oni maja wplyw na ich wychowanie i na to kto z nich wyrosnie. Jesli w kosciele trafi sie ktos taki jak piszesz " panom zbokom,pedofilom,gejom i nierobom" to wyszedl on z rodziny takiej jak twoja , moja, pani zosi, czy łowcy.
Jesli ty spotkalas w swoim zyciu samych ksiezy nierobow (co w hospicjum z obrzydzeniem patrza na czlowieka), zbokow, gejow, pedofilow, tych co krzywdza dzieci, co nikomu nie pomoga i maja cenniki w kosciele, to CI serdecznie wspolczuje. W ogole wspolczuje Ci bo z Twoich postow wynika, ze rzadko spotykasz dobrych , zyczliwych i usmiecnietych ludzi.
Ale swojego doswiadczernia nie przekladaj na caly Kosciol. I nie pisz w jednym poscie o zgodnym budowaniu bez nienawisci, a drugim nie pluj jadem albo ogniem nienawisci jak smok.
Pedofile , zboczency, geje (SORRY panowie nic do Was nie mam), nieroby itd sa wszedzie . Z Twoich postow mogloby sie wydawac ze tylko w kosciele.
Posylalam dzieci do kosciola, o zgrozo posylalam nawet na wyjazdy narciarskie z ksiezmi, jezdzilam na obozy misyjne, teraz prowadzam do kosciola moje wnucze. O ZGROZO nie boje sie, ze spotka je tam cos zlego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
skoro pedofilii nie ma co ruszac --bo nie zlikwidejemy-----
--

tylko pedofil
albo ktos bezduszny moze tak powiedziec!

mielesz ozorem---a nikt z ciebie nigdy nie maiła zadnego pozytku
nikogo w zyciu nie obroniłes
nie pomogłes
nie pochyliłes sie

jestes pusty jak dzwon
dzyndzasz i dzyndzasz...po jakims czasie uszy trzeba zatykac
i potem głucha cisza
mielenie ozorem bez dizałania

od działania sa przeciez BURAKI I SLEPAKI ..JAK JA!

zamiast farmazonic cos pomoc --podac choc troche reki--
wziazc udział w dobrym--czynnie!!!!!!!
a nie tylko strzepic ozorem!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
weż dziad..u! wkoncu cos zrób pozytecznego--nakarm ptaszki,wiewiorki
Otominskie jakies zabrudzone,zapchane
rdzawe,drzewa padaja
taki działacz z ciebie--mozesz cos wskurac w rejonie

co to za facet--miele wiecej niz baba
zaden z jajami tak nie robi!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko spróbuj mnie poprawic "miotło pedofilów"!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"skoro pedofilii nie ma co ruszac --bo nie zlikwidejemy-----"

Jesteś zdecydowanie ślepa i głucha - gdzie napisałem, że nie ma co ruszać ?

Nie da się po prostu zlikwidować, bo trzeba by zlikwidować popęd seksualny , a najlepiej zlikwidować ludzi. Złe cechy można tylko ograniczać przez odpowiednie zabiegi, a nie przez likwidację ludzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
@ isztar

Dobre rady to dla siebie zachowaj.
Ja na szczęśći stosuję własne zasady i mam trzy karmniki dla ptaków do obskoczenia od wielu lat, a poza tym duży orzech włoski w ogródku specjalnie zachowany dla wiewiórek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
zlikwidowac poped

--potem co próbówki-in vitro-mechanicznie
klonowanie??-przeciez NIE WOLNO!
pomagac tez nie wolno z dziecmi i kolegami wolno!

poza tym nie wolno dla popedu..tylko rodzic

jejku--juz sie pogubiłam
---
wróc!

zostawie sobie popęd ..ty rób jak chcesz..zawiazuj sobie na supełek..pomagaj rączkami

ja wole --tak jak nas stworzono--normalnie
a jak faceta nie ma --to pojde wyzyc sie na sali
znajde sobie zdrowy kanał
nie musze kombinowac jak twoi biedni ksieza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupic im wagon bromu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
isztar :
nie dawaj się wciągać z nim w dyskusję, nie rób takich błędów i nie ulegaj emocjom. To jemu mają puszczać nerwy w zetknięciu z bolesną kontrą. On ma robić z siebie a nie z ciebie coraz to większego głupka. On jest jak bagno (może właściwiej - szambo) , im więcej się szamoczesz, tym głębiej cię wciąga. Ja go znam. Tak go kiedyś punktowałem z innymi forumowiczami, że w końcu się wyniósł ze swoją misją odnowy świata dobrej zmiany.
Nie chodzi o to by go pokonać. Tak jak z króliczkiem. Nieustanne punktowanie jego bredni jest sposobem na swoistą walkę w necie z chorą propagandą. Jego trzeba na swój sposób hodować, by w swoistym dialogu z nim obnażać chory system wartości pisiarzy. Tacy jak on rozsiewają w przestrzeni medialnej pomówienia, kłamstwa i fałszywe tezy. Przekłamują historię i tworzyć próbują nową. Chodzi o to, by na takie brednie odpowiadać adekwatnie a nie emocjonalnie.
Dla wielu mniej wprawionych czytelników takich dyskusji internetowych, to co pisze łowca wydaje się " ciekawe, mądre, prawdziwe, demaskujące" . Tak było przed ostatnimi wyborami, które w dużej mierze wygrali dzięki kłamliwej propagandzie, której nikomu nie chciało się na bieżąco prostować i kontrować. Do władzy doszli kłamcy i demagodzy.
Nie traktuj go jako adwersarza do dyskusji, bo nim nie jest. Nie osiągnął z nim nikt żadnego kompromisu w próbach dyskusji. Zawsze było to samo : wciągał do dialogu, analizował po swojemu argumenty przeciwnika i na końcu poniżał . Robiła się z tego zawsze ( tak jak np w tym wątku twoja z nim dyskusja) pyskówka bez sensu.
Traktuj go jako maszynę propagandową dobrej zmiany a nie publicystę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
" Tak go kiedyś punktowałem z innymi forumowiczami, że w końcu się wyniósł ze swoją misją odnowy świata dobrej zmiany."

No to się wydało, drodzy Państwo, skąd się brały bany na forum Hydeparku. Na taką deklarację cierpliwie czekałem. Ubecja się zautodemaskowała. Ale ja nie będę się banów domagał, bo dzieci resortowe same najlepiej potrafią się kompromitować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Widzisz isztar ? Działa jak opisałem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ isztar

Powiedz mu tak :

Tak, tak, masz rację, dziecko.
(Drogie dziecko resortowe, baaardzo drogie podliczając 26 lat postpeerelu i dodając poprzednie 50 lat okupacji - ale tego mu nie mów, niech się znowu wystawi.)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ksieza to faceci ,którzy pochodza z normalnych rodzin...itd --takich jak moja twoja...

własnie tak mysle,ze nie sa BOGAMI! istotami poza prawem!
dokłądnie tak

wspolczucia nie potrzebuje i nie chce..po kiego mi skoro sama sobie radze
wspołczucie potrzebne jest dzieciom
które doznały teog przyjemnego dotyku ksiedza,czy swieckiego zwyrola

wciaz umniejszacie problem
nie mówmy o tym
mówmy jak to ksieza pomagaja ,jacy sa mili i dobrzy
afirmujac dobroc umniejszymy zło

afirmujac suty stół nakarmimy głodnych

cieszymy sie ,ze mamy takich dobrych ksiezy o tych złych nie musimy mówic
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mowie o twoich uogolnieniach. Ty plujesz i rzuasz kamieniami we wszystkich księży. Tak sie odbiera twoje posty. To gniazdo dla.. Potępiaj konkretne czyny konkretnej osoby jesli czujesz ze twoja wiedza uprawnia do osadzania, a nie walisz we wszystkich.
Miłego popoludnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
@ isztar

Jak masz coś do kogo, to jaka jest procedura ? Pamiętasz ?

Powiedz mu w oczy.
Jak to nie skutkuje, zbierz świadków i powiedz mu to przy świadkach.
A ty wychodzisz na rynek i drzesz się, tak ogolnie i tak bez nazwisk.

Skąd wzięłaś takie procedury ? Widzisz - kolejny raz mam okazję zahaczyć Ciebie o procedury, bo je lekceważysz.

Całe szczęście, że weszła tu @ an i uporządkowała temat, bo ja bym zignorował, niestety.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
watykan i koscioł to gniazdo dla pedofilii i gejostwa oraz panów
i nierobów o panskich ambicjach

to mówie ja---katoliczka,podziwiajaca architekture koscielna
lubiaca przesiadywac w katedrze oliwskiej i słuchac organów
podziwiajaca to wszystko z czego mozemy korzystac --my ludzie
uczennica nauki Jezusa

moze i marna...

nie potrzebuje do swojej duchowosci ,za która ja sama odpowiadam hordy nierobów i panisk
a juz na pewno nie bede godzic sie na pobłazanie pedofilii
i kładzenie paluszka na usta --bo tak chcecie
Amen
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ Isztar

Jesteś niereformowalna. A to podobno komuniśći mieli być niereformowalni. Z tego wniosek,że twoja niereformowalność jest przydatnym narzędziem do manipulacji dla nich.

Nie widzę celowośc dalszychi dyskusji z Tobą. Widzę za to, że teksty o "horrorze święconej wody" i "portrecie konsumpcjonisty" odnoszą się także do Ciebie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
uspokój sie schizofreniku
cafam swoje słowa na temat twojej inteligencji,wrazliwosci,oczytania
jestes po prostu chory
nie tylko slepym baranem ,który poszedł za zmanipulowanym przywódca którego zreszta manipualnci wyselekcjonowali na przywódce,
slepym murem za pedofilami
nie da sie byc dla ciebie miłym,ani przyjaznym

a gdybym była slepym narzedziem do manipulacji---------byłabym twoim echem
a jak widac ja nim nie jestem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wprawdzie masz rację, ale to on miał nie wytrzymać. A już było tak blisko, gdy zaczął swoją pieśń o komunie, resortowych dzieciach itp. pierdoły.
Isztar : nie możesz tak mu się wystawiać do licha.
Zaczekaj na inny wątek tego Zetjota.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polacy są tak agresywni, bo u nas nie ma słońca.
Nikt nie będzie czytał długich elaboratów, a poza tym temat już mnie nuży. Spróbuję syntetycznie.
Nie da się gadać z ludźmi, którzy nie dostrzegają skrajnej sprzeczności w swoich własnych poglądach. Ci sami ludzie, którzy wściekle atakują instytucjonalny Kościół za pedofilię jednocześnie pałają olbrzymią sympatią do środowisk LGTBQWERTY. Pomyślmy zatem: ille jest przypadków pedofilii wśród księży, a ile w środowiskach gejowskich. Otóż około 40 % przestępstw pedofilskich to jednocześnie czyny homoseksualne (mówiąc łopatologicznie - około 40 % tych przestępstw polega na tym, że facet krzywdzi nieletniego chłopca). Wśród pozostałych 60 % wiele przypadków dotyczy niedozwolonych kontaktów z dziewczynkami 13-15 lat i, jak w przypadku Polańskiego, trudno wyczuć, na ile czyny te są przejawem pociągu do dzieci, a na ile do młodych dziewczyn. Można zatem śmiało przyjąć założenie, że większość pedofilów to jednocześnie osoby homoseksualne. Do rozstrzygnięcia pozostaje kwestia, jaki odsetek homoseksualistów przejawia jednocześnie skłonności pedofilskie. Za zadanie tego pytania na Zachodzie można mieć poważne problemy natury prawno-sądowej, więc dla Polskich naukowców powinno być to bardzo ważne wyzwanie. Tymczasem zajmują się tym bardzo nieliczni, np. ks. prof. Oko.
Idziemy dalej. Czego szukają w instytucjonalnym Kościele osoby o skłonnościach pedofilskich? Bardziej chłopców, czy bardziej dziewczynek? Podpowiem - ministrantura zarezerwowana jest dla chłopców. Śmiem zatem twierdzić, że większość księży-pedofilów to jednocześnie księża-homoseksualiści. Czy zatem problem pedofilii to bardziej problem środowisk kościelnych czy homoseksualnych? No jak można takie pytania stawiać? A przepraszam - pan/pani posłał(a)by syna chętniej na oazę, czy na love parade w Berlinie?
Moja teza badawcza jest taka, że skuteczna walka z pedofilią w Kościele to skuteczna walka z tamtejszym lobby gejowskim. Zaś lewicowe organizacje, które najgłośniej nadają na Kościół nie mają żadnego moralnego prawa się wypowiadać, gdyż jednocześnie pałają ogromna miłością do homoseksualistów.
Mądry przeor zakonu zawsze pyta kandydata, o to, czy miał w życiu jakieś dziewczyny, czy narzeczone. Jeśli nie miał, to z reguły grzecznie acz stanowczo pokazuje mu drzwi.
Przykładów orwellowskiego dwójmyślenia wśród środowisk lewicy liberalnej jest znacznie więcej. Płeć można dowolnie wybierać i zmieniać. Zaś od orientacji seksualnej wara. Człowiek rodzi się gejem i tak ma być! W ONZ demokratycznie przegłosowano wykreślenie homoseksualizmu z listy chorób i dewiacji, a na lekarzy, którzy pomagają z tego wyjść zawsze można nasłać prokuratora. Bo płeć można zmieniać dowolnie w obie strony, a orientację tylko w jedną.
Co tam jeszcze? Ostatnio pan, który pomaga kalekim dzieciom stwierdził, że najlepiej by, w ramach wolnego wyboru, te dzieci w ogóle się nie rodziły, tylko były zabijane w fazie prenetalnej. Rozumiem, że następna zbiórka będzie na odkurzacze do wysysania chorych płodów? Taniej, skuteczniej, a czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.
Lubię kończyć muzyką, to Gary Glitter wystąpi. Człowiek, który w poszukiwaniu dzieci do potwornego krzywdzenia dotarł aż do Kambodży. Teraz, z tego co wiem, siedzi w więzieniu. Skumał się z Jimmym Savile'em. To znany dziennikarz i obrzydliwy pedofil, który ostatecznie umarł sobie w poczuciu całkowitej bezkarności. Królowa dała mu nawet tytuł szlachecki. I co z tego wynika? Ano nic. Poza tym, że nikt nie krzyczy o pedofilii wśród dziennikarzy, czy wśród muzyków popowych. Słusznie, że nie krzyczy, bo to przecież jednostkowe przypadki, które nie świadczą o ogóle. Pamiętaj wyzwolony liberalny lewicowcu - pojęcia odosobnionych przypadków nie można stosować tylko w odniesieniu do Kościoła.
Nie dało się krótko i syntetycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=8hPoOOhXg-k
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Hydepark

Młody alkoholik - Dramat, z którego pragnę wyjść, a nie umiem. (156 odpowiedzi)

Witam wszystkich którzy odwiedzili mój temat. Wiem, że tekst jest dość obszerny, ale chciałbym w...

muza na dziś (787 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

Grajdołki (244 odpowiedzi)

A gdyby kiedyś mieć taki strzał, ażeby wąska grupa znawców tematu nie mogła uwierzyć w...

do góry