Widok

Światłowód w baninie!

Witam! Czy ktoś z Państwa ma może informacje o stanie prac związanych z budową sieci światłowodowej w Baninie?
Z góry dziękuję za informację :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma jednej sieci światłowodowej w całym Baninie - są miejsca gdzie takie sieci już są lub będą, o jaką lokalizację konkretnie chodzi?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam od 5 lat - stan prac wykonane 100
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodzi o ten plan : https://biuroprasowe.orange.pl/informacje-prasowe/dzieki-dofinansowaniu-z-popc-w-zasiegu-swiatlowodowej-sieci-orange-znajdzie-sie-kolejne-264-tys-gospodarstw-domowych-do-2020-r/
Nie mogę teraz znaleźć, ale jest lista ulic i miejscowości objętej tym programem i opiewa prawie całe Banino. Projekt ma się zakończyć do końca 2020 roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otrzymałam informację wiosną, że zaczną prace u nas na przełomie 2019/2020
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A musi być światłowód od Orange? Może być tak, że inny dostawca dotrze tam wcześniej. Stąd pytanie o konkretne miejsce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale warto wiedzieć że OPL dolicza 14,99 zł do abonamentu za światłowód w domkach jednorodzinnych (czyli popularnych w Baninie szeregach również). Nie wiem dlaczego post z linkiem do artykułu zniknął, to teraz bez linku ale łatwo znaleźć w wyszukiwarce. A w tym wykazie są też adresy gdzie światłowód już jest - czyli marnowanie publicznych pieniędzy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy jest możliwość znaleźć jakaś listę gdzie łatwiej wyszukać adres?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam od ok 2,5 może 3 lat mam światłowód od volty działa super ul brzozowy zagajnik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Księżycowa i światłowód od Inter-komp ponad rok czasu, działa super bez zarzutów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lipowa i światłowód od Orange, dość długo trwało od podpisania umowy do uruchomienia (od listopada do marca) ale działa bez zarzutu. Księżycowa i światłowód od Inter-komp - zaraz będzie rocznica jak doprowadzili włókno i nadal brak oferty. Jako klient biznesowy potrzebuję czegoś więcej niż tania masówka 100 Mb po GPON - ale też nic wielkiego dla średnio rozgarniętego operatora sieci światłowodowej, gigabit po dedykowanym włóknie (może nawet 10 Gb jakby była dobra oferta). Jakieś łącze zapasowe musi być, więc fajny 4-cyfrowy abonament nadal leci co miesiąc do T-Mobile choć to nonsens. Naprawdę wolałbym by polski kapitał zostawał u nas zamiast uciekać za granicę - ale widocznie tak musi być, że Polak Polakowi wilkiem albo psem ogrodnika.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Zakładam, że mało kogo tu na forum interesuje oferta biznesowa. Przykro mi Panie amelek, że nie chcą Panu zrobić oferty ale może robią to świadomie?? Może po prostu nie chcą współpracować z Panem.
Jeśli chodzi o klientów indywidualnych to przeciągnięcie specjalnie na moją ulicę światłowodu i wszelkie formalności trwały chyba 3 miesiące. Od tego czasu mija już prawie 2 lata i wszystko bez najmniejszego problemu. Wprawdzie mam "tania masówka 100 Mb", ale myślę , że 99% ludzi w Baninie tyle wystarczy. Ważne, żeby było to stabilne 100Mb.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak nie chcą współpracować to niech jasno to powiedzą. Jak chcą ale mają z czymś problem techniczny to też niech powiedzą, może pomogę ten problem rozwiązać. W sierpniu sami z siebie się odezwali, dostali jasną informację co jest potrzebne i nadal cisza. Udawanie że się chce, jak się nie chce, jest po prostu niepoważne. Bez nich też sobie poradzimy, ale poniesiemy większe koszty a oni nie zarobią tylko zarobi ktoś inny. Volta przynajmniej miała jaja by (po 3 miesiącach, ale lepiej późno niż wcale) jasno powiedzieć że nie są zainteresowani współpracą i od tamtej pory nie zawracam im głowy (ale współpracy nie wykluczam, gdyby coś się zmieniło np. zechcieli jednak trochę zarobić to wiedzą jak się skontaktować). Tu na forum mogą zaglądać również klienci biznesowi i dobrze by mieli pełny obraz sytuacji. Mamy też rozwiązanie pozwalające dostarczyć stabilne 100 Mb/s (tyle oferujemy na dziś, sprzęt ma jeszcze spore rezerwy), nie wszędzie da się je zastosować ale w kilku szeregach już jest i działa jak należy. Czasem barierą jest czynnik ludzki - ktoś po drodze się nie zgadza i robimy tylko część szeregu do tego kogoś, licząc na to że z czasem sąsiedzi (już mający działającą usługę) przekonają sąsiada (niechętnego do współpracy) że warto nam trochę pomóc by cały szereg mógł mieć lepszy Internet (skorzysta kto będzie chciał, nikt nie musi ale warto by każdy miał taką możliwość).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Volta olewa klientów, 3-4 lata temu zwodzili mnie prawie rok, nawet zgodziłam się na opłatę 500 zł za podłączenie, 70 metrów do "kanału" i wciąż nie mam światełka...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Amelek już ma taką renomę, że nikt poważny nie chce z nim współpracować ot co.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chciałem kupić usługę za ładny 4-cyfrowy abonament z odbiorem z istniejącej studzienki - też nie dało rady. Jak to gdzieś blisko (do kilkuset metrów od Morelowej) to proszę o bezpośredni kontakt poza forum (powołując się na ten wątek), od niedawna mamy rozwiązanie pozwalające uzyskać podobne do światełka prędkości, niestety nie wszędzie możliwe do zastosowania ale zobaczymy co się da zrobić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie wszedzie czyli nigdzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skończ Waść, wstydu oszczędź drogi amelku...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

W kilku szeregach już działa, więc nie nigdzie - ale jak każda technologia, także i ta ma swoje ograniczenia. Przykładowy wynik testu podesłany niedawno przez klienta z osiedla familijnego:
https://www.speedtest.pl/wynik/222049987
Celowo link do strony z faktycznym wynikiem testu, a nie zrzut ekranu bo ktoś mógłby zarzucić że spreparowany. Wyszłoby lepiej ale router miał port WAN tylko 100 Mb/s - jaki masz router taki masz Internet :)
Do tych co wciąż mi robią czarny PR - co z tego macie i kto za tym stoi? Nikt nie zaprzecza że kiedy były problemy to były, ale teraz jest zupełnie inaczej niż rok temu. Wyjścia w świat od dawna nie brakuje, jednak już teraz staram się o jeszcze więcej - by już nigdy więcej nie zabrakło. Jak ktoś od dawna nie jest klientem to nie wie jak wygląda sytuacja teraz, więc proponuję jednak zaprzestać tych pomówień. A napisałem bo widzę po IP że post od kogoś z naszych klientów, stąd prośba o bezpośredni kontakt w celu ustalenia czy i tam możemy użyć tego nowego rozwiązania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Banino

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

do góry