Widok

Szanowni Państwo, bądźcie uważni w trakcie oględzin sprzedawanej nieruchomości. Piotr Krakowski, Straszyn, ul. Spokojnej 10.

Szanowni Państwo, bądźcie uważni w trakcie oględzin sprzedawanej nieruchomości. Zbycie tego obiektu odbywać się może z naruszeniem zasad uczciwości. Zamieszczony opis nieruchomości nie zawiera informacji o istotnej nieprawidłowości budowlanej obiektu położonego w Straszynie przy ul. Spokojnej 10 w postaci wadliwie wykonanego w trakcie budowy złącza pomiędzy budynkiem głównym i jego częścią tarasową, skutkującej stałymi i intensywnymi przeciekami wody deszczowej i śniegowej do wnętrza obiektu oraz wysokim zawilgoceniem i tym samym osłabieniem i zagrzybieniem elementów konstrukcji budynku. Usunięcie zawilgocenia i zagrzybienia jest konieczne, gdyż stwarza istotne zagrożenie dla zdrowia osób przebywających i zamieszkujących w budynku.
Weryfikacja faktycznego stanu dopuszczonej nieprawidłowości, jej skutków i istniejącego zagrożenia dla zdrowia mieszkańców przedmiotowej nieruchomości wymaga powołania rzeczoznawcy w zakresie fundamentów i konstrukcji budowlanych oraz zastosowania specjalistycznego sprzętu do pomiaru wilgotności i izolacyjności termicznej budynku, a także uzyskania opinii sanepid-u odnośnie stopnia zagrożenia grzybiczego.
Właściciele nieruchomości mają świadomość istniejącej sytuacji, gdyż uczestniczyli w procesie budowlanym i osobiście odczuwają przez 9 lat skutki istniejącej nieprawidłowości. Pełną wiedzę w tym zakresie powinny posiadać również wszystkie osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości. Naszym obowiązkiem i powinnością jest zadbanie o to, aby tak się stało.
Przedmiotowa nieprawidłowość nie została zlikwidowana przez właścicieli w okresie użytkowania obiektu i prawdopodobnie nie zostanie przez nich zlikwidowana w przyszłości ze względu na bardzo wysoki koszt związanych z tym prac budowlanych (które mogą sięgać nawet kwot porównywalnych do 1/3 wartości budynku) i ich skomplikowaną sytuację finansową.
Nabywca nieruchomości w każdym przypadku ma 5 lat na wystąpienie przeciwko zbywcy z roszczeniem o usunięcie ujawnionych wad i zapłatę ewentualnego odszkodowania z tego tytułu.
Bądźmy uczciwi i uważni - gdyż ludzie są naprawdę różni

Z poważaniem, Piotr Krakowski.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bądźmy uczciwi i uważni - gdyż ludzie są naprawdę różni !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bądźmy uczciwi i uważni !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyim zadaniem jest, że tak zapytam... sąsiada, kogoś z rodziny, kogoś kto miał chrapkę na przejęcie nieruchomości za bezcen?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni Państwo, bądźcie uważni w trakcie oględzin sprzedawanej nieruchomości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Wykończenie domu- Jakie są aktualne ceny? (6 odpowiedzi)

Witam, szykuję sie do odbioru domu szeregowego 100m2 w Gdańsk i nie mam pojęcia jakie są teraz...

Perfectgda (4 odpowiedzi)

Damian Kurasik, Perfectgda. Czy ktoś może korzystał z usług? Jaka jest opinia o tym wykonawcy? Z...

Jak urządzić pokój dla dwóch dziewczynek (3 odpowiedzi)

Może ktoś nam doradzi jak urządzić pokój 20m2 dla dwóch córek 5lat 2lata. Z braku funduszy nie...

do góry