Widok

Szkoła Banino. Brak zajęć e-learnigowych

Dzieci w domach się nudzą. Mają wolne odrabiać w wakacje a nauczyciele pensje biorą siedzą w domu i nie wysyłają materiałów do nauki. Co za szkoła.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 16
No i ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

haha kolejna proba siania fermentu, postaraj sie bardziej. Sytuacja jest powazna. Nie ma co zartowac.
Dzisiaj bedzie 100 przypadkow potwierdzonych, za tydzien 800.
Lepiej byscie dzieci pilnowali, zeby po galeriach sie nie szlajaly
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wysyłają i pracują otwórz Librusa tępy trollu. Zajmij się swoim kulturalnym, wychowanym dzieckiem raz sam, ale widać że do przekazania masz ocean jadu, roszczeń i pretensji do świata słaby człowieku, więc lepiej daj mu telefon z słuchawkami. Świetny wzór do naśladowania, po kim te dzieci mają być mądre...
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kazać wypełniać ćwiczenia to nie są zajęcia e learnigowe. Chyba przedmowca nigdy nie uczestniczył w zajeciach e learningu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Rozumiem, że szkoły państwowe wyposażone są w odpowiedni sprzęt do przeprowadzenia takich lekcji, to po pierwsze. Rząd i MEN powinni zająć odpowiednie stanowisko (to oni wymyślają zagadnienia np na egzaminy itp) i udostępnić ze swojej strony odpowiednie spójne e- lekcje, aby dzieciaki mogły pozdawać egzaminy. A jak ci się wydaje, kto później sprawdza te testy prawie dzień i noc po tych egzaminach, albo te zadane ćwiczenia ? Tak, te stare baby, które obrażasz Kolejna wszechwiedząca Banińska madko polko awanturnico żądająca :) edukacji w czasach kryzysu. Aż strach pomyśleć co się będzie działo, jeśli się okaże że do szkoły nie ma powrotu w najbliższym czasie. Kto wie, może będą dzwonić do nauczycieli z pogróżkami... włącz myślenie człowiek, to nie boli.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
Jak Ci dziecko się nudzi to zacznij się nim zajmować. Pewnie za dużo Ci d*pe zawraca i juz sobie nie radzisz. Szlachta k.. mac
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

E-learning owszem, ale kulejący system edukacji nie jest globalnie przystosowany do takich rozwiązań, więc to nie wina pedagogów...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

W dobie telefonów czatów Youtube w domu można nagrać lekcje .Czy jest ktoś bez telefonu z kamerą? Odrobinę dobrej chęci. A nie rząd czy ktoś inny . Trochę kreatywności pedagodzy .
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Czego się spodziewać po naszych nauczycielach ? Nawet strajkować nie potrafią ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Zamieść przykładową lekcję i podaj link zobaczymy jaki to Ty jesteś kreatywny...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja robie świetnie swoją robotę, za nieudaczników i nierobów nie mam zamoaru
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
(Autokar wiozący szkolną wycieczkę spadł na dno wąwozu. Kilkoro dzieci zginęło, inne są ciężko ranne. Szofer leży na kierownicy ze zmiażdżoną klatką piersiową. Nauczyciel, pan Laurent, oczekując na pomoc, usiłuje prowadzić lekcję.)

Dzieci! Dzieci! Proszę o spokój! Cisza, cisza, psyt! Proszę o spokój. Dziękuję. Porozmawiamy sobie. Rozmowa dobrze nam zrobi. To świetny sposób na wzbogacenie słownictwa i ukojenie nerwów. Zgoda? Nie chcę słyszeć żadnych skarg ani jęków. W przeciwnym razie będę musiał was ukarać. Nie zmuszajcie mnie do tego. Nie byłoby to przyjemne ani dla was, ani dla mnie.

Uwaga, zaczynam. Nie odpowiadajcie wszyscy na raz. Jeśli ktoś chce coś powiedzieć, niech podniesie rękę. Zaczynamy. Gdzie jesteśmy? Wewnątrz czy na zewnątrz?

(Chłopiec, którego głowa przebiła przednią szybę, krzyczy: Nie wiem!)

Jesteśmy wewnątrz. Wewnątrz czego? Autokaru. Co to takiego autokar? To pojazd. Czy siedzisz, czy stoisz, mój zuchu?

Prze pana, kawałek tej bezpiecznej szyby, której właściwości niedawno nam pan objaśniał, uciął mi nogi na wysokości kolan.

Dobrze. W takim razie ani siedzisz, ani stoisz. W jakiej więc jesteś pozycji? Mów śmiało, bez obaw.

Czy można powiedzieć, że klęczę, psze pana?

W istocie, można tak powiedzieć. W jakich okolicznościach zwykle klęczymy?

Kiedy się modlimy, psze pana.

Świetnie. A do kogo się modlimy, mój zuchu?

Do Boga.

Znakomicie. Dlaczego klękamy, modląc się do Boga?

Bo jest mały, psze pana. Trzeba mu szeptać na ucho.

Nie, nie i jeszcze raz nie! Przestań błaznować! Wstawaj!

(W tyle autokaru dziecko przygniecione siedzeniem popłakuje cicho: Mamo Boli. Pan Laurent przeszywa je wzrokiem.)

A cóż to za mazgaj chce do mamusi! Myślisz, że boli cię bardziej niż innych? Pomyśl raczej o ojcu. Postaraj się być godnym jego miłości. Daj dobry przykład.

(Coś uderza pana Laurenta w twarz, zostawiając krwawy ślad. Schyla się, by to coś podnieść. Jest to palec.)

Kto rzucił palcem? No, słucham. Będę czekał do skutku.

(Z głębi autokaru dochodzi jęk: Aaa Pić.)

Poznaję cię, Georges. Jeśli nikt się nie przyzna, ty zostaniesz ukarany. Uprzedzałem, że nie życzę sobie żadnych jęków. Nikt się nie przyznaje? Świetnie. Georges poniesie karę. Po pierwsze, nie dostaniesz nic do picia. Poza tym dopilnuję osobiście, żeby opatrzono cię na samym końcu. Uważam sprawę za zamkniętą. Ale żeby mi się nic podobnego nie powtórzyło.

(Pokazuje palec.)

Oto palec. Spójrzcie na moje palce. Mam ich pięć: palec wskazujący, środkowy, serdeczny, mały i kciuk. Kto ma tylko cztery palce?

(Chłopiec, którego twarz jest istną miazgą, podnosi prawą rękę za pomocą lewej, bo prawa jest obcięta. Ja mówi.)

Świetnie. Possijmy sobie palce. To miłe zajęcie, które powstrzymuje upływ krwi. Jeden, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć, siedem, osiem, dziewięć, dziesięć. Ssijmy sobie dziesięć palców. Ile palców ma Georges?

Georges wcale nie ma palców psze pana. Rąk też zresztą nie ma.

Pytam o liczbę. Proszę podać liczbę.

Zero, psze pana.

Świetnie, mój zuchu. Ale to nieładnie podpowiadać. Niech Georges sam odpowie. Proszę bardzo, nie wstydź się. Ha, Georges nie chce mówić. A przed chwilą tak mu było pilno wołać o wodę! Trudno! Obejdziemy się bez niego. Jakie są narządy wzroku? Czy zwierzęta widzą? Czy sowa widzi? Czy lepiej widzi o zmierzchu, czy o świcie? A puszczyk? A lelek kozodój? A twoja koza, młodzieńcze? Czy kret coś widzi? Czy ma psa? A laskę? Czy lubicie cichociemnych? A kretynów? Czy ryś ma dobry wzrok?

A jak jest z orłem? Czy Napoleon miał orle wejrzenie? A kardynał Richelieu? A hrabia Cavour? Jaka jest różnica między kimś, kto ma orle wejrzenie, a kimś kto ma wzrok rysia? Komu bardziej zazdrościcie?

(Jęki dzieci narastają crescendo. Pan Lurent musiał ostatnie pytanie wykrzyczeć, by go usłyszano. Wściekły, rusza przejściem między siedzeniami, aby ukarać winnych. Nachylenie autokaru utrudnia marsz. Potyka się o sterczącą nogę. Wymierza uczniowi policzek. Głowa odrywa się i turla w tył autokaru. Pan Laurent, zatroskany, z trudem wraca na miejsce. Po drodze chwyta coś, co jeden z chłopców usiłuje włożyć sobie do ust. Skonfiskowane mówi. Przygląda się temu czemuś, po czym wyrzuca. To język. Na zewnątrz natura wraca do życia. Słychać śpiew ptaka, ryk krowy. Muchy, które wleciały przez zbite szyby, ochoczo przelatują z ucznia na ucznia.)

Wróćmy do rzeczy. Czy starcowi przystoi mówienie o swoim wieku i zbliżającej się śmierci? Czy wypada, byśmy mu o niej przypominali? Czy nie zachmurzyłoby mu to ostatnich dni życia? Czyż nie krzepiący to widok, gdy osiemdziesięciolatek sadzi drzewo? Jakie myśli i uczucia w was budzi? Czy nadzieja i szeroko zakrojone plany przystoją starcom? A młodzieńcom? Komu przystoją? Czy możemy zakładać, że jedna chwila pociągnie za sobą następną? Czy jesteśmy pewni jutra? Czy młodzieńcy żyją dłużej niż starcy? Jak umierają? Jaką myśl ich śmierć wywołuje u osiemdziesięciolatków? Czy jutro należy do ciebie, mój zuchu? Czy krótka przeszłość dwunastu lat daje ci prawo do nieograniczonej przyszłości?

(Dziecko, do którego skierował to pytanie, podnosi krwawy kikut. Na znak nauczyciela pyta: Czy mogę wyjść, proszę pana?. Pan Laurent wyraża zgodę. Chłopczyk pełznie do na wpół wyrwanych drzwi i wypada na zewnątrz. Krzyki są teraz rzadsze. Dzięki temu słychać z oddali syreny nadjeżdżających karetek. Wkrótce lekarze i sanitariusze zaczynają wynosić dzieci. Jeden z sanitariuszy podchodzi do pana Laurenta, który rozpoznaje w nim dawnego ucznia.)

Co za widok, proszę pana!

Tak, najsłodszy na świecie! Zawsze, gdy patrzę na wasze ciche wsie, rozpostarte pod szerokim niebem pozbawionym śpiewu ptaków, myślę o skowronku.

Naprawdę?

Powinniście sprowadzić skowronka z Europy. Czy nie sprowadziliście wróbla, by bronił waszych drzew przed szkodnikami? Czyż poezja nie jest nam równie przydatna jak przydatki?

Owszem, proszę pana.

Macie najpiękniejsze pola na ziemi i błękitne niebo, na którym lśni wspaniałe słońce. Wasza kraina powinna być ojczyzną skowronka.

Mam nadzieję, że kiedyś będzie.

Nie sposób o tym wątpić. Doczekaliśmy się Madame Butterfly w miastach, doczekacie się i skowronka na polach.

(Kładą pana Laurenta na nosze. Bezwolnie opadają mu powieki. Nim straci przytomność, znajduje dość sił, by stwierdzić: To dzielne dzieciaki. Z wyjątkiem Georgesa. Trzeba mu będzie spuścić manto.)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
Nie będę wykonywał pracy za kogoś . Jak pobierają pensje niech pracuje . A jak to takie trudne to niech postawi telefon przed sobą włączy kamerę i wyobraźni sobie że jest w szkole i niech zacznie prowadzić lekcje .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Palone było
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

No nauczyciele do roboty. Ja swoją pracy wykonuje oddelegowany przez szefa w domu jako pracę zdalną. Zaczynam o 9.00 i pracuje do 17.00 Proszę w czasie zajęć lekcyjnych to jest do 14.00 zająć moje dzieci.rm
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

A ja nie mogę pracować zdalnie i nie będę nikomu wytykać, że ma to czy tamto... Swoją drogą to może Twoje dzieci potrzebują zwyczajnie zainteresowania sobą z Twojej strony...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

To przede wszystkim twoje dzieci, więc ty się nimi zajmuj, bo nie od tego są nauczyciele. Najmij sobie niańkę dla bękartów, pod warunkiem, że cię stać :D Dostajesz 500 zł za spłodzenie warchlaka, więc chyba masz pieniądze na opiekę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę http://www.cke.gov.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedy pozostałe klasy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podręczniki zostały w szkole? Jeśli nie to niech się z nich uczy wspomagając się internetem i rodzicami. Czy wy i wasze dzieci jesteście aż tak ograniczeni? Wszystko trzeba robić za was?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

skoro bede wykonywal prace za nauczycieli to dostane tez za nich wynagrodzenie? bo inacEj to troche slabe jest
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ręce opadają, trzeba było się wysterylizować, nie miałbyś teraz kłopotu ze swoimi dziećmi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Specjalnie dla Twojego dziecka komisja wymyślała nowe zadania. Aktualizacja w trybie specjalnym o godzinie 08.28
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wysłanie nr stron do przeczytania i odrobienie ćwiczeń i pomoc rodziców to nie ta droga. Niech łaskawi nauczciele naszej szkoły biorą przykład z innych szkół. Lekcje są prowadzone przez internet w ustalonych godzinach. Każdy ma internet tylko po co prawda nauczyciele?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale przecież "normalne" nauczanie też tak wygląda w większości przypadków. Oparte jest na rozdawaniu gotowców czt.kart pracy, zadawaniu do domu a potem wymaganiu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ta i jeszcze im za mało płacą
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Za duzo macie czasu na internet teraz, rączki umyte?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech dają jak najwięcej do zrobienia w donu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Większość szkół prowadzi lekcje przez internet na wideokonferencjach czemu w Baninie nie ma? Wydaje mi się że dyrekcja naszej szkoły jest do wymiany z niczym sobie nie radzą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Uruchomienie każdej usługi wymaga wsparcia technicznego. A jak takich oczekiwań nie ujęto w wykazie obowiązków to nie ma takiego obowiązku :)
Ile Ty dołożyłeś do tego aby taka możliwość powstała.
Tobie za to nic nie zapłacą, podobnie jak nauczycielom. A za uposażenie podstawowe to oni wykonują obowiązki podstawowe. Owszem są szkoły gdzie chce się jednostkom wysilać ponad obowiązki, ale gdyby mnie to dotyczyło i miałbym w pamięci jak potraktowano nauczycieli przy okazji ostatniego sporu z ministerstwem to bym też tylko popcorn zakupił i patrzył jak to wszystko płonie...
Trzeba dać rządowi zebrań owoce wrześniowych nasadzeń. Powodzenia w nauce z domu (samodzielnej).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ok. Czyli nauczyciele nie dostaną wypłaty za siedzenie w domu? Wystarczy komputer szkolny można prowadzić lekcje tylko po co skoro mogą rodzice uczyć a oni siedzą na d*pie wysyłając tylko co mają się uczyć
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

dokładnie .... na wyposażeniu każdej klasy jest laptop , wiec nie jest do chyba jakiś logistyczny problem ......ciężarówki by zabrać to urządzenie do domu chyba nie potrzeba.... no i chyba każdy z nauczycieli udźwignie laptopa ..... za internet każdy i tak płaci z gory wiec to nie jest dodatkowy koszt dla nauczyciela .....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Z czym Wy macie problem...
Wirus atakuje skutecznie...za chwilę może dopaść każdego z nas A Wy macie problem z nauczycielami. Popatrzcie na siebie...porażka
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Widać, se niewiele wieś o e-learning u, komputerach, usługach..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale nauczyciele pobierają wynagrodzenie za pracę więc niech pracuja . Minęły 2 tygodnie a wiele nauczycieli wysłalo tylko jeden email. Wzieli kasę za pół miesiąca .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niech uczą a nie wysyłają wiadomości. To jest szkoła nie studia gdzie podają tematy do nauki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

do góry