Widok

Szkoła Specjalna nr 5 w Sopocie

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Proszę o opinie na temat tej szkoły. Chciałabym aby mój syn podjął tam naukę w klasie 1-wszej od września 2020. Dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli dziecko jest niepełnosprawne co najmniej w stopniu umiarkowanym może Pani zapisać.
Jako matka odradzam, toksyczna atmosfera pod plaszczykiem życzliwości.
Dopiero po zmianę placówki zobaczyłam te wszystkie negatywy a mója córka zrobiła gigantyczny postep w nowej szkole.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w której zrobiła postępy dziecko? Może ktoś poleci jakąś alternatywę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaka niepełnosprawność?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a mogę wiedzieć do jakiej szkoły chodzi Pani dziecko?
Mój Syn ma autyzm z niep. umysłową lekką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem tak, przy lekkiej niepełnosprawności polecam integrację. W szkole sp. Dziecko trafi do grupy z innymi autystyka mi i bd sztucznie uczylismy się życia. Proszę zapomnieć o edukacji.
W integracji nawet jak bd słabo przyswajalne to ma możliwość zobaczenia jak wygląda normalność. W sp. Tego nie zobaczy. Gryzienia, kopanie, kręcenie w kółko. Żadna z dIeci do niego nie podejdzie bo każde zaburzone. W przypadku Masowki przysługuje wam nauczyciel wspomagający. Na jagiellońskiej szk. 44 pds. A tak to szukajcie prywatnej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za odpowiedź.
Mój syn ma wpisane lekkie, jednak wg mnie to On ma umiarkowane.. Ale wg psycholog "łapie" się do lekkiego.
Syn ma problemy komunikacyjne bardzo mocne, jest też autoagresja. Także nie wiem czy poradziłby sobie w klasie integracyjnej w której na jednego nauczyciela wspomagającego przypada jak słyszałam 5cioro dzieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To Juz sama musi Pani podjąć decyzję.
Zależy czego Pani od sKoly oczekuje. Jak przechowania dziecka to Sopot strzał w dziesiątkę podobnie jak inne szkoły w Trójmieście.
A nie myślała Pani o 8ndywidualnym nauczaniu na terenie sKoly lub w domu?
Dziecko może mniec zajęcia indywidualne i wchodzić np na niektóre do grupy.
Proszę to przemyśleć. W szkole specjalnej nie bd miał od kogo ciągnąć pozytywnych wzorców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

psycholog z poradni mi mówiła, że dla syna najlepsza bylaby rewalidacja.. np ośrodek...
Sama już nie wiem co mam zrobić by było dobrze. Ale byłam rok temu na dniu otwartym na Piastowskiej i ta szkoła wydawała mi się w porządku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mam pojęcia jak tam jest ale też byłam kiedyś jak szukałam szkoły dla swojego syna.
Pierwsze pytanie dyrektorka
Gdzie teraz chodzi i nr telefonu do przedszkola. Już się tam nie pokazała.
Żaden psycholog w pozalsieboze ppp nie będzie wiedział co jest dobre dla Pani syna. Miałam do czynienia z 3 ppp i poziom kadry ma wiele do życzenia. Powiem wprost nam sugerowana aby zanizyc w papierach intelekt dziecka bo szkoła bd miała potem problem. Oczywiście się nie zgodziłam. Wysmiewam te specjalistka na każdym kroku.
Chcecie porady idźcie do rubikonu albo iwrd
Zapłaci Pani raz 180 czy 150 zł i dostaniecie zetelne informacje od Specjalistów a nie od p. Psycholog ppp która autyzm zna tylko z książek
PS w nowym porcie jest super ośrodek. Z tymże tam przy przyjęciu musi być umiarkowane.
Podpowiem jak załatwić taki papier
1 proszę dowiedzieć się jaki dziecko miało wykonany test psychologiczny w ppp ( zapewne leiter)
2 znaleźć prywatnego psychologa np iwrd gdzie wykonają inny test z pisemną diagnoza (zapewne wyjdzie upośledzenie, nie ma testów dla naszych dzieci, stawianie diagnoz o upośledzeniiu odbywa się po omacku. Tak naprawdę rodzic może podważyć każdy test)
3 w wakacje (tak konkretnie w lipcu) złożyć wniosek o zmianę orzeczenia na podstawie Pani badań.
Nowy Port polecam bo długo jeździliśmy tam na wwr i porostu wiem jak tam działa a i jeszcze ważne prowadzą tam elementy terapii behawioralne.

Jeszcze ośrodek na dabrowszakow!!!!!
Startuj ie na komisje, w kwietniu są zespoły może was wezmą?!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tymi poradniami to polecam. Niech Pani odczeka kilka miesięcy i umówi się do innego psychologa w tej poradni i powie że musicie mniec inne orzeczenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co do ośrodka na Dąbrowszczaków to złożyłam wniosek, czekam na zaproszenie na komisję. Rok temu też byliśmy, ale syn wtedy nie miał sprzężenia, a jedynie sam autyzm dziecięcy i może to zaważyło.. W odpowiedzi pisemnej dostałam informację, że nie zostaliśmy przyjęci z powodu braku miejsc. Zobaczymy jak będzie tym razem. Chce też próbować do Szkoły w Sopocie właśnie (SSP nr 5) i do Szkoły na Piastowskiej Specjalnej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko na dabrowszkakow go wyprowadza.
Trzymam kciuki aby się wam udało :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co takiego "super" jest w ośrodku na Dąbrowszczaków? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1 terapia 1 na 1
2 ter. Met. Behawioralna (proszę nie słychać tych wszystkich pseudo specjalistów o tym że ter. Poznawcza behawioralna jest bee)
3 będą pisali Pani program do pracy w domu
4 dziecko rozwinie się intelektualnie
5 pokażą Pani jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

W Sopocie są przeciwnikami behawioryzmu.
Nie będzie 1 na 1 one (te nauczycielki) w większości nie mają szkole w tym zakresie. Działaj po omacku myśląc że się znaja
Nie napiszą Pani programu natomiast chętnie wpadną zobaczyć jak Pani mieszka. Jedna mamę straszne kuratorem bo nie chciała zgodzić się na indywidualne.
Dziecko najprawdopodobniej stanie w miejscu lub się cofnie
Wymusza na Pani pójście do psychiatry po leki wyciszajace.

Moim marzeniem było dobrowszczakow.
Nie wspomnę o kompetencjach w zasadzie każdej z psycholog tam pracującej. Pni m. Marszałek to anioł świetny specjalista.
Neurologopeda radke Michałowska również behawiorystaka. Byłam u niej 4 lata temu i do dIs nie spotkałam takiej specjalistki. A mam naprawdę duże rozeznanie w tym zakresie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zobaczymy czy nas zaproszą na komisję, mam złożone dokumenty na Dąbrowszczaków.
Do szkoły w Sopocie i na Piastowską w Oliwie na pewno się udam, bo musze mieć jakąś alternatywę.
Przyznam szczerze, że Pani opinia jest pierwszą tak słabą jaką czytam o tej szkole. Wielu osób pytałam i nikt nie wypowiadał się źle.
Co do Szkoły w Sopocie. Będę tam po feriach chciała się spotkać z Panią Dyrektor, bo jestem ciekawa tej szkoły. Myślę, że wszystko też zależy od samego dziecka. Nie każdemu wlepiają leki na tzw "czapę". Mój syn do tej pory żadnych leków nie brał i na żadne zgadzać się nie muszę. Nie żyjemy w średniowieczu i jeśli coś nie będzie mi odpowiadało w danej placówce, to po prostu ją zmienię. Jestem w stanie dojechać nawet dalej, byle szkoła/ośrodek to było coś dobrego.
Jak chcą niech mnie odwiedzą w domu. Ja nie mam nic do ukrycia :) A kurator to raczej mi nie grozi.. bo niby za co i po co.
Każdy przypadek jest inny i ja rozumiem, że ma Pani kiepskie doświadczenia z tamtym miejscem, ale jednak chciałabym sama doświadczyć jak tam jest i spróbować. Bo jednak trochę tych dzieci tam jest i jakoś rodzice nie zabierają ich ze szkoły. A myślę też, że na siłę tam nie siedzą.
Byłam w zeszłym roku na dniu otwartym na Piastowskiej. Szkoła robi wg mnie super wrażenie, może sama placówka nie jest zbyt nowoczesna i przydałby się remont tego czy tamtego, ale kadra wygląda na batdzo dobrze przygotowaną do pracy z dziećmi z "większymi potrzebami" i są przede wszystkim otwarci i życzliwie nastawieni.
Dziękuję za wszystkie opinie i podpowiedzi. Mam nadzieję, że na jesieni jak już zacznie się szkolna edukacja syna, będe mogła napisać, że się Pani opinia rozminęła z tym, co jest w rzeczywistości :)
Jeśli chodzi o szkoły to byłam jeszcze na Karpiej w Gdańsku. Tam za to słyszałam, że nie tylko dzieci z orzeczeniem są przyjmowane, ale też takie, które po prostu nie radzą sobie w szkole "normalnej". Także skupisko dzieci jest różne i różnego one są zachowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Życzę Pani z całego serca aby była Pani zadowolona z placówki na którą się Pani zdecyduje.
Nawet jeśli będzie to ta w Sopocie.
Zna Pani swoje dziecko najlepiej i to Pani będzie się nim żajmowala na starość.
Proponuję zasięgnąć opini rodziców dzieci z autyzmem które aktualnie uczą się w Sopocie. Może to też pomoże Pani podjąć odpowiednią decyzję.
Tak czy siak trzymam kciuki.
Powodzenia! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szukałam takich rodziców na forach, ale jakoś bezskutecznie.. jedynie za pośrednictwem facebooka z kilkoma osobami rozmawiałam i opinie były pochlebne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja chętnie dowiem się czegoś więcej o tej szkole, też słyszałam co nie co od różnych rodziców.
Gdyby Pani weszła na forum proszę o kontakt zostawiam email Justyna126@gmail.com
Tez mam syna z autyzmem ale nie jest agresywny trochę mówi i zastanawiam się gdzie go posłać, też korzystamy z konsultacji z Panią Marszałek.
Niech się Pani odezwie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja po feriach na pewno będę tam dzwonić żeby się umówić na rozmowę. Zarówno tam jak i na Piastowską. Tak jak wspomniałam, na ten moment mam złożone dokumenty na Dąbrowszczaków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co Pani słyszała na temat tej szkoły? proszę się podzielić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje dziecko chodzi do tej szkoły. Też jam ja polecano. Aktualnie są 2 klasy autystykow. Kilkoro dzieci odeszło. Klasy są łączone. Nie ma tak że że jest np klasa 1 , 2, 3 raczej dobierają dzieci na zasadzie podobieństw w funkcjonowaniu. Wszystko zależy na kogo Pani trafi, jest jedną młoda fajna nauczycielka ale ona ma swoją grupę chyba lekko upośledzonych dzieci. Pracuje tam nauczycielka właśnie z autystyka mi która przebywała na rocznym urlopie. Nie chcę rozsuwane plotek jak Pani tam trafi to się dowie czemu.
Kilkoro nauczycieli jest ok także wszystko zależy od Pani szczęścia. Na fb wszystko pięknie wygląda z tym że nie wrzucają tam fotek z terapii autystykow.
Moze być tak że Pani dziecko trafi do klasy 10 lat kim bo uznają że są na podobnym poziomie. Ja osobiście planuje zmienić szkole. Też nikt Pani oficjalnie nic nie napisze bo to małe środowisko jest kilkoro dzieci z autyzmem w tej szkole więc bd odrazu wiadomo kto to napisał.
Ciężko dla nas znaleźć alternatywę ale po wakacjach planuje nowy port tam mają więcej grup z autystyka mi i większe doświadczenie. Szkoła wygląda obskurnie ale w środku jest super zaplecze. I kadra.
Wydaje mi się że Pani nie ma innej alternatywy jak ten Sopot, wielu rodziców też nie ale zapewniam że nie jest tak kolorowo jak się Pani wydaje. Ale to już Pani decyzja. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

proszę mnie nie straszyć.. Na Nowy Port dzwoniłam jakiś czas dzwoniłam, ale z lekkim tam nie przyjmują usłyszałam. Syn musiałby mieć co najmniej umiarkowane. Ja będę próbowała też na Piastowską się dostać. Byłam tu na dniu otwartym rok temu i bardzo mi się spodobało.
Sopot traktuje jako drugą opcję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę Pani, zadała Pani pytanie na anonimowym forum odnośnie opini na temat szkoły w Sopocie.
To nie jest kwestia tego co słyszałam a tego co doświadczyłam.
Nie będę oficjalnie pisała o szczegółach, ja nie byłam zadowolona i to moja subiektywna ocena. Jeżeli ma Pani kontakt z rodzicami którzy chwała to placówkę to super. Ja znam wszystkich rodziców dzieci z autyzmem w tej szkole i żadno nie pialo z zachwytu. A jest ich garstka....
Powtórzę że to moja opinia.
Pani zdanie może być inne, proszę się samemu doświadczyć.
Już pisałam Pani jak zmienić orzeczenie. Na dobrowszczakow też się nie dostaniecie z lekkim. Proszę poczytać status osrodka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jeszcze dodam że nie jest to szkoła stricte dla autystykow. Jest to solą specjalna i 3/4 uczniów to dIeci z niepełnosprawnością intelektualną że sprzężeniami. Może rodzice tych dzieci są zadowoleni. Ale specyfika pracy z autystyka em jest trochę i dla dzieci z autyzmem moim zdaniem to nie jest odpowiednie miejsce. Tyle w temacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale mój syn ma właśnie sprzężenie z niepełnosprawnością intelektualną!
niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim sprzężona z autyzmem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Gdzie w trójmieście biżuteria Colibra? (19 odpowiedzi)

jak w temacie.

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (17 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...

do góry