Miło wspominam te 7 lat. Szkoła nie tak dawno została odnowiona. Korytarze, sale, sala gimnastyczna - nowocześnie i czysto, to samo dotyczy toalet. Niezwykle mili i wyrozumiali nauczyciele. Potrafią nauczyć. Byłam wzorową uczennicą i zawsze nauczyciele byli dla mnie mili. Bardzo dużo imprez - co roku odbywa się festyn rodzinny, a taki szóstoklasista może nawet go po części organizować. Praca w samorządzie szkolnym to sama satysfakcja i radość. Uczniowie bardzo angażują się w życie szkoły. Jest bezpiecznie, nikt obcy nie wejdzie na teren szkoły. Panie polonistki i nauczyciele z matematyki bardzo dobrze przygotowywują do sprawdzianu kończącego klasę szóstą. W szkole panuje miła atmosfera i ogólnie jestem zadowolona, że chodziłam właśnie do SP 40. W SP 40 jest sala gimnastyczna, ale niekiedy w-f odbywa się na łączniku albo na holu. Gdy jest ciepło, otwierany jest wybieg i można wyjść na boisko do kosza (najdalej), bo dalej to jest już boisko z piasku i plac zabaw dla dzieci (ogrodzony). Nie wiem, jak jest teraz, ale kiedyś szóstoklasiści nie mogli wchodzić na ten plac zabaw. W szkole działa zbiórka makulatury, przyjmują ją uczniowie z jednej z szóstych klas na długich przerwach i