Widok

Szybkie, łatwe dania GOTOWANE, lekkostrawne - szukam sprawdzonych przepisów

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Obecnie mogę jeść tylko gotowane rzeczy.
Macie jakieś pomysły, przepisy?
Na szybkie dania nieskomplikowane. Żebym nie musiała długo stać przy garach, bo sił trochę brak.
Coś innego niż pulpety i nieśmiertelne buraczki lub marchewka?
Bo surówek jeść nie powinnam.
Zup nie lubię :(
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ojj teraz masz z czego wybierać brokuły, kalafior, fasolka , ziemniaczki mięso pieczone w folii do pieczenia zresztą ziemniaki też tak można zrobić , gulasz można zrobić fajny z mięsem lub z samych warzyw noo jest tego trochę , ryby z folii aluminiowej w piekarniku - szybko wszystko sie robi i nie trzeba stać przy garach pól dnia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak jak rybalon pisze wszystko w folii albo na parze do wyboru do koloru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie nie jestem pewna czy w folii powinnam, dotychczas robiłam tak często mięcha i ryby, ale to mi się wydaje za smaczne jak na lekkostrawną dietę ;)

a brokuły i fasolka, to nie są "gazujące"?
bo nie mogę mieć wzdęć... ogólnie to uwielbiam takie rzeczy...

w sumie nigdy nie byłam na żadnej diecie, to zupełnie nie wiem co jak działa, dieta kojarzy mi się z ograniczeniami, a z tego co mi tu piszecie, wynika, że od dawna jestem na diecie ;)
za to to co dostawałam w szpitalu było okropne... jak pisałam, pulpety, marchewka i buraczki...
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś jest Was więcej, więc może coś wpadnie ;)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może ryż na słodko z cynamonem i jog.naturalnym.

Jajecznica na parze jak dla niemowląt z masełkiem.

Budynie domowe :)

Wszelkie pure, np z ziemniaczków, marchewki (a, marchewki masz dość :>)

W sumie makarony też sa lekkostrawne; można je smacznie zrobić z warzywami i ziołami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no moze fasolka to przesada ale jakis brokul czy inne warzywko na parze czemu nie w foli tez czemu nie byle bez tluszczu i jakis ciezkich przypraw, najgorsze sa rzeczy smazone i tego trzeba sie wystrzegac ale jakas pomidorowka czy cos wlasnie na bazie makaronu pycha i mysle, ze spokojnie mozna jesc.
a co do szpitalnego jedzenia jak to kiedys pewien lekarz powiedzial oni daja to na co ich stac i nie koniecznie jest to zwiazane z dieta i tym co faktycznie czlowiek powinien jesc..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ajeczka, mnie w szpitalu po operacji powiedział lekarz, że właśnie brokułów nie mogę jeść przez kilka tygodni - i tak samo innych warzyw mogących powodować wzdęcia. Więc jak sądzę, Ciebie to też będzie dotyczyło...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ajeczka - może tu znajdziesz jakieś natchnienie ;)

http://www.dieta.senior.pl/dieta/lekkostrawna
http://diety.sekrety-urody.net/dieta-lekkostrawna.html (może być duszenie w folii)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja po operacji miałam dość drobiu i rosołków ale zaczęłam tak: gotowałam rosołek-dla męża, do małego garnuszka brałam troche rosołku z mięskiem np udko, wkrajałam do tego dużo koperku i zawieszałam odrobiną mąki-pyszny sos koperkowy na ziemniaczki z gotowanym kurczakiem.

Szynkę kroiłam w kawalki i najpierw delikatnie podsmażałam a potem dusiłam aż wychodził smaczny gulasz, smażenie się wygotowało :)

Makaron z cukinią i piersią z kurczaka...

Nie wiem po jakiej operacji jesteś ja po 3 tyg zaczęłam powoli próbować jeść normalnie bo trzeba organizm spowrotem przyzwyczajać-chyba że chcesz cały czas tak jeść...ja miałam wycinane woreczek żółciowy.

Robiłam też ala bitki z piersi czurczaka ze szpinakiem ale ja szpinak uwielbiam-do tego makaron..
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia, strona dieta-senior jest interesująca :)))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny!

Upewniłam się, co do diety, rzeczywiście żaden to problem, bo ja i tak jadałam lekkostrawne potrawy nawet o tym nie wiedząc :)
Poszperałam w jeszcze innych źródłach i rzeczywiście pieczenie w folii też mogę stosować.
Taka dieta to nie dieta, to wyżerka ;)

Agusia, stronka dla seniora ekstra! :)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też mi się podoba ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Często robię http://onlyblackmusic.pl/gdzie-kupic-produkty-do-robienia-sushi/#page-content szybko i smacznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko gotowane na parze! Jak dla mnie nie ma nic lepszego i łatwostrawnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale naprawdę tak wszystko gotujesz na parze? Ja nie mam nic przeciwko temu, czasem sama coś ugotuję na parze ale czasem lubię zjeść coś podsmażanego z patelni na oliwie. Całą serię przepisów na zdrowe potrawy czerpię ze strony która nauczyła mnie samodzielnego gotowania i rozwinęła horyzonty kulinarne mrchef.pl/pytania_i_odpowiedzi. Dodatkowo nie muszę już kupować nafaszerowanej chemią żywności z marketów bo za pośrednictwem tej strony, dostaję d domu dostawę świeżych i zdrowych produktów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A tu jak chcesz masz potrawy jakie możesz zjeść https://dieto-med.pl/aktualnosci-blog/dieta-latwo-strawna-lekkostrawna-zastosowanie-i-zalety/
Może coś znajdziesz nowego i jeszcze łatwiejszego w przygotowaniu. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej! Mogę polecić sprawdzonego dietetyka. Układała mi dietę i to bardzo mi pomogło. https://dietetykandrysiak.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo często robię szybkie dania http://bestmap.pl/warzywne-leczo-z-czerwona-czubryca/ polecam smacznie i zdrowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy :) (14 odpowiedzi)

witam, Mam takie pytanko może już był przerabiany ten temat, Jestem obecnie na urlopie...

do góry