Widok

TBS a inne mieszkania

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
dziewczyny nigdy nie interesowałam się tym ale treaz myślę o zamianie mieszkania czym sie różni wykupienie partycypacji w TBS od takiego zwykłego kupna mieszkania ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na http://tbs24.pl dowiesz się wszystkiego o TBSach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
m.in. tym, ze mieszkanie TBS nigdy nie bedzie Twoja wlasnoscia, kalkulujac ksozty urzymania itp, lepiej kupic z rynku wtornego, nawet na kredyt, splacasz przynajmniej swoja wlasnosc, tym bardziej, ze mieszkania sa teraz w bardzo korzystnych cenach (czt.tanie).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
prawo własności to jedno - i trzeba na to uważać, możesz kupić mieszkanie z księgą hipoteczną i być od razu właścicielem a możesz kupić spółdzielczo-własnościowe, które żeby było Twoje będziesz musiała wykupić ze spółdzielni
kupując udziały w tbs nie kupujesz tak naprawdę nieruchomości a prawo do mieszkania w niej - moim zdaniem bardzo niekorzystna opcja i osobiście bym się nie zdecydowała
dodatkowym minusem tych mieszkań jest bardzo wysoki czynsz, dla przykładu zgodnie z przepisami może on wynosić ponad 17 zł za m2 co przy 45 metrach daje ponad 700 zł!!! do tego oczywiście woda, prąd i inne rachunki... ja za podobny metraż płacę 250 (w tym zaliczka na wodę i fundusz remontowy) + ogrzewanie w sezonie zimowym 280 i zazwyczaj mam nadpłatę :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja mieszkam i sobie chwale. Porównywałam kredyt partycypacji i kredyt na mieszkanie wlasnosciowe i ....wolalam wziac kredyt na 10 lat a nie na 35. Przeciez nie wiadomo czy czlowiek zawsze bedzie mial prace, czy bedzie zdrowy? A oplaty? bez przesady. Ja place 700 i to sa wszystkie oplaty w tym woda, scieki.....jak bedziesz miec jaies pytania to napisz odpowiem Ci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kto się z Was orientuje jak ma sie zamiana mieszkania własnościowego (bez kredytu) ,na mieszkanie w TBS ,bo jeśli ja mam mieszkanie wykupione i chce się zamienić z osobą która ma mieszkanie w TBS to jak wygląda ta kwestia dopłaty ,bo jeżeli zamieniałabym się z kimś kto również posiada mieszkanie własnościowe to dopłacam mu tą kwotę za dodatkowy metraż a jak to jest w TBS bo widzę wiele ogłoszeń o zamianę mieszkań właśnie w TBS na inne mniejsze ale jakoś nie dowiadywałam się ,ale może ktoś był w podobnej sytuacji i wie coś na ten temat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
DaMa, nie ma czegoś takiego jak księga hipoteczna - jest księga wieczysta i każde mieszkanie stanowiące odrębną własność ją ma
Po drugie, mieszkanie własnościowe w spółdzielni to mieszkanie już wykupione na własność (spółdzielcze się wykupuje), też może posiadać księgę wieczystą ale nie musi

mając własne mieszkanie nie obciążone kredytem w życiu nie zamieniłabym się na TBS, nawet dużo większy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
TBS to chyba alternatywa do wynajmowania dla tych co NIE dostaną kredytu na kupno wlasnosci.poza tym teraz czynsz miejski tez jest okropnie wysoki, a na TBS takze mozna sie starac o dodatek mieszkaniowy,

co do hipoteki , moze kolezance chodzilo o podwojna hipoteke na mieszkanie - bo byly takie przypadki ze kros splacal kredyt na mieszkanie za ktore zaplacil deweloperowi ,a okazywalo sie po latach ze deweloper nie splacil kredytu na budowe lokalu i ludzie jeszcze raz musieli splacac mieszkanie tym razem bankowi ktory udzielal kredytu deweloperowi bo prawnie to byl lokal banku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok dziękuje już wszystko wiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy w ogóle gdzieś w trójmiesicie "zapisać" się na TBS-y?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Gdzie zamieszkać? (61 odpowiedzi)

Witam serdecznie :) Obecnie mieszkam jeszcze we Wrocławiu,ale w najbliższym czasie planuje...

ogród (16 odpowiedzi)

Jak macie urzadzony? tak aby nie było trzeba dużo w nim robić:)

jakie ogrzewanie domu? (91 odpowiedzi)

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu? Dom bedzie mial...

do góry