Odpowiadasz na:

Nie ma leku na Hashimoto

Nie ma leku na Hashimoto, nawet nie wiadomo jak je leczyć. Branie Euthyroxu to uzupełnianie hormonu, z pewnością nie leczy. Leczy się niedoczynność lub nadczynność. Dla mnie jako hashimotki artykuł... rozwiń

Nie ma leku na Hashimoto, nawet nie wiadomo jak je leczyć. Branie Euthyroxu to uzupełnianie hormonu, z pewnością nie leczy. Leczy się niedoczynność lub nadczynność. Dla mnie jako hashimotki artykuł zupełnie błędny. Gdzie jest jakiekolwiek wiarygodne badanie potwierdzające, że powstała w wyniku zbyt dużego spożycia Jodu? W takim razie wszyscy mieszkający na wyspach, nad morzem powinni być chorzy, a badania wykazują, że im dalej od Wybrzeży tym większy odsetek osób chorujących na tę chorobę. Bardzo wielu lekarzy uważa to za niedorzeczność, mam na myśli dobrych specjalistów. 2% chorujących to przestarzałe dane z lat 80-tych, obecnie jest to jedna z bardziej powszechnych chorób.
Artykuł wygląda na reklamowy Sp-ni.
"Jej przyczyny jak dotąd nie zostały do końca poznane." Nie widzę, w którym miejscu Pan profesor stwierdza, że to od jodu? Skoro już opieramy się na zdaniu Profesora to czemu autorytatywnie dr n. med. Anna Szczurowicz, endokrynolog stwierdza, że od jodu.
Chyba czegoś tu nie rozumiem. Albo zbadano i wiadomo od czego, albo nie i nadal nie wiadomo jak to leczyć.
Chciałabym od Autorki artykułu dowiedzieć się jak to jest, czy są takie badania i przez kogo potwierdzone, że od jodu. Konkrety, a nie ogólniki z Wikipedii i z wyrwanych kontekstów wypowiedzi lekarzy.
To mieszanie chorym w głowach.
Z artykułu wygląda, że tylko kobiety ciężarne są zagrożone poronieniem, a gdzie mowa o tych na prawdę bardzo poważnych schorzeniach jak zaznaczono na wstępie.
O Wpływie hormonów tarczycy na układ ruchu, o dolegliwościach kostno-mięśniwo-
stawowych, o przyczynach jatrogennych, zaburzeń funkcji tkanek docelowych i chorób towarzyszących.
Nie doczytałam również by zwrócić uwagę na częste współwystępowanie autoimmunoligicznych chorób tarczycy, choroby Hashimoto, z układowymi chorobami tkanki łącznej (RZS, zespół Sjögrena, toczeń, polimialgia reumatyczna, niezróżnicowana układowa choroba tkanki łącznej, skleroderma).

zobacz wątek
11 lat temu
~hashimotka

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry