Widok

Te szpitale już padły

Komunistyczne władze odrzuciły senacką poprawkę opozycji ws obowiązkowych testów dla pracowników służby zdrowia.

Dziś największym poza koronowirusem, zagrożeniem dla życia Polaków są komunistyczne władze z partii PiS, dla których jedynym problemem są obecnie wybory #nekroprezydenta.

Wśród zakażonych są lekarze, pielęgniarki i ratownicy. Według Głównego Inspektoratu Sanitarnego 106 osób personelu medycznego z potwierdzonym koronawirusem jest hospitalizowanych, a 355 pozostaje w izolacji domowej.
Łącznie kwarantanną objęte jest więc 4577 osób personelu medycznego, z czego 186 przebywa w kwarantannie zbiorowej.

Ponadto ze względu na zakażenie cała masa szpitali w Polsce nie może świadczyć podstawowej pomocy medycznej Polakom.

Oto lista szpitali, które już padły :

woj. dolnośląskie
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu ( od 23 marca oddziały chirurgii onkologicznej i chemioterapii, planowane otwarcie 6 kwietnia; od 31 marca poradnia chirurgii ogólnej przyjmuje jedynie pacjentów z oddziału, planowane otwarcie dla pacjentów zewnętrznych 6 kwietnia)
* Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu (od 28 marca zamknięte oddziały pulmonologii, OIOM, torakochirurgia) Głogowski Szpital Powiatowy (SOR od 31 marca, planowane otwarcie 1/2 kwietnia)
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy (oddział neurochirurgii od 1 kwietnia od odwołania)
* Szpital Latawiec w Świdnicy (oddział neurologiczny od 2 kwietnia do odwołania)

woj. kujawsko-pomorskie
* Szpital Uniwersytecki nr.2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy (od 28 marca oddział neurochirurgii zamknięty dla pacjentów zewnętrznych, dotychczasowi leczeni na innych oddziałach, zamknięcie do odwołania)
* Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (oddział hematologii od 1 kwietnia do odwołania)

woj. lubelskie
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiegow Lublinie (oddziały chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii; alergologii i chorób płuc, gastroenterologii, neurologiczny z pododdziałem udarowym i pododdział onkologiczny od 25 marca do odwołania; od 31.03 otwarte zostały ponownie pododdział onkologiczny; oddział alergologii i chorób płuc)
woj. łódzkie
* Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM-CSW w Łodzi (klinika kardiologii interwencyjnej i zaburzeń rytmu serca od 20 marca do odwołania)
* Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Opocznie (poradnia B zamknięta do odwołania)
* Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi (oddział neurologiczny od 21 marca; od 30 marca stali pacjenci są już przywiezieni z powrotem i leczeni na miejscu, a dla nowych pacjentów otworzy się prawdopodobnie 4.04)

woj. małopolskie
* Szpital Powiatowy w Limanowej (oddział wewnętrzny od 30 marca do odwołania)
* Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie (oddziały: ginekologiczno-położniczy, chorób wewnętrznych, neurologia do odwołania; 31 marca pojawiły się doniesienia o ponownym otwarciu oddziału neurologicznego, nie zostały jeszcze potwierdzone przez szpital)
* Szpital Uniwersytecki Kraków (oddziały: nefrologii i dializoterapii, reumatologii i immunologii; gastrologii i hepatologii; angiologii; oraz stacja dializ do odwołania)
* SPZOZ w Brzesku (oddziały: chirurgii ogólnej, anestezjologii i intensywnej terapii oraz rehabilitacji ogólnej z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej od 25 marca do odwołania; od 31 marca do odwołania również oddział Ginekologiczno-Położniczy z pododdziałem noworodkowym )

woj. mazowieckie
* Nowodworskie Centrum Medyczne (oddział chorób wewnętrznych od 25 marca do prawdopodobnie 7 kwietnia)
* Szpital Powiatowy w Otwocku (oddział ginekologiczno-położniczy od 26 marca do odwołania)
* Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach (oddział ortopedii, od 31 marca do prawdopodobnie 14 kwietnia)
* spzoz celestynów (poradnia K zamknięta od 24 marca do odwołania)
* Mazowiecki Szpital Bródnowski (oddziały: gastroenterologii; kardiologii i nadciśnienia tętniczego; chorób wewnętrznych od 30 marca do odwołania; od 2 kwietnia również chirurgii i ginekologii)
* Samodzielny Wojewódzki Zespół Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie (poradnie leczenia nerwic oraz seksuologiczna i patologii współżycia do odwolania dostęp jedynie przez porady psychologiczne)
* Szpital Bielański w Warszawie (zakład rehabilitacji i fizykoterapii od 17 marca do odwołania)
* Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu (oddziały: wewnętrzny, neurologiczny, chirurgiczny, anestezjologii i intensywnej terapii, ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny od 23 marca do odwołania, od 1 kwietnia cały szpital do odwołania)
* Szpital Specjalistyczny w Radomiu (oddział chorób wewnętrznych od 25 marca, od 31 marca ewakuacja oddziału I wewnętrznego, od 2 kwietnia II oddział wewnętrzny, neurologiczny i rehabilitacyjny; wniesiono o przekształcenie całego szpitala w jednoimienny - czekamy na decyzję wojewody)
* Szpital Praski w Warszawie (blok operacyjny od 27 marca do odwołania)
* Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie (oddziały: ginekologicznopołożniczy i neonatologiczny od 1 kwietnia do odwołania)
* Szpital Grochowski w Warszawie (od 31 marca do odwołania I i II oddział chorób wewnętrznych)

woj. podkarpackie
* Szpital Miejski im. Jana Pawła w Rzeszowie (oddział ginekologiczno-położniczy i oddział neonatologii z pododdziałem izolacyjnym i intensywną terapią noworodka pozostają dostępne wyłącznie dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa)
* Szpital Specjalistyczny w Jaśle (poradnie specjalistyczne od 1 kwietnia do odwołania; oddziały: chorób wewnętrznych i kardiologii, geriatryczny i diabetologiczny od 2 kwietnia planowo do 4 kwietnia)

woj. podlaskie
* Szpital Ogólny im. Witolda Ginela w Grajewie (oddziały chorób wewnętrznych i kardiologiczny od 30 marca do odwołania)

woj. śląskie
* Szpital Powiatowy w Zawierciu (oddział obserwacyjno-zakażmy od 25 marca do odwołania)
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Częstochowa (oddział chorób płuc i SOR od 28 marca do odwołania)
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku (SOR od 24 marca do prawdopodobnie 7 kwietnia)
* pzzoz czeladź (oddział chorób wewnętrznych z pododdziałem szybkiej diagnostyki kardiologicznej od 31 marca do odwołania)
* PPZOZ w Wodzisławiu Śląskim (oddział chirurgii ogólnej od 31 marca do odwołania)
* Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach (oddział neurologiczny od 31 marca do prawdopodobnie 6 kwietnia)
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu (oddziały chirurgii ogólnej i chirurgii endokrynologicznej od 31 marca do odwołania)
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu (Izba Przyjęć i oddział kardiologii od 31 marca do odwołania; od 2 kwietnia również oddział ortopedii)
* Sosnowiecki Szpital Miejski (od 26 marca izba przyjęć, kwarantanna personelu i oddziału wewnętrznego; od 2 kwietnia zamknięty cały)
* Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej ( oddział urologii i onkologii urologicznej, poradnia chirurgii ogólnej i naczyniowej od 1 kwietnia do planowo 14 kwietnia)

woj. świętokrzyskie
* Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim (oddział intensywnej opieki medycznej od 31 marca do odwołania)
* Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej (wszystkie oddziały szpitalne i pracownia fizykoterapii od 29 marca do odwołania; dostępne pozostają poradnie specjalistyczne w nagłych przypadkach i oddział ginekologiczny dla rodzących)

woj. wielkopolskie
* Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu (od 28 marca oddziały chirurgii, kardiologii i 1/3 oddziału chorób wewnętrznych; planowane otwarcie ponowne 7-9 kwietnia; 2 kwietnia zamknięto oddział udarowy, planowane otwarcie 14 kwietnia)
* Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy (cały szpital od 21 marca do odwołania; od 31 marca przyjęcia chorych na raka płuc i ciężką astmę)
* Szpital Powiatowy im.Marcela Neneckiego w Krotoszynie (oddział wewnętrzny od 31 marca do odwołania)

woj. zachodniopomorskie
* Szpital Specjalistyczny Medicam w Gryficach (od 1 kwietnia do odwołania)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z jednej strony ten post przeraża. Z drugiej zastanawiam się, czy rzeczywiście jest potrzeba zamykania całych szpitali na tak długi okres? Może wystarczyłoby ograniczyć do samych oddziałów (w niektórych przypadkach tak jest) i skrócenie tego okresu? Inaczej mnóstwo ludzi umrze przez brak pomocy (nie tylko w odniesieniu do koronawirusa, ale zawały, udary itd.). Wreszcie moim zdaniem powinno się masowo zacząć stosować Arechin. Dlaczego tego się nie robi? Plus obowiązkowo powinny być testy dla personelu medycznego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Z jednej strony ten post przeraża."

O to właśnie skajajwajowi chodzi. Czytający ma się przestraszyć tak bardzo żeby nigdy więcej nie zagłosować na PiS.*Ale to tylko prostacki zabieg marketingowy. Gdy pominąć cały ten niepotrzebny bełkot o komunistach to zostaje jakaś lista szpitali i jakieś liczby rzekomo odpowiadające ilości osób personelu medycznego zarażonych COVID i będących na kwarantannie. Nie chce mi się tego sprawdzać ale ponieważ nasz kłamczuszek łże jak pies za każdym razem kiedy cokolwiek napisze, można domniemywać że tak jest i tym razem i przynajmniej część tych danych - jeżeli nie całość - jest wyssana z palca.
* Nie żebym ja nawoływał do głosowania na PiS czy jakiekolwiek inne ugrupowanie z polskiej sceny politycznej. Ja po prostu
# nie lubię łgarzy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

@anonim

>Inaczej mnóstwo ludzi umrze przez brak pomocy (nie tylko w odniesieniu do koronawirusa, ale zawały, udary itd.).

Niestety, to już się dzieje. Ludziom trzeba pomagać nie tylko z korononawirusem.
Jeżeli ktoś chce mieć zawał, to powinien poczekać, w przeciwnym razie szansa pomocy jest mała.

>Plus obowiązkowo powinny być testy dla personelu medycznego.

Taka była senacka poprawka opozycji. Niestety PiS wysłał ja do kosza, bo w budżecie nie ma pieniędzy, mimo tego ze wszyscy płaciliśmy podatki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nasuwa się pytanie, czy służba zdrowia jest przygotowana do tak małej skali zarażeń? Przecież oficjalnie w Polsce zarażonych jest około 3 tys. ludzi, a system jest średnio wydolny. Brak personelu i środków ochrony osobistej. A całej reszcie każe się siedzieć w domach, aby to co jest nie pierdykneło. Wg mnie i tak większość będzie miała kontakt z wirusem i prawdopodobnie jakieś 2-3 % populacji umrze. Dla reszty wirus jest nie groźny lub spowoduje drobne powikłania (zwłaszcza dla ludzi powyżej 65 lat lub młodszych ale schorowanych). Czyli gro populacji w wieku produkcyjnym siedzi, za chwile bez dochodów, wirus sobie hula i na jesień robi kolejną epidemię. Co dla was będzie wtedy ważniejsze: słuchanie tego bełkotu w TV i kwarantannowanie się przez kolejne miesiące bez pieniędzy, czy działanie i zmianę tych głupich zarządzeń?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Służba zdrowia przede wszystkim nie dysponuje środkami ochrony bo budżet państwa ma pieniądze tylko na 6 tygodni funkcjonowania państwa.
Reszta pieniędzy została rozdana i rozkradziona.
Służba zdrowia nie dysponuje testami dla pracowników pracujących w szpitalach, bo komunistyczni posłowie z PiS nie zgodzili się na to by ich badanie było zapewnione ustawą.

Z dnia na dzień padają w Polsce kolejne szpitale.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

I z dnia na dzień ludzie tracą pracę, nie tylko w Polsce
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ponieważ przyjęto zły model postępowania. Powszechna kwarantanna zrujnuje gospodarki. Bogate państwa poradzą sobie lepiej niż biedne i one będą na wierzchu w momencie jak wszystko się uspokoi. Zauważcie, że np. w Polsce na koronę umierają ludzie już mocno starzy, którzy w znacznej części i tak by umarli w podobnym czasie niezależnie od tego akurat wirusa. Właściwy model, to odseparowanie osoby stare i chore, a reszcie pozwolić pracować i się uodparniać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

> model, to odseparowanie osoby stare i chore, a reszcie pozwolić pracować i się uodparniać.

Bingo, wreszcie ktoś mądry na tym forum, do tego potrzebne są łatwo dostępne testy.
Ostatnio jakiś kardiolog, Szumowski, mówił ze testami na koronawirusa jest jak ze wskazaniem do wyrostka. Jak nie ma wskazania do wycięcia to się nie wycina, jak nie ma gorączki i kaszlu to się testu nie robi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chcecie dla kasy zdziesiątkować populację kraju?

Czy ktoś z was śledzi jak z dnia na dzień zwiększa się stosunek zmarłych do ilości osób z potwierdzonym zakażeniem.
Na początku pandemii mówiło się, że % zmarłych w rzeczywistości jest znacznie mniejszy, niż pokazują statystyki, bo wiele osób jest chorych, ale niezdiagnozowanych. Teraz jakby ta narracja nieco ucichła. Jeżeli tak byłoby faktycznie, to powinniśmy obserwować z każdym dniem coraz mniejszy odsetek zmarłych (nie ilość zmarłych tylko odsetek), a jest przeciwnie, odsetek jest coraz większy. U nas tydzień temu było 1%, a obecnie dochodzimy do 2%. W Szwecji natomiast w tydzień skoczyło z 2,97% na 5,53%.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To, że odsetek zgonów w stosunku do liczby zdiagnozowanych zakażeń rosnie, niczym zaskakującym nie jest. Zakładając, że od dzisiaj nie zdiagnozuje się żadnego nowego zakażenia, nie zahamuje to przecież zgonów. Musi minąc troche czasu, zanim choroba się rozwinie i zbierze swe żniwo. Dopiero za kilka-kilkanaście dni odsetek ten zacząłby gwałtownie spadać, kiedy nowych zgonów już nie będzie.
Natomiast różnica między Polską a Szwecją moze wynikac z trzech przyczyn:
- więcej sie w Polsce diagnozuje przypadków zakażenia, które później mają lekki przebieg
- w Polsce jest lepsza opieka medyczna i więcej chorych daje się wyleczyć
- Polska jest "opóźniona" i taki odsetek, jak w Szwecji, nastąpi u nas za kilka dni
Wybierz sobie odpowiedź ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zupełnie nie o to mi chodzi. W Anglii z 5,22% zrobiło się 8,66%, a we Włoszech jest obecnie ponad 12% zmarłych w stosunku do zdiagnozowanych zakażonych. Chcę zauważyć, że koronawirus zbiera potężne żniwo. Nasza opieka medyczna jest lepsza? Nie powiedziałbym. Na tym etapie dajemy jeszcze radę, ale wkrótce może być bardzo, ale to bardzo źle. Trzeba z pokorą znosić ograniczenia i modlić się, żeby zaraza ucichła.
Jak już będzie po wszystkim wtedy zadamy sobie pytanie jak w filmie:
- "Ile Cię to kosztowało?
- Wszystko, ale to przecież tylko pieniądze.
- Dobra odrobimy"

https://www.youtube.com/watch?v=cfq2x1-cev0
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wg mnie procenty powinno się liczyć względem całej populacji a nie osób przebadanych. Jak ktoś nie ma objawów to się nie bada, a może być nosicielem. Publikowane procenty pokazują stosunek osób z zmarłych do osób przebadanych.
Kolejną kwestią jest jak kwalifikuje się zgon. Większość są to ludzie starzy i schorowani. Powiedzmy wirus przyspiesza śmierć. Czy gdyby nie było epidemii dana osoba by przeżyła leczenie? Podobno we Włoszech dużo osób ze względu na wiek wliczano do ofiar koronowirusa, gdzie sam wirus był tym ostatnim trybikiem, który przyspieszał zgon o kilka tygodni lub miesięcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podając konkretne liczby chciałem wskazać tendencję wzrostu śmiertelności, która jak widać i tak nie robi na niektórych wrażenia. Praktycznie na całym świecie zmierzamy w kierunku sparaliżowania służby zdrowia. Jeżeli obecna tendencja się utrzyma, to wkrótce nie będzie miał kto leczyć z innych chorób i nie tylko dlatego, że lekarze będą zajęci korona wirusem, lecz dlatego że koronawirus zdziesiątkuje służbę zdrowia, która i bez pandemii miała niedobory kadrowe. Zdziesiątkowana służba zdrowia przyczyni się do znacznej śmiertelności z powodu innych chorób i łańcuszek śmierci się powiększy o kolejne już nie setki, ale tysiące i być może miliony. Trzeba izolować osoby chore na koronawirusa. Skoro nie ma praktycznie na całym świecie możliwości szybkiej diagnostyki w zakresie tego wirusa, to pozostaje nam konieczność izolacji znacznej części społeczeństwa. Wprowadzone ograniczenia obniżyły zachorowalność z innych powodów, choćby ilość ofiar wypadków samochodowych, co też ma duże znaczenie w obecnej sytuacji dla zaangażowania służby zdrowia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale czy zamierzone środki nie generują większych strat? Zamiast izolować tylko osoby stare i chore izoluje się wszystkich i tym samym paraliżuje cała gospodarkę. Zrozum, że kwarantanna jest tylko przekładaniem problemu w czasie. Jak się skończy, rozpocznie się epidemia ponieważ ludzie nie nabiorą odporności. Na jesień będzie nawet gorzej, ponieważ oprócz epidemii będą napięcia społeczne na tle ekonomicznym. Wtedy dla sporej części mieszkańców ważniejsze będzie znalezienie pracy i wyżywienie się niż sam koronowirus.
Rząd powinien zainwestować w szybkie testy i służbę zdrowia a nie powszechną kwarantannę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma dowodów, że ludzie nabierają odporności. Są natomiast dowody, że umierają nie tylko ludzie starzy na emeryturze, ale również ludzie młodzi, w wieku produkcyjnym, a nawet dzieci. Fakt, że kwarantanna eliminuje ludzi z gospodarki czasowo, natomiast brak kwarantanny/izolacji może w szybkim tempie wyeliminować bardzo dużą część społeczeństwa na zawsze.

Podobno ratownicy w Nowym Jorku mają obecnie zalecenie, żeby podejmować próbę reanimacji na miejscu. Jeśli po 20 minutach nie przyniesie ona rezultatu, mają odstąpić od czynności medycznych i nie przewozić pacjenta do szpitala, jak to się działo do tej pory. Niedługo może być zalecenie, żeby nie udzielać pomocy ludziom z zawałem, udarem, po wypadku...
Lekarze, pielęgniarki nie zostaną wyedukowani w ciągu kilku tygodni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiadomo, czy te informacje są prawdziwe, w 100%, czy połowie- tak jak przedstawia to TVN. Słowa w nim zawarte: "komunistyczne władze z partii PiS" świadczą, że osoba pisząca jest przeciwko obecnej władzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No popatrz, zapomniałem o województwie pomorskim

woj. pomorskie
Szpital św. Wincentego w Gdyni (SOR był zamknięty 31 marca, został otwarty ponownie tego samego dnia w późnych godzinach wieczornych; ponownie zamknięty 2 kwietnia do odwołania)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety liczba szpitali, które są pozbawione możliwości leczenia Polaków rośnie.
To już stan na dziś :

woj. dolnośląskie

* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu ( od 23 marca oddziały chirurgii onkologicznej i chemioterapii, planowane otwarcie 6 kwietnia; od 31 marca poradnia chirurgii ogólnej przyjmuje jedynie pacjentów z oddziału, planowane otwarcie dla pacjentów zewnętrznych 6 kwietnia)
* Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu (od 28 marca zamknięte oddziały pulmonologii, OIOM, torakochirurgia) Głogowski Szpital Powiatowy (SOR od 31 marca, planowane otwarcie 1/2 kwietnia)
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy (oddział neurochirurgii od 1 kwietnia od odwołania)
* Szpital Latawiec w Świdnicy (oddział neurologiczny od 2 kwietnia do odwołania)
* Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie (pogotowie ratunkowe i izba przyjęć od 3 kwietnia)

woj. kujawsko-pomorskie
* Szpital Uniwersytecki nr.2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy (od 28 marca oddział neurochirurgii zamknięty dla pacjentów zewnętrznych, dotychczasowi leczeni na innych oddziałach, zamknięcie do odwołania)
* Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (oddział hematologii od 1 kwietnia do odwołania)
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku (oddziały: neurologiczny, I, II i III wewnętrzny, paliatywny oraz izba przyjęć do odwołania)

woj. lubelskie
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiegow Lublinie (oddziały chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii; alergologii i chorób płuc, gastroenterologii, neurologiczny z pododdziałem udarowym i pododdział onkologiczny od 25 marca do odwołania; od 31.03 otwarte zostały ponownie pododdział onkologiczny; oddział alergologii i chorób płuc)
* Szpital Wojskowy z Przychodnią SPZOZ w Dęblinie (od 2 kwietnia do odwołania)
woj. łódzkie
* Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM-CSW w Łodzi (klinika kardiologii interwencyjnej i zaburzeń rytmu serca od 20 marca do odwołania)
* Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Opocznie (poradnia B zamknięta do odwołania)
* Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi (oddział neurologiczny od 21 marca; od 30 marca stali pacjenci są już przywiezieni z powrotem i leczeni na miejscu, a dla nowych pacjentów otworzy się prawdopodobnie 4.04)

woj. małopolskie
* Szpital Powiatowy w Limanowej (oddział wewnętrzny od 30 marca do odwołania)
* Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie (oddziały: ginekologicznopołożniczy, chorób wewnętrznych, neurologia do odwołania; 2 kwietnia otwarto ponownie porodówkę)
* Szpital Uniwersytecki Kraków (oddziały: nefrologii i dializoterapii, reumatologii i immunologii; gastrologii i hepatologii; angiologii; oraz stacja dializ do odwołania)
* SPZOZ w Brzesku (oddziały: chirurgii ogólnej, anestezjologii i intensywnej terapii oraz rehabilitacji ogólnej z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej od 25 marca do odwołania; od 31 marca do odwołania również oddział Ginekologiczno-Położniczy z pododdziałem noworodkowym )
woj. mazowieckie
* Nowodworskie Centrum Medyczne (oddział chorób wewnętrznych od 25 marca do prawdopodobnie 7 kwietnia)
* Szpital Powiatowy w Otwocku (oddział ginekologiczno-położniczy od 26 marca do odwołania)
* Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach (oddział ortopedii, od 31 marca do prawdopodobnie 14 kwietnia)
* spzoz celestynów (poradnia K zamknięta od 24 marca do odwołania)
* Mazowiecki Szpital Bródnowski (oddziały: gastroenterologii; kardiologii i nadciśnienia tętniczego; chorób wewnętrznych od 30 marca do odwołania; od 2 kwietnia również chirurgii i ginekologii, od 3 kwietnia zamknięte również okulistyczny i neurochirurgii, otarto oddział gastroenterologii i chorób wewnętrznych)
* Samodzielny Wojewódzki Zespół Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki
* Zdrowotnej w Warszawie (poradnie leczenia nerwic oraz seksuologiczna i patologii współżycia do odwolania dostęp jedynie przez porady psychologiczne)
* Szpital Bielański w Warszawie (zakład rehabilitacji i fizykoterapii od 17 marca do odwołania)
* Szpital Czerniakowski w Warszawie (2 kwietnia zamknięte oddziały: neurologii, intensywnej terapii i chirurgii)
* Samodzielny Zespół Publiczny Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Targówek (od 2 kwietnia planowo do 6)
* Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu (oddziały: wewnętrzny, neurologiczny, chirurgiczny, anestezjologii i intensywnej terapii, ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny od 23 marca do odwołania, od 1 kwietnia cały szpital do odwołania) Szpital Specjalistyczny w Radomiu (oddział chorób wewnętrznych od 25 marca, od 31 marca ewakuacja oddziału I wewnętrznego, od 2 kwietnia II oddział wewnętrzny, neurologiczny i rehabilitacyjny; wniesiono o przekształcenie całego szpitala w jednoimienny - czekamy na decyzję wojewody)
* Szpital Praski w Warszawie (blok operacyjny od 27 marca do odwołania)
* Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie (oddziały: ginekologicznopołożniczy i neonatologiczny od 1 kwietnia do odwołania)
* Szpital Grochowski w Warszawie (od 31 marca do odwołania I i II oddział chorób wewnętrznych, od 3 kwietnia również III odział chorób wewnętrznych)
* Szpital Powiatowy w Garwolinie (oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej od 3 kwietnia do odwołania)

woj. podkarpackie
* Szpital Miejski im. Jana Pawła w Rzeszowie (oddział ginekologiczno-położniczy i oddział neonatologii z pododdziałem izolacyjnym i intensywną terapią noworodka pozostają dostępne wyłącznie dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa)
* Szpital Specjalistyczny w Jaśle (poradnie specjalistyczne od 1 kwietnia do odwołania; oddziały: chorób wewnętrznych i kardiologii, geriatryczny i diabetologiczny od 2 kwietnia planowo do 4 kwietnia)
* Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich w Tarnobrzegu (oddział chorób wewnętrznych i gastroenterologii od 20 marca)

woj. podlaskie
* Szpital Ogólny im. Witolda Ginela w Grajewie (oddziały chorób wewnętrznych i kardiologiczny od 30 marca do odwołania)

woj. pomorskie
* Szpital św. Wincentego w Gdyni (SOR był zamknięty 31 marca, został otwarty ponownie tego samego dnia w późnych godzinach wieczornych; ponownie zamknięty 2 kwietnia do odwołania)

woj. śląskie
* Szpital Powiatowy w Zawierciu (oddział obserwacyjno-zakażmy od 25 marca do odwołania)
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Częstochowa (oddział chorób płuc i SOR od 28 marca do odwołania)
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku (SOR od 24 marca do prawdopodobnie 7 kwietnia)
* pzzoz czeladź (oddział chorób wewnętrznych z pododdziałem szybkiej diagnostyki kardiologicznej od 31 marca do odwołania)
* PPZOZ w Wodzisławiu Śląskim (oddział chirurgii ogólnej od 31 marca do odwołania)
* Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach (oddział neurologiczny od 31 marca do prawdopodobnie 6 kwietnia)
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu (oddziały chirurgii ogólnej i chirurgii endokrynologicznej od 31 marca do odwołania)
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu (Izba Przyjęć i oddział kardiologii od 31 marca do odwołania; od 2 kwietnia również oddział ortopedii)
* Sosnowiecki Szpital Miejski (od 26 marca izba przyjęć, kwarantanna personelu i oddziału wewnętrznego; od 2 kwietnia zamknięty cały)
* Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej ( oddział urologii i onkologii urologicznej, poradnia chirurgii ogólnej i naczyniowej od 1 kwietnia do planowo 14 kwietnia)
* Piekarskie Centrum Medyczne (oddziały: ginekologiczno-położniczy oraz noworodkowy od 3 kwietnia do odwołania)

woj. świętokrzyskie
* Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim (oddział intensywnej opieki medycznej od 31 marca do odwołania)
* Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej (wszystkie oddziały szpitalne i pracownia fizykoterapii od 29 marca do odwołania; dostępne pozostają poradnie specjalistyczne w nagłych przypadkach i oddział ginekologiczny dla rodzących)

woj. wielkopolskie
* Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu (od 28 marca oddziały chirurgii, kardiologii i 1/3 oddziału chorób wewnętrznych; planowane otwarcie ponowne 7-9 kwietnia; 2 kwietnia zamknięto oddział udarowy, planowane otwarcie 14 kwietnia)
* Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy (cały szpital od 21 marca do odwołania; od 31 marca przyjęcia chorych na raka płuc i ciężką astmę)
* Szpital Powiatowy im.Marcela Neneckiego w Krotoszynie (oddział wewnętrzny od 31 marca do odwołania)

woj. zachodniopomorskie
* Szpital Specjalistyczny Medicam w Gryficach (od 1 kwietnia do odwołania)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

~jarekcda, czy sugerujesz, że osoby, "które są przeciwko obecnej władzy", piszą nieprawdę, a zwolennicy PIS samą prawdę? :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W toruńskim szpitalu miejskim z powodu koronawirusa trzeba było zamknąć oddział hematologii
Doktor z tej lecznicy twierdzi, że dyrektor ds. lecznictwa pouczał wcześniej personel, aby nie używał maseczek

https://www.google.pl/amp/s/kujawsko-pomorskie.onet.pl/koronawirus-list-zaniepokojonego-lekarza-ze-szpitala-w-toruniu/mmz0e82.amp
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szumowski, Polacy ci dziękują

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koronawirus

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

do góry