Widok

To nie politycy i ich poglądy dzielą naród, a media - zwykłe wichrzycielstwo.

Ludzie od zawsze mają różne poglądy na otaczającą ich rzeczywistość. Skupiają się wokół wspólnych myśli, idei i przekonań, tworząc to, co nazywa się obecnie partią polityczną. Gromadzą się, dyskutują, proponują, chcą zmieniać świat...ale kto to tym wie? Jakoś muszą zakomunikować to światu - a czynią to za pomocą wszelkiej maści mediów.

O ile media (gazety, telewizja, radio, portale internetowe) teoretycznie powinny być "apolityczne" i dawać wszystkim szansę na wyrażenie swoich poglądów, to praktyka na przestrzeni ostatnich lat pokazuje coś zupełnie innego.

Jak większość z Was wie, moje poglądy są ugruntowane i czytelne. Nie zmieniam ich, jak Richard Czarnecki, w zależności od potrzeby przyssania się do nowego koryta. Dzięki takiemu medium, jak chociażby ten portal, mogę je wyrażać/głosić i spierać się z tymi, którzy myślą inaczej. Czy w ten sposób poróżnia się bywających tu ludzi? Myślę, że tak. Jedni opowiadają się po mojej stronie, inni obrzucają mnie inwektywami. Następuje swoisty podział...ale ten podział nie jest podsycany przez trojmiasto.pl. Ot, portal wykreował Forum Publicum, na którym, jak w Rzymie, każdy może wejść na postument i głosić swoje prawdy:) A z jakim skutkiem, to już inna sprawa.



Ale wróćmy do tytułu mojego wątku. Dotychczas pierwszą czynnością, jaką robiłem wracając z pracy do domu, było włączenie TVN24 i wysłuchanie/obejrzenie bieżących wiadomości. I w zasadzie nic się w tej materii nie zmieni, bo ta stacja dość szybko reaguje na zdarzenia i o nich informuje. Tak czyni Polsat, TVPInfo, TV Trwam, Gazeta Polska, Gazeta Wyborcza i setki innych... I tu zadałem sobie fundamentalne pytanie, czy media informują, czy dezinformują?

Czy Polacy ulegliby takiemu podziałowi politycznemu, gdyby poszczególne media, in exemplum Gazeta Polska i Gazeta Wyborcza, przedstawiałyby poglądy cytowanych polityków bez komentarza i manipulacji słowem? To oczywiście pytanie retoryczne, bo odpowiedź jest oczywista moim zdaniem.

Słucham/oglądam większość mediów - czytam Nasz Dziennik i Gazetę Wyborczą, słucham Radia Maryja i Radia TOK FM, oglądam TVN24 i TV Trwam - i dochodzę do wniosku, że media są wprost odpowiedzialne za wzniecanie wzajemnej nienawiści Polaków wobec własnych poglądów i ludzi, jako takich.



Aby nie być gołosłownym, proszę Was, abyście zrobili jeden prosty eksperyment medialny. Włączcie Radio Maryja i z uwagą wysłuchajcie tzw. Przeglądu prasy polskiej. Posłuchajcie lektora, który w mistrzowski sposób manipulując tembrem głosu oznajmia najnowsze doniesienia prasowe, w niezwykle czytelny sposób deprecjonując przeciwników politycznych, obnażając ich agenturalność i strasząc i tak już przerażonych starszych ludzi. A straszy Rosją, Niemcami, rozbiorami, wojną, głodem i wszystkim tym, czego ci ludzi obawiali się gdy byli dziećmi. Medialne k****stwo, ociekające podłością i jadem.

A po wysłuchaniu tegoż przeglądu prasy polskiej włączcie wiadomości na kanale Superstacja. Tam dobrze ubrani młodzi ludzie, w otoczeniu pastelowej scenografii, "generalnie witając i pozdrawiając się niezwykle serdecznie" kreują nową rzeczywistość, wyśmiewając wszystkich tych, którzy myślą inaczej niż oni. Szydzą, obśmiewają, kompromitują, manipulują informacją...

Powyższy eksperyment oczywiście dotyczy przypadków skrajnych. To nie są główne media. Można by rzec, że niszowe. Ale reprezentując dokładnie to, czego nie akceptuję.



Najniebezpieczniejszymi jednak są media, które w sposób pozornie obiektywny dokonują swoistej podprogowej manipulacji poglądami widza. Tu przoduje TVN24. To nie jest stacja pro-PO`owska, jak niektórym się wydaje - nic bardziej błędnego, jak twierdzić, że to "tuba Tuska". Oni chcą już więcej, niż się opowiadać po którejkolwiek ze stron - ONI CHCĄ BYĆ STRONĄ.

Potrafią pokazać wiec spod Pałacu Prezydenckiego w taki sposób, że każdy zdroworozsądkowo myślący człowiek, uzna Kaczyńskiego za psychopatę, a otumanionych nienawiścią jego wyznawców za niebezpiecznych wariatów, którzy za chwilę podpalą Polskę. Abstrahując już od poglądów tych ludzi, pokazuje się ich tym, którzy myślą dokładnie odwrotnie. Pokazują ich tak, że ich oponenci polityczni mają ochotę wziąć kije bejsbolowe i rozgonić ich siłą. Moim zdaniem, to kwestia czasu, kiedy do tego dojdzie...



Media dzielą ludzi. Judzą jednym na drugich, podsycają lęki, frustracje. A ludzie dają im się manipulować, bezwiednie, dobrowolnie, bezmyślnie. Dajecie się uwieść kolorowym reklamom, kupujecie niepotrzebne Wam produkty, głosujecie na ludzi, kompletnie ich nie znając i nie rozumiejąc tak do końca ich poglądów. I tu zgadzam się z Kurskim, że ciemny lud wszystko kupi - i kupuje...



Czwarta władza? Niedoczekanie wasze. Pocałujcie Halewicza w d*pę.



p.s. przepraszam za literówki ale nie chce mi się tekstu sprawdzać ;P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
True Hal, true :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A media publiczne też manipulują?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo dobry watek. Mi się podoba teza Baumana, że media przestały relacjonować obiektywną rzeczywistość, ale tworzą własną, którą my mamy odebrać jako obiektywną.

Politycy w 90% plotą cokolwiek, żeby ich usłyszano ale to media robią z tego polityczny thriller.

Z drugiej strony, gdyby nie media, nie wypłynęłoby mnóstwo afer.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlatego do mediów informacyjnych trzeba podchodzić z dystansem i taktować je wybiórczo.
Jak to powiedział ktoś kiedyś gdzieś: "Zawierzając słowom redaktora, wzmacniasz tego medialnego potwora".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakiś czas temu oglądałem dwa wywiady: z Durczokiem i Rymanowskim. Rymanowski powiedział wprost, że ma swoje poglądy polityczne ale byłoby dalece nieprofesjonalnym, jak na gwiazdę dziennikarstwa przystało, aby je ujawniał lub nimi się kierował - więc, co Pani Rymanowski...?....schizofrenia w stylu "dzisiaj jestem politykiem, jutro funkcjonariuszem i właśnie nie mam już poglądów"? Vide Mariusz Kamiński, ex-archeolog i ex-szef PISowskiego CZeKa - ten też nagle z dnia na dzień przestał mieć poglądy i stał się apolityczny, jak za dotknięciem różdżki prezesa.

Durczok z kolei mówił o pokusie manipulacji, której on skutecznie się opiera. Panie Kamilu Durczoku...nie pitol głupot - manipulujesz każdym, zawsze i wszędzie. Każdy autorski program/wywiad Durczoka z politykiem, to tyrada duroczokowskiej wizji czystego stołu.

TVP z Lichocką, Pospieszalskim, Urbańskim i paroma innymi "niezależnymi" dziennikarzami pokazała, co to znaczy IV władza. VidepPamiętny program wyborczy Lichockiej: "zmień temat, zmień temat".
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hal, mam pytanie zasadnicze. W jakim celu bądź z jakiego powodu oglądasz wywiady tychże?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z czystej ciekawości. Nie cierpię hipokryzji i bezczelnego kłamstwa - a oglądanie tychże, utwierdza mnie jedynie w moich ocenach.
Natomiast moje oburzenie niewiele zmieni, bo co ich obchodzi jakiś Halewicz, co burzy się na lokalnym, prowincjonalnym forum.
Ale jeszcze się poburzę chwilkę...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim skromnym zdaniem to oczywista oczywistość 8-] że media (czyt. niektórzy dziennikarze, publicyści) przekłamują rzeczywistość, manipulują, mataczą, omamiają. Hipokryzja jest niczym nowotwór toczący zepsute od środka ciało. Tego nawet się nie leczy. Ale można z tym walczyć - lecz u podstaw. Bo co z tego, że teraz na forum sobie o tym podyskutujemy? To nic nie zmieni. Powinniśmy zrobić nalot na te wszystkie pseudoszkółki dziennikarskie i tam wygłaszać swoje spostrzeżenia i uwagi. Młodzi mają chłonne umysły i jak nas posłuchają to może w przyszłości nie zapadną na tę ciężką chorobę, jaką jest hipokryzja i pęd do władzy. That's it.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się z Tobą ale..kto nas tam wpuści? W końcu te szkoły żyją z czesnego, które dziatwa miesiąc w miesiąc przynosi - a ewentualne nasze wystąpienie wystraszyłoby dziatwę, a nie zmieniło poglądów właścicieli uczelni. Weźmy na przykład kuźnie dziennikarzy ojca Tadeusza; to jest dopiero Mekka Manipulacji^^ Spróbuj tam wejść w polemikę z kimkolwiek.

Teoretycznie i tylko teoretycznie KRRiT powinna stać na straży obiektywizmu i rzetelności dziennikarskiej ale czy stoi? Pytanie retoryczne. Członkowie rady to ludzie z politycznego rozdania.

Co nam pozostaje? To forum, póki MK nie uzna, że Halewicz staje się zbyt kontrowersyjny. Zapewne uznaje mnie za swoistego ulicznego głupka, który napędza koniunkturę i "coś się dzieje" - ot taki Peter Konfederat trojmiasto.pl. Nie, nie obrażam się, choć to tylko teza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od razu obalę Twoją tezę. Już! Obaliłem.

A teraz posłuchaj mojej.

Wracając do tematu uczniaków, to na Rzydzyk School w ogóle bym się nie wybierał, bo to faktycznie nie miałoby sensu, ale Tadkowi trzeba pogratulować pomysłu. Rozbudowuje swoje imperium w najlepszy możliwy sposób. Nie dość, że biedni rodzice tych zagubionych dzieci płacą mu horrendalne sumy za naukę, to jeszcze ten wyrachowany kapitalistyczny pseudokapłan, po zakończeniu edukacji przez te dzieciaki, będzie je od razu werbował do pracy w swoim przekłamczuchowatym medium. Trzeba Panu Walterowi i Solorzowi podrzucić pomysł żeby też stworzyli przy swoich centrach medialnych szkółki dziennikarskie. Tym sposobem, za kilka lat, w Polsce będziemy mieli trzy potężne ośrodki władzy, takie swoiste epicentra manipulacji i zakłamania. Wówczas nie będą nam już potrzebne partie polityczne. Ustrój RP zmieni się na system medialno-dyktatorski, bo zakładam, że dzięki ośrodkowi nr 1 (Tadka) tajemniczy JK dobije do Belwederu, gdzie zamieszka na długie stulecia. Sejm zostanie zarchiwizowany w IPN, politykierzy w końcu posmakują prawdziwego chleba na bezrobociu, a POLSATniki, TVNowcy no i przede wszystkim TRWAMowcy przejmą kontrolę nad państwem. Nie będę ferował jaką nazwę przyjmie nasz kraj, bo to zbyt trudne. Musiałbym wkraść się do przynajmniej dwóch mrocznych i ociekających stęchlizną umysłów, a nie chcę tego robić. Po prostu brzydzę się.

8-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to mamy wizję 1984 Orwell`a - dreszcz przerażenia mnie przeszywa #_#
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ehh.. czyli nie wychwyciłeś LEMowskiego motywu... No nic. Jakoś to przeżuję (przeżuję?).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak...za dużo mi się kotłuje w głowie. Masz rację.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No dobra. To coby było uczciwe moderatorzy (admin???) nie mają prawa głosu. Chcesz gadać załóż sobie jakiś login i nie sugeruj, że masz większą władzę niż my. Po kolejne, TV kłamie. Zawsze kłamała i nigdy nie było inaczej. Po trzecie, myślcie. Sami. Nie łykajcie paki medialnej. Dopóki nie zamkną nam internetu jest jeszcze na to szansa. Po czwarte, i tak nie miałem nic tutaj gadać. Pozdrawiam wszystkich. I tak nic tutaj nie wymyślicie. Możecie sobie pogadać, a mainstream i tak robi swoje. Dopóty, dopóki będziecie kupować mrożoną pizzę w Biedrze i piwo puszkowe w Lidlu nic się nie zmieni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zastanawia mnie w jakim celu zabrałeś głos w tym wątku, skoro i tak nie zamierzałeś tego robić?

Czemu odbierasz Adminowi prawo głosu? Tobie wolno ale innym nie wolno, bo tylko uczciwe jest to, co sam uznajesz za uczciwe. Co za przewrotność...

Mylisz się, że nic tutaj nie wymyślimy. Już wiele zostało tu wymyślone, zrobione, zorganizowane i jeszcze wiele zostanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skąd pomysł, że moderator nie ma prawa głosu? Skąd pomysł, że to nieuczciwe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomysł z lasu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystko zależy od tego jaką moderator podpisał umowę i co ona zawiera
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja uważam że admin ma prawo głosu. Przecież on pilnuje technicznych rzeczy i regulaminu a to nie przeszkadza pogadać sobie z ludźmi.

to ze media prywatne reprezentują jakiś kurs polityczny to nic dziwnego. Inaczej jednak jest w przypadku mediów publicznych, których misją jest neutralność polityczna, poprawność społeczna oraz krzewienie kultury/ nauki. W Polce media publiczne są obsadzane z klucza politycznego. Po każdej zmianie partii władzy, słyszymy i czytamy jak partyjniaki walczą o stołki w TVP i trójce. Dla mnie to jest skandal.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obawiam się KK, że fanów Dlaczego ja?, Pamiętników z Wakacji, Rozmów w Toku jest zdecydowanie więcej.
Dlatego czasem, ku oburzeniu niektórych, nazywam tę masę tłuszczą - niebezpieczną moralnie, zepsutą etycznie i obrzydliwą duchowo. Nie oznacza to jednak, że mamy być spolegliwi wobec tego wszechogarniającego nas chamstwa i prostactwa. Nie pozwólmy nikomu znowu palić książek w imię mylnie pojmowanego patriotyzmu.

Walter, Solorz niewiele różnią się od Sakowskiego, Terlikowskiego - ci drudzy chyba są obrzydliwsi w swojej hipokryzji, bo zarabiają na lękach maluczkich; ci pierwsi chociaż nie kryją pogardy wobec ludzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli chodzi o wyświetlanie w komercyjnych stacjach rzeczy typu " dlaczego ja" albo mój the beściak " trudne sprawy" ( hehe) to skoro ludzie oglądają takie programy to nie widzę w tym nic złego. Wiesz Hal, wielu ludzi w tym kraju po prostu ostro haruje i nie ma inklinacji do czytania poezji, albo rozwodzenia się nad tematem behawiorystycznej teorii umysłu. Nie znaczy to że są jacyś głupi - poprostu mają mniejsze potrzeby duchowe i tyle. To samo z disco polo - jak ktoś chce tego słuchać to ok, co mi do tego?

Inaczej jest z telewizja publiczną, która powinna wspierać kulturę wysoką oraz rzetelną, obiektywną informację a nie bombardować nas klanem i "jaka to melodia" ( uhhh..)

Ja osobiście w ogóle nie oglądam Polish tv. Informacje czerpie z kilku różnych gazet, myślę też ze radio tok fm i trójka jakoś trzymają poziom.No jeszcze TVP kultura jest ok ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
KK, też ciężko pracuję, choć może komuś się wydaje że tak nie jest. Ale gdy wracam do domu umordowany codzienną walką o chleb powszedni, a miałbym epatować się sceną "z wakacji", gdy jakiś burak pomylił muszlę klozetową z bidetem...nie, po prostu nie, KK.

Ekscytowanie się maglem moralnym i cudzym nieszczęściem jest moim zdaniem domeną prostaków, a nie ludzi o mniejszych potrzebach duchowych. To zwyczajne lenie emocjonalne, którym wystarczy puszka piwska i kiełbaska z grilla, a szczytem marzeń jest poklaskać po wylądowaniu w zapyziałej egipskiej wiosce.
Uważam, że należy równać ku górze, a nie pikować w dół i to świadomie.

Media kreują kolorowy i bogaty świat, kredyty (kiedyś o tym pisałem, pamiętasz?), życie ponad stan. To trafia na podatny grunt. Ci ludzie, o tych mniejszych potrzebach duchowych, z chęcią chcą mieć udział w tym medialnych blichtrze, stać się celebrytami - i potem mamy gwiazdy internetu...Luntków, Basie, Szpaki, Loski, Sablewskie...oooooo matko&córko!!!!

p.s. Disco-polo...dobry biznes, tak na marginesie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Generalnie myślę ze powinniśmy przyjąć metodę Monty Pythona i szczerze uśmiechać się do prospołecznych postaw naszych współobywateli ;)

image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image

I pozostało nam pismo obrazkowe:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no coś w tym jest, będę się pewnie powtarzał i zabrzmi to moralizatorsko, ale problem leży w systemie edukacji. Gdyby od dziecka jakoś kreatywne, zachęcać ludzi do czytania, widzenia świata długim i szerokim, rozwijania osobowości, indywidualnych wyborów, to mielibyśmy obywateli z szerszymi potrzebami kulturowymi. Ale na to potrzeba czasu i bogatszego państwa. Smutno ale cóż ;) Myślę że będzie lepiej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zwróć uwagę, że zachęcanie do czytania i rozszerzania horyzontów nie jest zbyt drogie, a i nie potrzeba na to pieniędzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W ogóle dziś na system szkolnictwa patrzy się jak na masę, która ma kolejnymi rocznikami wypchać gospodarkę i nie być zbyt droga dla samorządów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuję ochłonąć szanowny adminie.Jakie imperium? Rydzykowi zabrakło 7 mil. na TV cyfrową,czyli tyle ile zarabiają polsaty i tefałeny w tydzień(można sprawdzić).Jeżeli Rydzyk ma imperium(1 kanał),to co mają w takim razie Solorze i Waltery(kanałów kilkadziesiąt)? zabraknie skali.No i jeszcze udział w rynku-Trwam 2%; Polsat iTVN po ok.30%.Znaj proporcje mocium panie.A język admina to,sorry,kloaka a'la Niesioł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drogi Marku, nie bierz wszystkiego tak na poważnie.
Przecież moja wypowiedź ocieka sarkazmem. Nie zauważyłeś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trafna uwaga.
Faktem jest że Niesiołowski swego czasu obraził się na Kaczke jak ten ostatni nie chciał go listy PISu wciągnąć. A kiedyś to kumple byli ;) Niesioł to taki najemnik, który wyciąga szpadę ( albo szpadel) jak trzeba przywalić. Służy lojalnie pracodawcy ;) Nieznosze gościa. Poczytajcie wspomnienia dziennikarki Anastazji P., to szczęki opadną na jego sexoholizm ;)

Faktem również jest że kampanie wojny rozpoczęła PO robiąc z PISiorów straszak na demokracje. A że PIS role ortodoksji przyjął, to już inna sprawa. Ale jak słyszę hasła ze demokracja zagrożona, czy coś to mnie chichot ogarnia. To są filipinki, które chcemy słyszeć, zaś politycy nie wierzą w nic poza etosem własnej pracy ;)

p.s. Manson Ty się w gąszczu nie zaszywaj tylko wypowiadaj częściej bo ciekawie prawisz ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
I jeszcze parę słówo publicznej.Szefową Kultury została babka dla której palikoty szczające na znicze to ''nowa jakość i świerzy powiew".W dwójce niedzielnej jest program "Kultura,głupcze"-odcinek po Manifie-majstersztyk.Towarzycho Doborowe(Szczuka,Hurkiewicz),Dąbrowa rozdaje kwiatki-wszyscy się kochają.A potem widzę transparenty typu-"księża na księżyc",czy moje ulubione"pier....olę nie rodzę". Jeszcze są Lis,Ordyński,Mosz.TVP to jest dla mnie w tej chwili libero-lewacki ściek.Nawet bidna"Plebania" im przeszkadzała.Na pohybel-prędzej zapiszę się do PO niż zapłacę abonament.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jeszcze jedno:dlaczego nie ma satyry politycznej?Pewnie przez to nie rozpoznaję sarkazmu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak z ciekawości przejrzałem listę samych prezesów TVP. Wszystko partyjniaki. W zależności, która partia akurat miała władze.

1993 96 W. Walendziak ( poseł AWS)
1996 98 R. Miazek ( poseł PSL)
1998 2004 R. Kwiatkowski ) PZPR, stowarzyszenie Ordynacka, SLD)
2004 2006 J. Dworak ( poseł AWS, PO, UW)
2006 2007 B. Wildstein ( rekomendowany przez PIS)
2007 Andzrej Urbański ( szef kancelarii prezydenta L. Kaczyńskiego)
2008 2009 P. Farfał ( poseł LPR, członek MW)
2009 S. Siwek ( poseł PC, oraz PIS)
2009 - 10 B. Szwedo ( rekomendowany przez PIS)
2009 T. Szatkowski ( doradca wicepremiera Gosiewskiego PIS)
2010 W. Ławniczak ( związany z SLD)
2010 - 11 B. Piwowar ( politolog luźno związany z PO)
2011 J. Braun ( ministerstwo Kultury PO, poseł UW)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale emocje H :) ..ktoś??? ; zmusza do oglądania, słuchania jakichś konkretnych programów czy stacji tv do zgadzania się z czyjąś opinią ??? ; kupowania jakiegoś konkretnego produktu ?
; głosowania na konkretną osobę/ ugrupowanie ??? ..na weekend wpadła do mnie kumpela 'z lasu' gdzie ma może 4programy i słaby net i jak zwykle zachciało jej się, w którymś momencie naszych rozmów posłuchać brzęczenia rosyjskiej stacji, najpierw nie mogłam znaleźć baterii do pilota od kablówkowej skrzynki, potem się okazało, że potrzebny jest jakiś kod z instrukcji a szukania tejże już się nie podjęłam.. tak wygląda od dłuższego czasu moje życie z medium tv zwanym ;) że są tendencyjni, że reklamy, że sensacje, że intonując w specyficzny sposób usiłują sugerować sposób myślenia, budują grozę sytuacji;) pier@łami się zajmują ..wiem i co z tego.. mamy wybór, mózg od myślenia, decydowania, internet, książki, program tv radiowy żeby wybierać co chcemy :) a jak sama nazwa wskazuje -prog. 'rozrywkowe' - zabawić mają, choć czasem człowiek czegoś mądrego/ nowego przy okazji też się dowie, pośmieje, zrelaksuje, wzruszy.. dziennikarzom, aktorom a czasem nawet politykom to zdarza mi się nawet współczuć..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakoś mnie tanie igrzyska nie interesują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozumiem H, że 'ich' krytykujesz ale pozwól, że Cię zacytuję: " i potem mamy gwiazdy internetu...Luntków, Basie, Szpaki, Loski, Sablewskie..." - z wymienionych osób widziałam Szpaka i Sablewską w tv, jak byłam u znajomych, reszty nie kojarzę, tzn sprawdziłam Loskę bo przez moment myślałam, że o panią Krystynę.L chodzi:) więc poniekąd się interesujesz skoro wiesz kto zacz.. a dla kogo to są gwiazdy..? i czy rozrywka z tv to tylko tanie igrzyska.. trochę tego jest do wyboru.. kwestia gustu, potrzeby chwili..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
De gustibus non est disputandum - ma swoje granice.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ktoś jeszcze wierzy, że światem rządzą parlamenty, prezydenci?? W tzw demokracjach to korporacje (w tym media) robią to od dłuższego czasu poszerzając swoją władzę. Robią to powolutku i bardzo skutecznie. Politycy to tylko kukiełki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sceptycznie podchodzę do teorii spiskowych. Ale muszę się zgodzić, że coś jest na rzeczy, jeśli rozmawiamy o tym, co się dzieje na świecie.

Umyślnie podsycane konflikty zbrojne, spekulacje cenami ropy naftowej, złota i innych surowców, próby wprowadzenia uregulowań prawnych mających li tylko na celu zwiększenie kontroli na życiem zwykłych ludzi (i.e. ACTA), etc..

Zbierając to wszystko do przysłowiowej, nomen omen kupy, dochodzę do wniosku, że faktycznie, wielu polityków jawi się jako kukiełki na sznureczkach, które trzymają możni tego świata.
Światem rządzi pieniądz, a pieniądz (realny) posiada garstka ludzi, o których nie przeczytamy na liście Forbes`a. Większość koncernów jest w rękach prywatnych funduszy inwestycyjnych i to jest klucz do tego, o czym piszesz.
Gdy się prześledzi strukturę własnościową dużych firm, na koniec dochodzi się zwykle do dwóch słów...private equity - żadnych nazwisk, firm...nic. To tam kryje się tajemnica, kto zacz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie jest teoria spiskowa, tylko definicja dzisiejszej ekonomii. W systemie neoliberalnym państwo traci rolę przewodnią na rzecz elity ekonomicznej. Koncerny pchają gospodarkę, wiec prawo i deregulacje rynku pracy musza być dla nich korzystne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobno chcą budować bazę na Księżycu; z możliwością zamieszkania. Piszesz się? Bo ja chyba tak^^
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe..;) Może będzie lepsza opcja: ostatnio ESO odkryło 100 tzw. superziem, gdzie może istnieć woda. Większość w odległości 30 lat świetlnych od naszego kochanego słońca

http://odkrywcy.pl/kat,1023503,title,Miliardy-skalistych-planet-w-Drodze-Mlecznej,wid,14370233,wiadomosc.html

nie wierze w UFO ale w możliwość istnienia życia na innych planetach, jak najbardziej. Biorąc pod uwagę, że planet we wszechświecie istnieje trochę ponad centylion, to na pewno, pytanie tylko kiedy tam dotrzemy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cóż, życie na innej planecie byłoby ciekawym doświadczeniem. Bez telewizji, bez internetu (sic!), bez komórek...tylko ciężka praca w kamieniołomach Marsa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pewnie poleciałbyś tam na drzwiach od stodoły:).Za dużo Henleina i Asimova Hal.
Coś do Julki-tylko wąska grupa wie do czego służy pilot.Reszta bezrozumnie i bezkrytycznie chłonie tą breję.I tak na naszych oczach tworzy się nowa rasa-HOMO LEMINGUS.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Raczej HOMO-HALEWICZ.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozwijanie osobowości...
Raz, że "bądź po prostu sobą", nawet jeśliś dziwak, bylebyś nie krzywdził nikogo po drodze.
Dwa, ze masz być zawsze piękny, inteligentny, szlachetny, odnosić sukcesy, imponować otoczeniu, zakładać rodzinę, realizować pasje i dobrze zarabiać. Taki ideał szczęścia, któremu koniecznie trzeba sprostać, bo inaczej jesteś nieudacznikiem, a wszelkie przejawy dziwactwa i bycia innym niż ogół należy rzetelnie wyśmiać.

No to teraz ćwiczenia na obrazkach. Gdzie przebiega granica?

image

image

image

image

image

image

image
image

image

image
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To było i jest od zawsze, niezależnie od nośnika informacji. Nawet nie trzeba żadnego komentarza, wystarczy sam dobór faktów.

Znajdź jeden przekaz, o którym sądzisz że jest najbardziej obiektywny.

Czytałeś "Wywieranie Wpływu na Ludzi" Cialdiniego? Bardzo pouczająca lektura.
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Erwin i Zuza debeściaki! ;)))))))))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image

image

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Polityka

Fajnopolacy pochowali głowy w piasek (10 odpowiedzi)

Demokracja poszła się czochrać i co wy na to ? Maska spadła z Uśmiechniętj Polski ? I został...

To co było hasłem, staje się faktem. (5 odpowiedzi)

Pisiarze bardzo nie lubią tego hasła, które w dosadny sposób nazywało, co z nimi zrobimy. Na...

Gdynia - Na kogo głosować? (3 odpowiedzi)

Chciałem głosować na Szczurka ale wszyscy są do niego negatywnie nastawieni nagle, więc już nie...

do góry