Widok

Tokofobia

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Cześć,
Czy któraś z forumowiczek miała zaświadczenie o tokofobii??? Pierwszy poród (drogami natury) to była dla mnie trauma, wpadłam w głęboką depresję:( Teraz jestem w drugiej ciąży i psychiatra wydał mi zaświadczenie o tokofobii. Jak to wygląda w szpitalach. Czy lekarze przyjmują takie zaświadczenie i robią cc? Jak to wygląda w Trójmieście???
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8
Niestety nie możesz byc pewna, że dyżurujący lekarz zadecyduje o CC nawet, jesli masz zaświadczenie. Podobno w szpitalu w Kościerzynie mozna sie umówić na termin CC, w przypadku zalecenia do tego typu porodu. Ewentualnie pozostaje porod w prywatnym szpitalu - 8 tys. zł w Gdyni Clinica Medica lub w Łodzi Salve - 3900 zł za CC.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żona miała cc w Swissmedzie z tym papierem, teraz tego oddziału już nie ma - co do placówek publicznych trudno mi powiedzieć. Niech się żona upiera w szpitalu, że nie wyraża zgody na poród drogami natury. Teoretycznie może potem skarżyć szpital, jeżeli będą ją próbowali zmusić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
radze próbować na zaspie, najlepiej pojsc na jakas wizyte prywatna do lekarz tam pracujacego i podpytac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za podpowiedzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam w jednym z Gdańskich szpitali na nfz cc z powodu tokofobii. Zaświadczenie od psychiatry. Tylko,że ja tę tokofobię miałam naprawdę. Wczesniej urodzilam dwójkę dzieci sn.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No to powiedz konkretnie, w którym szpitalu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w zyciu bym sie nie zdecydowala wiecej na porod w normalnym szpitalu.tylko jakis prywatny. zreszta...ja rowniez przezylam traume. 7 lat temu.a czuje jakby to bylo niedawno.do konca zycia .nigdy wiecej
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
przesadzacie kobity
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 24
Czego to nie wymysla , bzykac się wam tylko chce m a nie umiecie się zabezpieczyć a teraz fobie sobie wymyslaja . boje się porodu ,
to trzeba było pomyslec wcześniej ze się boisz .
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 36
Współczuję charakteru... skąd w Was tyle jadu? Może właśnie tego bzykanka brakuje???
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 2
Może Tobie brakuje .
To nie jad tylko fakt .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 23
Najwieksze szanse na Zaspie, ale to zalezy od lekarza, zaswiadczenie od psychiatry moze nic nie dac. Najlepiej zglos sie do ginekologa ktory pracuje na zaspie, chodz prywatnie i wtedy zrobi Ci to cc :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tez to nie przejdzie na zaspie , Te czasy się już dawno minely ,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9
olaaaa niestety/stety zalezy dla kogo nie minely, sama mam kilka kolezanek co obecnie prowadza ciaze u jednego pana wlasnie po to zeby miec cięcie :) A jedna miala je w maju, wiec nie sadze zeby sie cos pozmienialo :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
nikt nie przesadza.sa rozne charaktery rozne lęki..rozne sposoby odczuwania.dla mnie to co przezylam to byl horror.teraz panicznie balabym sie .nie planuje dlatego wogole drugiego dziecka.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
" olaaaa niestety/stety zalezy dla kogo nie minely, sama mam kilka kolezanek co obecnie prowadza ciaze u jednego pana wlasnie po to zeby miec cięcie :) A jedna miala je w maju, wiec nie sadze zeby sie cos pozmienialo :)"

Po pierwsze, trzeba do tego pana chodzić całą ciążę (więc wyjdzie niewiele taniej niż Clinica Medica), po drugie i tak nie masz gwarancji cesarki - jak zaczniesz rodzić wcześniej, a pana dr nie będzie akurat na dyżurze, to jego koledzy po fachu olewają jego skierowania i każą rodzić naturalnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hela, chodzenie prywatnie wychodzi duzo taniej, CC w Clinica Medica kosztuje 8 tysięcy, a prowadzenie ciązy u pana X. 150zł za wizytę, wizyt w ciazy jest około 10-11, więc różnica jest ogromna. Zwlaszcza ze praktycznie kazdy chodzi w ciazy prywatnie, wiec doplacenie zeby miec te cc to nie jest duza kwota. Fakt że trzeba chodzic cala ciaze, bo w koncowce to juz nic nie da :) W razie szybszego porodu z tego co slyszalam nie ma problemow z cc, inaczej sie traktuje pacjentki swoich lekarzy, choc oczywiscie pewnie jakies minimalne ryzyko jest.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Miałam te cc z powodu tokofobii na Zaspie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja słyszałam o co najmniej 2 przypadkach, że pacjentki tego pana zaczęły rodzić przedwcześnie i lekarze z Zaspy zignorowali skierowanie kolegi i odbyły się porody sn. Przykre, że w Trójmieście nigdy nie ma pewności, co spotka kobietę na porodowce, a ginekolog jest w stanie podważyć każde skierowanie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hela no to faktycznie kiepsko, moze z kims sie nie lubi a potem odbija sie to na pacjentkach :( Tak czy siak w wiekszosci wypadkow konczy sie to cc, takze jak komus zalezy probowalabym w ten sposob
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nigdy nie krytykowałam jak któraś kobieta chciała rodzić sn lub cc. Uważam,że każda powinna mieć wybór. U mnie dwa pierwsze porody sn i nie myślałam wtedy o cc. Teraz przed zajściem w ciążę wiedziałam,że tylko cc, chodziłam w ciąży kilka razy do psychiatry na wizyty - i to nie tylko po zaświadczenie o tokfobii, tylko na terapię. Na swoim przykładzie wierzę w tokofobię, ale dużo ciężarnych jej nie ma i tylko próbuje załatwić sobie zaświadczenie. Podejrzewam,że teraz do lekarzy, porodu przychodzi mnóstwo kobiet, które mówią,że mają tokofobię. A lekarzom ciężko stwierdzić czy na prawdę ma czy nie, i zdają sobie sprawę, że niektóre kobiety jej nie maja i kłamią. Wbrew pozorom nie tak łatwo to udowodnić nawet jak się ja ma.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
"A lekarzom ciężko stwierdzić czy na prawdę ma czy nie, i zdają sobie sprawę, że niektóre kobiety jej nie maja i kłamią. "

Moim zdaniem to już problem i wybór danej kobiety, że chce "wyłudzić" cesarkę. Dla mnie natomiast to jest CHORA sytuacja, że ginekolog dyżurujący może sobie podważać opinię innego ginekologa, który wypisał skierowanie (pacjentce, która prawdopodobnie prowadziła u niego całą ciążę, której zna wyniki badań i historię ciąży i chorób), a nawet lekarza innej specjalizacji - psychiatry, okulisty, ortopedy, neurologa itp. Dla mnie to niepojęte, skoro jeden lekarz wystawia skierowanie z jakiegoś powodu, to ginekolog dyżurujący powinien je akceptować - jest "kryty" przez oficjalny papier. Z tego co słyszę od znajomych to w innych dużych miastach (a nawet i małych powiatowych) nie ma problemów z akceptacją skierowań do cesarki, tylko w Trójmieście jest jakiś ogromny problem.

I żeby nie było, nie jestem "fanką" cesarek, sama panicznie boję się cc. Jednak gdyby mi na cesarce zależało, wolałabym odżałować te 8000 zł i iść do CM i mieć PEWNOŚĆ, że lekarz dyżurujący mnie nie wykiwa. A teraz to, co "Zaoszczędziłam" na cesarce, będę musiała wydać za kilka lat na waginoplastykę po źle przeprowadzonym SN.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
Hela myślisz ze kazdego stac żeby dac od ręki 8tys?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
w konteksie zaostrzenia prawa do ochrony własnego życia kosztem np. ciąży pozamacicznej problem CC wydaje się być błachy ...

dziewczyny jutro na marsz i strajk w pracy !!!!! walczmy o swoje prawa!!!!!!

Mama 3 zdrowych dzieci
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wiem, że nie każdego stać. Wyrażam tylko swoje zdanie - mnie akurat byłoby stać, żeby przez 9 miesięcy ciąży zaoszczędzić te 8000zł i gdybym rzeczywiście z jakiegoś powodu musiała (lub bardzo chciała) mieć cesarkę, wolałabym za nią zapłacić niż ryzykować w trójmiejskich szpitalach publicznych, że lekarz dyżurny odrzuci skierowanie. Jak już wspominałam - leczenie powikłań poporodowych też kosztuje, leczenie traumy lub depresji również, nie mówiąc już o leczeniu dzieci niedotlenionych po porodzie. Tak więc czasami to jest kwestia tego, czy wydasz te pieniądze przed czy po porodzie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hela w całości się z tobą zgadzam. Mi chodziło o to czy lekarz ma wierzyć w tokofobie o lekarza, do którego się chodzi podczas ciąży. Ale jeśli się chodzi do jednego całą ciążę, to ma on czas poznać swoją pacjętkę i stwierdzić czy ona ja ma czy nie. Jak się idzie tylko na jedną wizytę do ginekologa i chce od niego aby przybił pieczątkę, że cc z powodu tokofobii, to nie dziwię się,że on na to nie pójdzie, bo nie wie czy ona jest czy nie naprawdę.Jeśli przed porodem idzie się z takim wskazaniem, i dodatkowo prowadzący ginekolog podbija pieczątkę, to inni lekarze w szpitalu nie powinni podważać. Podkreślam,że rozumiem lekarzy, którzy nie godzą się na to jak pacjentka przyjdzie tylko raz na wizytę i chce aby lekarz zaakceptował takie wskazanie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
W Clinica Medica cc 7200 a poród naturalny 6300 - jest cały czas zniżka 10% - i masz pewność, a jak chodzisz do pana x. i zaczniesz rodzić przed ustalonym terminem to decyduje humor lekarza dyżurnego...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy mogę prosić o jakiś namiar aby moc skontaktować się z Tobą prywatnie? Mam pytanie dotyczące tokofobii. Będę wdzieczna za odp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ma może ktoś namiar na dobrego psychiatrę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U jakiego psychiatry bylas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli macie obawy przed porodem, zaświadczenie możesz dostać w Psychomedic.
Wielu specjalistów nie chce wypisywac takich druczków, ale wiem, że tam, jeśli są takie wskazania dostaniecie je.
Przyjmują w Łodzi i Warszawie, ale są możliwe konsultacje online. Zaświadczenie wtedy dostajesz pocztą.
Całkowicie bezpieczie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Super! A w którym szpitalu w Gdańsku potraktują poważnie skierowanie od psychiatry z wizyty online?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

I na podstawie konsultacji online lekarz wie czy kobieta ma tokofobie... cudotwórca i wizjoner normalnie...
Nie jestem moze dobrym przykladem bo dwa porody SN, szybko i bez powikłań ale jesli rzeczywiscie ktos ma taki problem to niestety moze poniesc konsekwencje tych, ktorzy "zwyczajnie" boją się bólu i szukają wszelkich mozliwych rozwiązań. Wyobrazam sobie ze ktos po traumatycznym porodzie SN wie, co go czeka i taka trauma moze dopaść. Znam przypadek kolezanki, ktora załatwiła sobie takie zaswiadczenie po tym jak kilka godzin towarzyszyla przy bardzo ciezkim porodzie swojej siostry. Ale trudno mi wyobrazic sobie, że ktos kto nigdy nie rodził ma takie fobie... zeby sie czegos bać to chyba trzeba wiedzieć czego... pająków boi sie ktos kto widział pająka...Klaustrofobie mają Ci, ktorym uruchamia sie lęk w małej przestrzeni itd itp wiec jak to sie ma do osoby ktora nigdy nie rodziła
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Śródmieście

Meble biurowe na zamówienie - najlepsza firma? (20 odpowiedzi)

Hej, szukam firmy z Trójmiasta, która zajmuje się produkcją mebli na zamówienie - chodzi o meble...

do góry