Widok

Torbiel w mózgu u niemowlaka widoczna na USG przez ciemiączko

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Ponoć dużo dzieci ma. Czy ktoś z Was miał? Jakie były zalecenia na przyszłość?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasz synek mial, jedyne zalecenie to usg za 3 miesiace, na ktorym po torbielu nie bylo sladu. Tak, jak piszesz bardzo duzo dzieci to ma, tylko że niewielu noworodkom robi sie usg glowki. Z reguly usg robia tylko wczesniakom, czy dzieciom po trudnym porodzie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wlasnie moj synek byl po trudnym porodzie (CC ze zwgledu na spadajace tetno) i nikt nie powiedzial nam, zeby zrobic USG :/. Poszlismy je zrobic jako 3msc niemowlakowi, tak na wszelki wypadek...

A w jakim wieku Twoj synek mial robione USG i jak duza byla torbiel?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Synek mial robione usg jakos dwa dni po porodzie- urodzil sie przedwczesnie, dodatkowo mial hipotrofie. Potem drugie usg w wieku prawie 4 miesiecy. A jaka wielkosc to Ci nie napisze bo juz nie pamiętam. Wazne co mowia lekarze, my bylismy z wynikami u neurologa i ten mowil, ze torbiel to nic groznego, zeby sie nie przejmowac, ze sie wchlonie i tak tez sie stalo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
A pamietasz u jakiego neurologa byliscie? Bo ja wlasnie mam sie wybrac, ale nie mam nikogo poleconego/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bylismy u neurologa w przychodni świętokrzyskiej ale nazwiska juz nie pamietam. moze potem jak bede miala chwilke to zerkne w dokumenty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas też po urodzeniu był torbiel, zrobili usg główki-nie zauważyłam by wybierali dzieci, wszystkie szły-szpital wojewódzki ubiegłego roku. po 3-4miesiącach usg główki do kontroli torbiel dalej był, ale nie kazano nam się przejmować bo większość ludzi ma w głowie torbiel.
też byliśmy u neurolog z przychodni świętokrzyskiej i w ich filii usg było robione, na przymorzu bo termin najbardziej odpowiadający.polecam ich
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja rodziłam w Wojewódzkim w czerwcu zeszłego roku i tak jak pisze Mania wszystkie dzieci miały usg główki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rodziłam na Zaspie i tam nie robili, albo przynajmniej nie informowali i tym ze robia i jakie sa wyniki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój synek w szpitalu wpjewodzkim miał robione usg,torbiel miał a jak poszłam po miesiącu na kolejne usg prywatnie w Solidarności to już było ZNACZNIE mniejsze. Tez nie kazała mi się pani która robiła,badanie przejmować ale ja jeszcze pojechałam z wynikami do Gdyni do neurologa( nie pamiętam nazwiska Olszewska)? I tam PANI dr zbadala małego,wypytala jak się rozwija,spojrzała na wyniki i powiedzialamze wszystko jest ok,nie mam się przejmowac
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
~MM mało realne bo matka podpisywała zgodę i była przy badaniu
w ogóle nie wyobrażam sobie by brali mi dziecko i nie mówili co z nim będą robić i ew. wyniki badań
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naszym blizniakom zrobili usg na zaspie wiec czasem robia i u jednego jest torbiel
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim blizniakom też robili usg główki i jedna ma torbiela 4mm lekarz nam powiedział że do roku powinien się wchlonac ale trzeba to kontrolować
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj synek miał robione usg głowy w 4 miesiecu i lekarz powiedział ze torbiel ma 6 mm i to najwidoczniej taka uroda jak to nazwał . ze niby nie grozne . ale teraz syn ma juz prawie 3 lata i wlasnie mnie zastanawia czy moze to sie powiekszyło albo znikło . bede na wizycie kontrolnej u mnojego neurologa jestem ciekawa co mi powie na ten temat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój synek jest wcześniakiem i miał torbielkę, a po 3 miesiącach na kontroli okazało się, że się wchłonęła. Też mi mówiono, że bardzo często noworodki mają takie torbiele i żeby się nie przejmować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MI wyszło na ostatnim USG jeszcze ginekologicznym że jest "coś" w głowie byłam przerażona. Wysłali mnie na tydzien na kliniczna , gdzie to potwierdzili i zasugerowali że zaraz po porodzie mam powiedziec pediatrze o wynikach tego USG a już najlepiej przy porodzie . I zaczeli badac synka w sumie na wszystko , usg głowy , brzuszka , krew na crp i cytomegalie . Teraz ma 7 m-cy co dwa miesiace jesteśmy neurologa na kontroli i usg ( jeszcze mu ciemiączko sie nie zrosło ) i pod opieką OWI . A w wynikach USG nadal mamy tego torbiela
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

~XxX - daj prosze znac jakie wiesci z frontu ? u naszej dzidzi tez jest torbiel. narazie nic wiecej nie wiemy...czy zauwazylas u cos niepokojacego w rozwoju Twojego dziecka ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jak sie Twoj synek rozwija? juz ma 7 miesiecy, to przez ten czas ladnie lezal na brzuchu, nie prezyl sie, teraz juz pewnie siada? czy zauwazasz jakies niedociagniecia w takich umiejetnosciach, czy moze asymetrie czy mniejsza rownowage w lezeniu na plecach np? czy po prostu jest jakas torbiel i jak bys o tym nie wiedziala to bys nie wpadla na to ze cos jest nie tak?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

2 lata temu urodzilam synka,ktory mial bardzo duze torbiele,jest po operacji.Jesli torbiele na nic nie uciskaja to moga nie miec zadnego wplywu na rozwoj.Po operacji torbiele niewiele sie zmniejszyly :/ mamy ogromne szczescie bo syn rozwija sie prawidlowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój synek ma prawie dwa miesiące. W szpitalu wykryli dwa torbiele w główce jeden 4.5mm i drugi 3 mm byłam dwa tyg temu na kontroli i powiększyły sie o jeszcze raz tyle. Boję się . Co robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jak u was my mamy 3.8 a po prawej 3.7 teraz mały ma 3 miesiace mrga sie boje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

I jak u was my mamy 3.8mm a po prawej 3.7mm teraz mały ma 3 miesiace mrga sie boje
zgłoś do moderacji post 13907826
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wita
My też mamy torbiel w główce. W trakcie rozwoju w brzuchu miała się podobno zmniejszać. Synek ma teraz 4msc i torbiel się powiększa. Czy wiecie jakie badania wykonuje lekarz w celu jej sprawdzenia jak już zarosnie ciemiaczko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, szukam informacji na temat rosnących torbieli w główce dziecka, mam podobny problem. Proszę o informację jak toczyło się wasze leczenie. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam moj syn również ma torbiele na mózgu i zaledwie 2 miesiace ponoc to wynik powikłań w trakcie porodu i nie ma się czym przejmowaćol się wchlona ale latwo się mówi.Moj synek zachowuje sie normalnie ale mimo ze to moje trzecie dziecko i pierwsze z problemami postanowilam zostać pod stałą katrola neurologa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I było dalej chciałabym się porozumieć bo jestem w podobnej sytuacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moj synek ma 6cm na 4.2cm na 5.5cm Bardzi duza torbiek jak na 6 miesieczne dziecko Modeluje juz komory mozgu Napidz mi prosze jak po operacji czy trobiek odrosla?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak sytuacja u Was? Mam nadzieję, że ok. U nas torbiel 2,5 na 2,6 bardzo się boję. Córeczka ma 11m. Czeka nas tomograf.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogę prosić o kontakt jestem w podobnej sytuacji chciałabym się poradzić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to się u was skończyło bo mój synek też jest przed operacją chciałabym się poradzić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakich wymiarów były torbiele u Twojego synka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam nadzieję, że może jeszcze tu wchodzisz... Chciałam dopytać o wszystko związane z tymi torbielami i operacją ponieważ moja córeczka też ma wykryte dwie spore torbiele
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wygląda operacja chciałabym się poradzić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W czasie badań usg podczas ciąży wszystko było ok, w główce dziecka nie było torbieli, po porodzie wbrew woli matki otrzymał domięśniowo witaminę K, wkrótce pojawiła się silna żółtaczka a po kilku dniach po badaniu torbiel w główce, która niestety, nie wchłonęła się do zarośnięcia ciemiączka. Dziecko ma objawy napięcia mięśniowego...służba zdrowia skrzywdziła dziecko...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 14

Jeśli masz podstawy, to zgłoś sprawę do prokuratury, a nie tu anonimowo siejesz zamęt i szkalujesz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żal mi Pani, być tak ograniczonym i mieć dziecko ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tat. Mama jestescie bezczelni. To wam brakuje edukacji. Racje ma kobieta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Jak duza jest torbiel?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witamina K nie daje takich skutków ubocznych. Żółtaczka dziecka po porodzie jest fizjologiczna i jest zjawiskiem biologicznym, a nie skutkiem ubocznym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też zdecydowałem się na podanie witaminy K mimo wielu wątpliwości i też po 2 dniach od podania stwierdzono u syna dużą torbiel. Mimo tego, że nadal mam wątpliwości czy podawanie witaminy K jest sensowne (skoro niemowlaki mają niski poziom witaminy K to najprawdopodobniej ma to jakieś uzasadnienie - natura wie co robi i nie trzeba jej poprawiać), to nie uważam, aby witamina K mogła w 2 dni wywołać dużą torbiel. Torbiele raczej powstają powoli. Gdyby powstawały i rosły szybko, byłyby bezpośrednim zagrożeniem życia, a tak nie jest. Przyczyny ich powstawania muszą być inne. Co do podania witaminy mimo wątpliwości to zdecydowaliśmy się z powodu grupy ryzyka. Mama miała cc i w czasie ciąży podawane leki rozrzedzające krew. Osobiście uważam, że jeśli nie należy się do grupy ryzyka to nad podawaniem witaminy K lepiej mocno się zastanowić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie mój synek ma też torbiel i ma mieć operację chciałabym się poradzić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas podobny problem. Też na USG prenatalnym wyszła zmiana wmozgu z tym, że u nas to 4,5 cm na 6cm. Mały ma 8 miesięcy a torbiel wciąż jest tej samej wielkości i nie chce się wchłonąč.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

A jakieś porady jak podtuczyć dziecko? (27 odpowiedzi)

Moja Ola ma 10 miesięcy i niecałe 7 kg :( Nie wygląda na wychudzoną, jest drobniutka po prostu....

do góry