Widok

Torbiele w główce płodu. Ktoś się spotkał?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dokładnie to się nazywa torbiel splotu naczyniowego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziecko znajomej miało torbiel w głowie. Nic się nie działo. Jedynie dodatkowa wizyta u neurologa. Tak podobno się zdarza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek po urodzeniu miał, wyszło na USG. , po niedługim czasie same się wchłonęły.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
yz a wcześniej na badaniu USG lekarz tego nie stwierdził?Jak duże były?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mały urodził się z niską glukoza, potem doszły szmery, na szczęście wszystko ok, ale za TP przebadali go całego , w tym USG głowy, jak duże nie pamiętam, jak znajdę to napiszę, bo to parę lat temu było
Kilka wizyt u neurologa i kontrolne USG, wszystko znikło
Tak naprawdę, gdyby nie zrobili tego USG w szpitalu pewnie nigdy bym się nie dowiedziała, że cos takiego było, większość noworodków nie ma robionego Żadnego USG
Głowa do góry. Nie ma co się zamartwiać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem, że to słabe porównanie ale u mnie kilka lat temu wykryto torbiele w głowie. Byłam na konsultacji u neurologów i neurochirurgów i wszyscy potwierdzili, że nie mają znaczenia i że są to właśnie torbiele które mam od urodzenia (jakoś je rozpoznają czy są nabyte czy od urodzenia). Nikt nigdy wcześniej po prostu nie robił mi rezonansu. Miałam potem jeszcze 3 rezonanse kontrolnie czy nie rosną ale są bez zmian.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córeczka tak miała.wykryto je ok 18 tyg ciaży.do 32 tyg nie było po nich śladu.wszystkie inne parametry były ok.podobno często tak bywa.poadrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki dziewczyny,też podobne odpowiedzi czytałam na różnych forach,nawet zaczełam się zastanawiać czy ja nie mam czegoś w głowie,bo taki nerwus ze mnie i głowa często boli:)

xy chodziło mi o badania USG z okresu ciąży,lekarz tego nie widział czy nic nie mówił?

Jak myślicie od czego to może być,czy mogę na to jakoś wpłynąć,poprzez odżywianie,mam też sporo stresu z domu,więc właściwie znalazłam już sobie odpowiedz,uspokoić się,wyciszyć ale tak trudno przy krzyczących w domu dzieciakach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dwie torbiele splotu są markerem wad genetycznych płodu pod warunkiem, iż idą w parze jeszcze z innymi wadami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas nie stwierdzono niczego innego,a miałam USG genetyczne,noi maluszek ma 3 duże torbiele,dlatego tak mnie to martwi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli jest to tylko jeden marker tzw marker izolowany to można by wykluczyć wady plodu, zaznaczam- można. Jest duza szansa,iż torbiele ok 30 tygodnie same się wchłoną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem co to jest marker izolowany,ale różnie one się wchłaniają,w poprzedniej ciąży wchłonęły się do 21 tyg,z tym że były dużo mniejsze.
Aga a Ty jakie masz doświadczenia w tym temacie,możesz napisać coś więcej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, mój synek miał torbiel splotu naczyniowego. Wchłonęła się sama po 30 tygodniu. Nie martw się !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

dobry prawnik- prawo rodzinne. Kogo polecacie? (17 odpowiedzi)

sprawa jest dosyć skomplikowana, szukam dobrego prawnika który zajmuje się ustalaniem ojcostwa....

Decyzja o ciąży podjęta- co dalej :) (42 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było (kiedyś funkcjonowałam pod innym nickiem :)), ale teraz...

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

do góry