Wiosną 2019 rusza budowa Trasy Kaszubskiej od węzła Wielki Kack, a na prośbę mieszkańców do Rady Dzielnicy Wielki Kack o zorganizowanie spotkania wykonawcy, inwestora i mieszkańców podczas Sesji Rady Dzielnicy 11.09.2018 Pan Marek Rodak z Rady Dzielnicy odpowiada tak ; " Ad.6.
Pan Marek Rodał omówił korespondencję:
-
mail mieszkańców ws. konsultacji dotyczących realiza
cji inwestycji Węzeł Karwiny

radni
ustalili, że stroną prowadzącą jest GDDiA stąd mieszkańcy powinni zwracać się tam po
informacje."

Przykre takie załatwienie sprawy przez Radę Dzielnicy, bo to właśnie Radni dzielnicy przed wyborami sugerowali złożenie wniosku przez mieszkańców do Rady Dzielnicy o zaplanowanie spotkania. W 2015 r. takie spotkanie zostało zorganizowane przez Radę Dzielny Dąbrowa i to oni zapraszali strony spotkania. Od tego czasu minęły 3 lata, terminy rozpoczęcia inwestycji się przesunęły i mieszkańcy Karwin, Fiakakowa i Wielkiego Kacka potrzebują spotkania informacyjnego a Pan Rodak odsyła ich do GDDikA?

http://www.gdynia-wielkikack.info/repository/files/Sesje2018/Protokol_XXXIV_sesji_Rady_Dzielnicy_Wielki_Kack.pdf

Podczas gdy Szemud dwa tygodnie temu zorganizował takie spotkanie u siebie w związku z planowaną inwestycją dotyczącą swojej okolicy. Czyli że jedni potrafią a inni nie? Czy to kwestia chęci podjęcia działań w dzielnicy?

http://szemud.pl/artykuly/spotkanie-dotyczace-budowy-trasy-s6/

Mieszkańcy wymienionych dzielnic - piszcie do Rady Dzielnicy czy to Wielki Kack, czy to Karwin, niech tak wielka inwestycja ważna dla nas mieszkających tu nie pozostanie bez informacji. Radni informują o czym mają ochotę, co im pasuje a jak trudny temat to się odcinają?

Brak reakcji to brak zainteresowania sprawami dzielnicy, sprawami mieszkańców.