Widok

Traviata

Traviata Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Traviata.
Giuseppe Verdi
Traviata
(włoska wersja językowa, polskie napisy nad sceną)

libretto Francesco Maria Piave wg "Damy kameliowej" Aleksandra Dumasa syna

Prapremiera: Wenecja 6 marca 1853


Kierownictwo muzyczne: José Maria Florencio
Inscenizacja: Marek Weiss
Reżyseria: Karolina Sofulak
Scenografia i kostiumy: Hanna Szymczak
Choreografia: Roman Komassa
Przygotowanie Chóru: ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cycek na plakacie?

już nawet w operze tylko sex się sprzedaje?
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 37

cycek na plakacie?

Zgadzam się, co najmniej połowa plakatów Opery Bałtyckiej jest nie wiadomo czemu zboczona - był już goły mężczyzna pokazujący tyłek oglądającemu, goła kobieta zakrywająca łono figurką bodajże Mozarta - taka pierś to w sumie nic nowego : P Tyle, że już sama reklama zniechęca do odwiedzenia tego przybytku...
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

a co zboczonego widzisz w nagim ciele człowieka?

Ja kiedyś widziałem nawet gołą dłoń na plakacie. Zwyrodnialcy Ci artyści.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przychodzi facet do lekarza i mówi: panie mnie się wszystko z d*pą kojarzy!

Lekarz wyciąga z teczki obrazek z narysowanym rombem: co to?
D*pa.
Pokazuje trójkąt. Co to?
D*pa.
Pokazuje okrąg. Co to?
D*pa.
Panie, pan jesteś zboczony!
Ja zboczony? A kto mi te świństwa pokazuje?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Takie czasy.

Czy był ktoś na spektaklu Teatru Wybrzeże na którym nie było gołego faceta, albo chociaż obrazy przyrodzenia?? ;D
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

A jeszcze ciekawsze...

ze, gdy sie kliknie na podswietlony na niebiesko fragment recenzji "...uprawianiem komercyjnego (seksu)... to link kieruje nas na strone poswiecona zespolowi Kombi i S.Losowskiemu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jest Tobie znane pojęcie aktu? rozumiem ze obrazy piersi, nawet artystów z okresu renesansu, też Cie gorszą? :>
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Opera dla ludu?

Tak to wygląda patrząc na plakat. Żenada. Ostatni bastion kultury pada pod naciskiem postępowego lewactwa.
Czyżby człowiek, który to wykonał chciał do opery przyciągnąć publikę rodem z klubu go-go?(czy jak to się tam nazywa)
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 24

jak byś trochę znał operę jako gatunek

to byś nie pitolił takich głupot:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie zgadzam się.

Nie zgadzam się z Wami, rewolucyjność pomysłu Verdiego polegała na pokazaniu snobistycznej publiczności operowej tego, od czego ta zawsze uciekała i czego istnienia nie chciała do siebie dopuścić. Świata domów publicznych, miłości na sprzedaż, prostytutek i mężczyzn korzystających z ich usług, wreszcie - bohaterki operowej, która nie jest kapłanką druidów czy rzymską boginią. Verdi przekraczał granicę decorum - granicę dobrego smaku i gustu, tego, co przystoi, jest stosowne i piękne. W tamtych czasach o pewnych rzeczach po prostu się nie mówiło, a już na pewno nie w świątyni sztuki. Tak również odbieram ten plakat, jest stosowny do tematu widowiska.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 18

Zjadłeś kanapkę ze starymi ogórkami

zwymiotuj i bedzie dobrze!
Plakat jest żenujacy i bez sensu. Hasło wiecej kiczu w operze jest nie na miejscu
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

uważam, że plakat jest

jak świetny. Te kołtuny dalej myślą, że opera jest jak msza. Nie wypada pokazywać piękna ludzkiego ciała. Ciało jest złe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Plakat

Plakat serio nie trafiony.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 12

Plakat

Plakat absolutnie trafiony i piękny
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zanim napiszesz opinie o spektaklu najpierw przeczytaj chociaż o czym to jest a nie krytykuj jak typowy zakompleksiony człowiek który wstał lewą nogą i chce sobie ponarzekać. Akcja Traviaty jest umiejscowiona w domu uciech stąd ta goła pierś na plakacie. Nie pojmuje jak można skrytykować coś czego się nie widziało.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 20

Spektakle w Gdańsku to żenada!

Opera w mieście robotniczym to nieporozumienie bo nie będzie trzymała poziomu!
Kto mianowicie ma ocenić jakość tego czym raczy nas ta instytucja jeśli nie szary robotnik który w operze był raz podczas jej remontu.
W Gdańsku nie ma Inteligencji i nie ma widzów dla takich spektakli.
W wyniku dofinansowania tego typu "zdarzeń" z publicznych pieniędzy jakość jest bliska jarmarcznym popisom kuglarzy.
No a plakat dopełnia całości :-) No ale lepszy cyc niż nic :-)
Naszła was ochota na teatr to zapamiętajcie w Gdańsku nie ma takiej instytucji to wszystko namiastki!
Filharmonia w której grają ludzie na poziomie orkiestry strażackjiej na odpuście, teatr w którym można zostać pospolitym chamem, opera w której usłyszysz jak nie powinno sie robić spektaklu iiiiii
Gdyby te arcydzieła miały się sprzedać to już po pierwszym sezonie trzeba by sprzedać gmachy razem z ziemią aby pokryć straty!
I nie plećcie ze kultura nie jest dochodowa bo jest! Tylko w tych gmaszyskach nie ma kultury!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 18

Wiesz w trójmieście mieszka sporo inteligencji chociażby ta która mieszka tu od wojny, jest sporo ludzi dobrze wykształconych. A skoro nie podoba ci się opera to trudno rzecz gustu. Zastanawiam się tylko kiedy ostatnio byłeś w operze albo w Filharmonii bo coś mi się wydaje że chyba nie byłeś tam nigdy i tylko pieprzysz trzy po trzy byleby coś napisać. Do pani która była w operze 10lat temu, hmm to przykre bo przez te 10lat wiele się zmieniło i może warto by spróbować jeszcze raz.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

poziom twojej wypowiedzi jest wprost proporcjonalny do poziomu oprey

i odwrotnie proporcjonalny do twojej kultury
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Opera i teatr zatrudniły jakichś dewiantów, którym wszystko się z jednym kojarzy i myślą, że jak nie będzie golizny to nikt nie przyjdzie. A ja właśnie nie chodzę bo jest tam golizna.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 9

Akurat na Traviacie nie ma golizny...Nie rozumiem po co pisać o czymś, czego się nie widziało...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

bylam na Traviace w Operze Baltyckiej jakies 9-10lat temu.. MASAKRA!!!!!

flaki z olejem na maxa, ludzie wymiekali.. po 1 akcie ja tez chialam sie zbierac do chaty,ale towaryzstwo wymagalo bycia tam dokonca... zbrzydzuilam po tym opere!!!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 48

Droga internautko,jestem zdania, że pomyliłaś rodzaje sztuki. Człowiek z twoim słownictwem ma możliwość zaspokojenia swoich potrzeb kulturalnych w innym miejscu. Na pewno nie w OPERZE
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

drogi Dziadku

Coś Ci się chyba pomyliło z tym słownictwem, przeciez w to operze właśnie spiewa sie: "nie ma niewiast w naszej CHACIE"!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

sss

a w "Orfeuszu w piekle"nawet że każdy matoł ukryje się w chórze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

bzyku

sprecyzuj proszę o masz na myśli pisząc, że każdy matoł ukryje się w chórze? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

...

Ludzie, o czym wy mówicie? Przyjrzyjcie się plakatom Opery z ostatnich dwu lat i powiedzcie z ręką na sercu, czy naprawdę uważacie, że ten jest taki zły!!! Owszem, cycek, ale bardzo artystyczny i po prostu w całości obrazu ładny. A że nawet w Operze ostatnio same d..y, to już osobna kwestia.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 4

nie "cyc" tylko "pierś"

A co was szokuje w nagiej piersi? Moze podyskutujemy nad wymowa plakatu i tego, co zapowiada? Ktoś sie odważy napisac coś więcej niż inwektywy?
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 9

Traviata

Cudowne..jeszcze raz.. cudowne! Polecam wszystkim.... Joanna Woś -wspaniała w roli Wioletty
wspaniała scenografia, reżyseria, może trochę mało dynamiczny Początek.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 20

dobry żart ...

Szanowny Pan/i chyba raczy żartować z tą wspaniałą scenografią.Dekoracje przypominają "wilczy szaniec" a projekcje są niewyrazne,kiepskiej jakości.Przez cały spektakl zmieniają się tylko szczegóły na które mało kto zwraca uwagę.Jak robi się trochę ciemniej to wykonawcy mają projekcje na sobie a jak jaśniej to znowu wszystko prawie znika tak samo jak w "Czarodziejskim flecie" i "Makbecie"wszystko wygląda jakby na wykończenie zabrakło pomysłu-kiepski ten scenograf.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

traviata

poprzednie wpisy świadczą, ze ich autorzy nie byli, a nawet pewnie nie wiedzą nic o operze, Verdim...ignoranci i tyle.... temat plakatu... to chyba moherowe babcie pisały Prawdziwym miłośnikom ... bardzo gorąco polecam...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 16

Odwołane przedstawienia?dlaczego?

Czy ktoś może wytłumaczyć zwykłemu widzowi, dlaczego Traviata 4 i 5 czerwca jest odwołana?
Bardzo żałuję bo akurat w tym terminie jestem w Polsce i chciałam zobaczyć to dzieło o którym tak dużo sie tu pisze.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

coś

Czy dyr. artystyczna BTT Izadora Weiss jest córką, czy żoną dyrektora generalnego Opery Bałtyckiej Marka Weissa?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

żoną
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A wygląda jak córka
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czy tylko ja mam taki problem?

ze jak chce kupić bilet to okazuje się ze nie było już ich miesiąc/2-miesiace temu?! :/
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do misio

Na balety są bilety ;)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

:(

W niedzielę 22.01.12 - w pierwszym akcie miniecie się muzyków z wokalistami.

Dekoracja - śnieg wyświetlany na scenie padał również na widownię, mnie to rozpraszało. Wioletta - dla niej poszłabym jeszcze raz :)

Ogólnie rozczarowana jestem.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

refleksja

no chyba, że to minięcie to artystyczny środek wyrazu upitego towarzystwa ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

śnieg...

może opera chciała w ten sposób zrekompensować mieszkańcom Trójmiasta brak zimy?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Piękny głos Jany Sibery

Pierwszy raz byłem w Operze. Jestem totalnym laikiem. Ale Jana Sibera śpiewała bardzo pięknie, dużo było w tym ekspresji, uczuć. Gorzej z odtwórcą roli Alfreda, którego grał jak się domyślam David Sotgiu. Chwilami cicho, bez większego zaangażowania. No i świetny Zbigniew Macias w roli Germonta.
Dobra sceneria, świetna muzyka.
Jeśli wahasz się jeszcze przed podjęciem decyzji, to nie żałuj tych kilkudziesięciu złotych i idź do Opery !!! Lepsze to na pewno od kolejnego filmu w kinie, czy wątpliwej sztuki w Teatrze Wybrzeże.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

ok

Opera bez zarzutu. Mile zaskoczyło mnie, że w końcu klasyka bez nowoczesnych udziwnień.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

To nic nie da

Przypomnieli sobie Traviate:) bo najbardziej klasyczna:) uwielbiam te sztuczki Mareczka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Byłam z córką na "Dziadku do orzechów" wg pomysłu "tfurców" z Opery Bałtyckiej.

Dotąd się przed dzieckiem tłumaczę i próbuję wyjaśniać jak piękna jest ta opera tak naprawdę.
(A wystarczyło iść... po sąsiedzku do kina na transmisję przyzwoitej wersji "Dziadka do orzechów").

Kolejny raz się nie nabiorę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziadek

Dziadek do orzechów to nie opera, a balet.Jak się idzie z dzieckiem na spektakl to się należy przygotować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Traviata

Traviata . Z wielką nieśmiałością - opera może nie dla mnie - ale podejrzewam nie ja jedna ,ale poszłam. Od pierwszych minut wsłuchana a i wpatrzona , chłonęłam , zadowolona wiedziałam o co chodzi, dumna że jestem na takim wspaniałym , uważam na światowym poziomie przedstawieniu. Gratuluję i dziękuję. Orkiestra cudowna a główne role KOSMOS...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Traviata z 18.01.2020

Witam. Opinie podzielę na 2 wątki.
1. O spektaklu.
2. Logistyczny.

Ad1
Było to moje drugie świadome wyjście do opery (wcześniej Thais).
Przygotowując się do wyjścia słuchałem i oglądałem Traviata na you tube aby móc porównać.

Bardzo dobrze na tle oper z YT wypada Pani odtworczyni głównej roli kobiecej Violetty. Genialny głos i dobra gra aktorska. Ona ciągnęła i udzwignela cały spektakl i za to zebrała największe brawa.
Ciekawe czemu nie dostała kwiatów na zakończenie A dostał je Alfred.
Odtwórca roli Alfreda bardzo przyzwoity głos. Mankament to źle skrojony garnitur/frak czy surdut. Za długie rękawy i nogawki. Nie wyglądał na zamożnego Pana.
Powinien teraz skupić się na aktorstwie aby podazalo za głosem.
Najlepsze sceny z chórem i tancerzami nadawały rytm i dynamizm.
Muzyka na żywo klasa.
Super pomysł jak śpiewacy schodzą w publiczność i mozna ich zobaczyc z tak bliska.
Scenografia najlepsza w akcie 1, w pozostałych dość uboga.
Ciekawostka. Odtwórca Barona wygląda jak High Grant.

Ad2
Oczywista oczywistość to brak miejsc parkingowych wokół opery.
Długa kolejka do baru w przerwie. Kończąca się piciem duszkiem aby zdążyć z przerwy, trochę rekompensuje ten fakt bardzo miła obsługa.
Rozwalona spłuczka w toalecie meskiej.
Ogromne kolejki do toalety damskiej.
Program za 10zł?!?
No i najważniejsze. Pomimo nachylenia widowni to jak usiądzie przed Tobą chłop 180 który za rzadko chodzi do fryzjera to pół sceny nie widzisz.

Podsumowując
Pomimo kilku niedociągnięć logistycznych uważam 3h przedsięwzięcie za udane i warte 100zł za bilet.
Jeszcze raz brawa dla odtworczyni Violety.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Kultura

Ni w ząbek (12 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Ni w ząbek . Spektakl dla dzieci "Ni w ząbek" "Ni w ząbek" spektakl...

Kronika snów: Lunatyczka (3 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Kronika snów: Lunatyczka . Zapraszamy na unikatowy spektakl...

Damski Biznes (3 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Damski Biznes . "Damski Biznes" Jedna z najzabawniejszych komedii w...

do góry