Widok

Uaktualnienie książeczki sanepidowskiej

Witam
potrzebuję uaktualnić książeczke sanepid. czy trzeba zrobić wszystkie badania od nowa i jak to sie robi najpierw wizyta u lekarza medycyny pracy i on zleca badania? poprzednio to firma załatwiała lekarza swojego robiliśmy badania odpłatnie a potem zwracali koszty ,a teraz w ogłoszeniach tylko wymagają z aktualną książeczką co by sami kosztów nie ponosili.
aha i na jakie koszty badań się nastawić?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Badania możesz zrobić w każdym laboratorium. Odnowić trzeba wszystkie oprócz kału (te robi się tylko raz w życiu). Czyli robisz badanie krwi i moczu i w laboratorium mówisz, że do książeczki sanepidowskiej. Koszt około 50-60zł. Zależy w jakim laboratorium. Potem idzisz z tym do lekarza, niekoniecznie medycyny pracy. Ja byłam u lekarza pierwszego kontaktu. Tam za wpis do książeczki musiałam zapłacić około 10zł i badania mam ważne 2 lata.
Słyszałam, że niektórzy lekarze dają wpis bez badań. U mnie nie było takiej możliwości.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 11
dziękuję za informację
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
No ja mam inne informacje troszke.... dzisiaj dostalam skierowanie na badania do nowej pracy,ostatnio kal i przeswietlenie klatki robilam 3 lata temu i teraz musze zrobic je ponownie czyli chyba nie sa to badania na cale zycie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od poczatku roku jest tak ze przy kazdej zmianie pracy trzeba robic ponownie badania na nosicielstwo i cala reszte
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja przedłużałam badania w zeszłym roku po raz kolejny i mówiono mi że badania na kał robi się raz w życiu ale może od tego czasu przepisy się zmieniły. Nie sądzę jednak, że badania robi się po każdej zmianie pracy. Ja pracując jako hostessa co tydzień przeprowadzałam promocje w innych miejscach i byłam zatrudniana przez różne agencje pracy...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pozmienialo sie. Badanie kalu nie jest juz badaniem, ktore robi sie raz w zyciu. Mi wpis do ksiazeczki robil kiedys moj lekarz pediatra(placilam 30 zł). Teraz lekarz ogolny do ktorego chodze powiedzial, ze tego wpisu mi nie zrobi, ze mam sie udac do lekarza medycyny pracy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja książeczkę wyrabiałem sobie prawie 9 lat temu i badania wykonywałem tylko raz (nie pamiętam, czy to badanie płuc raz, czy dwa). I zawsze jak chodziłem do lekarza po wpis, to nawet sam się pytałem czy nie robić badań jeszcze raz. Zawsze mi podbijali pieczątką. Teraz było tak samo, we wtorek byłem u innego lekarza, bo zaczynam nową pracę i też mi wstawił pieczątkę. Po prostu chyba nie ma ściśle określonych przepisów ile razy się wykonuje te badania. A to czy lekarz może zrobić wpis zależy czy ma takie uprawnienia. Mój lekarz rodzinny robi mi te wpisy i jak się nie ma skierowania od pracodawcy, to wtedy się płaci 30, lub 40 zl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
PODBIJAM TEMAT BARDZO PILNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! UAKTUALNIENIE NA TERAZ NA JUŻ NA DZIŚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POMOCY KTO ZNA??????????????????Ostatni wpis 2006r praca przy żywności .
Uaktualnienie 2013 - praca przy żywności NA DZIŚ !!!!!!!!!!!!!!!!! Kto zna wie pomocy?????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
no cito dostaniesz w gdyni w stacji sanit-epid. na starowiejskiej, na parterze przyjmuje lekarka medycyny pracy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Właśnie rozmawiałem z Panią z sanepidu. Decyduje lekarz medycyny pracy. Jednak Pani zaleca, że jak są robione badania dawno to warto dla rozsądku powtórzyć. Ergo zależy od lekarza.

PS: wiem że temat stary ale tak jakoś żeby zostało
Pozdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
czyli jednym słowem burdel - jak w każdej dziedzinie tego zawszałego kraju.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
Opisze swoją akcję bo może komuś się przyda:
Badania zrobione w 3 dni w przychodni na Wałowej na 3 piętrze- wyniki po 2 dniach, poszło sprawnie.
Po odebraniu wyniku poszłam na Wałowa na 2 piętro gdzie przyjmują lekarze medycyny pracy. Przyjmują tylko od w godz. 12-14, trzeba mieć wyniki kału i prześwietlenie płuc robione w ciągu 2 ostatnich lat. Obrażona Pani w rejestracji medycyny pracy nie uznawała argumentu, że rtg klatki piersiowej robi się co 5 lat, a tylko w przypadku podejrzenia choroby szybciej, nie dotarło.
Poszłam więc na parter do rejestracji rtg i tam dowiedziałam się , że konieczne jest skierowanie na rtg klatki. Skąd skierowanie? Od obrażonej Pani z 2 piętra. Wracam więc do obrażonej Pani z 2 piętra, proszę o skierowanie na rtg klatki, w odpowiedzi słyszę: 35 zł- za samo skierowanie (za sam papier!), 45zł za zdjęcie rtg i 40 za wpis lekarza do książeczki.

Szukam innego lekarza i innej przychodni, ktoś coś?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Elbląska 135, 80-718 Gdańsk ( Rafineria brama 8 ). Tel. do rejestracji 583087843. Czynne od 7 do 14. Wszystko na miejscu, tylko RTG w LUXMED, ale jak masz to raczej nie będzie problemu. Daj znać jak ci poszło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dostałam pieczątkę od lekarza medycyny pracy w Revimedzie w Oliwie. Zapłacilam 50 złotych, nie trzeba było krwi i moczu, prześwietlenie miałam sprzed roku.
To bardzo tanio jak na lekarza medycyny pracy, ale moim zdaniem zażądanie 5 dych za zadanie 5 pytań i 3 minuty pracy to absurd. Czy ma pani cukrzycę? Czy ma pani coś tam? Czy chorowała pani na coś tam?
Kilka lat temu robiłam rtg klatki bez skierowania za 30 zł w przychodni w Nowym Porcie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale wystarczy mieć książeczkę już kiedyś podbitą, czy potrzebny jest też papier dotyczący tamtego badania kału?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To zależy od firmy w której starasz się o zatrudnienie. U mnie przy podjęciu pracy w przychodni medycyny pracy chcieli zarówno papieru z pierwszego badania kału jak i książeczki. Gdy powiedziałem, że akurat nie mam jej przy sobie (znalazła się nazajutrz w domu) pani dr nie robiła z tego powodu afery tylko przestrzegła bym na następny raz już ją miał. Koszt badania w przychodni i wystawienia skierowania pokrył pracodawca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
za dużo wykszników
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zwoje Ci popaliło? :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rowniez musialam powtórzyc takie badania na nosicielstwo,więc nie ma na to reguły
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam takie pytanie- dwa lata temu zaczęłam pracę, wszystkie badania zrobiłam. niestety pracodawca nie powiedział mi, że muszę jakąś książeczkę kupić, lekarz też nic nie mówił. poszłam teraz na okresowe i lekarz- ten sam- zapytał o książeczkę. powiedziałam, że w takim razie ją kupię, a on na to, że podbije mi ją jak zrobię badania san.-epid. studiuję zaocznie i nie mam czasu na ponowne robienie tego min. kilkudniowego badania kału! można to jakoś załatwić? mam świeże badanie krwi i moczu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Droga Ann - nie można trzeba się pofatygować osobiście, a nie nawoływać do takiego wygodnictwa !!! To jest Polska, tu każdy musi sobie radzić sam (chyba, że masz na tyle dobrą i podobną do Ciebie koleżankę, że przyniesie swoją lub Twoją próbkę kału za Ciebie i ukradnie Tobie na 3 dni dowód)...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

u nas że mieszkamy daleko od sanepidu to zbieraliśmy probki w pojemniki i trzymaliśmy w lodowce i po trzech dniach wszystkie razem się wiozlo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też trzymałam trzy dni w domu, dodatkowo po otrzymaniu wyników musiałam iść do lekarza medycyny pracy, teraz nie ma książeczki sanepidowskiej jest orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych chociaż ja dostałam wpis normalnie w książkę, też tak mieliście?
Czytałam w artykule ( https://wspomagamy.pl/category/dokumentacja-dla-sanepidu/ksiazeczka-sanepidowska/ ), że można taki wpis dostać w książce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

spawacz bez doświadczenia (56 odpowiedzi)

wiem wiem było wałkowane.. ukończyłem kursy 135 i 141 na czarne pachwiny mieszkam +/- 60 km od...

Bezrobotna (4 odpowiedzi)

W tym kraju z moim wykształceniem nie ma dla mnie pracy.

Willa Fahrenheita Jacek Bitel prowadzenie pensjonatu 7 dni w tygodniu i święta (8 odpowiedzi)

"Poszukuję pary (mężcz i kobieta)do lat 50 do prow. hotelu w Gdańsku. Wymagania :obydwoje min....

do góry