Widok

Ubezpieczenie mieszkania od włamania i kradzieży

Dzień dobry.

Chciałbym się zapytać jakie macie ubezpieczenie mieszkania od włamania i kradzieży? Czy wasze ubezpieczenie obejmuje ubezpieczenie piwnicy z rowerem w środku? Czy jesteście zadowoleni z obecnego ubezpieczyciela i czy polecilibyście go innej osobie?

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam takie ubezpieczenie, bo jak wiadomo "licho nie śpi" i nie mam zamiaru wracać do domu z duszą na ramieniu (czy było włamanie czy nie), jak słyszę - było włamanie do sąsiadki.... .
Piwnica wiem, że jest ubezpieczona na 10% s. ubezpieczenia mienia w mieszkaniu od kradzieży.
A co do firmy, to z roku na rok ubezpieczam gdzie indziej (sugerując się ceną) jeśli chodzi o ogólne warunki to "studiowałam" kilka i to wszystko jest pisane na jedno kopyto.
Dzięki Bogu jeszcze nie korzystałam z polisy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem ubezpieczona w Hestii i cenie ta firmę.Oprócz tego ,że ubezpieczone jest mieszkanie to piwnica przynalezy do mieszkania ,więc w razie kradzieży też można liczyć na wypłatę. Poza tym za małe pieniadze mozna dokupić pakiety Assistance-czyli pomoc hudraulika itp,ale równiez korzystałam z lekarza w okresie grypowym kiedy w przychodniach był ścisk. Najkorzystniej wychodzi pakiet ,czyli mieszanie razem z autem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Generali ma fajne możliwości ubezpieczania domu/mieszkania. mają takie ubezpieczenie jak Lew Lokator czyli podstawowe ale też ciekawe jest np. diamentowe i tutaj w jego skłąd wchodzi: mury, ruchomości domowe, elementy stałe, budowle, przedmioty wartościowe, przedmioty do prowadzenia działalności zarobkowej, OC (w tym OC najemcy), ochrona prawna w życiu prywatnym, NNW, assistance i informacja prawna, dom letniskowy, ubezpieczenie rzeczy osobistych poza miejscem ubezpieczenia, ubezpieczenie mienia od wandalizmu, nowość - ubezpieczenie od kradzieży zwykłej lub celowego uszkodzania siłowników i automatyki bram
czy ktoś z Was ubezpiecza się w Generali?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
>
> ubezpieczenie od kradzieży zwykłej

Jak rozumiem po Twojej orientacji w temacie - nie jesteś Klientka tylko Agentką.
Możesz wskazać mi, w jakich OWU szukać tej "kradzieży zwykłej"?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
> a jestem ubezpieczona w Hestii i cenie ta firmę

Niepotrzebnie.
Firma wystarczająco ceni się sama :)
Tzn. ma dobre produkty, ale przedrożone.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja proponuję Inseco.pl to porównywarka ubezpieczeń. Sama korzystam z ich usług i jestem bardzo zadowolona
https://www.inseco.pl/ubezpieczenie-nieruchomosci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To oczywiście zależy od tego, jaką polisę wybierzesz i jakiego TU. Najlepiej porównywać ubezpieczenia od kradzieży. Tu jest całkiem sensowny online-owy kalkulator z którego korzystam. Powinno się coś znaleźć. http://www.fuko.pl/ubezpieczenia/nieruchomosci/mieszkania/kalkulator.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
byleby NIE WARTA, za zalana lazienke dostalem 130zl.....odwolywanie przypomina urzad miasta- ty swoje a oni maja cie gdzies.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja chciałem tylko potwierdzić - omijać wielkim łukiem Wartę !!!

Kiedyś konkurent PZU o dobrej renomie obecnie to jakaś firemka spod ciemnej gwiazdy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Porównywarka cen ubezpieczeń sprawdza się przy wyborze samego OC do auta, gdzie we wszystkich TU masz ten sam zakres regulowany ustawowo. A i to nie do końca, bo zazwyczaj ostateczna cena różni się od tej z porównywarki.
W przypadku każdego ubezpieczenia dobrowolnego, oprócz sprawdzenia ceny w najlepiej kilku porównywarkach, należałoby:
1. przeczytać dokładnie OWU danego ubezpieczenia
2. znać z doświadczenia, jak wygląda w danym TU likwidacja szkody

Można też oszczędzić sobie czasu i zaufać komuś, kto robi to zawodowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
...znać z doświadczenia, jak wygląda w danym TU likwidacja szkody

taa kiedyś założyłem nawet wątek , aby się dowiedzieć trochę w tym temacie od kogoś kto robi to zawodowo - jednakże ten ktoś wymigiwał się od rzetelnej informacji w tym temacie ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Można też oszczędzić sobie czasu i zaufać komuś, kto robi to zawodowo."

I tak musisz samodzielnie zapoznać się z OWU, bo skąd pewność, że agent powie całą prawdę? Właśnie z tego powodu, że klient sam nie zapoznaje się z OWU nie wie czego się tak naprawdę spodziewać po ubezpieczeniu, w razie szkody nie ma znaczenia co powiedział agent/doradca, a to co jest zapisane w OWU.

Pozdrawiam,
Łukasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Link4 ubezpieczenie "DOM" obejmuje nie tylko mieszkanie czy dom, ale także wszystko co znajduje się wewnątrz. Ochroną objęte są zarówno mienie ruchome (czyli m.in. meble, dywany, sprzęt RTV i AGD) jak i elementy stałe (np. glazura, podłogi, stałe wyposażenie łazienek).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
@Ekspert Link4
Ja pie....dziule też mi nowość, agenci link4 to chyba są jeszcze w szoku z powodu takiej "promocji" ?!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, ja zawsze ubezpieczam mieszkanie - w compensie mam takie, że obejmuje wiele ryzyk, m.in. mienie w mieszkaniu, a nawet w piwnicy. Na razie jestem zadowolona, ale na szczęście nie miałam żadnego włamania i nie wiem, jak z wypłacalnością.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chyba nazwa ubezpieczyciela nie jest aż tak ważna, istotny jest zakres ochrony i cena polisy, a to można sobie sprawdzić np. na kalkulatorze cuk i wszystko jasne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ogień to jedno z podstawowych zagrożeń, przed którymi można chronić się ubezpieczeniem. Oczywiście sam fakt posiadania polisy nie zapobiegnie pożarowi, ale pozwoli otrzymać pieniądze na pokrycie strat. Ubezpieczając się trzeba przede wszystkim pamiętać, żeby ustalić z ubezpieczycielem odpowiednio wysoką sumę, do której mieszkanie i jego wyposażenie (znajdujące się w nim sprzęty, meble, ubrania itd.) będzie chronione. Nazywa się to sumą ubezpieczenia. Nie powinna ona być niższa niż faktyczna wartość tego, co Pan posiada, bo w przeciwnym razie może okazać się, że ewentualne odszkodowanie będzie niższe niż wartość szkody Polisę najlepiej kupić u doradcy, który jest w stanie na bieżąco odpowiedzieć na wszystkie pytania. Bardzo istotne jest też, aby w momencie zakupu podać sprzedawcy wszystkie informacje na temat stosowanych zabezpieczeń. Jeśli w mieszkaniu znajdują się zamontowane czujniki dymu lub czadu czy też ognioodporne drzwi, wówczas cena ubezpieczenia może zostać obniżona. Trzeba tylko pamiętać, że wszystkie tego typu ubezpieczenia muszą być w momencie pojawienia się ognia sprawne oraz włączone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odwiedź stronę Cuk na której sprawdzisz i porównasz dostępne konfiguracje ubezpieczeń nieruchomości. https://cuk.pl/ubezpieczenia/nieruchomosci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!! (855 odpowiedzi)

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny...

Opłaty za wywóz śmieci w Gdańsku (10 odpowiedzi)

Mam mieszkanie w nowym bloku. Wyjeżdżam na 8 miesięcy na kontrakt i mieszkanie będzie stało...

ceny mieszkań w Gdańsku (131 odpowiedzi)

Cześć wszystkim, zastanawiałam się nad zakupem mieszkania w Gdańsku, ale patrząc na ogłoszenia,...

do góry