Widok

Ucieczka

Gdy dzieje sie cos nieprzyjemnego zwykle uciekamy "do przodu". Pograzamy sie w czyms co pozwoli nam zapomniec (np. w pracy)... tylko czy tak uciekajac i przyspieszajac nie robimy sobie jednak krzywdy. Nasz pobyt tutaj jest ograniczony, a przyspieszajac, pryspieszamy takze nadejscie konca.
Szkoda, ze jesli chodzi o czas to uciekac mozna tylko do przodu :(... A moze ktos zna tez sposob, by spowolnic czas w chwilach, ktore sa przyjmene? Przeciez podobno wszystko jest wzgledne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> Pograzamy sie w czyms co pozwoli nam zapomniec (np. w pracy)...
jesli takie pograzenie sie w pracy nie doprowadza do karasohi jest jeszcze szansa, gorzej gdy klopoty zaczynaja byc "leczone" chemicznie...

> przyspieszajac, pryspieszamy takze nadejscie konca.
zgodnie z teoria wzglednosci im szybciej sie poruszamy (w zasadzie mowa jest o przyspieszeniu) tym wolniej plynie czas, wiec z naszego punktu widzenia nie jestesmy tak blisko konca jak widza to inni wobec czego mozna liczyc ze ktos poda nam pomocna dlon (i to nie po to aby zdjac nam zegarek;)

> Szkoda, ze jesli chodzi o czas to uciekac mozna tylko do przodu
dzieki temu jednak trzeba ostrozniej szafowac wlasnym zyciem a wiec i umiec wykorzystywac szanse jakie sie pojawiaja (z mojej strony rozwazanie czysto teoretyczne - brak danych empirycznych:(

> A moze ktos zna tez sposob, by spowolnic czas w chwilach,
> ktore sa przyjmene?
a moze lepiej byloby cieszyc sie tymi krotkimi chwilami aby nadawaly sens zyciu gdy przemijaja i dopada nas proza (a nawet dramat) zycia?

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spowolnić czas?
To proste! Trzeba zapomnieć, że on wogóle płynie!
A kiedy jest nam źle, to pielęgnować we wspomnieniach te chwile, które były dobre, albo zrobić coś (nawet z zupełnie innej beczki), co będzie przyjemne!
Tak sobie myślę...
Szczerze mówiąc, zupełnie zapomniałam, że czas ucieka... Doskwiera mi to w pracy, kiedy się kompletnie nie wyrabiam! A tak jest tylko dzień w dzień ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Towarzyskie

co zrobic z takim mezem? (73 odpowiedzi)

od razu mowie, ze nie naleze do kalkulujacych pan, ktore sa z mezem dla korzysci. Naleze do grona...

samotność w małżeństwie (39 odpowiedzi)

Zacznę od tego, że nie oczekuję rad. piszę tu, żeby zrzucić z siebie ciężar wszechogarniającej...

Naturyzm (37 odpowiedzi)

Gdzie spotykają się z 3miasta i okolic naturyści poza sezonem.

do góry