Widok

Ul. Bajeczna~~

Czy jest tu ktoś to ul. Bajecznej??
Jak to jest z ruchem na tej ulicy?
Z mieszkaniem? Sąsiadami?
PS. Za głupie komentarze dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poruszasz się normalnie, po prawej stronie jezdni, jak wszędzie. Do połowy po yombach, od połowy w błocie.

Z sąsiadami ? Nie wiem, mam ale nie znam.

Z mieszkaniem? Jak wszędzie indziej. Zależy co i od kogo kupisz, takie będziesz miał. Raczej nie zalewa, bo bajeczna leży dość wysoko.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ruch jest mały jak na razie, ale buduje się nowy szereg i teraz mamy wiecznie koparki pod oknami, a później kilkanaścioro nowych sąsiadów. Ludzie w okół neutralnie :) Jest jeszcze kilka pustych działek, więc nieuniknione, że ludzi będzie przybywać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko zależy jakie miejsce Bajecznej ale jeśli myslisz o zakupie lokalu w budowanym szeregu dobrze przemyśl stan drogi szczególnie na ostatnim odcinku przed tam to zawsze jest masakra i nie wież deweloperowi że będzie super bo po jego równaniu po tygodniu deszczów będzie i tak sajgon....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie zastanawiałam się nad tym szeregiem.. DROGA ma wiele do życzenia ale myślę także o braku oświetlenia drogi...trzeba nie tylko mieć kalosze ale i latarkę przy sobie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wszędzie w bagninie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po przeciwnej stronie szeregu niżej jest dom .Porozmawiaj z nimi.Bywało że przez pół roku nie byli w stanie dojechać pod dom i samochód zostawiali wyżej na skrzyzowaniu. Weź też pod uwagę że tam będzie szambo i raczej nie ma co liczyć na kanalize .A jesli się zdecydujesz to nic na słowo w sensie że developer zrobi później drogę itd.Jak nie będzie na papierze to nic nie uzyskasz od niego.No i droga jest prywatna a nie gminna ,od wysokości tego jasnozielonego domu więc wszelkie naprawy gruz równiarki to na wasz koszt a szambiarki będą rozjeżdżać drogę. Jedyny plus to sąsiedzi :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry sąsiad to podstawa☺️
Zobaczymy co deweloper zrobi z tą drogą... Prywatna cy gminna nie ma znaczenia. Jeśli jeździ od niego ciężki sprzęt to musi poprawić drogę do stanu który był przed.
Rozglądałam się wcześniej zanim zaczął budować to droga tak nie wyglądała
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może i musi ale czy poprawi.Widziałem jaki gruz wrzucali w drogę,połowa to piasek wiec mega słabo.Jak inny deveoper (7 ... )budował szereg wzdłuż Ptysia i Balbiny która jest droga prywatną i nie mieli prawa po niej jeździć ale było im wygodnie z niej korzystać to były robione zdjęcia drogi przed i "po" i mimo wysłania do nich pisma ze zdjęciami i tak sprawa skończyła się w sądzie więc różnie to bywa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam nadzieję że akurat ten deweloper wykaże się odpowiedzialnością.
Bo w rozmowie dosyć rzeczowy człowiek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta budowa kilka miesięcy stała, więc ja nie wiem, czy rzeczowy. Już myślałem, że zbankrutowała.

Ale jak nie masz czegoś na piśmie, a najlepiej w akcie notarialnym, to wszystko niestety są bajki - 90% mieszkańców Banina kupujących gotowy dom się na to nabiera.

Zobacz jak wygląda droga np. dziś - tak będzie od września do maja.

Wolnych działek aż tak dużo nie ma - może w tych bocznych obok szeregu jakieś są, ale na tej głównej Bajecznej są wolne tylko dwie, przy Kameralnym I i Kameralnym II.

Gmina twierdzi, że utwardzi drogę do skrzyżowania, ale patrząc ile płyt przyjechało starczy to na raptem 5-10 metrów więcej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za opinie. Faktycznie bardziej się przyjrzę jak to będzie z tą drogą dalej. Bo wysiadac w z auta i zakładać kalosze nie uśmiecha mi się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wysiadając z auta ? zobacz na skrzyżowanie z pszenną, tam nawet auto powinno ubierać kalosze :) notorycznie zalane.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podatków do gminy żukowo nie odprowadzacie a chcecie mieć wszystkie drogi asfaltowe .Trzeba było zostać w Gdańsku jak wam tu wszystko nie pasuje ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

no akurat odprowadzam i co do grosika mogę sobie policzyć ile co miesiąc dałem gminie (podatek dochodowy * 37,89%)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co do skrzyżowania bajecznej z pszenną to jakaś masakra... Tam są potrzebne kalosze rybackie... A co do przejazdu auta to już nie wspomnę.
Dziwię się ludziom którzy mają domy obok tej ogromnej kałuży że nic z tym nie zrobią.
Dzisiaj to pewnie w większej ilości miejsc w baninie darmowe lodowiska...
Nic nie zadziała telewizja... Dopóki My sami nie zaczniemy z tym walczyc
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

wczoraj, korzystając z okazji, że lekko przymarzło to i owo , wybraliśmy się na krótki spacer po okolicy na boczne uliczki od strony Algidy i niestety problem wylewania wody na ulicę jest wszędzie .... co widać zwłaszcza teraz, gdy woda zamarza ....
ludzie wypuszczają węże na "drogi" bez skrępowania.... tak wiec jak mamy wyjśc z błota skoro sami to błoto tworzymy?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie popatrz na domy przy obu kałużach tworzących się na skrzyzowaniu Pszenna/Bajeczna i to zarówno domy stojące przy Bajecznej jaki i Pszennej.Rynny wypuszczone na zewnątrz......Co ciekawe kiedyś robiła się tylko jedna kałuż w miejscu działki na której stoi Kameralne Banino I.Deweloper podniósł działkę ,rynny na ulice i mamy co mamy......ale przecież urzędnik nic nie może jeśli tylko dostanie papier że nawet beton wchłonie wodę ....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy płocie jest metrowy "drenaż francuski" - kamienie zawinięte we włókninę, nie zasypane ziemią, które wchłaniają wodę, także odprowadzenie rynien jest OK.

Co do kałuż - nie zamarzają, bo raz, że samochody je ciągle wzruszają a woda nie marznie jak się rusza (no chyba, że hiper mróz), a do tego jednak w jakimś tam stopniu nawozimy sól która z samochodu się spłukuje na takowej i pomaga to zapobiec.

Gorzej na tej suchej części za kałużą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

n
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaki drenaż francuski? ha ha i napisz jeszcze ze widziałeś jak go budują . Tyle lat tu mieszkam i nigdy nie było tej kałuży na pszennej , Jeśli buduje się na działce tyle domów i betonuje prawie całą działkę to takie są skutki . Powinni tego dewelopera pociągnąć do odpowiedzialności . Zresztą jaki to deweloper.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro masz takie wiadomości to znaczy że tam mieszkasz. Wg mnie drenaż nie jest ok bo gdyby był woda nie stałaby na ulicy aż jej nie odpompują. Popatrz gdzie płynie woda podczas deszczu . Nie winię ludzi którzy tam mieszkają ale raczej nasze prawo budowlane i władzę. Skoro na tej działce zawsze robiło się jezioro to zasypanie go podczas budowy,podniesienie gruntu i zrobienie tego drenażu to jakaś farsa bo woda wcześniej nie odpływała więc teraz raczej też nie odpłynie.Pod spodem jest glina jak wszędzie i tu potrzeba studni chłonnej....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zadnego drenażu nie robili . Ci co budowali to na pewno nie mieli pojęcia o budowlance. Fundamenty były zalewane o godz 22 przy lampach a już rano ciągnęli mury do góry . Szkoda mi tych młodych ludzi co kupili te kurniki ściany na 100 będą pękać nie wspominając o osiadaniu budynku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie wiem, moze tam sie robiło jezioro i było nizej kiedys, a teraz jest wyzej i sie odwróciła sytuacja - ciezko powiedziec. Kojarze tylko, ze jak budowali to im zalewało tez i pewnie dla tego podniesli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciekawe jak zagospodarować wodę na działce, skoro:
- nie wolno robić studni chłonnych (zgodnie z MPZP)
- nie wolno odprowadzać poza działkę
- domy stoją na glinie i odrobinie innej ziemi nawiezionej przez dewelopera, wiec nie ma gdzie wsiąkać

I teraz przyjdzie taka pani ze Starostwa i powie do kamery w telewizji "ale z naszych informacji wynika, ze na tych terenach ziemia bez problemu powinna przyjmować wodę bo jest dobra gleba i dlatego wydaliśmy pozytywne pozwolenie na budowę".

Z drugiej strony, nie widziałem, żeby tam jakoś woda spływała spod domów, a płot też skutecznie powinnien zatrzymywać wodę ludziom na działkach, bo chodniki mają też podniesione.

Myślę, że ta woda na skrzyżowaniu to jednak woda z drogi, która kiedyś miała gdzie odpłynąć a teraz nie ma i to gmina nie zagospodarowała swojej wody opadowej na swojej działce.

I jeszcze takie pozytywne zakonczenie - gmina w przyszłym roku tam i przy rolniczej zbuduje głębokie na 10-15m studnie chłonne, zanim powstanie zbiornik retencyjny, zeby woda na obu tych drogach nie stała jeszcze zanim zbudują deszczówkę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a gdzie w mpzp napisano że nie wolno robić studni chłonnych?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oby te 2 studnie były chłonne, inaczej woda będzie stała parę cm pod powierzchnią włazu i każdy deszcz będzie wylewał się na drogę.
Studnia bez połączenia z warstwą chłonną będzie ciągle napełniona wodą z gruntu a nie deszczową...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wolno bez zgloszenia do/ czy tez pozwolenia ze Starostwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Temat poruszanu kilka lat temu jak sie prawo zmienilo. Ludzie z osiedli dworowali sobie z tych wpisow alarmujacych ... Teraz maja problem - polskie to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://bip.zukowo.pl/Article/get/id,67903.html - Karta terenu

- ścieki deszczowe: powierzchniowo

do tego, ponieważ woda spływa nie tylko z dachów, ale i z chodnika, a więc jest zanieszczyszczona, odległosci takiej studni wymagane prawem (3m od granicy, 30m od studni kanalizacyjnych) są takie, że w Baninie nigdzie nie da się takowej zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda. Moim zdaniem tylko Nas zmywarka jak że wszystkim
Dzisiaj przejazdzajav ulica Pszenna/Bajeczna nie mogłam przejechać. Musiałam się cofać bo już jedno auto stało w kałuży na awaryjnych. Wysyłając na fb wiadomość z zdjęciami kałuży do Sołectwa Banino dostałam odpowiedź że stan drogi został zgłoszony wczoraj do UG i czekają na reakcję..... Jaka kurde reakcja... Jak ta droga nie wygląda tak od wczoraj.. Masakra
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

bo gmina nie ma swoich pojazdów i wode odpompowują jakieś szambiary, które najpierw muszą odwiedzić klientów a na koniec dnia jadą wodę odpompować - byłem w gminie osobiscie w tej sprawie i wzruszyli ramionami, ze nie mogą szybciej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaki status ma ta ulica?
Jest to droga gminna czy prywatna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Wkład kominkowy z marketu (33 odpowiedzi)

Witajcie, co myślicie o wkladach marketowych do kominka z polki cenowej 2500-3000 PLN? Czy można...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

do góry