Widok

Umowa o pracę

Witam, mam umowę o pracę od stycznia. Szef stwierdził ze urlop mi nie przysługuje i zaproponował bezpłatny urlop do końca epidemi. Czy są inne rozwiązania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musi Tobie , przysługiwać urlop płatny, od stycznia wypracowałeś sobie do marca jakieś dni. Za każdy przepracowany miesiąc czyli w przypadku 20 dni 1,6 dnia, 26 dni 2,2 dnia).Chyba że już brałeś pojedyncze dni. Księgowa zajmuje się urlopami. Nie daj się zbyć będą kombinować jak się da przez tą sytuację.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli to nie jest Twoja pierwsza praca przysługuje Ci normalnie płatny urlop. 20 lub 26 dni (w zależności od stażu pracy). I może to wykorzystać "z góry". Chyba, że jest to Twoja 1 umowa o pracę, wtedy 1,66 dnia po każdym przepracowanym miesiącu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam ponownie. W poprzedniej pracy też była umowa o pracę. Jestem na bezpłatnym urlopie. Szef zarzekl się ze nie przysługuje mi urlop (chociaż dni wolnych żadnych nie brałem), że mogę całkowicie zrezygnować z pracy. Z drugiej strony chce mieć do czego wracać po epidemi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do kiedy masz umowę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie Adamie,
pisze Pan, że szef Panu zaproponował bezpłatny urlop. Pracodawca nie może "wysłać" pracownika na bezpłatny urlop. Taki urlop przysługuje tylko na wniosek pracownika. Co do urlopu wypoczynkowego - z tego co Pan pisze - wydaje się, że prawo do urlopu Pan ma, ale zapewne lepiej go wykorzystać po epidemii.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koronawirus

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

do góry