Widok

Umowa przedwstępna dla ukończonego mieszkania - podejrzane ???

Witam !
W związku z zawirowaniami na rynku deweloperskim postanowiłem kupić gotowe mieszkanie - tak aby uniknąć podpisywania umowy przedwstępnej i od razu podpisać umowę przeniesienia własności mieszkania.
Niestety w trakcie wizyty u dewelopera okazało się, że pomimo faktu że budynek jest ukończony od 3 miesięcy,muszę najpierw podpisać notarlialną umowę przedwstęponą, a dopiero po 3-4 miesiącach będą podpisywane umowy przeniesienia własności.
Czy taka praktyka jest normalna ? I czy podpisując umowę przedwstępną na już ukończone mieszkanie czymkolwiek ryzykuję ? Np. że deweloper zaciągnął kredyt pod zastaw gruntu, na którym stoi budynek ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wydaje mi się , że jeśli umowa jest zawarta u notariusza jesteś w miarę bezpieczny, ja też kupowałam gotowe mieszkanie od dewelopera ale miałam akt notarialny odrazu (z tym że budynek miał już 2 lata) jesli twój jest nowy może jeszcze nie zdążyli dopełnić formalność i akt własności będziesz mógł podpisac dopiero za kilka m-cy, zapytaj dewelopera dlaczego tak jest niech ci wyjaśnią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to akurat normalne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

gdzie zamówić tanie okna pcv (17 odpowiedzi)

Witam poszukuję firmy która ma tanie okna pcv najzwyklejsze , proszę o jakieś namiary mieszkam w...

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

Dekoracje do mieszkania (21 odpowiedzi)

Co myślicie o panelach tapicerowanych na ścianę? Szukam czegoś, co dodałoby trochę przytulności...

do góry