Widok

Urlop wypoczynkowy

Witam .. Czy pracodawca może odmówić mi urlopu, który mam zaplanowany na lipiec ... W firmie już w styczniu musieliśmy ustalić datę urlopu Teraz firma przez 2 miesiące ostatnia była zamknięta przez koronawirusa i już dostaliśmy wiadomość na mesengera, że mamy dostępne urlopy już teraz bo te które są zaplanowane nie dojdzie do skutku. Pracuje w kuchni jako osoba zmywająca oraz pomoc kuchenna. Jeśli chodzi o ilość pracowników na kuchni to jest wystarczajaca. Proszę o odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety, na UoP może. I nie ma znaczenia poziom stnowiska i poziom obsady w grafiku. Szef może odwołać urlop nawet w trakcie jego trwania jeśli zaistnieje szczególna potrzeba dla firmy. Pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu, pracownik ma obowiązek z niego skorzystać w trakcie roku, ale termin i całkowita jego długość musi ustalić pracodawca wspólnie z pracownikiem. Jeśli wiesz że urlop jest przesunięty a już masz jakieś koszty np. rezerwacji to musisz o tym pracodawcę poinformować bo będzie zobligowani do zwrotu tej kwoty. Niestety wirus wielu osobom i firmom mocno pokrzyzował plany. Jesli jesteś na zleceniu to kodeks pracy tak nie działa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie obraź się, ale gdybym pracował na zmywaku i chciał iść na urlop to bym olał tą robotę i pojechał wypocząć. Bądź pewna że jak wrócisz to Twoje stanowisko i tak będzie na Ciebie czekać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Amway znowu atakuje. (68 odpowiedzi)

Już myślałem, że ta mistyfikacja umarła śmiercią naturalną, bo Polacy już nie są tacy naiwni. I...

Uwaga na STAŻ który jest pracą a jednak w świetle prawa pracą nie jest (46 odpowiedzi)

Są dwa rodzaje staży: -finansowanie ze środków własnych Urzędu Pracy a dokładniej z Funduszu...

składanie długopisów ??? (171 odpowiedzi)

legendarne składanie długopisów...składał ktoś kiedyś? kuszą zarobkami 1600 netto i pracą w...

do góry