Widok
Do UP idziesz się zarejestrować tylko po to by mieć ubezpieczenie, ewentualnie po zasiłek jeśli się go już sobie wypracowało i przysługuje. Szanse na znalezienie fajnej pracy za pośrednictwem UP są raczej nikłe, a jak ktoś się dodatkowo ogranicza do tylko jednego zawodu/specjalności to praktycznie zerowe. Byle jaką pracę za najniższą krajową to oni Tobie znajdą ale na nic więcej raczej nie ma co liczyć.
Pieniądze od dawna są już rozdysponowane w prywatne ręce. Rozumiem że takie firmy powinny dostawać ich po prostu więcej.
Idealny przykład takiej firmy:
Ganesa: istnieje raptem kilka lat, dostaje nagrody np. Pracodawca Roku, prowadzi mnóstwo szkoleń i programów z czego duża część dla UP.
Teraz zadanie: Gdzie wcześniej pracowała i na jakim stanowisku właścicielka? Kogo zatrudnia ta firma do prowadzenia szkoleń?
Najlepiej jak by takie firmy przejęły UP, a bezrobotni mieli by super :P
Chyba że ewentualnie nie chce Pani żeby pieniążki dostała konkurencja. Wtedy proponuję Pani firmę :P
Idealny przykład takiej firmy:
Ganesa: istnieje raptem kilka lat, dostaje nagrody np. Pracodawca Roku, prowadzi mnóstwo szkoleń i programów z czego duża część dla UP.
Teraz zadanie: Gdzie wcześniej pracowała i na jakim stanowisku właścicielka? Kogo zatrudnia ta firma do prowadzenia szkoleń?
Najlepiej jak by takie firmy przejęły UP, a bezrobotni mieli by super :P
Chyba że ewentualnie nie chce Pani żeby pieniążki dostała konkurencja. Wtedy proponuję Pani firmę :P
Od przyszłego roku co trzeci pośrednik pracy straci pracę. Ale o tę pracę będzie się mógł ubiegać bezrobotny, któremu pani pośrednik mówi teraz: no jak to? chcesz pracować w biurze, a nie masz przecież wyższego wykształcenia. Teraz drogie panie, takie wykształcenie nie będzie do niczego potrzebne. Zresztą co to za pracę wykonują obecnie, to śmiech na sali. Zajrzeć do internetu i sprawdzić oferty, wypisać karteczkę, poziom trudności b.wysoki.
Deregulacja zawodu pośrednik pracy to bliska przyszłość: " w odniesieniu do zawodu pośrednika pracy zniesione zostaną licencje, wymogi i stopnie zawodowe"
Pomogły?
http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,512,20811.html
Deregulacja zawodu pośrednik pracy to bliska przyszłość: " w odniesieniu do zawodu pośrednika pracy zniesione zostaną licencje, wymogi i stopnie zawodowe"
Pomogły?
http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,512,20811.html
Jezeli chodzi o staż to musisz sama codziennie dzwonic i sie dowiadywac czy jest wznowiony nabor.Babka u ktorej "podpisuje sie papierek"nie ma o niczym pojecia.Bylam u Niej na wizycie,pytalam o staz,powiedziala ze nie ma narazie- a teg0 samego dnia moja kolezanka zlozyla odpowiedni wniosek jako pracodawca o przyznanie stazysty.
Ale najpierw poczytaj na stronie Urzedu czy spelniasz warunki zeby stac sie stazysta :) trzeba byc absolwentem albo kobieta po urodzeniu dziecka czy jakos tak :)
Ale najpierw poczytaj na stronie Urzedu czy spelniasz warunki zeby stac sie stazysta :) trzeba byc absolwentem albo kobieta po urodzeniu dziecka czy jakos tak :)
Gosiak: skończyłaś fizjoterapię? nie możesz założyć własnej działalności i pomagać ludziom w schorzeniach albo po prostu masować? Przecież co chwilę ludzi coś boli:) Nie wierzę, że po fizjoterapii nie można zarobić w 3mieście. Ja w 2009 r. ukończyłem wielce rozchwytywany kierunek "Zarządzanie" na WSAiB, od tamtej pory pracuję, ale teraz szukam nowej pracy i powiem trochę lipnie jest:/
To sie rejestruj ale nie spodziewaj sie ze cos Ci znajda.Szukasz sam a po jakims czasie (mi po pol roku)Pani powiedziala ze jesli do nastepnej wizyty nie znajde sobie sama czegos to ona mi przedstawi oferte( nie ma znaczenie wyksztalcenie,poprzednia praca) i jesli jej nie przyjme to musze podpisac papierek ze nie przyjelam oferty pracy z Urzedu Pracy i w zwiazku z tym od tego dnia nie jestem juz zatrudniona jako bezrobotna i w zwiazku z tym nie ubezpieczaja mnie.