Widok
Usunięcie migdałków, terminy
hej hej, czy któraś z Was jest może na bieżąco z terminami zabiegów na usunięcie migdałków ?? Byłam w Wejherowie, a tam mi mówią, ze terminy są na styczeń !! masakra. Dwa lata temu na usunięcie trzeciego czekaliśmy 3 miesiące. A styczeń 2015 mnie zmasakrował. Ktoś może pomóc i wie, gdzie będzie szybciej ?? Bo mi się dziecko zamęczy od tych przerośniętych migdałków :(
Alis u nas leki już nie pomagają, niby nie choruje, ale ciągle ma nos zatkany, ślini się, ma zmiany skórne wokół ust, wada wymowy, wszyscy lekarze są zgodni, że jesień-zima to za długo.
Mnie tez wkurzają te terminy, mieszkamy w takim skupisku dużych miast, a tu taki cyrk, no ale jak dzieci leżą na to 3-4 dni, to się nie dziwię. Sama miałam ostatnio zabieg wykonany prywatnie w jeden dzień a w szpitalu traci się trzy, bo tak rozlicza NFZ.
Planujemy robić na Dąbrówce, najtaniej i dużo pozytywnych opinii.
Mnie tez wkurzają te terminy, mieszkamy w takim skupisku dużych miast, a tu taki cyrk, no ale jak dzieci leżą na to 3-4 dni, to się nie dziwię. Sama miałam ostatnio zabieg wykonany prywatnie w jeden dzień a w szpitalu traci się trzy, bo tak rozlicza NFZ.
Planujemy robić na Dąbrówce, najtaniej i dużo pozytywnych opinii.
Balbinka a macie trzeci migdal do usuniecia czy boczne tez do podciecia?? Moj synek mial w tamtym rokuw lipcu usuniety ten trzeci bo w krotkim czasie mial 2 razy gardlo chore,potem zapalenie ucha(wczesniej nie lapal takich rzeczy,nie chodzil do przedszkola wiec byl okazem zdrowia), poza tym mowa nosowa i chrapanie bylo i po usunieciu migdala jeszcze nie byl chory (oprocz kataru ktory sie ciagnal miesiac) zniknelo chrapanie ale to co wymienilas tj: "nos zatkany, ślini się, ma zmiany skórne wokół ust" to mamy wciaz...W ogole nadal oddycha buzia, czasem przypominam mu ale widze ze meczy go oddychanie nosem i nie wiem co robic, nie chce drugiego zabiegu, jak juz cieli to mogli te boczne tez zrobic bo ja nie mam zamiaru drugi raz przez to przechodzic:/
Ale się porobiło. My w zeszłym roku w czerwcu wycinaliśmy trzy migdały w Wejherowie. Na zabieg czekaliśmy 3 miesiące. W tamtym czasie w Wejherowie był najkrótszy termin. Dziwi mnie to obłożenie. Zabieg trwał 40 minut a wyszliśmy następnego dnia. Dzieci jedego dnia było ok. 7. W pierwszej kolejności najmłodsze. Dziewczyny trzymam kciku za Wasze dzieciaczki i za Was. To dosyć ciężki zabieg dla malucha.
Amelka trzeci migdał miała podcięty dwa lata temu, była chwila, że było lepiej, ale znowu jest tragedia, nawet gorzej niż było. Od stycznia ma przewlekły katar, niedosłyszy, mówi niewyraźnie, gardłowo, od złego oddychania robi się jej wada zgryzu, chrapie, kaszle, oddycha w nocy i sapie tak głośno, że słyszę ją na parterze ( pokój małej jest na piętrze), migdałki mają przewlekły stan zapalny. Na trzeci migdał dwa lata temu czekałam 2 i pół miesiąca (faktycznie, to był tylko 1 dzień w szpitalu w Wejherowie, poszło szybko i w miarę bezboleśnie), myślałam, ze teraz się wyrobimy przed wakacjami, ja nie mogę już patrzeć, jak ta mała cierpli. Nawet laryngolog (trzecia z rzędu) mówi, ze dziecko się bardzo męczy. Ale nie wyobrażam sobie, żeby miała się tak męczyć do stycznia.
jeśli mowa o szpitalu na Polankach - to o dziecięcym czy Wojskowym? Bo chyba w obu są robione takie zabiegi?
Czyli w woj. pomorskim mamy:
- Szpital w Wejherowie http://www.ceynowahosp.internetdsl.pl/pl2011.html
- Szpital w Słupsku http://www.szpital.slupsk.pl/oddzial-otorynolaryngologiczny.html
- Szpital na Zaspie http://www.szpital.gda.pl/procedury.php
- Szpital Marynarki Wojennej na Polankach http://www.7szmw.pl/oddzial-otolaryngologiczny
- Szpital dziecięcy na Polankach http://www.szpitalpolanki.pl/oddzial_interny
- Szpital Wojewódzki w Gdańsku http://copernicus.gda.pl/oddzialy/otolaryngologia-dla-dzieci/
- UCK w Gdańsku http://www.uck.gda.pl/content/view/141/445/ (dzieciom tez wycinają migdałki?)
- Szpital Morski w Gdyni - wycinają? bo nie znalazłam info :P
- Szpital miejski w Gdyni ?
- Szpital w Kościerzynie ? http://www.szpital-koscierzyna.pl/
- Szpital w Starogardzie Gdańskim ? http://www.szpital-starogard.pl/
- Szpital w Tczewie ?
- Szpital w Sztumie ? jest oddział dziecięcy i laryngologiczny - z tego wątku wynika, że wycinają http://www.sztum.info.pl/forum/viewtopic.php?t=1455
- Szpital w Pucku ?
- Szpital w Malborku ? http://www.pcz.net.pl/oddzialy.php?id=pediatria&site=pediatria
- Szpital w Lęborku ? http://www.szpital-lebork.com.pl/oddzialy-i-poradnie/oddzialy/oddzial-pediatryczny/
- Szpital w Kwidzynie ? http://nzoz-zdrowie.com.pl/oddzialy/oddzial-chirurgiczny/
Jeśli wiecie coś więcej(w których jeszcze szpitalach robią takie zabiegi) - dopisujcie.
Mam nadzieję, że u nas jednak nie będzie potrzebny zabieg :/ Idziemy do kontroli 15.04.
Czyli w woj. pomorskim mamy:
- Szpital w Wejherowie http://www.ceynowahosp.internetdsl.pl/pl2011.html
- Szpital w Słupsku http://www.szpital.slupsk.pl/oddzial-otorynolaryngologiczny.html
- Szpital na Zaspie http://www.szpital.gda.pl/procedury.php
- Szpital Marynarki Wojennej na Polankach http://www.7szmw.pl/oddzial-otolaryngologiczny
- Szpital dziecięcy na Polankach http://www.szpitalpolanki.pl/oddzial_interny
- Szpital Wojewódzki w Gdańsku http://copernicus.gda.pl/oddzialy/otolaryngologia-dla-dzieci/
- UCK w Gdańsku http://www.uck.gda.pl/content/view/141/445/ (dzieciom tez wycinają migdałki?)
- Szpital Morski w Gdyni - wycinają? bo nie znalazłam info :P
- Szpital miejski w Gdyni ?
- Szpital w Kościerzynie ? http://www.szpital-koscierzyna.pl/
- Szpital w Starogardzie Gdańskim ? http://www.szpital-starogard.pl/
- Szpital w Tczewie ?
- Szpital w Sztumie ? jest oddział dziecięcy i laryngologiczny - z tego wątku wynika, że wycinają http://www.sztum.info.pl/forum/viewtopic.php?t=1455
- Szpital w Pucku ?
- Szpital w Malborku ? http://www.pcz.net.pl/oddzialy.php?id=pediatria&site=pediatria
- Szpital w Lęborku ? http://www.szpital-lebork.com.pl/oddzialy-i-poradnie/oddzialy/oddzial-pediatryczny/
- Szpital w Kwidzynie ? http://nzoz-zdrowie.com.pl/oddzialy/oddzial-chirurgiczny/
Jeśli wiecie coś więcej(w których jeszcze szpitalach robią takie zabiegi) - dopisujcie.
Mam nadzieję, że u nas jednak nie będzie potrzebny zabieg :/ Idziemy do kontroli 15.04.
Dla uściślenia :w szpitalu dziecięcym na Polankach nie wycinają/podcinają bocznych, w Wojskowym na Polankach tak. Niedaleko jest jeszcze do Elbląga, nie wiem jak terminy (tam są dwa czy trzy szpitale; dobre opinie ma szpital wojskowy http://www.szpitalwojskowy.elblag.pl/oddziay )
my umawialiśmy się w grudniu 2013, termin mamy na sierpień. Jak chcesz szybko to prywatnie, migdała ci nikt na cito nie napisze... Czasem dzięki temu niektóre migdały da się ocalić, bo maleją... też wolałabym szybciej, ale taki mamy system ubezpieczeń (nie wszyscy płacą składki a są ubezpieczeni) i tyle...
My byłyśmy 7 kwietnia umówić się na Zaspie na zabieg i termin mam na 7 października... patrząc na Wasze wpisy chyba powinnam się cieszyć.... my mamy trzeci do wycięcia, boczne do podcięcia i uszy do nacięcia - mała ma niedosłuch i jakiś płyn w uszach się zebrał przez te migdały...
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
Mnie się udało w końcu umówić na Dąbrówce na 13 czerwca, ale powiem Wam, że mam mieszane uczucia i nie wiem, czy nie zmienię na Swissmed... Już piszę dlaczego, przez tydzień próbowałam dodzwonić się do doktora- inaczej nie umawiają, tylko przez niego, potem kazał za 2 dni wysłać rano SMS z danymi dziecka, tak też zrobiłam, przez kolejny tydzień nie mogłam znów się do niego dodzwonić a kiedy się to udało, to okazało się, że nic nie załatwił, bo nawet nie przeczytał SMSa! Sprawa znów się przeciągnęła. Ja rozumiem, że to człowiek zabiegany, zajęty, ale powinien umieć delegować swoje obowiązki, zatrudnić jakąś sekretarkę, do takich spraw. Nie oczekuję, że ktoś będzie mi słodził i dziękował, że oddaje swoje dziecko w jego ręce, ale jak mam zaufać człowiekowi, który tak mało profesjonalnie podchodzi do sprawy?
synek tez wlasnie 3 migdał i jakieś przecinanie w uszach. Miał 2 razy robione badanie tympanografem i wychodzi prosta kreska (chociaz słyszy wyśmienicie!).
Wogole te wczorajsze badanie w Miejskim to byla masakra - trwało 2min, lekarz tylko powiedział cyt "Przedmuchujcie dziecku uszy bo ogłuchnie zupełnie, termin na luty!".
Wogole te wczorajsze badanie w Miejskim to byla masakra - trwało 2min, lekarz tylko powiedział cyt "Przedmuchujcie dziecku uszy bo ogłuchnie zupełnie, termin na luty!".
Polecam Polanki prywatnie też jak tylko córka skończyła 3 latka robiliśmy zabieg + ściąganie płynu i jeszcze wyłuskanie czegoś tam płaciłam 2600 z wizytą przed zabiegiem pobytem i wszystkimi kontrolami potrzebnymi po... Badania robiliśmy sami.
Wcześniej dzwoniłam chyba do wszystkich szpitali na nfz i terminy od 15 miesięcy do trzech lat. Czasami może być tak, że ktoś wypada z kolejki lub rezygnuje to fuksem można w dostać się szybciej. Ale do już kwestia przypadku.
Same migdałki kosztują chyba mniej
Bałam się tego zabiegu i słyszałam, że migdał odrasta, ale zmiana jak jest po zabiegu jest ogromna nie chrapie, nie rzuca się w nocy zmienił się kolor skóry z sino-bladego na normalny, zniknęły sińce pod oczami, mowa rozwija się z dnia na dzień, córka może normalnie wydmuchać samodzielnie nos właściwie poza bostonką złapaną w przedszkolu młoda nie chorowała ani razu od zabiegu. Nawet jak migdał miałby odrosnąć to tak warto... Ale przed rozmawiałam i z laryngologami i z pediatrą i tylko pediatra spotkała jeden przypadek odrośniętego migdała 20 lat temu
Wcześniej dzwoniłam chyba do wszystkich szpitali na nfz i terminy od 15 miesięcy do trzech lat. Czasami może być tak, że ktoś wypada z kolejki lub rezygnuje to fuksem można w dostać się szybciej. Ale do już kwestia przypadku.
Same migdałki kosztują chyba mniej
Bałam się tego zabiegu i słyszałam, że migdał odrasta, ale zmiana jak jest po zabiegu jest ogromna nie chrapie, nie rzuca się w nocy zmienił się kolor skóry z sino-bladego na normalny, zniknęły sińce pod oczami, mowa rozwija się z dnia na dzień, córka może normalnie wydmuchać samodzielnie nos właściwie poza bostonką złapaną w przedszkolu młoda nie chorowała ani razu od zabiegu. Nawet jak migdał miałby odrosnąć to tak warto... Ale przed rozmawiałam i z laryngologami i z pediatrą i tylko pediatra spotkała jeden przypadek odrośniętego migdała 20 lat temu
ja
Każdy podejmuje decyzje dobre dla SWOJEGO dziecka.
Ja podjęłam decyzję taką, że usuwam, i wyszło to mojemu dziecku na dobre zarówno pod względem zdrowotnym jak i rozwojowym. decyzję podjęłam po konsultacjach z LEKARZAMI, a nie znajomymi znajomych.
Po nieudanych próbach leczenia farmakologicznego. Dla porównania Starsza córka też miała problem z migdałem i częstymi chorobami i jej farmakologia pomogła. Zabieg potrzebny nie był
Obie były pod opieką LEKARZY a nie znajomych
Pozdrawiam
Każdy podejmuje decyzje dobre dla SWOJEGO dziecka.
Ja podjęłam decyzję taką, że usuwam, i wyszło to mojemu dziecku na dobre zarówno pod względem zdrowotnym jak i rozwojowym. decyzję podjęłam po konsultacjach z LEKARZAMI, a nie znajomymi znajomych.
Po nieudanych próbach leczenia farmakologicznego. Dla porównania Starsza córka też miała problem z migdałem i częstymi chorobami i jej farmakologia pomogła. Zabieg potrzebny nie był
Obie były pod opieką LEKARZY a nie znajomych
Pozdrawiam
Ja zrobiłam tak: poszłam prywatnie na wizytę do profesora, żeby skonsultował córkę. Miałam też opinię endokrynolog z prośbą o konsultację laryngologiczną. Profesor zbadał córkę, powiedział, że w jej przypadku tylko operacja, a ze względu na bezdechy i rozwój poniżej 3 centyla trzeba zoperować ją w miarę szybko. Wypisał skierowanie na oddział i czekałyśmy niecały miesiąc.